"Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 50/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 09 ақпанда № 4297 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 423/14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 12.07.2017 № 423/14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы “Мемлекеттік мүлік туралы” Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы “Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы” № 410 Жарлығына сәйкес Ақсу қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің қадағалайтын орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Қ. Нүкенов
Ақсу қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 21 қаңтардағы
№ 50/1 қаулысымен
бекітілді
“Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,
жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі”
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі Ақсу қаласының аумағында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу, тұрғын үй корында коммуналдық меншікті басқаруда мемлекеттік бақылау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің ведомствосы жоқ.
3. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу"
Постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 21 января 2015 года № 50/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 09 февраля 2015 года № 4297. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 12 июля 2017 года № 423/14 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 12.07.2017 № 423/14 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года “О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан”, Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года “О государственном имуществе”, Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 “Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан” акимат города Аксу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города К. Нукенов
Утверждено
постановлением акимата
города Аксу
от 21 января 2015 года № 50/1
Положение о государственном учреждении “Отдел
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского
транспорта и автомобильных дорог города Аксу”
1. Общие положения
1. Государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере жилищно-коммунального хозяйства, организации и проведении государственных закупок товаров, работ и услуг, пассажирского транспорта и автомобильных дорог, государственного контроля в области жилищного фонда, управление коммунальной собственностью на территории города Аксу.
2. Государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.

4. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбасы, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Астана көшесі, 21 А.
10. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі: жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
11. Мемлекеттік органның мемлекеттік тілдегі толық атауы - “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі, орыс тілінде - государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”.
12. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Павлодар облысы Ақсу қаласының әкімдігі тұлғасындағы мемлекет болып табылады.

4. Государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”, и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Астана, 21А.
10. Режим работы государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”: дни работы: понедельник – пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке - “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі, на русском языке – государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”.
12. Учредителем государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” является государство в лице акимата города Аксу Павлодарской области.

13. Осы Ереже “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру қалалық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,
жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік
мекемесінің миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні, негізгі
міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің миссиясы – қаланың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігін және автомобиль жолдарын қолдану мен дамытуды қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
17. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің мақсаты қаланың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары объектілерінің үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету болып табылады.
18. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары, тұрғын үй қоры саласында мемлекеттік кепілдерді қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды қалалық деңгейде іске асыру болып табылады.
19. Міндеттері:
1) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында жеке және заңды тұлғаларға сапалы және уақытында мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингісінің жүйесін ұйымдастыру;
2) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында жұмыс нысандары мен әдістерін жетілдіру;

13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”.
14. Финансирование деятельности государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” осуществляется из городского бюджета.
15. Государственному учреждению “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”.
Если государственному учреждению “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” законодательными актами Республики Казахстан представлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи, функции, права
и обязанности государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального
хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”
16. Миссия государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” - реализация государственной политики по обеспечению функционирования и развития жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города.
17. Целью государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” является обеспечение бесперебойной работы объектов жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города.
18. Предметом деятельности государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” является реализация на городском уровне мероприятий по обеспечению государственных гарантий в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог, жилищного фонда.
19. Задачи:
1) организация системы мониторинга за качеством и своевременностью оказания государственных услуг физическим и юридическим лицам в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
2) совершенствование форм и методов работы в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;

3) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтерді көрсеткен кезде қолданыстағы стандарттар мен регламенттердің сақталуын қамтамасыз ету.
20. Функциялары:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алулар туралы және концессиялар туралы заңнамасына сәйкес елді мекендердің көшелерін аудандық маңызы бар жалпы қолданыстағы автомобиль жолдарын салу, қайта жаңғырту, жөндеу және күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастырады;
2) автомобиль жолдары (көпір өткелдері) учаскілерін концессияға табыстау бойынша ұсыныстарды, оларды пайдалану ретін және шарттарын, олар бойынша жол ақысы үшін қойылатын бағаны дайындайды;
3) аудандық маңызы бар жалпы қолданыстағы автомобиль жолдарының желісін, елді мекендердің көшелерін басқарады;
4) қаланың коммуналдық меншігінде тұрған жолдарды және жол кәсіпорындарын басқарады;
5) қала және басқа елді мекендердің көшелеріндегі аудандық маңызы бар жалпы қолданыстағы автомобиль жолдарын, көшелерін салу, қайта жаңғырту, жөндеу және ұстау бойынша жұмыстарды жүргізген кезде мемлекеттік бақылауды іске асырады;
6) жылу желілерінде (магистральдық, квартал ішілік) технологиялық ақаулықтарға тексеріс жүргізеді;
7) жылу желілерін (магистарльдық, квартал ішілік) жоспарлы жөндеуге келісім береді;
8) күзгі-қысқы жағдайлардағы жұмысқа барлық қуатты жылу қазандықтарын және жылу желілерінің дайын құжаттарын береді;
9) 110 киловатт және төмен, 220 киловатт және жоғары объектілері үшін электрді тарату және қосалқы станса желілерін қосалдандырушы (шунттаушы) құрылысының техникалық тиімділігі туралы қорытынды жасайды;
10) қалалық деңгейде энергияны сақтау және энергияның тиімділігін арттыру бойынша іс-шаралар жүргізеді;
11) энергияны сақтау және энергияның тиімділігін арттыру саласында өзінің біліктілігі шегінде мемлекеттік саясатты іске асырады;
12) өзінің құзыреті шегінде энергияның мемлекеттік мекемелерімен тұтыну нормаларының сақталу мониторингісін жүргізеді, мемлекеттік мекемелерде энерго аудитті, термо қайта жаңғырту жүргізуді ұйымдастырады, мемлекеттік мекемелер үшін энергетикалық ресурстардың және жылуды пайдаланудың автоматтық жүйелерін реттеудің есеп құралдарын сатып алуды және орнатуды іске асырады;
13) халық қолданысында болған сыныптан жасалған энергияны үнемдеу шамдарын пайдаға асыруды ұйымдастырады;
14) жолаушыларды және жүкті қалалық (ауылдық), қала сыртындағы тұрақты тасымалдауын ұйымдастырады, олардың маршрутын бекітеді, оларға қызмет көрсету құқығына конкурсты ұйымдастырады және өткізеді және маршруттар бойынша қозғалыс кестесін бекітеді;

3) при оказании государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства обеспечение соблюдения действующих стандартов и регламентов оказания государственных услуг.
20. Функции:
1) организует работы по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог общего пользования районного значения, улиц населенных пунктов в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках и о концессиях;
2) разрабатывает предложения по передаче в концессию участков автомобильных дорог (мостовых переходов), порядок и условия их эксплуатации, размер ставок за проезд по ним;
3) управляет сетью автомобильных дорог районного значения общего пользования, улиц населенных пунктов;
4) управляет дорогами и дорожными предприятиями, находящимися в коммунальной собственности города;
5) осуществляет государственный контроль при производстве работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог районного значения общего пользования, улиц в городе и иных населенных пунктах;
6) проводит расследования технологических нарушений на тепловых сетях (магистральных, внутриквартальных);
7) согласовывает плановый ремонт тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных);
8) выдает паспорта готовности отопительных котельных всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе в осенне-зимних условиях;
9) выдает заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 киловатт и ниже, 220 киловатт и выше;
10) проводит мероприятия по энергосбережению и повышению энергоэффективности на городском уровне;
11) реализует в пределах своей компетенции государственную политику в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
12) в пределах своей компетенции осуществляет мониторинг за соблюдением нормативов энергопотребления государственными учреждениями, организует проведение энергоаудита, термомодернизации государственных учреждений, закуп и установку приборов учета энергетических ресурсов и автоматических систем регулирования теплопотребления для государственных учреждений, а также обеспечивают модернизацию паркового и уличного освещения с учетом использования энергосберегающих ламп;
13) организует утилизацию ртутьсодержащих энергосберегающих ламп, бывших в употреблении у населения;
14) организует регулярные городские (сельские), пригородные перевозки пассажиров и багажа, утверждает их маршруты, организует и проводит конкурсы на право их обслуживания и утверждают расписания движения по маршрутам;

15) жолаушыларды және жүкті қалалық (ауылдық), қала сыртындағы және аудан ішілік тұрақты автомобильдік тасымалдау маршруттарының тізімін жүргізеді;
16) таксимен жолаушыларды және жүкті тасымалдауын ұйымдастырады;
17) шалғай елді мекендерде тұратын, жалпы білім беретін мектепке балаларды тасымалдау сызбасы мен ретін дайындайды және бекітеді;
18) шалғай елді мекендерде тұратын, жалпы білім беретін мектепке балаларды тасымалдауды ұйымдастырады;
19) қалалық (ауылдық), қала сыртындағы хабарларда әлеуметтік маңызы бар жолаушыларды тасымалдауды іске асыруда тасымалдаушылар шығындарын қаражаттандыруын іске асырады;
20) тахографтарды орнату және қызмет көрсету бойынша жұмысты іске асыру бастамасы туралы хабарлама берген жеке және заңды тұлғалардың тізімін жүргізеді;
21) такси тасымалдаушысы ретінде жұмысты іске асыру бастамасы туралы хабарлама берген жеке кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың тізілімін жүргізеді;
22) тұрғын үй қорын сақтау және тиісті пайдалану бойынша іс-шаралардың ұйымдастырылуын қамтамасыз етеді;
23) тұрғын үй қорына түгендеу жүргізеді;
24) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекет пайдалары үшін жер учаскілерін және жылжымалы мүлікті иеліктен айыруға байланысты, сол сияқты сатып алу жолымен іске асырады;
25) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес апаттық жағдайдағы үйлерді бұзуды іске асырады;
26) тұрғын үй қорын басқару саласында мемлекеттік бақылауды іске асырады;
27) бюджеттік қаражаттар есебінен Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңымен қарастырылған жағдайда кондоминиум объектісіне техникалық паспорттарды дайындау бойынша шығындарды өтеуді қамтамасыз етеді;
28) Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңымен қарастырылған жағдайда және Қазақстан Республикасының Үкіметімен анықталған ретте коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді Қазақстан Республикасы азаматтарының меншігіне табыстауды іске асырады;
29) мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке және кезекке қоюды іске асырады;
30) мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан баспана беру бойынша комиссияны ұйымдастырады және жүргізеді;
31) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне техникалық тексеріс ұйымдастырады;
32) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жеке түрлерін жүргізу құжаттарын, кезеңдерін және кезектілігін анықтайды;
33) тұрғын үй көмегімен қаржыландырылатын кондоминиум объектісін басқару органымен ұсынылған, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеудің жеке түрлерін жүргізуге шығындар сметаларына келісім береді;

15) ведет реестр маршрутов регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа;
16) организует перевозки пассажиров и багажа на такси;
17) разрабатывает и утверждает схему и порядок перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах;
18) организует перевозку в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах;
19) осуществляет субсидирование убытков перевозчиков при осуществлении социально значимых перевозок пассажиров на городских (сельских), пригородных сообщениях;
20) ведет реестр физических и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности по установке и обслуживанию тахографов;
21) ведет реестр индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности в качестве перевозчика такси;
22) обеспечивает организацию мероприятий по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда;
23) проводит инвентаризацию жилищного фонда;
24) осуществляет изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных нужд и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества в соответствии с законами Республики Казахстан;
25) осуществляет снос аварийного жилья в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
26) осуществляет государственный контроль в сфере управления жилищным фондом;
27) обеспечивает возмещение расходов по изготовлению технических паспортов на объект кондоминиума в случае, предусмотренном Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях", за счет бюджетных средств;
28) осуществляет передачу в собственность граждан Республики Казахстан жилищ из коммунального жилищного фонда на условиях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях", и в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
29) осуществляет постановку на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного коммунального жилищного фонда;
30) организует и проводит комиссию по предоставлению жилища из государственного коммунального жилищного фонда;
31) организует техническое обследование общего имущества объекта кондоминиума;
32) определяет перечень, период и очередность проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
33) согласовывает сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, представленной органом управления объекта кондоминиума, финансируемых с участием жилищной помощи;

34) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жеке түрлері бойынша жасалған жұмыстарды қабылдау бойынша комиссияларға қатысады;
35) мыналар:
кондоминиум объектісіндегі және кондоминиум объектісіне іргелес аумақтағы үй-жайлардың (пәтерлердің) иелерінің ортақ мүлкін қолдану, ұстау, пайдалану және жөндеу ретінің сақталуына;
жылу, энергия, газ және су ресурстарының жалпы үйлерге арналған есеп құралдарының тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарында) бар болуына;
қолданыстағы нормативті-техникалық және жобалық құжаттарына сәйкес кондоминиум объектісі үй-жайларының иелерінің ортақ мүлкінің және оның инженерлік жабдығының техникалық жағдайын, оны күтіп-ұстау және жөндеу бойынша жұмыстардың уақытында орындалуына;
тұрғын үйді (тұрғын ғимараты) маусымдық пайдалануға дайындау бойынша іс-шараның іске асырылуына;
анықталған ақауларды жою бойынша қабылданған шешімдер мен нұсқаулардың орындалуына;
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеудің жеке түрлері бойынша орындалған жұмыстардың сапасына бақылауды жүзеге асырады;
36) кондоминиум объектісіне іргелес аумақтағы тұрғын үйлерді (тұрғын ғимараттарын) сапалы ұсталуын бақылау және коммуналдық қызметтерін ұсыну бойынша нормативтік және әдістемелік құжаттарды дайындауға қатысады, сол сияқты тұрғын үйлерді (тұрғын ғимараттарын) үйдердің аумақтарын пайдалануды іске асырылуын бақылаудағы объектілердің иелеріне, кәсіпорындарға, ұйымдарға, немесе азаматтарға консультациялық көмек көрсетеді;
37) қоғамдық орындарды абаттандыру және сыртқы безендіру мәселелерін шешеді;
38) білім беру нормаларын және коммуналдық қалдықтардың жиынтығын қала мәслихатының бекітуіне дайындайды және ұсынады;
39) жинауға, шығаруға, коммуналдық қалдықтарды көмуге және пайдаға жаратуға тарифтерді қала мәслихатының бекітуіне дайындайды және ұсынады;
40) коммуналдық қалдықтарға қатысты өтініштер саласында мемлекеттік саясатты іске асырады;
41) қаланың коммуналдық меншігінде тұрған сумен жабдықтау объектілерін, тазалау, дренажтық жүйелерін, кәріз, жылу және электр желілерін қайта жаңғыртуды жүргізеді;
42) қаланың елді мекендерін санитарлық тазалықпен қамтамасыз етеді;
43) жерлеу орындарын күтіп-ұстауды және туыссыздарды жерлеуді қамтамасыз етеді;
44) қаланың елді мекендерінде көше жарықтандыруын жүргізеді;
45) қаланың елді мекендерін абаттандыру және көгалдандыруды ұйымдастырады;
46) қаланың елді мекендерін сумен жабдықтау, жылумен жабдықтау, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау және радиотелефон байланысымен қамтамасыз етуге жәрдем көрсетеді;
47) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында Қазақстан Республикасы заңнамасымен қарастырылған “Е-әкімдік”, “Е-лицензиялау” ақпараттық жүйесі және халыққа қызмет көрсету орталығының интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметтер көрсетеді;

34) принимает участие в комиссиях по приемке выполненных работ по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
35) осуществляет контроль за:
соблюдением порядка использования, содержания, эксплуатации и ремонта общего имущества собственников помещений (квартир) в объекте кондоминиума и территорий прилегающей к объекту кондоминиума;
наличием в жилых домах (жилых зданиях) общедомовых приборов учета тепло-, энерго-, газо- и водоресурсов;
техническим состоянием общего имущества собственников помещений в объекте кондоминиума и его инженерного оборудования, своевременным выполнением работ по его содержанию и ремонту в соответствии с действующими нормативно-техническими и проектными документами;
осуществлением мероприятий по подготовке жилого дома (жилого здания) к сезонной эксплуатации;
выполнением принятых решений и предписаний по устранению выявленных нарушений;
качеством работ, выполненных по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
36) принимает участие в подготовке нормативных и методических документов по контролю качества содержания жилых домов (жилых зданий), территории прилегающей к объекту кондоминиума и предоставлению коммунальных услуг, а также оказывает консультационную помощь владельцам подконтрольных объектов, предприятиям, организациям или гражданам, осуществляющим эксплуатацию жилых домов (жилых зданий) и придомовых территорий;
37) решает вопросы благоустройства и внешнего оформления общественных мест;
38) разрабатывает и представляет на утверждение маслихата города нормы образования и накопления коммунальных отходов;
39) разрабатывает и представляет на утверждение маслихата города тарифы на сбор, вывоз, захоронение и утилизацию коммунальных отходов;
40) реализуют государственную политику в области обращения с коммунальными отходами;
41) проводит реконструкцию объектов водоснабжения, очистных, дренажных систем, канализационных, тепловых и электрических сетей, находящихся в коммунальной собственности города;
42) обеспечивает санитарию населенных пунктов города;
43) обеспечивает содержание мест захоронений и погребение безродных;
44) проводит освещение улиц в населенных пунктах города;
45) организует благоустройство и озеленение населенных пунктов города;
46) содействует обеспечению водоснабжением, теплоснабжением, газоснабжением, электроснабжением и радиотелефонной связью населенные пункты города;
47) оказывает государственные услуги через информационную систему “Е-акимат”, “Е-лицензирование” и интегрированную информационную систему центра обслуживания населения, предусмотренные законодателдьством Республики Казахстан в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;

48) Қазақстан Республикасының “Әкімшілік құқық бұзушылық туралы” Кодексімен көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарастырады;
49) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өкілеттігі шегінде басқа да қызметтерді іске асырады.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, автомобиль жолдары, жолаушылар көлігін, тасымалдауды қолдану және дамыту саласындағы мәселелерді жедел шешу және дамудың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстарды қала әкімдігі мен әкімінің қарауына енгізу;
2) “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелері жөнінде мемлекеттік органдардан, сондай-ақ басқа ұйымдар мен азаматтардан қажетті ақпаратты сұрату және алу;
3) “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі құзыретіне жататын мәселелері жөнінде бұқаралық ақпарат құралдарында азаматтарға ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу, өңірдегі ұқсас мемлекеттік органдармен тәжірибе алмасу, жұмыс берушілермен әрекеттесу;
4) мемлекеттік органдарда, сотта “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің мүддесін қорғау;
5) өз құзыреті шегінде келісім шарттар, келісімдер жасасу;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған басқа да құқықтарды жүзеге асыру және басқа да міндеттерді орындау.
3. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,
жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі”
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесіне басшылықты “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Ақсу қаласының әкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
24. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.

48) рассматривает дела об административных правонарушениях, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан “Об административных правонарушениях”;
49) осуществляет иные функции, в пределах полномочий, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
21. Права и обязанности:
1) вносить на рассмотрение акимата и акима города предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем в сфере жилищно-коммунального хозяйства, функционирования и развития автомобильных дорог, пассажирского транспорта, перевозок;
2) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций и граждан необходимую информацию по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”;
3) проводить информационно-разъяснительную работу в средствах массовой информации, обмениваться опытом работы с аналогичными государственными органами региона, взаимодействовать с работодателями по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”;
4) представлять интересы государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” в государственных органах, суде;
5) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
6) осуществлять иные права и выполнять иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
“Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского
транспорта и автомобильных дорог города Аксу”
22. Руководство государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” назначается на должность и освобождается от должности акимом города Аксу в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

25. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің өкілеттіктерін және міндеттерін белгілейді;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін кезметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
4) өзінің құзыретіндегі мәселелер бойынша “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес, барлық мемлекеттік органдарға және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесін ұсынады;
6) “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы Қағидаларды, қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
7) ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшыларымен кеңестер өткізеді;
8) “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылымын әзерлеуді қамтамасыз етеді;
9) “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің перспективті және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
10) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және ол үшін дербес жауапты болады;
11) азаматтардың жеке қабылдауын жүргізеді.
“Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін, қолданыстағы заңнамаға сәйкес, оны алмастыратын тұлға орындайды.
26. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес, өз орынбасарының өкілеттіктерін белгілейді.

25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”:
1) определяет полномочия и обязанности работников государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”;
2) назначает на должности и освобождает от должности работников государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” в соответствии с действующим законодательством;
3) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”, оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
4) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”;
5) представляет государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”, должностные инструкции его работников;
7) проводит совещания с участием руководителей подведомственных организаций;
8) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”;
9) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”;
10) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
11) осуществляет личный прием граждан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

27. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі қалалық коммуналдық мүлікті басқаруға уәкілетті, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі мен қаланың жергілікті атқарушы органы арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі және еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
4. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,
жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары
бөлімі” мемлекеттік мекемесінің мүлкі
30. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінде, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, жедел басқару құқығында жеке мүлкі болуы мүмкін.
“Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлкі арқылы, сондай-ақ (қаражат шығындарын қосқанда) жеке қызметі нәтижесінде алынған мүлкі және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
31. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
32. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен иелік етуге құқығы жоқ.
5. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,
жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі”
мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
33. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

27. Взаимоотношения между государственным учреждением “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” и исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета, уполномоченным на распоряжение городским коммунальным имуществом, регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между государственным учреждением “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” и местным исполнительным органом города регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения “Отдел
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского
транспорта и автомобильных дорог города Аксу”
30. Государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за государственным учреждением “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”, относится к коммунальной собственности.
32. Государственное учреждение “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация) государственного
учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”
33. Реорганизация и упразднение государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

34. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесі таратылған кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік коммуналдық меншікте қалады.
6. “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,
жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі”
мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
1) Ақсу қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы “Ақсу су арнасы” коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
2) Ақсу қаласы әкімдігінің “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы “Теплосервис-Ақсу” коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
3) “Ақсу қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі” мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы “Ауыл су сервис” коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
4) “Горкомхоз-Ақсу” жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) “Ақсу-Коммунсервис” жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.

34. При ликвидации государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу” имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в коммунальной собственности.
6. Перечень организаций, находящихся в ведении государственного
учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”
1) Коммунальное государственное предприятие “Ақсу су арнасы” на праве хозяйственного ведения акимата города Аксу;
2) коммунальное государственное предприятие “Теплосервис-Ақсу” на праве хозяйственного ведения государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”, акимата города Аксу;
3) коммунальное государственное предприятие “Ауыл су - сервис” на праве хозяйственного ведения государственного учреждения “Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Аксу”;
4) товарищество с ограниченной ответственностью “Горкомхоз-Аксу”;
5)товарищество с ограниченной ответственностью “Аксу-Коммунсервис”.