2015 жылға арналған Алматы қаласы бойынша жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы ставкаларын бекіту туралы
Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 17 наурыздағы № 316 шешімі. Алматы қаласының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 сәуірде № 1157 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2016 жылғы 11 наурыздағы № 419 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 11.03.2016 № 419 шешімімен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Су кодексінің 38-бабының 5).тармақшасына, Қазақстан Республикасы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 487-бабының 1-тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 16-бабының 5-тармағына сәйкес, V сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015 жылға арналған Алматы қаласы бойынша жер үстi көздерiндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVІ сессиясының 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 218 "2014 жылға арналған Алматы қаласы бойынша жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы ставкаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1043 болып тіркелген, "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде 2014 жылғы 15 мамырда жарияланған) шешімнің күші жойылды деп танылсын.
3. Алматы қаласы мәслихатының аппараты осы шешімді интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының қалақұрылысы, көріктендіру және коммуналдық меншік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Б. . Шинге және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е. Шормановқа (келісім бойынша) жүктелсін.
5. Осы шешім әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
V сайланған
Алматы қаласы мәслихаты
ХХХVІІ сессиясының төрағасы
Ф. Константинов
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев
V сайланған Алматы қаласы
мәслихаты XXХVІІ сессиясының
2015 жылғы 17 наурыздағы № 316 шешіміне
қосымша
2015 жылға арналған Алматы қаласы
бойынша жер үсті көздеріндегі
су ресурстарын пайдаланғаны үшін
төлемақы ставкаларымәслихатының
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 16.10.2015 № 376 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Арнаулы су пайдаланудың түрі
Өзен-
дер, көлдер, теңіз-
дер бас-
сейні
Тұрғын- үй пайдала-
ну және комму-
налдық қызмет-
тер (теңге/1000 тек.м)
Өнеркә-
сіп жылу энерге-
тикасын қоса есепте-
генде (теңге/1000 тек.м)
Ауыл шаруашылығы (теңге/1000 тек.м)
Су көздері-
нен су алуды жүзеге асыратын тоған шаруашы-
лықтары (теңге/1000 тек.м)
Су энергети-
ка (теңге/1000 кВт.сағ)
Су көлігі (теңге/1000 тек.м)
Балқаш және Алакөл көлде-
рі бас-
сейні

Об утверждении ставок платы за пользование водными ресурсами из поверхностных источников по городу Алматы на 2015 год
Решение маслихата города Алматы от 17 марта 2015 года № 316. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 15 апреля 2015 года № 1157. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 11 марта 2016 года N 419
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 11.03.2016 N 419 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) статьи 38 Водного кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 487 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат города Алматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за пользование водными ресурсами из поверхностных источников по городу Алматы на 2015 год согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение ХХVI-й сессии маслихата города Алматы V-го созыва от 24 апреля 2014 года № 218 «Об утверждении ставок платы за пользование водными ресурсами из поверхностных источников по городу Алматы на 2014 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1043, опубликовано 15 мая 2014 года в газетах «Алматы ақшамы» и «Вечерний Алматы»).
3. Аппарату маслихата города Алматы обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам градостроительства, благоустройства и коммунальной собственности маслихата города Алматы Б.Шин и заместителя акима города Алматы Е.Шорманова (по согласованию).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
XXXVІI-й сессии маслихата
города Алматы V-го созыва           Ф. Константинов
Секретарь маслихата
города Алматы V-го созыва           К. Казанбаев
Приложение
к решению XXХVІI-ой сессии маслихата
города Алматы V-го созыва
от 17 марта 2015 года № 316
Ставки платы
за пользование водными ресурсами из поверхностных
источников по городу Алматы на 2015 год
Сноска. Приложение в редакции решения маслихата города Алматы от 16.10.2015 № 376 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид специального водопользования
Бас-
сейны рек, озер, морей
Жилищно- эксплу-
тацион-ные и комму-
нальные услуги (тенге/1000 куб.м)
Промыш-
ленность включая теплоэ-
нергетику (тенге/1000 куб.м)
Сельс-
кое хозяй-
ство (тенге/1000 куб.м)
Прудовые хозяйства осуществ-
ляющие забор из водных источников (тенге/1000 куб.м)
Гидроэнер-
гетика (тенге/1000 кВт.час)
Водный транс-
порт (тенге/1000т.км)
Бас-
сейн рек и озер Бал-
хаш и Ала-
коль