Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге санатын белгілеу және салынатын жер салығының базалық мөлшерлемесін ұлғайту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2015 жылғы 21 шілдедегі № 46-292-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 тамызда № 3321 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Мақтарал аудандық мәслихатының 2018 жылғы 19 маусымдағы № 32-225-VI шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 19.06.2018 № 32-225-VI (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 381-бабына, 386-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтардың (паркингтердің) санаты 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық мөлшерлемесі, автотұрақтардың (паркингтердің) санатына қарай, 2-қосымшаға сәйкес ұлғайтылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы: А.Сатыбалдиев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы: О.Дәндібаев
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2015 жылғы 21 шілдедегі № 46-292-V
шешіміне 1-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтардың (паркингтердің) түрлері
Санаттар
1
Жабық түрдегі автотұрақтар (паркингтер)
1 санат
2
Ашық түрдегі автотұрақтар (паркингтер)
2 санат
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2015 жылғы 21 шілдедегі № 46-292-V
шешіміне 2-қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге санатына қарай базалық салық мөлшерлемелері
Автотұрақтар (паркингтер) санаты
Елді мекендердің санаты
Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салықтық базалық мөлшерлемелері
Базалық мөлшерлемелердің ұлғаюы
1 санат
Аудандық маңызы бар қала
6,88
Бір есе
Кенттер
0,96
Бір есе
Ауылдар
0,48
Бір есе
2 санат
Аудандық маңызы бар қала
6,88
Бір есе
Кенттер
0,96
Бір есе
Ауылдар
0,48
Бір есе

Об установлении категорий и увеличение размеров базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21 июля 2015 года № 46-292-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 19 августа 2015 года № 3321. Утратило силу решением Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 19 июня 2018 года № 32-225-VI
Сноска. Утратило силу решением Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 19.06.2018 № 32-225-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 381, пунктом 3 статьи 386 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов), согласно приложению 1.
2. Увеличить, в зависимости от категории автостоянок (паркингов), размеры базовых ставок на земли, выделенные под автостоянки (паркинги), согласно приложению 2.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата:
А.Сатыбалдиев
Секретарь районного
маслихата:
О.Дандибаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 21 июля 2015 года
№ 46-292-V
Категория автостоянок (паркингов)
Виды автостоянок (паркингов)
Категории
1
Автостоянки (паркинги) закрытого типа
1 категория
2
Автостоянки (паркинги) открытого типа
2 категория
Приложение 2 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 21 июля 2015 года
№ 46-292-V
Размеры базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги), в зависимости от категории
Категории автостоянок (паркингов)
Категория населенных пунктов
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Увеличение базовых ставок
1 категория
Город районного значения
6,88
В один раз
Поселки
0,96
В один раз
Села
0,48
В один раз
2 категория
Город районного значения
6,88
В один раз
Поселки
0,96
В один раз
Села
0,48
В один раз