Солтүстік Қазақстан облысы бойынша 2015 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 шілдедегі N 36/5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 12 тамызда N 3347 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы мәслихаты аппаратының басшысы 2016 жылғы 12 қаңтардағы N 2.1-11/6 хаты)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 495-бабының 9-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШТI:

Об утверждении ставок платы за эмиссии в окружающую среду на 2015 год по Северо-Казахстанской области
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 14 июля 2015 года N 36/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 августа 2015 года N 3347. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата маслихата Северо-Казахстанской области от 12 января 2016 года N 2.1-11/6)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата маслихата Северо-Казахстанской области от 12.01.2016 года N 2.1-11/6).
В соответствии с пунктом 9 статьи 495 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:

1. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша 2015 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
XXХVІ сессиясының төрағасы
С. Махметов
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
хатшысы
Қ. Едіресов
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 14 шілдедегі № 36/5 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша 2015 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелері

1. Утвердить ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2015 год по Северо-Казахстанской области согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XXXVI сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
С. Махметов
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
К. Едресов
Приложение к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 14 июля 2015 года № 36/5
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2015 год по Северо-Казахстанской области

0,04
2.4.
Шынақты радиоактивті көздер
0,38
6-1. Күкіртті орналастырғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері бір тонна үшін 7,54 АЕК-ті құрайды.
7. Мынадай коэффициенттер:
1) коммуналдық қызметтер көрсету кезінде түзілетін эмиссиялар көлемі үшін табиғи монополиялар субъектілеріне және Қазақстан Республикасының энергия өндіруші ұйымдарына төлемақы мөлшерлемелеріне:
2-тармақта - 0,3 коэффициенті;
5-тармақта - 0,43 коэффициенті;
6-тармақтың 1.3.3.-жолында - 0,05 коэффициенті;
2) тұрғылықты жері бойынша жеке тұлғалардан жиналатын тұрмыстық қатты қалдықтар көлемі үшін коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондарға 6-тармақтың 1.1.-жолында белгіленген төлемақы мөлшерлемесіне 0,2 коэффиценті қолданылады.
8. Осы шешімнің 7-тармағында көзделген коэфициенттер қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерден тыс көлемі үшін төленетін төлемақыға қолданылмайды.
9. Қоршаған ортаға эмиссия үшін белгіленген нормативтерден асатын төлем мөлшерлемелері он есе ұлғаяды.

0,04
2.4.
Ампульные радиоактивные источники
0,38
6-1. Ставки платы за размещение серы составляют 7,54 МРП за одну тонну.
7.Коэффициент применяются:
1) для субъектов естественных монополий за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, и энергопроизводящих организаций Республики Казахстан к ставкам платы:
пунктом 2, – 0,3;
пунктом 5, – 0,43;
строкой 1.3.3. пункта 6, – 0,05;
2) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый физическими лицами по месту жительства, к ставке платы, установленной строкой 1.1. пункта 6, – 0,2.
8. Коэффициенты, предусмотренные пунктом 7 настоящего решения не распространяются на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду.
9. За эмиссии в окружающую среду сверх установленных нормативов ставки платы, увеличиваются в десять раз.