Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкаларға құқығы бар мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 мамырдағы № 162 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 2 маусымда N 3264 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы N 33 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 28.01.2016 N 33 қаулысымен (қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкаларға құқығы бар мамандар лауазымдарының тізбесі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының
әкімі
Е.Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихат хатшысы
2015 жылғы 15 мамыр
Қ.Едіресов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 мамырдағы № 162 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкаларға құқығы бар мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Денсаулық сақтау саласы мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары (оның ішінде бірінші);

Об определении Перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, имеющих право на повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 15 мая 2015 года № 162. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 2 июня 2015 года № 3264. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 28 января 2016 года N 33
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 28.01.2016 N 33 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, имеющих право на повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е.Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
15 мая 2015 года
К.Едресов
Приложение к постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 15 мая 2015 года № 162
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, имеющих право на повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях
1. Должности специалистов здравоохранения:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;

2) бөлімшенің, зертхананың басшысы;
3) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
4) акушер;
5) емдәм бикесі;
6) тіс дәрігері;
7) тіс технигі;
8) медициналық бике;
9) медициналық статистик;
10) медициналық зертханашы;
11) провизор;
12) психолог;
13) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
14) рентген зертханашысы;
15) мамандандырылған медициналық бике;
16) медициналық бикенің көмекшісі;
17) фармацевт;
18) фельдшер (-зертханашы);
19) кітапханашы;
20) дәріхана меңгерушісі;
21) мәдени ұйымдастырушы;
22) нұсқаушы;
23) денсаулық сақтау саласының менеджері.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру саласы мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары;
2) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
3) медициналық бике;
4) мұғалім;
5) тәрбиеші;
6) психолог;
7) емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы;
8) еңбек жөніндегі нұсқаушы;
9) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
10) мәдени ұйымдастырушы;
11) музыкалық жетекші;
12) кітапханашы;
13) фармацевт;
14) дәріхана меңгерушісі;
15) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 13.11.2015 N 451 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
16) зертханашы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 13.11.2015 N 451 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілед).
3. Білім беру саласы мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) барлық мамандықтағы мұғалімдер;
3) әлеуметтік педагог;
4) педагог-психолог;
5) қосымша білім беретін педагог;
6) оқытушы;
7) тәрбиеші;
8) музыкалық жетекші;
9) нұсқаушы;
10) мәдени ұйымдастырушы;
11) әдістемелік кабинеттің жетекшісі;
12) әдіскер;
13) шебер;
14) аккомпаниатор;
15) концертмейстер;
16) үйірме жетекшісі;
17) медициналық бике;
18) емдәм бикесі;
19) кітапханашы;
20) библиограф;
21) вожатый;
22) инспектор;
23) зертханашы;
24) кітапхананың, интернаттың, психологтік-педагогикалық түзету кабинетінің, шеберхананың меңгерушісі;
25) дәрігер;
26) сурдопедагог,
27) тифлопедагог;
28) көркемдік жетекші;
29) балетмейстер,
30) хормейстер;
31) хореограф;
32) жаттықтырушы;
33) барлық аталымдағы суретшілер;
34) оқу бөлімінің хатшысы.
4. Мәдениет саласы мамандарының лауазымдары:
1) директор, басшы;
2) бөлімше басшысы;
3) директордың, басшының орынбасары;
4) сектордың, бөлімнің меңгерушісі;
5) сектор басшысы;
6) барлық аталымдағы суретшілер;
7) аға ғылыми қызметкер, кіші ғылыми қызметкер, жетекші ғылыми қызметкер, ғылыми қызметкер;

2) руководитель отделения, лаборатории;
3) врачи всех специальностей;
4) акушерка;
5) диетическая сестра;
6) зубной врач;
7) зубной техник;
8) медицинская сестра;
9) медицинский статистик;
10) медицинский лаборант;
11) провизор;
12) психолог;
13) специалист по социальной работе;
14) рентгенолаборант;
15) специализированная медицинская сестра;
16) помощник медицинской сестры
17) фармацевт;
18) фельдшер (-лаборант);
19) библиотекарь;
20) заведующий аптекой;
21) культорганизатор;
22) инструктор;
23) менеджер здравоохранения.
2. Должности специалистов социального обеспечения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) врачи всех специальностей;
3) медицинская сестра;
4) учитель;
5) воспитатель;
6) психолог;
7) инструктор по лечебной физкультуре;
8) инструктор по труду;
9) специалист по социальной работе;
10) культорганизатор;
11) музыкальный руководитель;
12) библиотекарь;
13) фармацевт;
14) заведующий аптекой;
15) - исключен постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 13.11.2015 N 451 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
16) лаборант.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 13.11.2015 N 451 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Должности специалистов образования:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) учитель всех специальностей;
3) социальный педагог;
4) педагог-психолог;
5) педагог дополнительного образования;
6) преподаватель;
7) воспитатель;
8) музыкальный руководитель;
9) инструктор;
10) культорганизатор;
11) руководитель методического кабинета;
12) методист;
13) мастер;
14) аккомпаниатор;
15) концертмейстер;
16) руководитель кружка;
17) медицинская сестра;
18) диетическая сестра;
19) библиотекарь;
20) библиограф;
21) вожатый;
22) инспектор;
23) лаборант;
24) заведующий библиотекой, интернатом, кабинетом психолого-педагогической коррекции, мастерской;
25) врач;
26) сурдопедагог;
27) тифлопедагог;
28) художественный руководитель;
29) балетмейстер;
30) хормейстер;
31) хореограф;
32) тренер;
33) художники всех наименований;
34) секретарь учебной части;
4. Должности специалистов культуры:
1) директор, руководитель;
2) руководитель подразделения;
3) заместитель директора, руководителя;
4) заведующий сектором, отделом;
5) руководитель сектора;
6) художники всех наименований
7) старший научный сотрудник, младший научный сотрудник, ведущий научный сотрудник, научный сотрудник;

8) мұражайдағы бас сақтаушы, қор сақтаушысы;
9) экскурсия жетекшісі;
10) мұражай қараушысы;
11) әдіскер, аға әдіскер;
12) мұрағатшы.
5. Спорт саласы мамандарының лауазымдары:
1) басшы, директор;
2) директордың, басшының оқу ісі жөніндегі орынбасары;
3) нұсқаушы, әдіскер-нұсқаушы;
4) дәрігер;
5) медициналық зертханашы;
6) медициналық бике;
7) әдіскер;
8) психолог;
9) аға жаттықтырушы, жаттықтырушы;
10) мал дәрігерлік фельдшер.
Ескертпе: "дезинфектор" лауазымы кәсіптік дайындығы және арнаулы білімі болған жағдайда.

8) главный хранитель в музеях, хранитель фондов;
9) экскурсовод;
10) музейный смотритель;
11) методист, старший методист;
12) архивист;
5. Должности специалистов спорта:
1) руководитель, директор;
2) заместитель директора, руководителя по учебной работе;
3) инструктор, инструктор-методист;
4) врач;
5) медицинский лаборант;
6) медицинская сестра;
7) методист;
8) психолог;
9) старший тренер, тренер;
10) ветеринарный фельдшер.
Примечание: должность "дезинфектор" при наличии профессиональной подготовки и специальных знаний.