"Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 4/661 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қантарда № 1244 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 10 маусымдағы № 2/266 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 10.06.2016 № 2/266 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы" және 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" заңдарына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Басқарма) Ережесі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Басқарма осы қаулыны әділет органдарында
мемлекеттік тіркеуді жүргізсін, одан кейін ресми және мерзімді
баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін интернет-ресурста және Алматы қаласы әкімдігінің
интернет-ресурсында жарияласын.
3. Күштері жойылды деп танылсын:
1) Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасының ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 4/1063 қаулысы;
2) Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасының ережесін бекіту туралы"
2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 4/1063 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2013 жылғы 27 қарашадағы № 4/1022 қаулысы.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Б. Сауранбаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 4/661 қаулысымен
бекітілді
"Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Алматы қаласының аумағында автомобиль жолдарын салу және жөндеу, жол инфрақұрылымы салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 15 декабря 2015 года № 4/661. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 14 января 2016 года № 1244. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 10 июня 2016 года № 2/266
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 10.06.2016 № 2/266 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ. В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" (далее – Управление) согласно приложению.
2. Управлению произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата города Алматы от 25 декабря 2012 года
№ 4/1063 "Об утверждении положения Управления автомобильных дорог города Алматы";
2) постановление акимата города Алматы от 27 ноября 2013 года
№ 4/1022 "О внесении изменений в постановление акимата города Алматы от 25 декабря 2012 года № 4/1063 "Об утверждении положения Управления автомобильных дорог города Алматы".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Б. Сауранбаева.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы
Б. Байбек
Утверждено
постановлением акимата
города Алматы
от 15 декабря 2015 года
№ 4/661
Положение
о коммунальном государственном учреждении
"Управление автомобильных дорог города Алматы"
Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах строительства и ремонта автомобильных дорог, дорожной инфраструктуры на территории города Алматы.

2. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес казынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
6. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
7. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 050001, Алматы қаласы, Бостандық ауданы, Республика алаңы, 4.
9. Толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы".
10. Осы Ереже "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

2. Коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы" является юридическим лицом в организационно - правовой форме коммунального государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 050001, город Алматы, Бостандыкский район, площадь Республики, 4.
9. Полное наименование:
на государственном языке: "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Управление автомобильных дорог города Алматы" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы".
Если коммунальному государственному учреждению "Управление автомобильных дорог города Алматы" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің пайымы,
негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары
мен міндеттері
13. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің пайымы Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі "Автомобиль жолдары туралы" Заңына сәйкес анықталады - Алматы қаласының аумағында автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты тиімді жүргізу және тіршілікті қамтамасыз ететін инфрақұрылым құру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу.
14. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің міндеттері Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі "Автомобиль жолдары туралы" Заңына сәйкес анықталады:
1) автомобиль жолдары және жол қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге міндеттерді жүзеге асыру.
15. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы", 2001 жылғы 17 шілдедегі "Автомобиль жолдары туралы" және 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарына сәйкес анықталған:
1) жобаларды, құрылысты және автомобиль жолдарын жөндеу, жол инфрақұрлымы нысандарын дамыту бағдарламаларын әзірлеу;
2) ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және жобалау жұмыстарына қатысу;
3) "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлері қызметінің тиімділігін бағалауды жүзеге асыру;
4) "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне енетін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу;
5) автомобиль жолдарын, қаланың жол инфрақұрылымы нысандарын салу мен жөндеу саласындағы жұмыстарды реттеу және басқару, заңнамалық актілердің, Үкімет қаулыларының, қала әкімдігі қаулыларының және мәслихаттың шешімдерінің талаптарын орындауды қамтамасыз ететін қажетті шараларды әзірлеу;
6) Алматы қаласында автомобиль жолдарын, көшелерді салу, қайта жаңғырту және жөндеу жөніндегі жұмыстарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алулар туралы заңнамасына сәйкес ұйымдастыру;
7) Алматы қаласында автомобиль жолдарын, көшелерді салу, қайта жаңғырту және жөндеу жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде бақылауды жүзеге асыру;
8) қаланы дамытудың кешенді және жергілікті бағдарламаларын іске асыруға қатысу үшін қаржыландыру көздерін және инвесторларды іздестіру;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности коммунального государственного учреждения
"Управление автомобильных дорог города Алматы"
13. В соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" определена миссия коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" - участие в реализации государственной политики по созданию жизнеобеспечивающей инфраструктуры и проведение эффективной государственной политики в сфере автомобильных дорог на территории города Алматы.
14. Задачи коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" определены в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах":
1) реализация государственной политики в сфере автомобильных дорог и дорожной деятельности;
2) иные задачи в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
15. Функции коммунального государственного учреждения
"Управление автомобильных дорог города Алматы" определены соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" и от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе":
1) разработка программ развития проектов, строительства и ремонта автомобильных дорог, объектов дорожной инфраструктуры;
2) участие в научно-исследовательских, научно-технических и проектных работах;
3) осуществление оценки эффективности деятельности сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы";
4) разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы";
5) регулирование и управление работами в области строительства и ремонта автомобильных дорог, объектов дорожной инфраструктуры города, выработка необходимых мер, обеспечивающих выполнение требований законодательных актов, постановлений Правительства, постановлений акимата и решений маслихата города;
6) организация работ по строительству, реконструкции и ремонту автомобильных дорог, улиц в городе Алматы в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
7) осуществление контроля при производстве работ по строительству, реконструкции и ремонту автомобильных дорог, улиц в городе Алматы;
8) изыскание источников финансирования и инвесторов для участия в реализации комплексных и локальных программ развития города;

9) мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарға сәйкес автомобиль жолдары, жол инфрақұрылымы нысандарының құрылысын жүргізу, жөндеу саласындағы барлық жұмыс түрлерінің орындалуына техникалық қадағалау бойынша жұмыстарды үйлестіру;
10) құрылыс, жөндеу, техникалық және авторлық қадағалауды, жобалау-сметалық құжаттарды әзірлеуді жүзеге асырушы мердігер ұйымдар мен кәсіпорындардың шарттық міндеттемелерін орындау барысының жұмысын үйлестіру;
11) төтенше жағдайлар туындаған кезде автомобиль жолдарын, жол инфрақұрылымы нысандарын салу мен жөндеу бойынша шараларды іске асыру;
12) жол қызметі саласында қаланы дамытудың бас жоспарын әзірлеуге қатысу;
13) "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметінің саласына енетін салалар бойынша жұмыстарды қаржыландыруға бюджет қаражаттарының қажеттілігін анықтау;
14) өз қызметінің саласында нысандарды пайдалануға қабылдау және одан әрі коммуналдық меншікке беру жұмыстарына қатысу;
15) өз құзыретінің шегінде жобаларды әзірлеу үшін бастапқы мәліметтерді қамтамасыз ету;
16) бюджеттік бағдарламалар бойынша қаржыландыру жоспарының орындалуын қамтамасыз ету;
17) Алматы қаласы автомобиль жолдарымен байланысты жобаларды келісу;
18) гендерлік саясатты іске асыру жөніндегі мәселелерді қарастыруға қатысу;
19) жергілікті мемлекеттік басқару мүдделерінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергiлiктi атқарушы органдарға жүктелетін өзге де функцияларды жүзеге асыру жатады.
16. Жүктелген міндеттерге сәйкес және өз құзыретінің шегінде "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі құқылы:
1) заңмен белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдардан, мекемелерден, лауазымды тұлғалардан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрау және алу;
2) "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі құзіретіне қатысты мәселелер бойынша шарт жасау және келіссөз жүзгізу;
3) әкім шешімдерінің және Алматы қаласы әкімдігі қаулыларының жобаларын және автомобиль жолдары мен жол инфрақұрылымының қалалық даму бағдарламасын әзірлеуге қатысу;
4) конференциялар, семинарлар, оқудың басқа түрлерін ұйымдастыру және автомобиль жолдары мен жол инфрақұрылымының қызметкерлерімен тәжірибе алмасу;
5) белгіленген тәртіпте қызметкерлерді сараптамадан және кеңес беруден өткізу үшін тарту;
6) Қазақстан Республикасының Азаматтық процессуалдық кодексінде белгіленген тәртіпте сотқа талап арыз беру;
7) оған берілген мүлікті басқаруды жүзеге асыру;

9) координация работ по техническому надзору за выполнением всех видов работ в области строительства, ремонта автомобильных дорог, объектов дорожной инфраструктуры в соответствии с заключенными договорами о государственных закупках;
10) координация работ за ходом выполнения договорных обязательств подрядными организациями и предприятиями, осуществляющими строительство, ремонт, технический и авторский надзоры, разработку проектно-сметной документации;
11) реализация мер по строительству, ремонту автомобильных дорог, объектов дорожной инфраструктуры при возникновении чрезвычайных ситуаций;
12) участие в разработке генерального плана развития города в сфере дорожной деятельности;
13) определение потребности в бюджетных средствах на финансирование работ по отраслям, входящим в сферу деятельности коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы";
14) участие в работах по приемке объектов в эксплуатацию и дальнейшей передаче в коммунальную собственность;
15) в пределах своей компетенции обеспечение исходными данными для разработки проектов;
16) обеспечение исполнение плана финансирования по бюджетным программам;
17) согласование проектов, связанных с автомобильными дорогами города Алматы;
18) участие в рассмотрении вопросов по реализации гендерной политики;
19) осуществление в интересах местного государственного управления иных функций, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
16. В соответствии с возложенными задачами и в пределах своей компетенции коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы" имеет право:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) проводить переговоры и заключать соглашения по вопросам, относящимся к компетенции коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы";
3) участвовать в разработке проектов решений акима и постановлений акимата города Алматы и городских программ развития автомобильных дорог и дорожной инфраструктуры;
4) организовывать конференции, семинары, другие формы обучения и обмена опытом со специалистами автомобильных дорог и дорожной инфраструктуры;
5) привлекать для проведения экспертиз и консультаций специалистов в установленном порядке;
6) обращаться с иском в суд в порядке, установленном Гражданским процессуальным кодексом Республики Казахстан;
7) осуществлять управление переданным ему имуществом;

8) Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгіленген өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
3. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
қызметін ұйымдастыру
17. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
18. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысын Алматы қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
2) "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылыққа қарсы іс-әрекетке бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдағаны үшін жеке жауапты болады;
3) шарттар жасасады;
4) сенімхаттар береді;
5) банк шоттарын ашады;
6) "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда және басқа да ұйымдарда "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
8) "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері үшін қолданыстағы заңнамаға сәйкес міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
9) "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
10) "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшы қызметкерлерінің және өзінің орынбасарларының міндеттері мен өкілеттік аясын айқындайды;
11) "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне, Қазақстан Республикасының тәртіптік заңнамасына сәйкес көтермелеу шараларын қолданады және оларға тәртіптік жаза қолданады;

8) осуществлять иные полномочия, предоставленные законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности
коммунального государственного учреждения
"Управление автомобильных дорог города Алматы"
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы" задач и осуществление им своих функции.
18. Руководитель коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Алматы.
19. Руководитель коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия руководителя коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы":
1) без доверенности действует от имени коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы";
2) принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям в коммунальном государственном учреждении "Управление автомобильных дорог города Алматы" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
3) заключает договоры;
4) выдает доверенности;
5) открывает банковские счета;
6) утверждает положения об отделах коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы";
7) представляет коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы" в государственных органах и иных организациях;
8) издает приказы и дает указания в соответствии с действующим законодательством, обязательные для всех работников коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы";
9) принимает на работу и увольняет с работы сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы";
10) определяет обязанности и круг полномочий своих заместителей и руководящих сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы";
11) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы", в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

12) заңнамаға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі
22. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүліктен, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүліктен (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен иелік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесін
қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Алматы қаласы Автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий руководителя коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с действующим законодательством.
21. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество
коммунального государственного учреждения
"Управление автомобильных дорог города Алматы"
22. Коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Управление автомобильных дорог города Алматы", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Управление автомобильных дорог города Алматы" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение
коммунального государственного учреждения
"Управление автомобильных дорог города Алматы"
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Управление автомобильных дорог города Алматы" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.