"Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 04 қыркүйектегі № 1054/9 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 02 қазанда № 4743 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2018 жылғы 23 қаңтардағы № 54/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 23.01.2018 № 54/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының Үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес, Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережесі бекітілсін.
2. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
осы қаулының ресми жариялануын заңнамамен белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Екібастұз қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының әкімі А. Вербняк
Екібастұз қаласы әкімдігінің
2015 жылғы "4" қыркүйектегі
№ 1054/9 қаулысымен
бекітілген
"Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттің макроэкономикалық саясатын жүргізу, Екібастұз қаласының және оның ауылдық аймағының әлеуметтік–экономикалық дамуы бойынша бағдарламалық құжаттарды, қала бюджетін әзірлеу саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза"
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 04 сентября 2015 года № 1054/9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 02 октября 2015 года № 4743. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 23 января 2018 года № 54/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 23.01.2018 № 54/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза".
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза":
обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в установленном законодательством порядке;
принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Экибастуза.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза А. Вербняк
Утверждено
постановлением акимата
города Экибастуза от "4"
сентября 2015 года № 1054/9
Положение о государственном учреждении "Отдел
экономики и бюджетного планирования
акимата города Экибастуза"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере проведения макроэкономической политики государства, разработки программных документов по социально-экономическому развитию города Экибастуза, сельской зоны и бюджета города.
2. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 141200, Екібастұз қаласы, Екібастұз қаласының 50 жылдығы көшесі, 10.
10. Мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза".
11. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі ішкі еңбек тәртібінің қағидасымен белгіленеді және Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының нормаларына қайшы келмеуі тиіс.
"Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі келесі тәртіпте белгіленеді: бес күндік жұмыс аптасында сағат 9.00-ден сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
12. Мемлекет Екібастұз қаласының әкімдігі тұлғасында "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.

4. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза": Республика Казахстан, Павлодарская область, 141200, город Экибастуз, улица 50-летия города Экибастуза, 10.
10. Полное наименование государственного учреждения:
на государственном языке: "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза".
11. Режим работы государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" устанавливается правилами внутреннего трудового распорядка и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
Режим работы государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" устанавливается в следующем порядке: с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов при пятидневной рабочей неделе, выходные дни: суббота, воскресенье.
12. Учредителем государственного учреждения Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" является государство в лице акимата города Экибастуза.

13. Осы Ереже "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні,
негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: өз құзыреті шегінде экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
17. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаты экономиканың әлеуметтік-экономикалық дамуы бойынша шараларды әзірлеу және экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласындағы қызметті жүзеге асыру.
18. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні қалалық деңгейде стратегиялық, экономикалық және бюджеттік жоспарлау бойынша іс-шараларды іске асыру болып табылады.
19. Міндеттері:
1) Екібастұз қаласының және оның ауылдық аймағының әлеуметтік-экономикалық дамуының басым міндеттерін айқындау;
2) мемлекеттің макроэкономикалық саясатының стратегиясына сәйкес жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру;
3) мемлекеттік жоспарлаудың бағдарламалық құжаттарын қалыптастыру бойынша бірыңғай және тұтас тәсілін қамтамасыз ету;
4) әлеуметтік-экономикалық реформаны жүзеге асыру мақсатында қаржыны басқару;
5) қаланың салықтық-бюджеттік саясатын қалыптастыру;
6) нәтижеге бағытталған мемлекеттік жоспарлаудың, үшжылдық бюджеттік бағдарламалаудың жүйесін жетілдіру;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де міндеттерді жүзеге асыру.

13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" осуществляется из местного бюджета.
15. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза".
Если государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности,
основные задачи, функции, права и обязанности
государственного органа "Отдел экономики
и бюджетного планирования акимата города Экибастуза"
16. Миссией государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза": осуществление в пределах своей компетенции реализацию государственной политики в сфере экономического и бюджетного планирования.
17. Целью государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" является разработка мер по социально-экономическому развитию экономики и осуществление функций в сфере экономического и бюджетного планирования.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" является реализация на городском уровне мероприятий по стратегическому, экономическому и бюджетному планированию.
19. Задачи:
1) определение приоритетных задач социально-экономического развития города Экибастуза и его сельской зоны;
2) координация деятельности местных исполнительных органов в соответствии со стратегией макроэкономической политики государства;
3) обеспечение единого и целостного подхода по формированию программных документов государственного планирования;
4) управление финансами в целях осуществления социально-экономических реформ;
5) формирование налогово-бюджетной политики города;
6) совершенствование системы государственного планирования, трехлетнего бюджетного программирования, ориентированного на результат;
7) реализация иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.

20. Функциялары:
1) тиісті аумақтарда экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласындағы функцияларды жүзеге асыру;
2) әлеуметтік-экономикалық дамудың облыстық және қалалық стратегиясын жүзеге асыруға мүмкіндік беретін экономиканы дамыту бойынша мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын әзірлеу;
3) мемлекеттік жоспарлаудың бағдарламалық құжаттарына мониторинг жүргізу;
4) орта мерзімді кезеңге әлеуметтік-экономикалық даму болжамын және бюджеттік параметрлерді әзірлеу;
5) Екібастұз қаласының және оның ауылдық аймағының әлеуметтік-экономикалық дамуының қорытындысы мен мониторингісін жүргізу;
6) салықтық-бюджеттік саясатты белгілеу, қала бюджетінің түсімдерін болжау және шығындарын жоспарлау;
7) бюджеттік өтінімдерді қарастыру;
8) қаланың үшжылдық бюджетінің жобасын әзірлеу және оның іске асырылуын қамтамасыз ету;
9) макроэкономикалық көрсеткіштер негізінде қысқа және орта мерзімді келешекке кіріс және шығыстар жөнінде ұсыныстар жасау;
10) Іс-шаралар жоспары шеңберінде экономикалық, инженерлік және әлеуметтік инфрақұрылымның дамуына бағытталған шараларды жүзеге асыру және ауылдық аумақтардың дамуына мониторинг жүргізу;
11) мемлекеттік бюджет есебінен жүзеге асырылатын инвестициялық қызметті реттеу;
12) мемлекеттік жоспарлаудың бағдарламалық құжаттарын әзірлеу бойынша әдістемелік басшылықты жүзеге асыру;
13) қалалық бюджеттік комиссия қызметін қамтамасыз ету бойынша жұмысты жүзеге асыру;
14) Екібастұз қаласының ауылдық елдi мекендеріне жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені мамандарына әлеуметтiк қолдауды ұсыну бойынша шараларды жүзеге асыру және әлеуметтік қолдау көрсету бойынша мемлекеттік қызмет көрсету және тиісті комиссияның жұмысын қамтамасыз ету;
15) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алуды өткізу;
16) Қазақстан Республикасының заңнамаларымен "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген басқа да функцияларды жүзеге асыру.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген функцияларды орындауға қажетті мәліметтерді, анықтамаларды, құжаттар мен хабарландыруларды кәсіпорындардан, ұйымдардан және мекемелерден (келісім бойынша) сұратуға және алуға;
2) "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциясымен байланысты істер бойынша талап ету арыздарын ұсыну және сотта дербес және өкіл арқылы қуынушы, жауапкер немесе куәгер ретінде шығу;

20. Функции:
1) осуществление на соответствующей территории функции в сфере экономического и бюджетного планирования;
2) разработка документов систем государственного планирования по развитию экономики, способствующей реализации областной и городской стратегии социально-экономического развития;
3) мониторинг программных документов государственного планирования;
4) разработка прогноза социально-экономического развития и бюджетных параметров на среднесрочный период;
5) ведение мониторинга и анализа социально-экономического развития города Экибастуза и его сельской зоны;
6) определение налогово-бюджетной политики, прогнозирование поступлений и планирование расходов бюджета города;
7) рассмотрение бюджетных заявок;
8) разработка проекта трехлетнего бюджета города и обеспечение еҰ реализации;
9) выработка предложений по доходам и расходам на кратко и среднесрочную перспективу на основе макроэкономических показателей;
10) мониторинг развития сельских территорий и реализация мер, направленных на развитие экономической, иженерной и социальной инфраструктуры в рамках Плана мероприятий;
11) регулирование инвестиционной деятельности, осуществляемой за счет государственного бюджета;
12) осуществление методологического руководства по разработке программных документов государственного планирования;
13) осуществление работы по обеспечению деятельности городской бюджетной комиссии;
14) предоставление государственной услуги по оказанию социальной поддержки и осуществление мер по предоставлению социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты города Экибастуза и обеспечение деятельности соответствующей комиссии;
15) проведение государственных закупок товаров, работ и услуг в соответствии с действующим законодательством;
16) осуществление других функций, возложенных на государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" законодательством Республики Казахстан.
21. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать от предприятий, организаций и учреждений (по согласованию) сведения, справки, документы и объявления, необходимые для выполнения возложенных на государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" функций;
2) предъявлять иски и выступать в судах самостоятельно и через представителя в качестве истца, ответчика, свидетелей по делам, связанных с функциями государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" функций;

3) Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау;
4) заңнамамен белгіленген тәртіпте бюджетке салықтар мен басқа да міндетті төлемдерді төлеу;
5) өз міндеттемелері бойынша жауап беру және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапты болу;
6) "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру, азаматтардан келіп түсетін ұсыныстар мен өтініштерді қарау және оларға қатысты шешім қабылдау;
7) шешілуі облыстық деңгейде қамтамасыз етілетін міндеттерді іске асырумен байланысты ұсыныстарды Павлодар облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасына енгізу;
8) бюджеттің жобасын жасауға, оны әзірлеу мен қорытындылауға қажетті салық салу базасы туралы ақпаратты жинауда қаланың өкілетті органдарымен жұмысты ұйымдастыру;
9) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қаланың бюджеттік мекемелерімен қаржылық тәртіптің сақталуы бойынша өз құзыреті шегінде бақылауды жүзеге асыру;
10) белгіленген тәртіпте бюджеттік саясат мәселесі жөнінде жиналыстар, семинарлар өткізу;
11) семинарларда, курстарда және өзге де оқыту түрлерінде үнемі "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің біліктілігін арттыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Екібастұз қаласының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары, сектор меңгерушілері болады.
25. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:

3) соблюдать законодательство Республики Казахстан;
4) уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет в установленном законодательством порядке;
5) отвечать по своим обязательствам и нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
6) организовывать прием граждан по вопросам относящихся к компетенции государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза", рассматривать поступающие предложения и заявления граждан и принимать решения по ним;
7) вносить в управление экономики и бюджетного планирования Павлодарской области предложения, связанные с реализацией задач, решение которых обеспечивается на областном уровне;
8) организация работы с уполномоченными органами города по сбору информации налогооблагаемой базе, необходимой для составления проекта бюджета, ее обработка и анализ;
9) в пределах своей компетенции осуществлять контроль за соблюдением финансовой дисциплины бюджетными учреждениями города, которые финансируются из местного бюджета;
10) проводить в установленном порядке семинары, совещания по вопросам бюджетной политики;
11) постоянно повышать квалификацию работников государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" на семинарах, курсах и других видах обучения;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Экибастуза"
22. Руководство государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза", назначается на должность и освобождается от должности акимом города Экибастуза в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" имеет заместителя, заведующих секторов, которые назначаются на должности и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза":

1) өз орынбасарларының, сектор меңгерушілерінің және басқа да қызметкерлердің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
2) заңнамаға сәйкес қызметкерлерді тағайындайды және қызметтен босатады;
3) "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады, "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және өзінің функцияларын жүзеге асыру бойынша дербес жауапты болады;
4) белгіленген заңнама тәртібінде қызметкерлерге тәртіптік жаза қолданады;
5) барлық қызметкерлер үшін міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
6) "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бағытындағы жұмыстарды ұйымдастырады, шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдауға дербес жауапты болады;
7) "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің секторлары - құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
8) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, сондай-ақ сотта сенімхатсыз "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесін ұсынады;
9) "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша азаматтарды қабылдайды, экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласында азаматтардан келіп түскен өтініштерді қарастырады;
10) "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесімен төлем өткізу, соның ішінде ақша алушылардың тиісті шоттарына төлемдер өткізу бойынша қазынашылық органдарымен бірлесіп тоқсан сайын салыстырып тексеруді қамтамасыз етеді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
26. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымының арасындағы өзара қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен және ұжымдық шартпен реттеледі.
27. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен Екібастұз қаласының әкімдігі арасындағы өзара қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.

1) определяет обязанности и полномочия своих заместителя, заведующих секторами и других работников;
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников в соответствии с законодательством;
3) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" задач и осуществление им своих функций;
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников;
5) издает приказы и дает указания, обязательные для всех сотрудников;
6) организовывает работу и принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
7) утверждает положения о секторах - структурных подразделениях государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза";
8) без доверенности представляет государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" в государственных органах, иных организациях, а также в суде;
9) принимает граждан по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" рассматривает поступающие обращения граждан в сфере экономического и бюджетного планирования;
10) обеспечивает ежеквартальную сверку с органами казначейства по проведению платежей государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза", в том числе на соответствующие счета получателей денег;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" и трудовым коллективом регулируются действующим законодательством Республики Казахстан и коллективным договором.
27. Взаимоотношения между государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" и акиматом города Экибастуза регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.

28. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саласындағы уәкілетті органының арасындағы өзара қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
4. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
29. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
30. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік аудандық коммуналдық меншікке жатады.
31. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
32. "Екібастұз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

28. Взаимоотношения между государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Экибастуза"
29. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" формируется за счет имущества, переданного ему собственников, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
30. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза", относится к районной коммунальной собственности.
31. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Экибастуза"
32. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Экибастуза" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.