Алматы қаласының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерін мәртебесінен айыру және оларды жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарып тастау туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 1/12 қаулысы. Алматы қаласының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 ақпанда № 1125 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 17 наурыздағы № 1/191 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 17.03.2021 № 1/191 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Заңының 18 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 қарашадағы № 1032 "Тарих және мәдениет ескерткіштерін анықтау, есепке алу, оларға мәртебе беру және одан айыру ережесін бекіту туралы" қаулысына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Алматы қаласының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштері мәртебесінен айырылсын және олар жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарылсын.
2. Алматы қаласының Мәдениет басқармасы осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары З. Аманжолова жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі
А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 14 қаңтардағы
№ 1/12 қаулысына қосымша
Алматы қаласындағы жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарылып тасталынған және тарих және мәдениет ескерткіш мәртебесінен айырылған, жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің тізімі
р/н
Ескерткіштің атауы
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің мекенжайы
1.
"Көкқайнар-3" қорған
қорымы (4)
археология
"Көкқайнар" ықшам ауданынан 0,5 километр солтүстік - батысқа қарай, биіктеген платода
(N-43018'176, E-076050'164)
2.
Қорған (апатты)
археология
Құрылысшы ықшам ауданының солтүстік бөлігі, Тереңқара мен Ащыбұлақ өзендерінің арасындағы мүйіс
(N-43016'587, E-076052'362)
3.
Қорған қорымы (3)
археология
Ремизовканың төменгі бөлігі, радиоантенна ауданындағы зираттан 500 метр оңтүстік-батысқа қарай
(N-43012'19,2'', E-076055'13,4'')
4.
Қорған (апатты)
археология
"Көкқайнар" ықшам ауданынан 0,7 километр оңтүстік-батысқа, жолдың солтүстігінде

О лишении статуса памятников истории и культуры местного значения и исключении их из Государственного списка памятников истории и культуры местного значения города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 14 января 2015 года № 1/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 10 февраля 2015 года № 1125. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 17 марта 2021 года N 1/191
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 17.03.2021 N 1/191 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2007 года № 1032 "Об утверждении Правил выявления, учета, придания и лишения статуса памятников истории и культуры", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Лишить статуса памятников истории и культуры местного значения и исключить их из Государственного списка памятников истории и культуры местного значения города Алматы, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Управлению культуры города Алматы принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы З. Аманжолову.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы А. Есимов
Список памятников истории и культуры местного значения, лишенных статуса памятника истории и культуры и исключенных из Государственного списка памятников истории и культуры местного значения города Алматы
п/п
Наименование
памятника
Вид памятника
Местонахождение памятника
1.
Курганный могильник
"Кок-кайнар" - 3. (4)
археологии
0,5 километр северо-западнее микрорайона "Кок-кайнар", на краю возвышенного плато
(N-43018'176, E-076050'164)
2.
Курган (аварийный)
археологии
Северная окраина микрорайона Курылысши, на мысу, между речками Теренкара и Ащибулак
(N-43016'587, E-076052'362)
3.
Курганный могильник
(3)
археологии
в нижней части Ремизовки, в 500 метрах юго-западнее кладбища в районе радиоантенн
(N-43012'19,2'', E-076055'13,4'')
4.
Курган (аварийный)
археологии
0,7 километр на юго-запад от микрорайона Кок-кайнар, к северу от дороги

(N-43017'047'', E-076049'565)
5.
Бұтақты-1 қонысы
(Бұтақты-1
археологиялық
кешені)
археология
Медеу жолының 9 километр, "Көпір" аялдамасынан Бұтақты шатқалына қарай 300 метр шығыста
(N-43012'09, E-58094'1)
6
Қалалық әуевокзал
ғимараты.
Сәулетшілер
А. Котов,
И. Шевелева,
А. Леппик.
қала құрылысы
және сәулет
Жібек жолы көшесі, 111

(N-43017'047'', E-076049'565)
5.
Поселение Бутакты-1
(Археологический
комплекс Бутакты-1)
археологии
9-й километр дороги на Медеу, 300 метров восточнее остановки "Мост" по дороге в Бутаковское ущелье
(N-43012'09, E-58094'1)
6.
Здание городского
аэровокзала.
Архитекторы А. Котов,
И. Шевелева,
А. Леппик
архитектуры и градостроитель-
ства
улица Жибек жолы, 111