Сайрам ауданы бойынша елді мекендердің шегін өзгерту туралы
Бірлескен Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 42-281/V шешімі және Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 1 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 6 мамырда № 3173 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 108 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 12 бабының 3) тармақшасына сәйкес, Сайрам ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ және Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық ауылшаруашылығы және жер қатынастар бөлімі мен сәулет және қала құрылысы бөлімінің бірлескен ұсынысына сәйкес:
1) Ақбұлақ ауылдық округі Ақбұлақ ауылының әкімшілік шекарасына жалпы көлемі 580,6 гектар жер учаскесі қосылып, Ақбұлақ ауылының шегі өзгертілсін;
2) Ақсукент ауылдық округі ауылдарының әкімшілік шекарасына жалпы көлемі 2783,5 гектар, оның ішінде: Ақсу ауылына 2672,9 гектар, Манкент ауылына 21,3 гектар, Чапаев ауылына 89,3 гектар жер учаскелері қосылып, Ақсу, Манкент және Чапаев ауылдарының шегі өзгертілсін;
3) Арыс ауылдық округі ауылдарының әкімшілік шекарасына жалпы көлемі 1041,2 гектар, оның ішінде: Қожақорған ауылына 786,1 гектар, Нұржанқорған ауылына 255,1 гектар жер учаскелері қосылып, Қожақорған және Нұржанқорған ауылдарының шегі өзгертілсін;
4) Қарабұлақ ауылының шегінен 724,34 гектар суармалы егістік жер учаскесі шығарылып, Қарабұлақ ауыл округінің аумағындағы 724,34 гектар суарылмайтын егістік жер учаскесі Қарабұлақ ауылының шегіне қосылып шегі өзгертілсін;
5) Қарамұрт ауылдық округі ауылдарының әкімшілік шекарасына жалпы көлемі 1708,1 гектар, оның ішінде: Қарамұрт ауылына 1112,5 гектар, Низамабад ауылына 595,6 гектар жер учаскелері қосылып, Қарамұрт және Низамабад ауылдарының шегі өзгертілсін;
6) Қарасу ауылдық округі ауылдарының әкімшілік шекарасына жалпы көлемі 1941,5 гектар, оның ішінде: Ақбай ауылына 425,2 гектар, Қарасу ауылына 969,6 гектар, Әйтеке би ауылына 155,9 гектар, Ақбастау ауылына 134,8 гектар, Бескепе ауылына 55,9 гектар, Жаңатұрмыс ауылына 63,4 гектар, Береке ауылына 7,0 гектар, Ынтымақ ауылына 129,7 гектар жер учаскелері қосылып, Ақбай, Қарасу, Әйтеке би, Ақбастау, Бескепе, Жаңатұрмыс, Береке және Ынтымақ ауылдарының шегі өзгертілсін;
7) Қайнарбұлақ ауылдық округі ауылдарының әкімшілік шекарасына жалпы көлемі 1593,1 гектар, оның ішінде: Асыларық ауылына 220,5 гектар, Қасымбек Датқа ауылына 584,7 гектар, Құрлық ауылына 160,0 гектар, Ошақты ауылына 72,6 гектар, Сарыарық ауылына 81,0 гектар, Таскешу ауылына 187,2 гектар, Тоған ауылына 29,2 гектар, Шіркін ауылына 257,9 гектар жер учаскелері қосылып, Асыларық, Қасымбек Датқа, Құрлық, Ошақты, Сарыарық, Таскешу, Тоған және Шіркін ауылдарының шегі өзгертілсін;

Об изменений границ населенных пунктов Сайрамского района
Совместное решение Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 26 марта 2015 года № 42-281/V и постановление акимата Сайрамского района Южно-Казахстанской области от 26 марта 2015 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 6 мая 2015 года № 3173
В соответствии с пунктом 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", акимат Сайрамского района ПОСТАНОВИЛ и Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Согласно совместному представлению отдела сельского хозяйства и земельных отношений и отдела архитектуры, строительства и градостроительства:
1) изменить границу села Акбулак, включив к административным границам села Акбулак, сельского округа Акбулак земельного участка общей площадью 580,6 гектаров;
2) изменить границы сел Аксу, Манкент и Чапаев, включив к административным границам сел сельского округа Аксукент земельного участка общей площадью 2783,5 гектаров, в том числе: села Аксу 2672,9 гектаров, села Манкент 21,3 гектаров, села Чапаев 89,3 гектаров;
3) изменить границы сел Кожакорган и Нуржанкорган, включив к административным границам сел сельского округа Арыс земельного участка общей площадью 1041,2 гектаров, в том числе: села Кожакорган 786,1 гектаров, села Нуржанкорган 255,1 гектаров;
4) вывести из административных границ села Карабулак поливной посевной земельный участок площадью 724,34 гектара, изменить административные границы села Карабулак путем присоединения к административным границам неполивной посевной земельный участок общей площадью 724,34 гектара;
5) изменить границы сел Карамурт и Низамабад, включив к административным границам сел сельского округа Карамурт земельного участка общей площадью 1708,1 гектаров, в том числе: села Карамурт 1112,5 гектаров, села Низамабад 595,6 гектаров;
6) изменить границы сел Акбай, Карасу, Айтеке би, Акбастау, Бескепе, Жанатурмыс, Береке и Ынтымак, включив к административным границам сел сельского округа Карасу земельного участка общей площадью 1941,5 гектаров, в том числе: села Акбай 425,2 гектаров, населенного пункта Карасу 969,6 гектаров, села Айтеке би 155,9 гектаров, села Акбастау 134,8 гектаров, села Бескепе 55,9 гектаров, села Жанатурмыс 63,4 гектаров, села Береке 7,0 гектаров, села Ынтымак 129,7 гектаров;
7) изменить границы сел Асыларык, Касымбек датка, Курлык, Ошакты, Сарыарык, Таскешу, Тоган и Ширкин, включив к административным границам сел сельского округа Кайнарбулак земельного участка общей площадью 1593,1 гектаров, в том числе: села Асыларык 220,5 гектаров, села Касымбек датка 584,7 гектаров, села Курлык 160,0 гектаров, села Ошакты 72,6 гектаров, села Сарыарык 81,0 гектаров, села Таскешу 187,2 гектаров, села Тоган 29,2 гектаров, села Ширкин 257,9 гектаров;

8) Көлкент ауылдық округі Қосбұлақ ауылының әкімшілік шекарасына жалпы көлемі 111,28 гектар, М.Оразалиев ауылының әкімшілік шекарасына жалпы көлемі 24,6 гектар жер учаскесі қосылып, Қосбұлақ, М.Оразалиев ауылдарының шегі өзгертілсін;
9) Құтарыс ауылдық округі ауылдарының әкімшілік шекарасына жалпы көлемі 633,6 гектар, оның ішінде: Ақарыс ауылына 182,4 гектар, Құтарыс ауылына 284,1 гектар, Қызылжар ауылына 48,3 гектар, Оймауыт ауылына 118,8 гектар жер учаскелері қосылып, Ақарыс, Құтарыс, Қызылжар және Оймауыт ауылдарының шегі өзгертілсін;
10) Манкент ауылдық округі ауылдарының әкімшілік шекарасына жалпы көлемі 3465,6 гектар, оның ішінде: Манкент ауылына 3076,1 гектар, Аққала ауылына 389,5 гектар жер учаскелері қосылып, Манкент және Аққала ауылдарының шегі өзгертілсін;
11) Жібек Жолы ауылдық округі ауылдарының әкімшілік шекарасына жалпы көлемі 688,7 гектар, оның ішінде: Жібек Жолы ауылына 427,2 гектар, Машат ауылына 85,5 гектар, Сиқым ауылына176,0 гектар жер учаскелері қосылып, Жібек Жолы, Машат және Сиқым ауылдарының шегі өзгертілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 04.07.2018 № 30-205/VI (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Осы бірлескен қаулы және шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сайрам ауданының әкімі У.Қайназаров
Сессия төрағасы А.Бурбеков
Сайрам аудандық
мәслихатының хатшысы Ж.Сүлейменов

8) изменить административные границы населенных пунктов Косбулак и М.Оразалиева Колкентского сельского округа путем присоединения к административным границам села Косбулак земельного участка общей площадью 111,28 гектаров, к административным границам села М.Оразалиева земельного участка общей площадью 24,6 гектаров;
9) изменить границы сел Акарыс, Кутарыс, Кызылжар и Оймауыт, включив к административным границам сел сельского округа Кутарыс земельного участка общей площадью 633,6 гектаров, в том числе: села Акарыс 182,4 гектаров, села Кутарыс 284,1 гектаров, села Кызылжар 48,3 гектаров, села Оймауыт 118,8 гектаров;
10) изменить границы сел Манкент и Аккала, включив к административным границам сел сельского округа Манкент земельного участка общей площадью 3465,6 гектаров, в том числе: села Манкент 3076,1 гектаров, села Аккала 389,5 гектаров;
11) изменить границы сел Жибек Жолы, Машат и Сикым, включив к административным границам сел сельского округа Жибек Жолы земельного участка общей площадью 688,7 гектаров, в том числе: села Жибек Жолы 427,2 гектаров, села Машат 85,5 гектаров, села Сикым 176,0 гектаров.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 04.07.2018 № 30-205/VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Данное совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Сайрамского
района У.Кайназаров
Председатель сессии А.Бурбеков
Секретарь маслихата
Сайрамского района Ж.Сулейменов