Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы аумағында егіс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімін белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2015 жылғы 05 мамырдағы № 126 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 мамырда № 3960 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Бородулиха ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 10 қарашадағы № 288 қаулысы
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Бородулиха ауданы әкімдігінің 10.11.2023 № 288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 2-тармағына, "Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы Заңының 5-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Бородулиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2015 жылға арналған өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімінің түрлері бойынша табиғи климаттық аймақтардың бөлінісінде аудан аумағында егіс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімі белгіленсін.
2. "Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау аудан әкімінің орынбасары А. Нұрғожинға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Г. Акулов
Бородулиха ауданы
әкімдігінің 2015 жылғы
5 мамырдағы № 126
қаулысына қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы әкімдігінің 10.07.2017 № 132 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/н
Өсімдік шаруашылығы өнімінің түрлері
Оңтайлы мерзімдер
басталуы
аяқталуы
Белағаш аймағы
1
Жаздық бидай
05 мамыр
25 мамыр
2
Арпа
05 мамыр
25 мамыр
3
Сұлы
25 сәуір
20 мамыр
4
Қарақұмық
25 мамыр
05 маусым
5
Тары
25 мамыр
05 маусым
6
Асбұршақ
01 мамыр
10 мамыр
7
Күнбағыс
05 мамыр
25 мамыр
8
Қытай бұршақ
10 мамыр
25 мамыр
9
Сүрлемдік жүгерісі
10 мамыр
20 мамыр
10
Дәндік жүгерісі
15 мамыр
25 мамыр
11
Майлы зығыр
10 мамыр
20 мамыр
12
Судан шөбі
10 мамыр
25 мамыр
13
Картоп
01 мамыр
15 мамыр
14
Күздік бидай
15 тамыз
25 қыркүйек
15
Күздік қарабидай
15 тамыз
25 қыркүйек
Новошульба аймағы
1
Жаздық бидай
10 мамыр
25 мамыр
2
Арпа
10 мамыр
25 мамыр
3
Сұлы
01 мамыр
25 мамыр
4
Қарақұмық
25 мамыр
05 маусым
5
Тары
25 мамыр
05 маусым
6
Асбұршақ
05 мамыр
15 мамыр
7
Күнбағыс
01 мамыр
25 мамыр
8
Қытай бұршақ
15 мамыр
01 маусым
9
Сүрлемдік жүгерісі
15 мамыр
25 мамыр
10
Дәндік жүгерісі
20 мамыр
01 маусым
11
Майлы зығыр
15 мамыр
25 мамыр
12
Судан шөбі
15 мамыр
20 мамыр
13
Картоп
01 мамыр
15 мамыр
14
Күздік бидай
15 тамыз
25 қыркүйек
15
Күздік қарабидай
15 тамыз
25 қыркүйек

Об определении оптимальных сроков начала и завершения посевных работ на территории Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области
Постановление акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 05 мая 2015 года № 126. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 21 мая 2015 года № 3960. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района области Абай от 10 ноября 2023 года № 288
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района области Абай от 10.11.2023 № 288 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве", акимат Бородулихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оптимальные сроки начала и завершения посевных работ на территории Бородулихинского района в разрезе природно-климатических зон по видам продукции растениеводства, подлежащим обязательному страхованию в растениеводстве на 2015 год, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области" принять необходимые меры вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района А. Нургожина.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Г. Акулов
Приложение
к постановлению акимата
Бородулихинского района
от 5 мая 2015 года № 126
Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 10.07.2017 № 132 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Виды продукции растениеводства
Оптимальные сроки
начало
Завершение
Бель-Агачский регион
1
Яровая пшеница
05 мая
25 мая
2
Ячмень
05 мая
25 мая
3
Овес
25 апреля
20 мая
4
Гречиха
25 мая
05 июня
5
Просо
25 мая
05 июня
6
Горох
01 мая
10 мая
7
Подсолнечник
05 мая
25 мая
8
Соя
10 мая
25 мая
9
Кукуруза на силос
10 мая
20 мая
10
Кукуруза на зерно
15 мая
25 мая
11
Лен масличный
10 мая
20 мая
12
Суданская трава
10 мая
25 мая
13
Картофель
01 мая
15 мая
14
Озимая пшеница
15 августа
25 сентября
15
Озимая рожь
15 августа
25 сентября
Новошульбинский регион
1
Яровая пшеница
10 мая
25 мая
2
Ячмень
10 мая
25 мая
3
Овес
01 мая
25 мая
4
Гречиха
25 мая
05 июня
5
Просо
25 мая
05 июня
6
Горох
05 мая
15 мая
7
Подсолнечник
01 мая
25 мая
8
Соя
15 мая
01 июня
9
Кукуруза на силос
15 мая
25 мая
10
Кукуруза на зерно
20 мая
01 июня
11
Лен масличный
15 мая
25 мая
12
Суданская трава
15 мая
20 мая
13
Картофель
01 мая
15 мая
14
Озимая пшеница
15 августа
25 сентября
15
Озимая рожь
15 августа
25 сентября