Мақат ауданының ауылдық округтерінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 325-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 қазанда № 3326 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 қарашадағы № 54-VІII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 22.11.2023 № 54-VІII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 05.08.2022 122-VII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы қаулысына сәйкес және 2015 жылғы 16 қыркүйектегі Мақат кенті әкімінің № 92, 2015 жылғы 15 қыркүйектегі Доссор кенті әкімінің № 54, 2014 жылғы 28 ақпандағы Бәйгетөбе ауылдық округі әкімінің № 5 шешімдерінің негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақат кентінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 05.08.2022 122-VII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Доссор кентінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 05.08.2022 122-VII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об утверждении правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории населенных пунктов Макатского района
Решение маслихата Макатского района Атырауской области от 17 сентября 2015 года № 325-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 27 октября 2015 года № 3326. Утратило силу решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 22 ноября 2023 года № 54-VІII
Сноска. Утратило силу решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 22.11.2023 № 54-VІII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок решения на казахском языке изложен в новой редакции, текст на русском языке не меняется, решением Макатского районного маслихата от 05.08.2022 № 122-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и на основании решений акима поселка Макат от 16 сентября 2015 года № 92, акима поселка Доссор от 15 сентября 2015 года № 54, акима Байгетобинского сельского округа от 28 февраля 2014 года № 5, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей поселка, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории      поселка Макат согласно приложению 1.
Сноска. Пункт 1 изложен в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Макатского районного маслихата от 05.08.2022 № 122-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей поселка, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории      поселка Доссор согласно приложению 2.
Сноска. Пункт 2 изложен в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Макатского районного маслихата от 05.08.2022 № 122-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Бәйгетөбе ауылдық округінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 05.08.2022 122-VII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау жасау аудандық мәслихаттың бюджеттік жоспарлау, шаруашылық қызмет, жерді пайдалану, табиғатты қорғау және заңдылықты қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Д. Алтаева) жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
ХХХVII сессиясының төрағасы
Қ .Сакупов
Аудандық мәслихат хатшысы Т. Жолмағамбетов
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 325-V шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 325-V шешімімен бекітілген
Мақат кентінде жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің санын айқындаудың тәртібі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық маслихатының 05.08.2022 № 122-VII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Кенттің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін кенттің аумағы көшелерге бөлінеді.
2. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.

3. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории Байгетобинского сельского округа согласно приложению 3.
Сноска. Пункт 3 изложен в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Макатского районного маслихата от 05.08.2022 № 122-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (председатель Д. Алтаева) районного маслихата по вопросам бюджетного планирования, хозяйственной деятельности, использования земли, охраны природы и обеспечения законности.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня      его первого официального опубликования.
Председатель очередной ХХХVІІ
cессии районного маслихата
К. Сакупов
Секретарь районного маслихата маслихата Т. Жолмагамбетов
Приложение 1 к решению районного маслихата от 17 сентября 2015 года № 325-V
Утверждены решением районного маслихата от 17 сентября 2015 года № 325-V
Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улицы для участия в сходе местного сообщества поселка Макат
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 05.08.2022 № 122-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Для проведения раздельного схода местного сообщества поселка делятся на улицы села.
2. На раздельных сходах местного сообщества для участия в сходе местного сообщества избираются представители в количестве не более трех человек.

3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын кент әкімі шақырады және ұйымдастырады.
4. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы, кент әкімі бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.
5. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді кент әкімі ұйымдастырады.

3. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом поселка.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом поселка через средства массовой информации или иными способами не позднее чем за десять календарных дней до даты их проведения.
5. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах поселка, улицы организуется акимом поселка.

6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті кент көшелерінің қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы кентте, көшеде тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
7. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын кенттің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Кенттің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.

6. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего поселка, улицы имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии в нем не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном поселке, на улице, в многоквартирном доме и имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом поселка или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким поселка или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.

8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін кент, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын ауданның мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.
9. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және кент әкімінің аппаратына беріледі.

8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре самостоятельно. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
10. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима поселка.

8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын ауданның мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.
9. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және кент әкімінің аппаратына беріледі.

8. Кандидатуры представителей жителей поселка, улицы для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре самостоятельно. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества:
10. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима поселка.

Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 325-V шешіміне 3 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 17 қыркүйектегі №325-V шешімімен бекітілген
Бәйгетөбе ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің санын айқындаудың тәртібі
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық маслихатының 05.08.2022 № 122-VII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін округтің аумағы көшелерге бөлінеді.
2. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.

Приложение 3 к решению районного маслихата от 17 сентября 2015 года № 325-V
Утверждены решением районного маслихата от 17 сентября 2015 года № 325-V
Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улицы для участия в сходе местного сообщества сельского округа Байгетобе
Сноска. Приложение 3 - в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 05.08.2022 № 122-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Для проведения раздельного схода местного сообщества сельского округа делятся на улицы села.
2. На раздельных сходах местного сообщества для участия в сходе местного сообщества избираются представители в количестве не более трех человек.

3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын ауылдық округінің әкімі шақырады және ұйымдастырады.
4. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы, ауылдық округ әкімі бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.
5. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.

3. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом сельского округа.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом сельского округа через средства массовой информации или иными способами не позднее чем за десять календарных дней до даты их проведения.
5. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, улицы организуется акимом сельского округа.

6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті ауыл көшелерінің қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
7. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.

6. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии в нем не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, на улице, в многоквартирном доме и имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким сельского округа или уполномоченное им лицо .
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.