Павлодар қаласының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 455/61 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 желтоқсанда № 4866 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына, Павлодар облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы "2016 - 2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 394/46 шешіміне сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Павлодар қаласының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 980 741 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 33 885 167 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 236 844 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 057 487 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 11 801 243 мың теңге;
2) шығындар – 46 581 493 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -325 627 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 325 627 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 724 875 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -724 875 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 31.03.2016 № 8/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.06.2016 № 36/5 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2016 № 59/8 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.11.2016 № 88/13 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.12.2016 № 94/15 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Павлодар қаласының 2016 жылға арналған бюджетінде Павлодар қаласының бюджетінен облыстық бюджетке 17 556 823 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. Павлодар қаласының 2016 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 254 790 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Павлодар қаласының 2016 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О бюджете города Павлодара на 2016 - 2018 годы
Решение маслихата города Павлодара Павлодарской области от 24 декабря 2015 года № 455/61. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 декабря 2015 года № 4866
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", решением Павлодарского областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 394/46 "Об областном бюджете на 2016 – 2018 годы", Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Павлодара на 2016 – 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 980 741 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 33 885 167 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 236 844 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 057 487 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 801 243 тысяча тенге;
2) затраты – 46 581 493 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -325 627 тысяч тенге,
в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 325 627 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 724 875 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -724 875 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Павлодара Павлодарской области от 31.03.2016 № 8/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 01.06.2016 № 36/5 (вводится в действие с 01.01.2016); от 22.07.2016 № 59/8 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.11.2016 № 88/13 (вводится в действие с 01.01.2016); от 23.12.2016 № 94/15 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Учесть, что в бюджете города Павлодара на 2016 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Павлодара в областной бюджет в сумме 17 556 823 тысяч тенге.
3. Утвердить на 2016 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 254 790 тысяч тенге.
4. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Павлодара на 2016 год, согласно приложению 4.

5. Кенжекөл ауылдық округі, Мойылды ауылы, Павлодар ауылы, Ленин кенті, Жетекші ауылы әкімдері аппараттарының 2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5, 6, 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
6. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер сомаларын бөлудің 2016 жылға арналған көлемдері 10-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

5. Утвердить на 2016 год перечень бюджетных программ аппаратов акимов Кенжекольского сельского округа, села Мойылды, села Павлодарское, поселка Ленинский, села Жетекши, согласно приложениям 5, 6, 7, 8, 9.
6. Утвердить на 2016 год объемы распределения сумм трансфертов органам местного самоуправления, согласно приложению 10.
7. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, установить повышение на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және келесі жоспарлау кезеңіне арналған Павлодар қаласының бюджеті туралы мәслихат шешімінің қолданысқа енгізілуімен күшін жояды.
Сессия төрағасы, қалалық
мәслихат хатшысының
міндетін атқарушы И. Теренченко
Павлодар қалалық
мәслихатының 2015 жылғы
24 желтоқсандағы

8. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по экономике и бюджету.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года и утрачивает силу с введением в действие решения маслихата о бюджете города Павлодара на следующий плановый период.
Председатель сессии,
исполняющий обязанности
секретаря городского маслихата И. Теренченко
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата
от 24 декабря 2015 года

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23706
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12996
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
10710
2
Әлеуметтiк көмек
1347049
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3940
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
3940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1339541
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
199178
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4006
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
66659
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
410750
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
10664
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
76799
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
129398
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
90567
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
351520
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3568
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3568
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
107369
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107369
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56183
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1737
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
49449
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1501072
1
Тұрғын үй шаруашылығы
22504
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10781
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23706
005
Государственная адресная социальная помощь
12996
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
10710
2
Социальная помощь
1347049
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3940
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1339541
002
Программа занятости
199178
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4006
006
Оказание жилищной помощи
66659
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
410750
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
10664
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
76799
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
129398
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
90567
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
351520
464
Отдел образования района (города областного значения)
3568
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3568
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
107369
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107369
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56183
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1737
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
49449
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1501072
1
Жилищное хозяйство
22504
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10781
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан