Сыныптауышқа сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 65 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 ақпанда № 13149 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 15 наурыздағы № 111 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 15.03.2021 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 02.03.2017 № 97 ((алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)) бұйрығымен
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-бабының 15-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Сыныптауышқа сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 02.03.2017 № 97 ((алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)) бұйрығымен.
2. Кәсіптік-техникалық және орта білімнен кейінгі білімді жаңғырту департаменті (Д.Ж. Қаленова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении перечня профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования в соответствии с классификатором
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 65. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2016 года № 13149. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 марта 2021 года № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 15.03.2021 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Министра образования и науки РК от 02.03.2017 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15-2) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования в соответствии с классификатором.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа и.о. Министра образования и науки РК от 02.03.2017 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту модернизации технического и профессионального, послесреднего образования (Каленова Д.Ж.) в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Е.Н. Иманғалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым Министрі
А. Сәрінжіпов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 22 қаңтардағы
№ 65 бұйрығымен бекітілген
Сыныптауышқа сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.07.2019 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Техникалық және кәсіптік білім беру мамандықтарының коды
Білім беру бейіні, мамандық атауы
Біліктілік
Техникалық және кәсіптік білім үшін оқыту мерзімі
Орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімі
негізгі орта білім беру базасында жалпы орта білім алусыз
негізгі орта білім беру базасында
жалпы орта білім беру базасында
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары білім беру базасында
жалпы орта білім беру базасында
техникалық және кәсіптік, орта білім беру базасын
0100000
Білім беру
0101000
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
010101 3
Мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010102 3
Тәрбиеші – ана (патронат тәрбиешісі)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010103 3
Мектепке дейінгі ұйымдардың ағылшынша білімі бар тәрбиешісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010104 4
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010105 1
Тәрбиелеушінің көмекшісі
1 жыл 10 ай
10 ай
010106 1
Гувернер/Гувернерші
1 жыл 10 ай
10 ай
010107 3
Мектепке дейнгі ұйымдарының логопеді
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0101084
Мектепке дейінгі ұйымдарының логопеді қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0102000
Тәрбие жұмыстарын ұйымдастыру (деңгей бойынша)
010201 3
Қосымша білім беру педагогы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010202 3
Педагог -Ұйымдастырушы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010203 3
Білім беру ұйымының тәрбиешісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010204 3
Білім беру ұйымының вожатыйы
2 жыл 10 ай, 3 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Имангалиева Е.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки
Республики Казахстан
А. Саринжипов
Утвержден приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 22 января 2016 года № 65
Перечень профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования в соответствии с классификатором
Сноска. Перечень в редакции приказа Министра образования и науки РК от 29.07.2019 № 336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код специальности технического и профессионального образования
Профиль образования, наименование специальности
Квалификация
Срок обучения для технического и профессионального образования
Срок обучения для послесреднего образования
на базе основного среднего образования без получения общего среднего образования
на базе основного среднего образования
на базе общего среднего образования
на базе технического и профессионального, послесреднего, высшего образования
на базе общесреднего образования
на базе технического и профессионального образования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
0100000
Образование
0101000
Дошкольное воспитание и обучение
010101 3
Воспитатель дошкольных организаций
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010102 3
Мать-воспитательница (патронатный воспитатель)
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010103 3
Воспитатель дошкольных организаций со знанием английского языка
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010104 4
Прикладной бакалавр дошкольного воспитания и обучения
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010105 1
Помощник воспитателя
1 год 10 мес.
10 мес.
010106 1
Гувернер/Гувернантка
1 год 10 мес.
10 мес.
010107 3
Логопед в дошкольных организациях
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0101084
Прикладной бакалавр логопед в дошкольных организациях
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0102000
Организация воспитательной работы (по уровням)
010201 3
Педагог дополнительного образования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010202 3
Педагог - организатор
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010203 3
Воспитатель организации образования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010204 3
Вожатый организации образования
2 года 10 мес., 3 года
10 мес.
1 год 10 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес.

010205 2
Аниматор
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
010206 4
Тәрбие жұмысын ұйымдастыру қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0103000
Дене тәрбиесі және спорт
010301 3
Дене тәрбиесі нұсқаушысы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010302 3
Дене тәрбиесі пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010303 3
Спорт жаттықтырушысы-оқытушы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010304 3
Бейімдік дене тәрбиесі мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010305 4
Дене тәрбиесі қолданбалы бакалавр
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0104000
Кәсіптік білім беру (салалар бойынша)
010401 3
Өндірістік оқыту шебері, техник (барлық аталымдар бойынша)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010402 3
Өндірістік оқыту шебері, техник-технолог (барлық аталымдар бойынша)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0104034
Кәсіптік білім беру қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0105000
Бастауыш білім беру
010501 3
Бастауыш білім беру мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010502 3
Информатика пәнінен бастауыш білім беру мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010503 3
Шетел тілінен бастауыш білім беру мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010504 3
Өзін-өзі тану мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010505 1
Гувернант
10 ай
010506 1
Тәрбиешінің көмекшісі
1 жыл 10 ай
10 ай
010507 1
Мәдени шаралар ұйымдастырушы
10 ай
010508 3
Ағылшынша білімі бар бастауыш білім беру мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010509 3
Ағылшынша білімі бар бастауыш білім берудің информатика пәні мұғалімі
3 жыл 10 ай

010205 2
Аниматор
1 год 10 мес.,
10 мес.,
010206 4
Прикладной бакалавр организации воспитательной работы
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010300 0
Физическая культура и спорт
010301 3
Инструктор по физической культуре
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010302 3
Учитель физической культуры
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010303 3
Тренер-преподаватель по спорту
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010304 3
Учитель по адаптивной физической культуры
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010305 4
Прикладной бакалавр физической культуры
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0104000
Профессиональное обучение (по отраслям)
010401 3
Мастер производственного обучения, техник (всех наименований)
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010402 3
Мастер производственного обучения, техник-технолог (всех наименований)
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0104034
Прикладной бакалавр профессионального обучения
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0105000
Начальное образование
010501 3
Учитель начального образования
3 года
10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010502 3
Учитель информатики начального образования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010503 3
Учитель иностранного языка начального образования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010504 3
Учитель самопознания
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010505 1
Гувернант
10 мес.
010506 1
Помощник воспитателя
1 год 10 мес.
10 мес.
010507 1
Культорганизатор
10 мес.
010508 3
Учитель начального образования со знанием английского языка
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010509 3
Учитель информатики начального образования со знанием английского языка
3 года 10 мес.

2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010510 4
Бастауыш білім беру қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
010800 0
Музыкалық білім беру
010801 3
Мектепке дейінгі және негізгі орта білім беру ұйымдарындағы музыка пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0109000
Өмір қауіпсіздігі және валеология
010901 3
Өмір қауіпсіздігі және валеология пәнінің негізгі орта білім беру мұғалімі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0110000
Білім беру ұйымдарындағы зертханашы
011001 3
Зертханашы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0111000
Негізгі орта білім беру
011101 3
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
011102 3
Орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
011103 3
Ұйғыр тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
011104 3
Өзбек тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
011105 3
Өзін-өзі тану пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
011106 3
Математика пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
011107 3
Физика пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
011108 3
Шетел тілі пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0111093
Информатика пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0111103
Ағылшынша білімі бар өзін-өзі тану пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
011111 3
Ағылшынша білімі бар математика пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
011112 3
Ағылшынша білімі бар физика пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
011113 4
Негізгі орта білім беру қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
011114 3
Көркем еңбек пәнінің мұғалімі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай

2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010510 4
Прикладной бакалавр начального образования
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
010800 0
Музыкальное образование
010801 3
Учитель музыки в организациях дошкольного и основного среднего образования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0109000
Безопасность жизнедеятель ности и валеология
010901 3
Учитель основы безопасности жизнедеятельности и валеологии основного образования
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0110000
Лаборант организации образования
011001 3
Лаборант
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
0111000
Основное среднее образование
011101 3
Учитель казахского языка и литературы
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011102 3
Учитель русского языка и литературы
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011103 3
Учитель уйгурского языка и литературы
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011104 3
Учитель узбекского языка и литературы
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011105 3
Учитель самопознания
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011106 3
Учитель математики
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011107 3
Учитель физики
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011108 3
Учитель иностранного языка
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011109 3
Учитель информатики
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011110 3
Учитель самопознания со знанием английского языка
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011111 3
Учитель математики со знанием английского языка
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011112 3
Учитель физики со знанием иностранного языка
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011113 4
Прикладной бакалавр основного среднего образования
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
011114 3
Учитель художественного труда
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.

2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
030802 3
Оптик-офтальмолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
030803 3
Оптикометрист
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
0400000
Өнер және мәдениет
0401000
Кітапхана ісі
040101 3
Кітапханашы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0402000
Дизайн (бейін бойынша) **
040201 3
Дизайнер
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай
10 ай
040202 2
Көркемдік-әсемдеу жұмыстарын орындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0403000
Әлеуметтік-мәдени қызметі және халықтық көркемдік шығармашылығы (бейін бойынша)
040301 3
Ұйымдастырушы-педагог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0404000
Аспаптық орындау және музыкалық өнер эстрадасы (түрлері бойынша)
040401 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, концертмейстер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай., 1 жыл 10 ай
040402 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, ансамбль, оркестр әртісі (жетекшісі)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай., 2 жыл 10 ай
040403 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, халық аспаптар оркестрінің әртісі (жетекшісі)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
040404 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, эстрадалық аспаптар оркестрінің әртісі (жетекшісі)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай, 3 жыл 10 ай
10 ай.,
1 жыл 10 ай
040405 2
Музыкалық аспаптарды реттеу және жөндеу, күйін келтіру шебері (түрлері бойынша)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0405000
Хор дирижеры
040501 3
Оқытушы, хормейстер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0406000
Музыка теориясы
040601 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай, 3 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0407000
Ән салу**
040701 3
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, академиялық ән салу әртісі, ансамбль солисі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай,
10 ай,
1 жыл 10 ай
0407023
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, домбырамен халық әндерін орындау әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0407033
Балалар музыка мектебінің оқытушысы, эстрадалық әндер орындау әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
040704 3
Хор әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0408000
Хореография өнері
040801 3
Балет әртісі
4(5) сыныптан 7 жыл 10 ай
040802 3
Би ансамблі әртісі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
040803 3
Балет әртісі, оқытушы, хореографиялық ұжым жетекшісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
040804 3
Халық би ансамблінің әртісі, оқытушы, хореографиялық ұжым жетекшісі
3 жыл 10 ай

2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
030802 3
Оптик-офтальмолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
030803 3
Оптикометрист
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
0400000
Искусство и культура
0401000
Библиотечное дело
040101 3
Библиотекарь
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
0402000
Дизайн (по профилю)**
040201 3
Дизайнер
3 года 10 мес., 2 года 10 мес.*
2 года 10 мес., 1 год
10 мес.*
10 мес.
040202 2
Исполнитель художественно- оформительских работ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год
10 мес.
10 мес.
0403000
Социально-культурная деятельность и народное художественное творчество (по профилю)
040301 3
Педагог-организатор
3 года
10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год
10 мес.
0404000
Инструментальное исполнительство и музыкальное искусство эстрады (по видам)
040401 3
Преподаватель детской музыкальной школы, концертмейстер
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 2 года 10 мес.
040402 3
Преподаватель детской музыкальной школы, артист (руководитель) оркестра, ансамбля
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040403 3
Преподаватель детской музыкальной школы, артист (руководитель) оркестра народных инструментов
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040404 3
Преподаватель детской музыкальной школы, артист (руководитель) оркестра эстрадных инструментов
3 года 10 мес.
2 года 10 мес., 3 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040405 2
Мастер по настройке, регулировке и ремонту музыкальных инструментов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.,
0405000
Хоровое дирижирование
040501 3
Преподаватель, хормейстер
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1год 10 мес.
0406000
Теория музыки
040601 3
Преподаватель детской музыкальной школы
3 года 10 мес.
2 года 10 мес., 3 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0407000
Пение**
040701 3
Преподаватель детской музыкальной школы, артист академического пения, солист ансамбля
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0407023
Преподаватель детской музыкальной школы, артист народного пения с домброй
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0407033
Преподаватель детской музыкальной школы, артист эстрадного пения
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040704 3
Артист хора
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0408000
Хореографическое искусство
040801 3
Артист балета
с 4(5) класса 7 лет 10 мес.
10 мес.
040802 3
Артист ансамбля танца
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
040803 3
Артист балета, преподаватель, руководитель хореографического коллектива
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040804 3
Артист ансамбля танца, преподаватель, руководитель хореографического коллектива
3 года 10 мес.

2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
040805 3
Заманауи би әртісі, оқытушы, хореографиялық ұжым жетекшісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
040806 3
Хореография пәнінің оқытушы-концертмейстері, фортепиано оқытушысы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
040807 3
Білім беру ұйымының ырғақ және хореография оқытушысы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0409000
Актерлік өнер**
040901 3
Драма театрының әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
040902 3
Музыка театрының әртісі
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
040903 3
Қуыршақ театры әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
040904 3
Сөйлеу жанрының әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
040905 3
Эстрада жанрының әртісі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0410000
Цирк өнері
041001 3
Цирк әртісі
7 сыныптан 3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
0411000
Театр-декорациясы өнері (бейін бойынша)**
041101 2
Бутафор
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041102 2
Сахна машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041103 2
Гримші-постижер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041104 2
Костюмер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041105 3
Суретші-декоратор
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
041106 3
Жарық аппараттары операторы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
041107 3
Костюмдер бойынша суретші
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай,1 жыл 10 ай*
10 ай, 1 жыл 10 ай
0412000
Кескіндеу, мүсіндеу және графика (түрлері бойынша)**
041201 3
Суретші
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай,1 жыл 10 ай*
10 ай, 1 жыл 10 ай
041202 3
Суретші-мүсінші
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай,1 жыл 10 ай*
10 ай, 1 жыл 10 ай
041203 3
Суретші-безендіруші
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай,1 жыл 10 ай*
10 ай, 1 жыл 10 ай
0413000
Сәндік-қолданбалы өнері және халықтық кәсіпшілік (бейін бойынша)**
041301 2
Ағаштан көркем заттар дайындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041302 2
Металдан көркем заттар дайындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041303 2
Көркем қалыпқа құюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041304 2
Көркем бұйымдарды нақыштаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041305 2
Металға көркем сәндік жазу жазушы

2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040805 3
Артист современного танца, преподаватель, руководитель хореографического коллектива
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040806 3
Преподаватель-концертмейстер хореографических дисциплин, преподаватель фортепиано
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040807 3
Преподаватель ритмики и хореографии организации образования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0409000
Актерское искусство**
040901 3
Артист драматического театра
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040902 3
Артист музыкального театра
3 года 10 мес., 2 года 10 мес.*
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040903 3
Артист театра кукол
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040904 3
Артист разговорного жанра
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
040905 3
Артист эстрадного жанра
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0410000
Цирковое искусство
041001 3
Артист цирка
с 7 класса 3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес.
0411000
Театрально-декоративное искусство (по профилю)**
041101 2
Бутафор
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041102 2
Машинист сцены
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041103 2
Гример-постижер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041104 2
Костюмер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041105 3
Художник-декоратор
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
041106 3
Оператор световой аппаратуры
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
041107 3
Художник по костюмам
3 года 10 мес., 2 года 10 мес.*
2 года 10 мес.,1 год 10 мес.*
10 мес., 1 год 10 мес.
0412000
Живопись, скульптура и графика (по видам)**
041201 3
Художник
3 года 10 мес., 2 года 10 мес.*
2 года 10 мес.,1 год 10 мес.*
10 мес., 1 год 10 мес.
041202 3
Художник-скульптор
3 года 10 мес., 2 года 10 мес.*
2 года 10 мес.,1 год 10 мес.*
10 мес., 1 год 10 мес.
041203 3
Художник-оформитель
3 года 10 мес., 2 года 10 мес.*
2 года 10 мес.,1 год 10 мес.*
10 мес., 1 год 10 мес.
0413000
Декоративно-прикладное искусство и народные промыслы (по профилю)**
041301 2
Изготовитель художественных изделий из дерева
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041302 2
Изготовитель художественных изделий из металла
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041303 2
Формовщик художественного литья
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041304 2
Чеканщик художественных изделий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041305 2
Художник декоративной росписи по металлу

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041306 2
Кескіндемеші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041307 2
Қыштан көркем заттарды жасаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041308 2
Маталар, гобелендер және кілемдерді қайта өңдеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041309 2
Зергерлік және көркем заттарға детальдар мен материалдар дайындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041310 2
Тастан бұйымдар дайындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041311 2
Матаға сурет салушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041312 2
Көркем бұйымдарды тері мен жүннен жасаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041313 2
Музыкалық аспаптарды дайындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041314 2
Сүйектен, мүйізден бұйымдар дайындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041315 3
Шағын кескіндеу суретшісі
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай,1 жыл 10 ай*
10 ай, 1 жыл 10 ай
041316 3
Суретші
3 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай*
2 жыл 10 ай,1 жыл 10 ай*
10 ай, 1 жыл 10 ай
041317 2
Темір өнімдерін өңдеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0414000
Қайта қалпына келтіріп жөндеу (салалар бойынша)**
041401 2
Мұрағат және кітапхана материалдарын қайта қалпына келтіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041402 2
Сәндік-көркем бояуларды қайта қалпына келтіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041403 2
Сәндік сылақтар мен саздан иленген заттарды қайта қалпына келтіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041404 2
Сәндік және көркем заттарды қалпына келтіруші (тері, былғары, мата және т.б.)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041405 2
Көне ағаш заттарын қайта қалпына келтіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041406 2
Ағаштан жасалған заттарды қайта қалпына келтіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041407 2
Көне ескерткіш тас заттарды қайта қалпына келтіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041408 2
Металл құрастырылымдарды қалпына келтіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041409 2
Төбе жабынын қалпына келтіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041410 2
Музыкалық аспаптарды қалпына келтіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041411 3
Қайта қалпына келтіруші-суретші
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041306 2
Живописец
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041307 2
Изготовитель художественных изделий из керамики
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041308 2
Реставратор тканей, гобеленов и ковров
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041309 2
Заготовщик деталей и материалов к ювелирным и художественным изделиям
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041310 2
Монтировщик изделий из камня
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041311 2
Разрисовщик ткани
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041312 2
Изготовитель художественных изделий из шерсти и кожи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041313 2
Изготовитель музыкальных инструментов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041314 2
Обработчик изделий из кости и рога
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041315 3
Художник миниатюрной живописи
3 года 10 мес., 2 года 10 мес.*
2 года 10 мес.,1 год 10 мес.*
10 мес., 1 год 10 мес.
041316 3
Художник
3 года 10 мес., 2 года 10 мес.*
2 года 10 мес.,1 год 10 мес.*
10 мес., 1 год 10 мес.
041317 2
Обработчик изделий по металлу
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
0414000
Реставрация (по отраслям)**
041401 2
Реставратор архивных и библиотечных материалов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041402 2
Реставратор декоративно- художественных покрасок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041403 2
Реставратор декоративных штукатурок и лепных изделий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041404 2
Реставратор художественных изделий и декоративных предметов (из кожи, меха, ткани)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041405 2
Реставратор памятников деревянного зодчества
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041406 2
Реставратор произведений из дерева
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041407 2
Реставратор памятников каменного зодчества
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041408 2
Реставратор металлических конструкции
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041409 2
Реставратор кровельных покрытий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041410 2
Реставратор музыкальных инструментов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041411 3
Художник-реставратор
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.

0415000
Зергерлік ісі (салалар бойынша)**
041501 2
Зергерлік және көркемдік бұйымдарға өндірмені бедерлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041502 2
Зергер-алқа жасаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041503 2
Зергер-нақыштаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041504 2
Зергер –монтаждаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041505 2
Зергер- өрнектеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041506 2
Алмастарды гауһар тастарға сұрыптаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041507 2
Алмасты әшекейлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041508 2
Алмасты кесуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
041509 2
Сағатшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай

0415000
Ювелирное дело (по отраслям)**
041501 2
Огранщик вставок для ювелирных и художественных изделий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041502 2
Ювелир-цепочник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041503 2
Ювелир-гравер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041504 2
Ювелир-монтировщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041505 2
Ювелир-филигранщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041506 2
Огранщик алмазов в бриллианты
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041507 2
Обтирщик алмазов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041508 2
Распиловщик алмазов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
041509 2
Часовщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.

1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
050202 2
Телеоператор
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
050203 3
Құрал-жабдықтарды жөндеу және пайдалану технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
050204 3
Техник-механик
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0503000
Слесарлық іс**
050301 2
Электр құрал жабдықтарын жөндеуші слесарь-электрик
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050302 2
Электрик автослесарь
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0504000
Бұйымдарды химиялық тазалау және бояу**
050401 1
Булаушы-нығыздаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050402 1
Дақты кетіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050404 2
Химиялық тазалау аппаратшысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050406 2
Бұйымдарды өңдеу сапасын бақылаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050407 3
Техник-технолог
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0505000
Фото ісі**
050501 1
Ретушер
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050502 2
Фотозертханашы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050503 2
Фотограф
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050504 3
Фототехник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0506000
Шаштараз өнері және сәндік косметика**
050601 2
Шаштараз-модельер
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050602 2
Косметолог
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050603 2
Визажист
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050604 1
Педикюр шебері
10 ай
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050605 1
Маникюр шебері
10 ай
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050606 3
Суретші-модельер
1 жыл 10 ай
3 жыл 10 ай
3 жыл 6 ай
2 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
050607 2
Шаштараз стилист
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050608 1
Шаштараз шебері
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050609 1
Тырнақтарды өсіру шебері
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050610 1
Тырнақтар дизайны бойынша шебер
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050611 2
Тырнақтарды өңдеу шебері
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050612 2
Эстетист-косметолог
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0507000
Қонақ үй шаруашылығына қызмет көрсету және ұйымдастыру

1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
050202 2
Телеоператор
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
050203 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
3 года 10 мес., 2 года 10 мес.
2 года 10 мес., 1 год 10 мес.
050204 3
Техник-механик
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
1 год 10 мес.
0503000
Слесарное дело**
050301 2
Слесарь-электрик по ремонту электрооборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050302 2
Электрик - автослесарь
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
0504000
Химическая чистка и крашение изделий**
050401 1
Отпарщик-прессовщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.
10 мес.
050402 1
Пятновыводчик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.
10 мес.
050404 2
Аппаратчик химической чистки
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050406 2
Контролер качества обработки изделий
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050407 3
Техник-технолог
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
0505000
Фотодело**
050501 1
Ретушер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.
10 мес.
050502 2
Фотолаборант
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050503 2
Фотограф
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050504 3
Фототехник
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
0506000
Парикмахерское искусство и декоративная косметика**
050601 2
Парикмахер-модельер
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050602 2
Косметолог
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050603 2
Визажист
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050604 1
Мастер по педикюру
10 мес
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.
10 мес.
050605 1
Мастер по маникюру
10 мес
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.
10 мес.
050606 3
Художник-модельер
1 год 10 мес.
3 года 10 мес., 3 года 6 мес.
2 года 10 мес., 2 года 6 мес.
10 ай, 1 год 10 мес.
050607 2
Парикмахер-стилист
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050608 1
Мастер-парикмахер
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.
10 мес.
050609 1
Мастер по наращиванию ногтей
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.
10 мес.
050610 1
Мастер по дизайну ногтей
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.
10 мес.
050611 2
Мастер по обработке ногтей
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050612 2
Косметолог-эстетист
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
0507000
Организация обслуживания гостиничных хозяйств

050701 1
Консьерж*
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050702 1
Швейцар
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050703 1
Күтуші
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
050704 2
Әкімшілік көмекшісі
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050705 3
Әкімшілік
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1 жыл 10 ай
050706 3
Супервайзер (ауысым басшысы)
2 жыл 10 ай,
10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1 жыл 10 ай
0508000
Тамақтандыруды ұйымдастыру**
050801 2
Аспаз
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050802 2
Кондитер
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050803 2
Калькулятор
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050804 2
Даяшы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050805 2
Бармен
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050806 3
Технолог-менеджер
1 жыл 10 ай
3 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
050807 2
Метрдотель
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0509000
Аяқ киім ісі**
050901 2
Жеке аяқ киім тігу шебері
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050902 2
Ортопедиялық аяқ киім тігу шебері
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
050903 2
Аяқ киім жөндеу шебері
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0510000
Іс қағаздарын жүргізу және мұрағаттану (қолдану аясы және салалары бойынша)
051001 2
Референт-хатшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051002 3
Іс қағаздарын жүргізуші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051003 3
Мұрағатшы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
0511000
Туризм (салалар бойынша)
051101 2
Туризм жөніндегі нұсқаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051102 2
Саяхат жүргізушісі
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051103 2
Турист агенті
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051104 3
Менеджер
2 жыл 10 ай , 3 жыл 6 ай ,3 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай , 2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0512000
Аударма ісі (түрлері бойынша)**
051201 3
Аудармашы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
051202 3
Гид-аудармашы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0513000
Маркетинг (салалар бойынша)
051301 2
Азық-түлік тауарларының сатушысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051302 2
Азық-түлік емес тауарлар сатушысы

050701 1
Консьерж*
1 год 10 мес.
10 мес.
10 мес.
050702 1
Швейцар
1 год 10 мес.,
10 мес.
10 мес.
050703 1
Горничная
1 год 10 мес.,
10 мес.
10 мес.
050704 2
Помощник администратора
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050705 3
Администратор
1 год 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес,
1 год 10 мес.
10 мес.
1 год 10 мес.
050706 3
Супервайзер (начальник смены)/
2 года 10 мес.
10 мес,
1 год 10 мес.
10 ай
1 год 10 мес.
0508000
Организация питания**
050801 2
Повар
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050802 2
Кондитер
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050803 2
Калькулятор
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050804 2
Официант
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050805 2
Бармен
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050806 3
Технолог-менеджер
1 год 10 мес.
3 года 10 мес., 3 года 6 мес
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.,
050807 2
Метрдотель
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
0509000
Обувное дело**
050901 2
Обувщик по индивидуальному пошиву обуви
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050902 2
Обувщик по пошиву ортопедической обуви
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
050903 2
Обувщик по ремонту обуви
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
0510000
Делопроизводство и архивоведение (по отраслям и областям применения)
051001 2
Секретарь-референт
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051002 3
Делопроизводитель
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
051003 3
Архивариус
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
0511000
Туризм (по отраслям)
051101 2
Инструктор по туризму
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051102 2
Экскурсовод
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051103 2
Туристический агент
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051104 3
Менеджер
2 года 10 мес., 3 года 6 мес.,3 года
10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 6 мес.,
2 года
10 мес.
10 мес.,
1 год 10 мес.
0512000
Переводческое дело (по видам)**
051201 3
Переводчик
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
051202 3
Гид-переводчик
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0513000
Маркетинг (по отраслям)
051301 2
Продавец продовольственных товаров
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051302 2
Продавец непродовольственных товаров

1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051303 2
Бақылаушы-кассир
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051304 2
Коммерциялық агент
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051305 3
Маркетолог
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
051306 3
Тауартанушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
051307 3
Мерчендайзер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
051308 4
Маркетингтің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0513089 2
Консультант-сатушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0514000
Бағалау
051401 3
Техник-бағалаушы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0515000
Менеджмент (қолдану аясы және салалары бойынша)
051501 3
Менеджер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
051502 4
Менеджменттің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0516000
Қаржы (салалар бойынша)
051601 2
Сақтандыру агенті
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051602 2
Брокер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051603 2
Техник
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051604 2
Маклер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051605 3
Қаржы жұмысы бойынша экономист
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051606 4
Қаржының қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0517000
Статистика
051701 3
Статистик
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0518000
Есеп және аудит (салалар бойынша)
051801 2
Бухгалтер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051802 3
Бухгалтер-ревизор (аудитор)
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051803 3
Экономист-бухгалтер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051804 2
Мемлекеттік сатып алу жөніндегі маман
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051805 4
Есеп және аудиттің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0519000
Экономика (салалар бойынша)
051901 2
Агент (барлық атаулары)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
051902 3
Экономист
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051903 3
Еңбек жөніндегі экономист
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
051904 4
Экономиканың қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай

1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051303 2
Контролер-кассир
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051304 2
Агент коммерческий
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051305 3
Маркетолог
2 года 10 мес.,
1 год 10 мес.
10 мес.,
1 год 10 мес.
051306 3
Товаровед
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.,
1 год 10 мес.
051307 3
Мерчендайзер
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.,
1 год 10 мес.
051308 4
Прикладной бакалавр маркетинга
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
051309 2
Продавец-консультант
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
0514000
Оценка
051401 3
Техник-оценщик
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0515000
Менеджмент (по отраслям и областям применения)
051501 3
Менеджер
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
051502 4
Прикладной бакалавр менеджмента
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0516000
Финансы (по отраслям)
051601 2
Агент страховой
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051602 2
Брокер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051603 2
Техник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051604 2
Маклер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051605 3
Экономист по финансовой работе
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
051606 4
Прикладной бакалавр финансов
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0517000
Статистика
051701 3
Статистик
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0518000
Учет и аудит (по отраслям)
051801 2
Бухгалтер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051802 3
Бухгалтер-ревизор (аудитор)
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
051803 3
Экономист-бухгалтер
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
051804 2
Специалист по государственным закупкам
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051805 4
Прикладной бакалавр учета и аудита
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0519000
Экономика (по отраслям)
051901 2
Агент (всех наименований)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
051902 3
Экономист
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
051903 3
Экономист по труду
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
051904 4
Прикладной бакалавр экономики
2 года 10 мес.

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070102 2
Геологиялық үлгіні шаюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070103 2
Сынаманы іріктеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070104 2
Минералдар мен шлихті байытушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070106 2
Өткізуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070107 3
Техник-геолог
3 жыл 8 ай,
3 жыл 10 ай
2 жыл 8 ай,
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0701083
Ағылшынша білімі бар техник-геолог
3 жыл 8 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 8 ай,
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0702000
Пайдалы қазбалар кен орындарын барлау технологиясы және техникасы
070201 2
Электр қозғалтқышы бар жылжымалы компрессор машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070202 2
Электр бұрғылау кезінде ұңғымаларды пайдалану және барлау бұрғылаушысының көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070203 2
Шыңырау қазу агрегаты машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070204 2
Бұрғылау қондырғыларының машинисінің көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070205 2
Бұрғылау қондырғыларының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070206 3
Техник-геолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
070207 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0703000
Гидрогеология және инженерлік геология
070301 2
Гидрогеологиялық жұмыстарының жұмысшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070302 2
Геологиялық түсіру және іздеу жұмыстарының жұмысшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070303 3
Техник-гидрогеолог
3 жыл 8 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 8 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0703043
Ағылшынша білімі бар техник- гидрогеолог
3 жыл 8 ай ,3 жыл 10 ай
2 жыл 8 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0704000
Геофизикалық тәсілдер мен пайдалы қазбаларды іздеу және барлау
070401 2
Каротажшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070402 2
Каротаждық стансаның машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070403 2
Геофизикалық аппаратураларды іске қосуға дайындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070404 2
Геофизикалық жұмыстар жұмысшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070405 2
Зертханашы-радиометрист
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070406 3
Техник-геофизик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070102 2
Промывальщик геологических проб
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070103 2
Пробоотборщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070104 2
Обогатитель минералов и шлихов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070106 2
Проходчик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070107 3
Техник-геолог
3 года 8 мес..
3 года 10 мес.
2 года 8 мес..
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0701083
Техник-геолог со знанием английского языка
3 года 8 мес..
3 года 10 мес.
2 года 8 мес..
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0702000
Технология и техника разведки месторождений полезных ископаемых
070201 2
Машинист компрессора передвижного с электродвигателем
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070202 2
Помощник бурильщика эксплуатационного и разведочного бурения скважин при электробурении
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070203 2
Машинист шурфопроходческого агрегата
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070204 2
Помощник машиниста буровой установки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070205 2
Машинист буровой установки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070206 3
Техник-геолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
070207 3
Техник
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0703000
Гидрогеология и инженерная геология
070301 2
Рабочий на гидрогеологических работах
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070302 2
Рабочий на геолого-съемочных и поисковых работах
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070303 3
Техник-гидрогеолог
3 года 8 мес.,
3 года 10 мес.
2 года 8 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0703043
Техник- гидрогеолог со знанием английского языка
3 года 8 мес.,
3 года 10 мес.
2 года 8 мес..
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0704000
Геофизические методы поиска и разведки месторождений полезных ископаемых
070401 2
Каротажник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070402 2
Машинист каротажной станции
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070403 2
Наладчик геофизической аппаратуры
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070404 2
Рабочий на геофизических работах
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070405 2
Лаборант- радиометрист
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070406 3
Техник-геофизик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.

0704073
Ағылшынша білімі бар техник-геофизик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0705000
Пайдалы қазбалардың кен орындарын жер астында өңдеу
070501 2
Тау-кен қазба машиналарының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070502 2
Жер асты тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070503 2
Бекітуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070504 2
Тазарту забойының тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070505 2
Бұрғылау қондырғысының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070506 2
Жер асты қондырғысының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070507 2
Тау-кен қазбаларын жөндейтін тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070508 2
Дизель пойызының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070509 2
Электровоз машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070510 2
Жер асты тау-кен монтажшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070511 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
070512 1
Шам жасаушы
10 ай
070513 1
Тиегіш машина жүргізушісі
10 ай
070514 1
Үңгілеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
070515 1
Скреперлік шығыр машинисі
10 ай
070516 1
Өрттің алдын алу және оны сөндіру жөніндегі тау-кен жұмысшысы
10 ай
070517 2
Толық қималы шахта оқпандарын бұрғылау жөніндегі құрылғы машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070518 2
Көтергіш машинасының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070519 2
Жарушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070520 1
Тиегіш-жеткізу машина машинисі*
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
070521 2
Маркшейдерлік жұмыстардағы тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
070522 2
Геологиялық жұмыстардағы тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
070523 3
Техник-гидрогеолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
070524 2
Скважина бұрғылаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
070525 1
Тау жынысын тиегіш машина машинисі*
1 жыл 10 ай
10 ай
070526 1
Люкті-тіркеуші*
1 жыл 10 ай
10 ай
070527 2
Материалдарды жеткізу бойынша тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
070528 2
Жарылғыш материалдарды үлестіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
070529 2
Дизельді жетегі бар тиегіш машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай

0704073
Техник-геофизик со знанием английского языка
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0705000
Подземная разработка месторождений полезных ископаемых
070501 2
Машинист горных выемочных машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070502 2
Горнорабочий подземный
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070503 2
Крепильщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070504 2
Горнорабочий очистного забоя
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070505 2
Машинист буровой установки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070506 2
Машинист подземных установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070507 2
Горнорабочий по ремонту горных выработок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070508 2
Машинист дизельпоезда
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070509 2
Машинист электровоза
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070510 2
Горномонтажник подземный
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070511 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
070512 1
Ламповщик
10 мес.
070513 1
Водитель погрузчика
10 мес.
070514 1
Проходчик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
070515 1
Машинист скреперной лебедки
10 мес.
070516 1
Горнорабочий по предупреждению и тушению пожаров
10 мес.
070517 2
Машинист установки по бурению стволов шахт полным сечением
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070518 2
Машинист подъемной машины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070519 2
Взрывник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070520 1
Машинист погрузочно-доставочных машин*
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
070521 2
Горнорабочий на маркшейдерских работах
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
070522 2
Горнорабочий на геологических работах
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
070523 3
Техник-гидрогеолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
070524 2
Бурильщик скважин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
070525 1
Машинист породопогрузочной машины*
1 год 10 мес.
10 мес.
070526 1
Сцепщик-люковой*
1 год 10 мес.
10 мес.
070527 2
Горнорабочий по доставке материалов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
070528 2
Раздатчик взрывчатых материалов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
070529 2
Машинист погрузчика с дизельным приводом
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.

0706000
Пайдалы қазбаларды ашық түрде қазу
070601 2
Экскаватор машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070602 2
Экскаватор машинисінің көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070603 2
Бұрғылау қондырғысының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070604 2
Жол-сапар жұмысшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070605 2
Сығымдағыш қондырғының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070606 2
Вибротиеу қондырғысы машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070607 2
Конвейер машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070608 2
Ұсатқыш қондырғылары машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070609 2
Роторлы экскаватор машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070610 2
Қатар қалыптастырғыш машинаның машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070611 2
Жабдықтарды жөндеу жөніндегі кезекші электр слесарі (слесарі)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070612 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070613 2
Электровоз машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070614 2
Тепловоз машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070615 2
Электровоз машинисінің көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070616 2
Тепловоз машинисінің көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070617 2
Электрослесарь-байланыстырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070618 1
Үйінді көпір машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
070619 2
Бульдозер машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070620 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай

0706000
Открытая разработка месторождений полезных ископаемых
070601 2
Машинист экскаватора
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070602 2
Помощник машиниста экскаватора
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070603 2
Машинист буровой установки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070604 2
Дорожно-путевой рабочий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070605 2
Машинист компрессорных установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070606 2
Машинист вибропогрузочной установки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070607 2
Машинист конвейера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070608 2
Машинист дробильных установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070609 2
Машинист экскаватора роторного
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070610 2
Машинист штабелеформирующей машины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070611 2
Электрослесарь (слесарь) дежурный по ремонту оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070612 2
Слесарь-ремонтник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070613 2
Машинист электровоза
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070614 2
Машинист тепловоза
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070615 2
Помощник машиниста электровоза
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070616 2
Помощник машиниста тепловоза
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070617 2
Электрослесарь-контактчик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070618 1
Машинист отвального моста
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.
10 мес.
070619 2
Машинист бульдозера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
070620 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.

070621 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
070622 1
Қимадағы тау-кен жұмысшысы
1 жыл 6 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
070623 1
Қопарғыш
10 ай
070624 1
Жарылғыш материалдарды үлестіруші
10 ай
070625 1
Габаритті емес тау массаларын қопару қондырғысының машинисі
10 ай
070626 1
Экскаваторлардағы, үйінді көпірлердегі және үйіндідегі кен жұмысшысы
10 ай
070627 1
Қоректендіргіш машинисі*
1 жыл 10 ай
10 ай
070628 1
Күйдіруші*
1 жыл 10 ай
10 ай
0707000
Тау кен электромеханикалық жабдықтарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу
070701 2
Жер асты электр слесарі

070621 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
070622 1
Горнорабочий разреза
1 год 6 мес,
1 год 10 мес.
10 мес.
070623 1
Взрывник
10 мес.
070624 1
Раздатчик взрывчатых материалов
10 мес.
070625 1
Машинист установки по разрушению негабаритов горной массы
10 мес.
070626 1
Горнорабочий у экскаваторов, отвальных мостов и отвал образователей
10 мес.
070627 1
Машинист питателя*
1 год 10 мес.
10 мес.
070628 1
Обжигальщик*
1 год 10 мес.
10 мес.
0707000
Техническое обслуживание и ремонт горного электромеханического оборудования
070701 2
Электрослесарь подземный

10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0711000
Маркшейдерлік іс
071101 2
Топограф-геодезиялық және маркшейдерлік жұмыстардағы өлшеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071102 2
Маркшейдерлік жұмыстардағы тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071103 3
Техник-маркшейдер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0712000
Жер асты құрылымдарының құрылысы
071201 2
Өту жолы кешенінің машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071202 2
Үңгілеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071203 2
Шпур бұрғылаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071204 2
Тау-кен қазып суыратын машина машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071205 2
Тиегіш машина машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071206 2
Жер асты тау-кен жұмысшысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071207 2
Бұрғылау қондырғысының машинисі
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071209 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
071210 2
Толық қимамен шахта оқпандарын бұрғылауға арналған құрылғылардың машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071211 2
Тау-кен жабдықтарын құрастырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071212 2
Топырақты қатыруға арналған тоңазытқыш қондырғылардың машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
071213 2
Үстіңгі жұмыстардағы үңгілеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0713000
Геодезия және картография
071301 3
Техник-геодезист
2 жыл 10 ай,3 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай ,2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
071303 3
Техник-аэрофотогеодезист
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
071304 3
Техник-картограф
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0800000
Мұнай-газ және химия өндірісі
0801000
Мұнай мен газ скважиналарын бұрғылау және бұрғылау жұмыстарының технологиясы (бейін бойынша)
080101 2
Бұрғылау қондырғысының моторисі
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080102 2
Мұнай/газға барлау және пайдалану скважинасын бұрғылау бұрғышысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080103 2
Теңіздегі қалқымалы бұрғылау агрегатының бұрғышысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080104 2
Мұнара құрастырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080105 2
Мұнай мен газға барлау және пайдалану скважинасын бұрғылау бұрғышы көмекшісі

10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
0711000
Маркшейдерское дело
071101 2
Замерщик на топографо-геодезических и маркшейдерских работах
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071102 2
Горнорабочий на маркшейдерских работах
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071103 3
Техник-маркшейдер
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0712000
Строительство подземных сооружений
071201 2
Машинист проходческого комплекса
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071202 2
Проходчик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071203 2
Бурильщик шпуров
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071204 2
Машинист горных выемочных машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071205 2
Машинист погрузочной машины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071206 2
Горнорабочий подземный
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071207 2
Машинист буровой установки
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071209 3
Техник-строитель
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
071210 2
Машинист установки по бурению стволов шахт полным сечением
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071211 2
Монтажник горного оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071212 2
Машинист холодильной установки по замораживанию грунтов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
071213 2
Проходчик на поверхностных работах
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
0713000
Геодезия и картография
071301 3
Техник-геодезист
2 года 10 мес.,3 года 10 мес.
1 год 10 мес.,2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
071303 3
Техник-аэрофотогеодезист
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
071304 3
Техник-картограф
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0800000
Нефтегазовое и химическое производство
0801000
Бурение нефтяных и газовых скважин и технология буровых работ (по профилю)
080101 2
Моторист буровой установки
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080102 2
Бурильщик эксплуатационного и разведочного бурения скважин на нефть/ газ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080103 2
Бурильщик плавучего бурильного агрегата в море
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080104 2
Вышкомонтажник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080105 2
Помощник бурильщика эксплуатационного и разведочного бурения скважин на нефть и газ

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080106 2
Теңіздегі қалқымалы бұрғылау агрегатының бұрғышы көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080107 2
Электр бұрғылаумен барлау және пайдалану скважинасын бұрғылау бұрғышы көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080108 2
Бұрғылау қондырғысының машинисі
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080109 2
Цементтеу агрегатының моторисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080110 2
Ұңғыманы цементтеу машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080111 2
Зертханашы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080112 2
Ұңғыманы сынау көтергішінің машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080113 2
Бұрғылау ұңғымасының шебері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080114 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
080115 2
Керн іріктеу операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080116 2
Бұрғылаушы жұмысшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080117 3
Бұрғылау мен көтеру қондырғыларына қызмет көрсету және бұрғылау бойынша техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0802000
Мұнай-газ құбырлары мен мұнай-газ қоймаларын салу және пайдалану
080201 2
Желілік құбыр өткізуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080202 2
Апатты қалпына келтіру жұмыстарының слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080203 2
Жер астындағы газ құбырларын пайдалану және жөндеу жөніндегі слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080204 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0803000
Компрессорлық стансалар мен жер асты құбырларының электр жүйесін жөндеу және қызмет көрсету
080301 2
Электр жабдықтарын жөндеуші және қызмет көрсетуші электромонтер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080302 2
Жер асты құрылыстарының және коммуникациялық байланыс электр монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080303 2
Электроқондырғыларға қызмет көрсетуші электромонтер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080304 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0804000
Технологиялық жабдықтар мен құбырларды монтаждау
080401 2
Технологиялық құбырларды монтаждаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080402 2
Технологиялық жабдықтарды және оған байланысты құрылымдарды монтаждаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080106 2
Помощник бурильщика плавучего бурильного агрегата в море
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080107 2
Помощник бурильщика эксплуатационного и разведочного бурения скважин при электробурении
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080108 2
Машинист буровой установки
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080109 2
Моторист цементировочного агрегата
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080110 2
Машинист по цементажу скважин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080111 2
Лаборант
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080112 2
Машинист подъемника по опробованию скважин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080113 2
Мастер буровой скважины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080114 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
080115 2
Оператор отбора керна
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080116 2
Буровой рабочий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080117 3
Техник по бурению и обслуживанию буровой и подъемной установки
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0802000
Сооружение и эксплуатация газонефтепроводов и газонефтехранилищ
080201 2
Трубопроводчик линейный
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080202 2
Слесарь аварийно-восстановительных работ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080203 2
Слесарь по эксплуатации и ремонту подземных газопроводов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080204 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0803000
Ремонт и обслуживание электрических систем компрессорных станций и подземных трубопроводов
080301 2
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080302 2
Электромонтер подземных сооружений и коммуникаций связи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080303 2
Электромонтер по обслуживанию электроустановок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080304 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0804000
Монтаж технологического оборудования и трубопроводов
080401 2
Монтажник технологических трубопроводов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080402 2
Монтажник технологического оборудования и связанных с ним конструкций
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.

10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080403 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0805000
Мұнай мен газды тасымалдау және сақтау
080501 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080502 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
080503 3
Механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0806000
Мұнай мен газ ұңғымаларын сынау
080601 2
Ұңғымаларды сынау (байқау) операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
10 ай
080602 2
Каротажшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080603 2
Каротаж стансасының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080604 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0807000
Мұнай мен газ кәсіпшіліктерінің жабдықтарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу
080701 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080702 2
Апатты қалпына келтіру жұмыстары слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080703 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0808000
Мұнай, газ өңдеу және химия өнеркәсібінің жабдықтарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу (түрлері бойынша)
080801 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080802 2
Апатты қалпына келтіру жұмыстары слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080803 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0809000
Мұнай және газ- кен орындарын пайдалану (бейін бойынша)
080901 2
Мұнай газ кәсіпшілік жабдықтарына қызмет көрсету агрегатының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080902 2
Парафиннен тазарту бу жылжымалы қондырғысының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080903 2
Жылжымалы компрессор машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080904 2
Жуу агрегатының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080905 2
Мұнай және газ өндіру операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080906 2
Ұңғымаларды химиялық өңдеу операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080907 2
Ұңғымалар өнімін өлшеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080908 2
Ұңғымаларды зерттеу операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080909 2
Судан және тұздан тазарту қондырғысының операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай

10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080403 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0805000
Транспортировка и хранение нефти и газа
080501 2
Слесарь-ремонтник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080502 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
080503 3
Механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0806000
Испытание скважин на нефть и газ
080601 2
Оператор по опробованию (испытанию) скважин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080602 2
Каротажник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080603 2
Машинист каротажной станции
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080604 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0807000
Техническое обслуживание и ремонт оборудования нефтяных и газовых промыслов
080701 2
Слесарь-ремонтник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080702 2
Слесарь аварийно-восстановительных работ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080703 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0808000
Техническое обслуживание и ремонт оборудования предприятий нефтегазоперерабатывающей и химической промышленности (по видам)
080801 2
Слесарь-ремонтник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080802 2
Слесарь аварийно-восстановительных работ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080803 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0809000
Эксплуатация нефтяных и газовых месторождений (по профилю)
080901 2
Машинист агрегатов по обслуживанию нефтегазопромыслового оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080902 2
Машинист паровой передвижной депарафинизационной установки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080903 2
Машинист передвижного компрессора
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080904 2
Машинист промывочного агрегата
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080905 2
Оператор по добыче нефти и газа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080906 2
Оператор по химической обработке скважин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080907 2
Замерщик дебитов скважин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080908 2
Оператор по исследованию скважин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080909 2
Оператор обезвоживающей и обессоливающей установки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.

10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080910 2
Газды жинау операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080911 2
Мұнай және газ өндірудегі басқару пультінің операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080912 2
Қабатқа жұмыс агентін айдау сорабы станциясының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080913 2
Мұнай қабатына бу айдайтын бугенератор қондырғысының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080914 2
Қабат қысымын сақтау операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080915 2
Ұңғыманы күрделі жөндеу бұрғышысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080916 2
Көтергіш машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080917 2
Құбыр салушы машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080918 2
Қабатты су арынды жару операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080919 2
Ұңғымаларды күрделі және жер асты жөндеуге дайындау операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080920 2
Ұңғымаларды жер асты жөндеу операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080921 2
Ұңғымаларды күрделі жөндеу бұрғышысының көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
080922 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
080923 4
Мұнай және газ шығатын жерлерді қолданудың қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0810000
Мұнай-газ құбырларын, мұнай-газ қоймалары мен жанар май құю станцияларын салу және пайдалану
081001 2
Жанар май құю станциясының операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081002 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081003 2
Технологиялық компрессорлар машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081004 2
Технологиялық сорғылар машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081005 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0811000
Химиялық талшықтар өндірісі**
081101 2
Жіпті созу аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081102 2
Жіп ораушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081103 2
Жіп қондырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081104 2
Химиялық талшықтарды өңдеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081105 2
Химиялық талшықтарды ширату және орау операторы

10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080910 2
Оператор по сбору газа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080911 2
Оператор пульта управления в добыче нефти и газа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080912 2
Машинист насосной станции по закачке рабочего агента в пласт
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080913 2
Машинист парогенератор ной установки по закачке пара в нефтяные пласты
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080914 2
Оператор по поддержанию пластового давления
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080915 2
Бурильщик капитального ремонта скважин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080916 2
Машинист подъемника
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080917 2
Машинист трубоукладчик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080918 2
Оператор по гидравлическому разрыву пластов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080919 2
Оператор по подготовке скважин к капитальному и подземному ремонтам
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080920 2
Оператор по подземному ремонту скважин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080921 2
Помощник бурильщика капитального ремонта скважин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
080922 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
080923 4
Прикладной бакалавр нефтяных и газовых месторождений
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0810000
Сооружения и эксплуатация газонефтепроводов, газонефтехранилищ и заправочных станций
081001 2
Оператор заправочных станций
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081002 2
Слесарь-ремонтник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081003 2
Машинист технологических компрессоров
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081004 2
Машинист технологических насосов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081005 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0811000
Производство химических волокон**
081101 2
Аппаратчик вытяжки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081102 2
Перемотчик нити
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081103 2
Ставильщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 6 мес.,
1 год 10 мес.
10 мес.
081104 2
Отделочник химических волокон
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081105 2
Оператор кручения и намотки химических волокон

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081106 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0812000
Резеңке-техникалық өндірісі**
081201 2
Латексті қоспаны дайындайтын аппаратшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081202 2
Резеңке желімі мен жабындарын дайындайтын аппаратшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081203 2
Резеңке қоспасын үгітуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081204 2
Резеңке қоспаларын жинаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081205 2
Ингредиенттер өлшенділерін құрушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081206 2
Резеңке өңімдері мен бөлшектерін дайындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081207 2
Резеңке аяқ киім үлгішісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081208 2
Дайындамалар мен бұйымдарды кесуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081209 2
Резеңке бұйымдар мен бөлшектерді пішуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081210 2
Резеңке, полимер бөлшектері мен бұйымдарды желімдеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081211 2
Бөлшектерді майлаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081212 2
Резеңке техникалық бұйымдарды құрастырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081213 2
Каландр машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081214 2
Резеңке араластырғыш машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081215 2
Стрейнер машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081216 2
Орамалы шлангларды дайындау агрегатының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081217 2
Желім агрегатының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081218 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0813000
Шина өндірісі және вулканизация процесі**
081301 2
Резеңке бұйымдар мен бөлшектерді пішуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081302 2
Метал-корд жайманың резеңкелігінде каландрлаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081303 2
Білезіктер мен брекерлер жинаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081304 2
Бандажсыз шиналар жинаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081305 2
Қақпақ жинаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081306 2
Қақпақ құюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081106 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0812000
Резино-техническое производство**
081201 2
Аппаратчик приготовления латексной смеси
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081202 2
Аппаратчик приготовления резиновых клеев и покрытий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081203 2
Вальцовщик резиновых смесей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081204 2
Каландровщик резиновых смесей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081205 2
Составитель навесок ингредиентов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081206 2
Заготовщик резиновых изделий и деталей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081207 2
Модельщик резиновой обуви
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081208 2
Вырубщик заготовок и изделий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081209 2
Закройщик резиновых изделий и деталей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081210 2
Клейщик резиновых, полимерных деталей и изделий
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081211 2
Намазчик деталей
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081212 2
Сборщик резиновых технических изделий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081213 2
Машинист каландра
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081214 2
Машинист резиносмесителя
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081215 2
Машинист стрейнера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081216 2
Машинист агрегата по изготовлению навивочных рукавов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081217 2
Машинист клеевого агрегата
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081218 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0813000
Производство шин и процесс вулканизации**
081301 2
Закройщик резиновых изделий и деталей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081302 2
Каландровщик на обрезинке металлокордного полотна
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081303 2
Сборщик браслетов и брекеров
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081304 2
Сборщик безбандажных шин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081305 2
Сборщик покрышек
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081306 2
Формовщик покрышек
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.

10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081307 2
Автокамералық агрегат машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081308 2
Протекторлық агрегат машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081309 2
Вулканизаторшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081310 2
Сығымдаушы-вулканизаторшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081311 2
Вулканизация аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081312 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0814000
Полимерлік өндіріс технологиясы
081401 2
Пластмассалардан жасалған заттарды нығыздаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081402 2
Парақ материалдарын нығыздаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081403 2
Қысу-орам әдісімен үлдір материалдарын нығыздаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081404 2
Құбырлар мен профильдерді қысушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081405 2
Пластмассалар құюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081406 2
Пластмассалардан бұйымдар өндіру жөніндегі роторлы жүйенің операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081407 2
Поливинилхлорид үлдірін өндірудің үгітетін-каландрлық желі операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081408 2
Экструдер машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081409 2
Пластикалық массаларды түйіршіктеу машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081410 2
Микструдер машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081411 2
Өздігінен желімделетін үлдірлерді орнату машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081412 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0815000
Тұтқыр және сусымалы материалдарды химиялық өндіретін машиналар мен жабдықтарды пайдалану
081501 2
Цемент диірмені машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
10 ай
081502 2
Табақ қалыптаушы машинаның машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081503 2
Құбыр машинасының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081504 2
Айналмалы пештер машинисінің (күйдіруші) көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081505 2
Сығымдағыш қондырғылардың машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081506 2
Шаң-тозаң сорғыларының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081507 2
Технологиялық сығымдағыштардың машинисі

10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081307 2
Машинист автокамерного агрегата
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081308 2
Машинист протекторного агрегата
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081309 2
Вулканизаторщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081310 2
Прессовщик-вулканизаторщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081311 2
Аппаратчик вулканизации
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081312 3
Техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0814000
Технология полимерного производства
081401 2
Прессовщик изделий из пластмасс
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081402 2
Прессовщик листовых материалов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081403 2
Прессовщик пленочных материалов прессрулонным методом
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081404 2
Прессовщик труб и профилей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081405 2
Литейщик пластмасс
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081406 2
Оператор роторной линии по производству изделий из пластических масс
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081407 2
Оператор вальцово-каландровой линии производства поливинил-хлоридной пленки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081408 2
Машинист экструдера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081409 2
Машинист гранулирования пластических масс
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081410 2
Машинист микструдера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081411 2
Машинист установки самоклеющихся пленок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081412 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0815000
Эксплуатация машин и оборудований химического производства вяжущих и сыпучих материалов
081501 2
Машинист цементных мельниц
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081502 2
Машинист листоформовочной машины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081503 2
Машинист трубной машины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081504 2
Помощник машиниста (обжигальщика) вращающихся печей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081505 2
Машинист компрессорных установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081506 2
Машинист пылевых насосов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081507 2
Машинист технологических компрессоров

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081508 2
Технологиялық сорғылардың машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081509 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0816000
Химиялық технология және өндіріс (түрлері бойынша)
081601 2
Спектрлік талдау зертханашысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081602 2
Химиялық талдау зертханашысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081603 2
Аппаратшы (барлық аталымдар)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081604 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
081605 3
Техник-зертханашы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0816064
Химиялық технология және өндірістің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0816074
2 жыл 10ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0817000
Коксохимиялық өндіріс
081701 2
Кокс пештерінің газдаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081702 2
Люктеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081703 2
Қалыптағы коксты өндіру аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081704 2
Коксталатын шихтаны жылу өңдеу аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081705 2
Коксты сұрыптау операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081706 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0818000
Химиялық өндіріс технологиясы (бейін бойынша)
081801 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0819000
Мұнай және газды қайта өңдеу технологиясы
081901 2
Технологиялық қондырғы операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081902 2
Сорап қондырғысы машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081903 2
Компрессорлық қондырғылар машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081904 2
Мұнай айдау станциясының операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081905 2
Зертханашы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081906 2
Газ бен шаңды талдау зертханашысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
081907 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081508 2
Машинист технологических насосов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081509 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0816000
Химическая технология и производство (по видам)
081601 2
Лаборант спектрального анализа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081602 2
Лаборант химического анализа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081603 2
Аппаратчик (всех наименований)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081604 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
081605 3
Техник-лаборант/ техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0816064
Прикладной бакалавр химической технологии
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0816074
Прикладной бакалавр аналитического контроля химического производства
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0817000
Коксохимическое производство
081701 2
Газовщик коксовых печей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081702 2
Люковой
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081703 2
Аппаратчик производства формованного кокса
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081704 2
Аппаратчик термообработки коксуемой шихты
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081705 2
Оператор коксосортировки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081706 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0818000
Технология химического производства (по профилю)
081801 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0819000
Технология переработки нефти и газа
081901 2
Оператор технологических установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081902 2
Машинист насосных установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081903 2
Машинист компрессорных установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081904 2
Оператор нефтеперекачивающей станции
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081905 2
Лаборант
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081906 2
Лаборант по анализу газов и пыли
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
081907 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.

0820000
Изотоптарды бөлу технологиясы мен вакуумды техника
082001 2
Технологиялық процесті және өнім сапасын бақылаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
10 ай
082002 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0821000
Мұнай және газ өндіру технологиясы
082101 3
Бұрғылау мен көтергіш қондырғыларға қызмет көрсету және бұрғылау бойынша технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0822000
Кен орындарын пайдалану
082201 3
Геология және минералдық ресурстар саласының технологы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай

0820000
Технология разделения изотопов и вакуумная техника
082001 2
Контролер качества продукции и технологического процесса
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
082002 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0821000
Технология добычи нефти и газа
082101 3
Технолог по бурению и обслуживанию буровой и подъемной установки
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0822000
Эксплуатация месторождений
082201 3
Технолог в области геологии и минеральных ресурсов
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.

3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0830000
Электрлік инжиниринг технологиясы
083001 3
Электрлік және электрондық жобалау технологы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0831000
Қиын балқитын бейметалл және силикатты материалдар мен бұйымдардың технологиясы
083101 2
Айналмалы пеш машинисі (күйдіруші)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
083102 2
Шикізат диірменінің машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
083103 2
Көмір және цемент диірменінің машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
083104 2
Үгітуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
083105 2
Химиялық талдау зертханашысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
083106 2
Физикалық-механикалық сынамалар бойынша зертханашы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
083107 2
Рентгенді-спектралдық талдау зертханашысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
083108 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0900000
Энергетика
0901000
Электр станциялары мен желілерінің электр жабдықтары (түрлері бойынша)
090101 2
Электромонтер (барлық атаулар)
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
090102 2
Электр станцияларындағы электр жабдықтарын жөндеуші электр слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
090103 2
Күштік тораптар мен электр жабдықтарының электр құрастырушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
090104 3
Техник-электрик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0902000
Электрмен қамтамасыз ету (салалар бойынша)
090201 2
Тарату құрылғылары бойынша электр құрастырушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
090202 2
Тарату құрылғыларының электр жабдықтарын жөндеу жөніндегі электр слесарі
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
090203 3
Техник-электрик
1 жыл 10 ай
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
090204 4
Электрмен қамтамасыз ету қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
090205 2
Әуе желілерін жөндеу электромонтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0903000
Электрэнергетика (салалар бойынша)
0903013
Техник-энергетик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0904000
Темір жолдардың электр техникалық жүйелерін электрмен жабдықтау, пайдалану, техникалық қызмет көрсету және жөндеу**
090401 2
Байланыс желісі электромонтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
090402 2
Тартқыш кіші станса электр монтері

3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0830000
Технология электрического инжиниринга
083001 3
Технолог электрического и электронного проектирования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0831000
Технология тугоплавких неметаллических и силикатных материалов и изделий
083101 2
Машинист (обжигальщик) вращающихся печей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
083102 2
Машинист сырьевых мельниц
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
083103 2
Машинист угольных и цементных мельниц
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
083104 2
Дробильщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
083105 2
Лаборант химического анализа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
083106 2
Лаборант по физико-механическим испытаниям
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
083107 2
Лаборант рентгеноспектриального анализа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
083108 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0900000
Энергетика
0901000
Электрооборудование электрических станций и сетей (по видам)
090101 2
Электромонтер (всех наименований)
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
090102 2
Электрослесарь по ремонту электрооборудования электростанций
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
090103 2
Электромонтаж ник по силовым сетям и электрооборудованию
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
090104 3
Техник-электрик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0902000
Электроснабжение (по отраслям)
090201 2
Электромонтаж ник по распределительным устройствам
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
090202 2
Электрослесарь по ремонту электрооборудования распределительных устройств
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
090203 3
Техник-электрик
1 год 10 мес.
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
090204 4
Прикладной бакалавр электроснабжения
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
090205 2
Электромонтер по ремонту воздушных линий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0903000
Электроэнергетика (по отраслям)
0903013
Техник-энергетик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0904000
Электроснабжение, эксплуатация, техническое обслуживание и ремонт электротехнических систем железных дорог**
090401 2
Электромонтер контактной сети
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
090402 2
Электромонтер тяговой подстанции

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
090403 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
090404 2
Электр жабдықтарына қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі слесарь
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0905000
Энергетикалық тасымалдау қондырғыларын пайдалану (көлік түрлері бойынша
090501 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0906000
Жылу электр станцияларының жылу энергетикалық қондырғылары
090601 2
Қазандық жабдықтарын аралаушы машинист
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
090602 2
Турбиналы жабдықтарды аралаушы машинист
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0906033
Техник-энергетик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0907000
Жылу-техникалық жабдық және жылумен қамтамасыз ету жүйелері (түрлері бойынша)
090701 2
Жылу жүйелерінің жабдығын жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
090702 2
Қазандық пен шаң дайындау цехтарының жабдықтарын жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
0907033
Техник-жылу технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0908000
Электр стансаларындағы су, отын және жағармай материалдары технологиясы
090801 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0909000
Ядролық реакторлар және энергетикалық қондырғылар
090901 3
Техник-энергетик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
090902 3
Атом электр стансалары жабдықтарының монтажшысы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0910000
Электр және электр механикалық жабдықтар (түрлері бойынша)
091001 2
Электр машиналары бойынша электр монтаждаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
091002 2
Күш желілері және электр жабдықтары бойынша электр монтаждаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
091003 2
Жарық беру және жарықтандыру желілері бойынша электр монтаждаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
091004 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
091005 3
Техник-электрик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0911000
Электр және электрлі механикалық жабдықтарды техникалық пайдалану, қызмет көрсету және жөндеу (түрлері бойынша)
091101 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
091102 2
Жабдықтарды жөндеу жөніндегі кезекші электр слесарі (слесарі)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
091103 2
Электр жабдықтарын жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі электр монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
090403 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
090404 2
Слесарь по обслуживанию и ремонту электрооборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
0905000
Эксплуатация энергетических транспортных установок (по видам транспорта)
090501 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0906000
Теплоэнергетические установки тепловых электрических станций
090601 2
Машинист-обходчик по котельному оборудованию
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
090602 2
Машинист-обходчик по турбинному оборудованию
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
090603 3
Техник-энергетик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0907000
Теплотехническое оборудование и системы теплоснабжения (по видам)
090701 2
Слесарь по ремонту оборудования тепловых сетей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
090702 2
Слесарь по ремонту оборудования котельных и пылеприготовительных цехов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
0907033
Техник-теплотехник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0908000
Технология воды, топлива и смазочных материалов на электрических станциях
090801 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0909000
Ядерные реакторы и энергетические установки
090901 3
Техник-энергетик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
090902 3
Монтажник оборудования атомных электрических станций
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0910000
Электрическое и электромехани ческое оборудование (по видам)
091001 2
Электромонтажник по электрическим машинам
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
091002 2
Электромонтажник по силовым сетям и электрооборудованию
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
091003 2
Электромонтажник по освещению и осветительным сетям
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
091004 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
091005 3
Техник-электрик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0911000
Техническая эксплуатация, обслуживание и ремонт электрического и электромеханического оборудования (по видам)
091101 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
091102 2
Электрослесарь (слесарь) дежурный по ремонту оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
091103 2
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.

10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
091104 4
Электр және электрлі механикалық жабдықтарды техникалық пайдалану, қызмет көрсету және жөндеу қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0912000
Электр технологиясы (түрлері бойынша)
091201 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай
0913000
Энерго менеджмент
091301 3
Энергокәсіпорын менеджері
2 жыл 10 ай, 3 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0914000
Энергоаудит
091401 3
Энергетикалық нысандар аудиторы
2 жыл 10 ай, 3 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай

10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
091104 4
Прикладной бакалавр технической эксплуатации, обслуживания и ремонт электрического и электромеханического оборудования
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0912000
Электротехнология (по видам)
091201 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес.
0913000
Энерго- менеджмент
091301 3
Менеджер энергопредприятий
2 года 10 мес., 3 года 10 мес.
1 год 10 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0914000
Энергоаудит
091401 3
Аудитор энергетических объектов
2 года 10 мес., 3 года 10 мес.
1 год 10 мес.,
2 года 10 мес.

10 ай, 1 жыл 10 ай
0915000
Гидроэнергетика
091501 3
Техник-гидроэнергетик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
091502 4
Гидроэнергетиканың қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0916000
Гибрид энергиясы
091601 2
Энергияның жаңа және жаңартылған қор операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
091602 3
Техник-энергетик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
0916034
Гибрид энергиясының қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай

10 мес., 1 год 10 мес.
0915000
Гидроэнергетика
091501 3
Техник-гидроэнергетик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
091502 4
Прикладной бакалавр по гидроэнергетике
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0916000
Гибридная энергия
091601 2
Оператор нового и возобновляемого источника энергии
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
091602 3
Техник-энергетик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
0916034
Прикладной бакалавр гибридной энергии
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100103 2
Домна пештерге су құбырын жүргізуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100104 2
Шойынды сульфитсіздендіру кеншісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100105 2
Домна пешінің көрікшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100106 2
Құю машинасының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100107 2
Шихта беру машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1002000
Қара металдар металлургиясы (түрлері бойынша)
100201 2
Балқытушы (барлық атаулары бойынша)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100202 2
Мартен пешінің болат балқытушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100203 2
Мартен пешінің болат қорытушысының көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100204 2
Шөмішші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100205 2
Араластырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100206 2
Құю машинасының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100207 2
Болат құюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100208 2
Бұзу машинасының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100209 2
Конвертер болат балқытушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100210 2
Конвертер болат қорытушы көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100211 2
Дистрибутор машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100212 2
Конвертерді жүктеу операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100213 2
Шихталаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100214 2
Электр пешінің болат балқытушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100215 2
Электр пешінің болат қорытушысы көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100216 2
Вакуум пешінің болат балқытушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100217 2
Вакуум пешінің болат балқытушысының көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100218 2
Металлургия өндірісі кранының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100219 2
Электр-қож қайта балқыту қондырғыларының болат балқытушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100220 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100221 3
Техник-металлург
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
100222 2
Дайындаманы үздіксіз құю машинасының операторы

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100103 2
Водопроводчик доменной печи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100104 2
Горновой десульфурации чугуна
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100105 2
Горновой доменной печи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100106 2
Машинист разливочной машины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100107 2
Машинист шихтоподачи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1002000
Металлургия черных металлов (по видам)
100201 2
Плавильщик (всех наименований)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100202 2
Сталевар мартеновской печи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100203 2
Подручный сталевара мартеновской печи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100204 2
Ковшевой
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100205 2
Миксеровой
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100206 2
Машинист заправочной машины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100207 2
Разливщик стали
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100208 2
Машинист завалочной машины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100209 2
Сталевар конвертера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100210 2
Подручный сталевара конвертера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100211 2
Машинист дистрибутора
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100212 2
Оператор загрузки конвертера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100213 2
Шихтовщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100214 2
Сталевар электропечи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100215 2
Подручный сталевара электропечи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100216 2
Сталевар вакуумной печи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100217 2
Подручный сталевара вакуумной печи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100218 2
Машинист крана металлургического производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100219 2
Сталевар установки электро-шлакового переплава
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100220 2
Слесарь-ремонтник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100221 3
Техник-металлург
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
100222 2
Оператор машины непрерывного литья заготовок

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100223 2
Басқару бекетінің операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100224 2
Шахта пешін газдаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
102225 2
Шахта пешінің жұмысшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100226 2
Синтетикалық қождарды балқытушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100227 2
Қышқылсыздандырушылар балқытушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100228 2
Металл құюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100229 2
Электр балқыту пешінің пульт басқарушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1003000
Түсті металдар металлургиясы**
100301 2
Металл және қоспаларды балқытушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100302 2
Конвертерлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100303 2
Түсті металдарды және қоспаларды құюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100304 2
Су ерітінділерін электролиздеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100305 2
Ерітілген тұздарды электролиздеушісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100306 2
Ыстық металл таптаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100307 2
Түсті металл балқытушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100308 2
Түсті металлургия өнімдерін бақылаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100309 2
Басқару пульті операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100310 2
Аппаратшы (барлық атаулары)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1003112
Аппаратшы-гидрометаллург
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100312 2
Металл құюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1003132
Шихталаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100314 2
Металл қыздырушы (дәнекерлеуші)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100315 3
Техник-металлург
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
100316 2
Аффинажды өндіріс аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
100317 1
Құюшы-оператор*
1 жыл 10 ай
10 ай
100318 1
Қазаншы*
1 жыл 10 ай
10 ай
100319 2
Түйіспелі күкірт қышқылы өндірісінің аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
100320 1
Машинамен қалыптау қалыпшысы
1 жыл 10 ай
10 ай
100321 1
Вельц- пештегі пеш маманы*
1 жыл 10 ай
10 ай
100322 1
Катодшы*

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100223 2
Оператор поста управления
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100224 2
Газовщик шахтной печи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
102225 2
Горновой шахтной печи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100226 2
Плавильщик синтетических шлаков
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100227 2
Плавильщик раскислителей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100228 2
Заливщик металла
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100229 2
Пультовщик электроплавильной печи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1003000
Металлургия цветных металлов**
100301 2
Плавильщик металла и сплавов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100302 2
Конвертерщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100303 2
Разливщик цветных металлов и сплавов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100304 2
Электролизник водных растворов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100305 2
Электролизник расплавленных солей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100306 2
Прокатчик горячего металла
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100307 2
Отжигальщик цветных металлов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100308 2
Контролер продукции цветной металлургии
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100309 2
Оператор пульта управления
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100310 2
Аппаратчик (всех наименований)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100311 2
Аппаратчик-гидрометаллург
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100312 2
Заливщик металла
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100313 2
Шихтовщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100314 2
Нагревальщик (сварщик) металла
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100315 3
Техник-металлург
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
100316 2
Аппаратчик аффинажного производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
100317 1
Оператор литейщик*
1 год 10 мес.
10 мес.
100318 1
Котельщик*
1 год 10 мес.
10 мес.
100319 2
Аппаратчик производства контактной серной кислоты
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
100320 1
Формовщик машинной формовки*
1 год 10 мес.
10 мес.
100321 1
Печевой на вельц-печах*
1 год 10 мес.
10 мес.
100322 1
Катодчик*

1 жыл 10 ай
10 ай
100323 1
Газ-шаңды қондырғы операторы*
1 жыл 10 ай
10 ай
100324 1
Қолмен қалыптап құюшы*
1 жыл 10 ай
10 ай
1004000
Құю өндірісі**
100401 2
Түсті металл құюшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100402 2
Автоматтар және автоматты тізбектерде құюшы-оператор
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100403 2
Құю өндірісіндегі бақылаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100404 2
Ағаш үлгілері бойынша үлгіші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100405 2
Металл үлгілері бойынша үлгіші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100406 2
Машиналық қалып пішуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100407 2
Қолмен қалыптау пішуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100408 2
Қолмен қалыптау қалыпшысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100409 3
Техник-металлург
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
100410 2
Металл мен қорытпаны балқытушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100411 2
Қалыптау қоспаларын сараптау зертханашысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100412 2
Ағаш және металл үлгілері бойынша пішуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100413 2
Құю машиналарын жөндеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100414 3
Технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1005000
Болатты пештен тыс өңдеу
100501 2
Болатты пештен тыс өңдеу қондырғысының балқытушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
10 ай
100502 2
Болатты пештен тыс өңдеу қондырғысы балқытушысының көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1006000
Металл өңдеу (түрлері бойынша)
100601 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
100602 2
Құбыр құюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100603 2
Ыстық металл құюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
10 ай
100604 2
Салқын металл жаныштаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100605 2
Түсті металл илеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100606 2
Түсті металдарды өңдеу жөніндегі желі операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100607 2
Сырлаушы лактаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100608 2
Балға және сығымдау ұстасы

1 год 10 мес.
10 мес.
100323 1
Оператор пылегазовых установок*
1 год 10 мес.
10 мес.
100324 1
Стержневщик ручной фармовки*
1 год 10 мес.
10 мес.
1004000
Литейное производство**
100401 2
Литейщик цветных металлов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100402 2
Оператор-литейщик на автоматах и автоматических линиях
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100403 2
Контролер в литейном производстве
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100404 2
Модельщик по деревянным моделям
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100405 2
Модельщик по металлическим моделям
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100406 2
Стерженщик машинной формовки
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100407 2
Стерженщик ручной формовки
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100408 2
Формовщик ручной формовки
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100409 3
Техник-металлург
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
100410 2
Плавельщик металла и сплавов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100411 2
Лаборант по анализу формовочных смесей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100412 2
Стерженщик по деревянным и металлическим моделям
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100413 2
Наладчик литейных машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100414 3
Технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1005000
Внепечная обработка стали
100501 2
Сталевар установки внепечной обработки стали
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100502 2
Подручный сталевара установки внепечной обработки стали
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1006000
Металлообработка (по видам)
100601 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
100602 2
Трубопрокатчик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100603 2
Прокатчик горячего металла
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100604 2
Вальцовщик холодного металла
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100605 2
Волочильщик цветных металлов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100606 2
Оператор линий по обработке цветных металлов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100607 2
Маляр лакировщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100608 2
Кузнец на молотах и прессах

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100609 2
Қолмен соғу ұстасы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100610 2
Штамптаушы ұста
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100611 2
Термист
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100612 2
Жылу бөлгіш құрастырмалар аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1007000
Отқа төзімді заттар өндірісі
100701 2
Отқа төзімді металдарды пештен түсіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100702 2
Термиялық пештер тиеушісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100703 2
Пештердегі балқытушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100704 2
Пештерге және тоннельді вагондарға отырғызушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100705 2
Отқа төзімді материалдарды қалыптаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100706 2
Араластырушыларда масса құраушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100707 2
Механикалық електерде ұнтақтарды елеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100708 2
Отқа төзімді заттарды өндіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1008000
Композициялық және ұнтақты материалдар, жабындылар
100801 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
100802 3
Металлизатор (қатты еритін ұнтақтарды қаптау және еріту бойынша)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1009000
Прокаттау өндірісі
100901 2
Ыстық прокаттау білдегінің жаныштаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100902 2
Салқын прокаттау білдегінің жаныштаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100903 2
Профильдік ию агрегатының жаныштаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100904 2
Салқын илеу білдегін басқару бекетінің операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100905 2
Профильдік ию агрегатының операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100906 2
Илем және құбыр қыздырушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100907 2
Салқын металл кесушісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100908 2
Ыстық металл кесушісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
100909 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
100910 2
Илемді-гипс-бетон панельдері бойынша қондырғы операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1010000
Құбыр өндірісі
101001 2
Құбырларды салқын илеу қондырғысының жаныштаушысы

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100609 2
Кузнец ручной ковки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100610 2
Кузнец-штамповщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100611 2
Термист
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100612 2
Аппаратчик тепловыделяющих сборок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1007000
Производство огнеупоров
100701 2
Выгрузчик огнеупорных материалов из печи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100702 2
Загрузчик термических печей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100703 2
Обжигальщик на печах
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100704 2
Садчик в печи и на тоннельные вагоны
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100705 2
Формовщик огнеупорных изделий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100706 2
Составитель массы на мешалках
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100707 2
Просевщик порошков на механических ситах
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100708 2
Огнеупорщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1008000
Композиционные и порошковые материалы, покрытия
100801 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
100802 3
Металлизатор (по напылению и опаливанию твердосплавных порошков)
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1009000
Прокатное производство
100901 2
Вальцовщик стана горячей прокатки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100902 2
Вальцовщик стана холодной прокатки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100903 2
Вальцовщик профилегибочного агрегата
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100904 2
Оператор поста управления стана холодной прокатки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100905 2
Оператор профилегибочного агрегата
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100906 2
Термист проката и труб
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100907 2
Резчик холодного металла
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100908 2
Резчик горячего металла
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
100909 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
100910 2
Оператор стана по прокатно-гипсобетонных панелей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1010000
Трубное производство
101001 2
Вальцовщик стана холодного проката труб

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101002 2
Құбырды қалыптау білдегінің жаныштаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101003 2
Құбырды ыстықтай илеу қондырғысының жаныштаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101004 2
Таптау машинасының жаныштаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101005 2
Калибрлеу қондырғысының жаныштаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101006 2
Құбырларды пеште пісіру қондырғысының жаныштаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101007 2
Құбырларды ыстықтай илеу қондырғысын басқару бекетінің операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101008 2
Құбырларды және дайындамаларды кесуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101009 2
Металл қыздырушысы (дәнекерлеуші)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101010 2
Ыстық құбырларды сығымдаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101011 2
Құбыр және баллондарды сынауға сығымдаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101012 2
Престе құбырды калибрлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101013 2
Қондырғыда құбырды электрмен дәнекерлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101014 2
Табақтар мен таспаларды электрмен дәнекерлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101015 2
Құбыр және баллондарды пісіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1011000
Автоматты желілер және агрегаттық станоктар**
101101 2
Автоматтық желілерді және агрегаттық станоктарды реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101102 2
Электр жабдықтарына қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі электр монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101103 2
Аппаратшы-гидрометаллург
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101104 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
Машина жасау технологиясы
1012000
Икемді автоматты желілер
101201 2
Манипулятор операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101202 2
Станоктар мен қондырғылардың автоматты және жартылай автоматты желілері операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101203 2
Бағдарламамен басқарылатын қондырғылар операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101204 2
Өнеркәсіп роботтарына қызмет көрсететін бақылаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101205 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1013000
Механикалық өңдеу, өлшеу-бақылау құралдары және өндірістегі автоматика

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101002 2
Вальцовщик трубоформовочного стана
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101003 2
Вальцовщик стана горячего проката труб
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101004 2
Вальцовщик обкатной машины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101005 2
Вальцовщик калибровочного стана
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101006 2
Вальцовщик стана печной сварки труб
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101007 2
Оператор поста управления стана горячего проката труб
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101008 2
Резчик труб и заготовок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101009 2
Нагревальщик (сварщик) металла
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101010 2
Прессовщик горячих труб
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101011 2
Прессовщик на испытании труб и баллонов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101012 2
Калибровщик труб на прессе
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101013 2
Электросварщик труб на стане
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101014 2
Электросварщик листов и лент
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101015 2
Заварщик труб и баллонов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1011000
Автоматические линии и агрегатные станки**
101101 2
Наладчик автоматических линий и агрегатных станков
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101102 2
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101103 2
Аппаратчик-гидрометаллург
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101104 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
Технология машиностроения
1012000
Гибкие автоматические линии
101201 2
Оператор манипулятора
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101202 2
Оператор автоматических и полуавтоматических линий станков и установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101203 2
Оператор станков с программным управлением
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101204 2
Контролер по обслуживанию промышленных роботов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101205 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1013000
Механообработка, контрольно-измерительные приборы и автоматика в промышленности

101301 2
Автоматты желілер мен агрегаттық станоктарды реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101302 2
Автоматтар мен жартылай автоматтарды реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101303 2
Станоктарды және бағдарламамен басқарылатын манипуляторларды реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101304 2
Әрлеу станоктарын реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101305 2
Бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматтандыруды реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101306 2
Бақылау өлшеу аспаптары және автоматика бойынша слесарі
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101307 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1014000
Машина жасау технологиясы (түрлері бойынша)
101401 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
101402 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
101403 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101404 2
Станоктық жұмыстарды бақылаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101405 2
Тегістеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101406 2
Хонингтеуші (ұзын өлшемдегі цилиндрлерді өңдеу)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101407 3
Техник-мехатроник
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
101408 4
Машина жасау қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1015000
Машина жасаудағы монтаж және автомобильді сынау
101501 2
Жүргізуші-сынаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101502 2
Тіс кесуші және бұранда жасау станоктарын реттеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101503 2
Металл қаптау және бояу жабдықтарын реттеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101504 2
Слесарь-электрмонтаждаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101505 2
Кузовтарды құрастырушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
101506 3
Реттеу және сынау жөніндегі техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай

101301 2
Наладчик автоматических линий и агрегатных станков
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101302 2
Наладчик автоматов и полуавтоматов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101303 2
Наладчик станков и манипуляторов с программным управлением
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101304 2
Наладчик шлифовальных станков
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101305 2
Наладчик контрольно-измерительных приборов и автоматики
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101306 2
Слесарь по контрольно-измерительным приборам и автоматике
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101307 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1014000
Технология машиностроения (по видам)
101401 3
Техник-технолог
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
101402 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
101403 2
Слесарь-ремонтник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101404 2
Контролер станочных работ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101405 2
Шлифовальщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101406 2
Хонинговальщик (обработка длинномерных цилиндров)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101407 3
Техник-мехатроник
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
101408 4
Прикладной бакалавр машиностроения
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1015000
Монтаж в машиностроении и испытание автомобиля
101501 2
Водитель-испытатель
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101502 2
Наладчик зуборезных и резьбофрезерных станков
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101503 2
Наладчик оборудования металлопокрытия и окраски
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101504 2
Слесарь- электромонтажник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101505 2
Рихтовщик кузовов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
101506 3
Техник по наладке и испытаниям
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес.

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110102 2
Ұшу аппараттарын жинаушы- слесарь
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110103 2
Авиа қозғалтқыштарды жөндеуші слесарь
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110104 2
Агрегат жөндеуші-слесарь
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110105 2
Ұшу аппаратын жөндеуші- слесарь
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110106 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
110107 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1102000
Авиациялық құралдар өндірісі
110201 2
Авиациялық құралдарды жөндеу жөніндегі слесарь-механик
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110202 2
Авиациялық құралдарды жинаушы-слесарь
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110203 2
Құрал жабдықтарды монтаждаушы-слесарь
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110204 2
Ұшу аппараттарының электр жабдықтарын монтаждаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110205 2
Ұшу аппараттарының радио және арнайы жабдықтарын монтаждаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110206 2
Электр жабдықтарын сынау және жөндеу электромеханигі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110207 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
110208 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
Теңіз техникасы
1103000
Кеме жасау және кеме машиналары мен механизмдеріне техникалық қызмет көрсету
110301 2
Кеме қазандығы жұмысшысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110302 2
Кеме жинаушы-құрастырушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110303 2
Металл кеменің корпусын жинаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110304 2
Кеме ұстасы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110305 2
Ағаш кемелерді құрастырушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110306 2
Темір-бетон кемелерін құрастырушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110307 2
Пластмасса кемелерді құрастырушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110308 2
Кеме ағаш шебері
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110309 2
Кеме корпусын жөндеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110310 2
Кеме құбыр июшісі

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110102 2
Слесарь-сборщик летательных аппаратов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110103 2
Слесарь по ремонту авиадвигателей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110104 2
Слесарь по ремонту агрегатов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110105 2
Слесарь по ремонту летательных аппаратов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110106 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
110107 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1102000
Производство авиационных приборов
110201 2
Слесарь-механик по ремонту авиационных приборов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110202 2
Слесарь-сборщик авиационных приборов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110203 2
Слесарь-монтажник приборного оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110204 2
Монтажник электрооборудования летательных аппаратов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110205 2
Монтажник радио- и специального оборудования летательных аппаратов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110206 2
Электромеханик по испытанию и ремонту электрооборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110207 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
110208 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
Морская техника
1103000
Судостроение и техническое обслуживание судовых машин и механизмов
110301 2
Котельщик судовой
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110302 2
Сборщик-достройщик судовой
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110303 2
Сборщик корпусов металлических судов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110304 2
Плотник судовой
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110305 2
Сборщик деревянных судов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110306 2
Сборщик железобетонных судов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110307 2
Сборщик пластмассовых судов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110308 2
Столяр судовой
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110309 2
Судокорпусник-ремонтник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110310 2
Трубогибщик судовой

1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110311 2
Кеме құбыршысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110312 2
Кеме монтаждаушы-слесарь
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110313 2
Кеме жөндеуші-слесарь
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110314 2
Қондырғылар мен аппаратураларды сынау жөніндегі слесарь-механик
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110315 2
Электрлік-механикалық құралдар мен жүйелердің слесарь-механигі
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110316 3
Кеме жүйесінің механигі
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
110317 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1104000
Теңіз техникасын электр радиолық монтаждау
110401 2
Кеме радио монтаждаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110402 2
Кеме электр монтаждаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110403 3
Электр жабдықтарын сынау және жөндеу электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
110404 3
Электр механигі (кемедегі)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
Көлік техникасы
1105000
Қала электр көліктерін пайдалану, техникалық қызмет көрсету және жөндеу (салалар бойынша)
110501 2
Трамвай жүргізушісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110502 2
Троллейбус жүргізушісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110503 2
Метрополитен жабдықтарына қызмет көрсету және жөндеу электр-слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110504 2
Метрополитен стансалық және үңгі жол жабдықтарына қызмет көрсету және жөндеу электр-слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110505 2
Жылжымалы құрамды жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110506 2
Электр жабдықтарын жөндеу электр слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110507 2
Эскалаторды жөндеу және қызмет көрсету электр-слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110508 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
110509 2
Электрпойыздың метрополитен машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1106000
Темір жол жылжымалы құрамының өндірісі (түрлері бойынша)
110601 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1107000
Көтергіш- көлік, құрылыс- жол машиналары мен жабдықтарын техникалық пайдалану (салалар бойынша)

1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110311 2
Трубопроводчик судовой
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110312 2
Слесарь-монтажник судовой
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110313 2
Слесарь-судоремонтник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110314 2
Слесарь-механик по испытанию установок и аппаратуры
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110315 2
Слесарь-механик электромеханических приборов и систем
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110316 3
Механик по судовым системам
3 года 6 мес
3 года 10 мес.
2 года 6 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
110317 3
Техник-строитель
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1104000
Электрорадио-монтаж морской техники
110401 2
Радиомонтажник судовой
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110402 2
Электромонтажник судовой
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110403 3
Электромеханик по испытанию и ремонту электрооборудования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
110404 3
Электромеханик (судовой)
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
Транспортная техника
1105000
Эксплуатация, техническое обслуживание и ремонт городского электро-транспорта (по отраслям)
110501 2
Водитель трамвая
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110502 2
Водитель троллейбуса
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110503 2
Слесарь-электрик по обслуживанию и ремонту оборудования метрополитена
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110504 2
Слесарь-электрик по обслуживанию и ремонту станционного и тоннельного оборудования метрополитена
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110505 2
Слесарь по ремонту подвижного состава
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110506 2
Слесарь-электрик по ремонту электрооборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110507 2
Слесарь-электрик по обслуживанию и ремонту эскалаторов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110508 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
110509 2
Машинист электропоезда метрополитена
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1106000
Производство подвижного состава железных дорог (по видам)
110601 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1107000
Техническая эксплуатация подъемно-транспортных, строительно-дорожных машин и оборудования (по отраслям)

110701 2
Жол машиналары мен механизмдерді іске қосушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110702 2
Темір жол құрылыс машиналарының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110703 2
Жол машиналарының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110704 3
Техник-электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
110705 2
Түзету-соғу рихтовты машиналардың машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1108000
Темір жол жылжымалы құрамдарын пайдалану, жөндеу және техникалық қызмет көрсету (түрлері бойынша)
110801 2
Слесарь-вагондарды қараушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110802 2
Пойыз электр механигі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110803 2
Вагондарды жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110804 2
Дрезина жүргізушісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110805 2
Жолаушылар вагонының жолсерігі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110806 2
Тепловоз машинисінің көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110807 2
Электровоз машинисінің көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110808 2
Электр пойызы машинисінің көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110809 2
Дизель пойызы машинисінің көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110810 2
Электр пойызының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110811 2
Тепловоз машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110812 2
Электровоз машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110813 2
Дизель пойызының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110814 2
Электр жабдықтарын жөндеуші электр слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110815 2
Рефрижераторлы қондырғылардың механигі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110816 2
Локомотивті (тепловоз және электровоз) жөндеу бойынша слесарь
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110817 2
Автомотрис машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
110818 3
Техник-электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
110819 2
Контейнерлер және вагон жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
110820 2
Ағынды-конвейерлік желі операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
Технологиялық машиналар және жабдықтар

110701 2
Наладчик путевых машин и механизмов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110702 2
Машинист железнодорожно-строительных машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110703 2
Машинист путевых машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110704 3
Техник-электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес.,1 год 10 мес.
110705 2
Машинист выправочно-подбивочно-рихтовочных машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1108000
Эксплуатация, ремонт и техническое обслуживание подвижного состава железных дорог (по видам)
110801 2
Слесарь-осмотрщик вагонов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110802 2
Поездной электромеханик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110803 2
Слесарь по ремонту вагонов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110804 2
Водитель дрезины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110805 2
Проводник пассажирского вагона
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110806 2
Помощник машиниста тепловоза
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110807 2
Помощник машиниста электровоза
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110808 2
Помощник машиниста электропоезда
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110809 2
Помощник машиниста дизель поезда
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110810 2
Машинист электропоезда
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110811 2
Машинист тепловоза
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110812 2
Машинист электровоза
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110813 2
Машинист дизельпоезда
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110814 2
Слесарь-электрик по ремонту электрооборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110815 2
Механик рефрижераторных установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110816 2
Слесарь по ремонту локомотива (тепловоза и электровоза)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110817 2
Машинист автомотрисы
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
110818 3
Техник-электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
110819 2
Оператор по обслуживанию и ремонту вагонов и контейнеров
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
110820 2
Оператор поточно-конвейерной линии
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
Технологические машины и оборудование

111301 2
Металлургиялық зауыттардың жабдығының монтажшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111302 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
111303 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1114000
Дәнекерлеу ісі (түрлері бойынша)**
111401 2
Дәнекерлеуші (барлық атауларымен)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111402 2
Газбен кесуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111403 2
Дәнекерлеу жұмыстарының бақылаушысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111404 2
Электр газымен дәнекерлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111405 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
111406 3
Техник-механик
1 жыл 10 ай
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
111407 3
Дәнекерлеу өндірісінің инспекторы
1 жыл 10 ай
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
111408 2
Электр газымен дәнекерлеуші-арқаулаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1115000
Өндірістегі электрлік-механикалық жабдықтар (түрлері бойынша)**
111501 2
Трансформаторларды жинаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111502 2
Автоматтар мен жартылай автоматтарды реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111503 2
Аккумулятор өндірісіндегі жартылай автоматты қондырғыларды реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111504 2
Электр жабдықтарын жөндеуші және қызмет көрсетуші электр монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111505 2
Электр қозғалтқыш моторисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111506 3
Электр механигі (барлық атаулары)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
111507 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
111508 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
111509 3
Өнеркәсіптік электрик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1116000
Геологиялық барлау жабдығы
111601 2
Геофизикалық аппаратураларды реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111602 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1117000
Электрондық техника өндірісіне арналған жабдық
111701 2
Технологиялық жабдықты реттеуші (электрондық техника өндірісі)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111702 3
Техник-электроник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1118000
Тамақ, сауда және ет өнеркәсібі кәсіпорындарының жабдықтары**

111301 2
Монтажник оборудования металлургических заводов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111302 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
111303 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1114000
Сварочное дело (по видам)**
111401 2
Сварщик (всех наименований)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111402 2
Газорезчик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111403 2
Контролер сварочных работ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111404 2
Электрогазосварщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111405 3
Техник
3 года 6 мес.
2 года 6 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
111406 3
Техник-механик
1 год 10 мес.
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.,
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.,
10 мес., 1 год 10 мес.
111407 3
Инспектор сварочного производства
1 год 10 мес.
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
111408 2
Электрогазосварщик-арматурщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1115000
Электромеханическое оборудование в промышленности (по видам)**
111501 2
Сборщик трансформаторов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111502 2
Наладчик автоматов и полуавтоматов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111503 2
Наладчик полуавтоматических установок аккумуляторного производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111504 2
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111505 2
Моторист электродвигателей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111506 3
Электромеханик (всех наименований)
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.,1 год 10 мес.
111507 3
Техник-механик
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.,1 год 10 мес.
111508 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес.,1 год 10 мес.
111509 3
Промышленный электрик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес.,1 год 10 мес.
1116000
Геологоразведочное оборудование
111601 2
Наладчик геофизической аппаратуры
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111602 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1117000
Оборудование для производства электронной техники
111701 2
Наладчик технологического оборудования (производство электронной техники)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111702 3
Техник-электроник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1118000
Оборудование предприятий питания, торговли и мясной промышленности**

111801 2
Сауда және тоңазытқыш жабдықтарының электр механигі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111802 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1119000
Тоңазытқыш-компрессорлық машиналар және қондырғылар
111901 2
Тоңазытқыш қондырғылары жабдықтарын құрастырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111902 2
Тамақ өнеркәсібі кәсіпорындары жабдығын құрастырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111903 2
Жабдықтарды жөндеу шебері (өнеркәсіпте)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111904 2
Тоңазытқыш қондырғыларының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
111905 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1120000
Технологиялық машиналар мен жабдықтарға техникалық қызмет көрсету (түрлері бойынша)**
112001 2
Тіс кескіш автоматтар мен жартылай автоматтарды реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
112002 2
Дәнекерлеу және газ-плазма кесетін жабдықтарды реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
112003 2
Құрастырылатын автоматтарды, жартылай автоматтарды және автоматты желілерді реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
112004 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
112005 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай

111801 2
Электромеханик по торговому и холодильному оборудованию
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111802 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1119000
Холодильно-компрессорные машины и установки
111901 2
Монтажник оборудования холодильных установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111902 2
Монтажник оборудования предприятий пищевой промышленности
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111903 2
Мастер по ремонту оборудования (в промышленности)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111904 2
Машинист холодильных установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
111905 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1120000
Техническое обслуживание технологических машин и оборудования (по видам)**
112001 2
Наладчик зуборезных автоматов и полуавтоматов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
112002 2
Наладчик сварочного и газоплазмореза тельного оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
112003 2
Наладчик сборочных автоматов, полуавтоматов и автоматических линий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
112004 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
112005 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.

10 ай, 1 жыл 10 ай
1121000
Медициналық техниканы монтаждау, техникалық қызмет көрсету және жөндеу
112101 2
Медициналық жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсету электр механигі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
112102 3
Жабдықтарды пайдалану және жөндеу технигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
112103 3
Техник-электроншы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1122000
Әскери іс және қауіпсіздік
112201 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1200000
Өндіру, құрастыру, пайдалану және жөндеу (салалар бойынша). Көлікті пайдалану
1201000
Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану**
120101 1
Жүргізуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120102 3
Автокөлік диспетчері
2 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
120103 2
Жолаушы тасымалдау көлігінің тексерушісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120104 2
Автокөліктердің техникалық күйін бақылаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120105 2
Автосервис менеджері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120106 2
Автокөліктердің электр құрылғыларын жөндеуші электрик
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120107 2
Автокөлікті жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120108 2
Автокөліктер шанағын қалпына келтіруші шебер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120109 2
Көліктерді жөндеу шебері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120110 2
Аккумуляторшы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120111 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120112 3
Техник - механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120113 3
Мехатроник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120114 4
Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1202000
Тасымалдауды ұйымдастыру және көлікте қозғалысты басқару (салалар бойынша)
120202 2
Жүк, тауар кассирі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120203 2
Кассир (билет сататын)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120204 2
Баға қоюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120205 2
Тасымалдау құжаттарын өңдеуші оператор
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120206 3
Техник

10 мес., 1 год 10 мес.
1121000
Монтаж, техническое обслуживание и ремонт медицинской техники
112101 2
Электромеханик по ремонту и обслуживанию медицинского оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
112102 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
112103 3
Техник-электроник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1122000
Военное дело и безопасность
112201 2
Слесарь-ремонтник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1200000
Производство монтаж, эксплуатация и ремонт (по отраслям). Эксплуатация транспорта
1201000
Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта**
120101 1
Водитель
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.
10 мес.
120102 3
Диспетчер автомобильного транспорта
2 года 10 мес.
10 мес.
10 мес.
120103 2
Контролер пассажирского транспорта
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120104 2
Контролер технического состояния автотранспортных средств
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120105 2
Менеджер автосервиса
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120106 2
Электрик по ремонту автомобильного электрооборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120107 2
Слесарь по ремонту автомобилей
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120108 2
Мастер по ремонту кузовов автотранспортных средств
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120109 2
Мастер по ремонту транспорта
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120110 2
Аккумуляторщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120111 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120112 3
Техник-механик
3 года 6 мес..
3 года 10 мес.
2 года 6 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120113 3
Мехатроник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120114 4
Прикладной бакалавр технического обслуживания, ремонта и эксплуатации автомобильного транспорта
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1202000
Организация перевозок и управление движением на транспорте (по отраслям)
120202 2
Кассир багажный, товарный (грузовой)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120203 2
Кассир (билетный)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120204 2
Таксировщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120205 2
Оператор по обработке перевозочных документов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120206 3
Техник

3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120207 2
Жол жүру билетін броньдау операторы (әуеагенті, т/ж билет кассиры)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1203000
Теміржол көлігінде тасымалдауды ұйымдастыру және қозғалысты басқару
120301 2
4-ші және 5-ші кластардың теміржол стансасының кезекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120302 2
Орталықтандырылған станса бекетінің кезекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120303 1
Бағыттау бекетінің кезекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120304 1
Поездарды құрастырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120306 2
Жүк пен багажды қабылдап алушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120307 1
Дабыл беруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120308 2
Тасымалдау құжаттарының операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120309 3
Тасымалдауды ұйымдастырушы техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1204000
Cу көлігін пайдалану (бейін бойынша)
120401 2
Матрос (теңіз және балық аулау флоты)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120402 2
Рөлші (ұстаушы)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120403 2
Кеме электригі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120404 2
Кеме қозғалтқышын өздігінен басқару моторшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120405 2
Рефрижератор қондырғыларының моторшысы (машинисі)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120406 2
Кіші кеме жүргізушісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120407 3
(Кеме) механигі
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120408 3
(Кеме) электр механигі
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай ,2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120409 3
Кеме жүйелерінің механигі
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120410 3
Техник-кеме жүргізуші
3 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120411 3
Техник
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1205000
Әуе жол көліктерінің қозғалысын басқару және пайдалану
120501 3
Әуе қозғалысының (ұшақтың) диспетчері
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120502 3
Штурман
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120503 3
Ұшқыш
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120504 3
Техник-механик

3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120207 2
Оператор по бронированию проездных билетов (авиаагент, кассир ж/д билетов)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1203000
Организация перевозок и управление движением на железнодорожном транспорте
120301 2
Дежурный по железнодорожной станции 4-го и 5-го классов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120302 2
Дежурный станционного поста централизации
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120303 1
Дежурный стрелочного поста
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120304 1
Составитель поездов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120306 2
Приемосдатчик груза и багажа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120307 1
Сигналист
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120308 2
Оператор перевозочных документов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120309 3
Техник организатор перевозок
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1204000
Эксплуатация водного транспорта (по профилю)
120401 2
Матрос (морской и рыбопромысловый флот)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120402 2
Рулевой (кормщик)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120403 2
Электрик судовой
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120404 2
Моторист самостоятельного управления судовым двигателем
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120405 2
Моторист (машинист) рефрижераторных установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120406 2
Судоводитель маломерного судна
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120407 3
Механик (судовой)
3 года 6 мес.,
3 года 10 мес.
2 года 6 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120408 3
Электромеханик (судовой)
3 года 6 мес,.
3 года 10 мес.
2 года 6 мес..
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120409 3
Механик по судовым системам
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120410 3
Техник-судоводитель
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120411 3
Техник
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1205000
Управление движением и эксплуатация воздушного транспорта
120501 3
Диспетчер по движению (самолетов)
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120502 3
Штурман
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120503 3
Пилот
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120504 3
Техник-механик

3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120505 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120506 3
Әуе жол серігі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120507 3
Әуежайдың отын кешенінен ұшақтарға отынды орталықтандырылған құю жүйесінің авиатехнигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120508 3
Техник-зертханашы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120509 3
Жанар-жағар май авиатехнигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
120510 3
Авиациялық агрегаттар мен авиациялық жабдықтарды жөндеу жөніндегі авиациялық техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1206000
Жол қозғалысын ұйымдастыру
120601 2
Жол инспекторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120602 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
Кең қолданыстағы тауарлар мен бұйымдар технологиясы
1207000
Талшықты материалдарды өңдеу технологиясы**
120701 2
Талшық өңдеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120702 2
Талшық өндіру бойынша ағындық желі операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120703 2
Джин жабдықтарының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120704 2
Линтер жабдықтарының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120705 2
Кептіру жабдықтарының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120706 2
Талшық және мата өңдеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120707 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,1 жыл 10 ай
1208000
Иіру және түту өндірісі технологиясы (түрлері бойынша)**
120801 2
Түту жабдықтары операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120802 2
Иіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120803 2
Таспалық жабдықтар операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120804 2
Туралау жабдықтар операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120805 2
Орау автоматының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120806 2
Айналдыру жабдықтары операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120807 2
Ширату жабдықтары операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай

3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120505 3
Техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120506 3
Бортпроводник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120507 3
Авиатехник системы централизованной заправки самолетов топливного комплекса аэропорта
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120508 3
Техник-лаборант
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120509 3
Авиатехник по горюче смазочным материалам
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120510 3
Авиационный техник по ремонту авиационных агрегатов и авиационного оборудования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1206000
Организация дорожного движения
120601 2
Инспектор дорожный
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120602 3
Техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
Технология изделий и товаров широкого потребления
1207000
Технология обработки волокнистых материалов**
120701 2
Отделочник волокна
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120702 2
Оператор поточной линии по выработке волокна
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120703 2
Оператор джинного оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120704 2
Оператор линтерного оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120705 2
Оператор сушильного оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120706 2
Обработчик волокна и ткани
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120707 3
Техник-технолог
3 года 6 мес.,
3 года 10 мес.
2 года 6 мес..
2 года 10 мес.
10 мес.,1 год 10 мес.
1208000
Технология прядильного и чесального производства (по видам)**
120801 2
Оператор чесального оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120802 2
Прядильщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120803 2
Оператор ленточного оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120804 2
Оператор ровничного оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120805 2
Оператор мотального автомата
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120806 2
Оператор крутильного оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120807 2
Оператор тростильного оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.

120808 2
Қопсыту-түту агрегатының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120809 2
Жіпті бөлу операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120810 2
Реттеп орау агрегатының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120811 2
Зығырды түту машинасының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120812 2
Мыжып түту машинасының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120813 2
Айналдырып түту машинасының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120814 2
Түту-қайта түту агрегатының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120815 2
Түту-таспа агрегаты операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120816 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
120817 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
120818 2
Аппретирлеу аппаратшысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120819 2
Тазалау машинасының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1209000
Тоқу өндірісі (түрлері бойынша)**
120901 2
Тоқушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120902 2
Қолмен тоқу тоқымашысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120903 2
Кілемші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120904 2
Арқаушыбық жабдығы операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120905 2
Шлихталау жабдығының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
120906 3
Техник - технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл10 ай
1210000
Мата емес тоқыма материалдар технологиясы**
121001 2
Жіп ұршықшысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121002 2
Тоқушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121003 2
Тоқыма-галантерея бұйымдарын тоқушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121004 2
Арқаушыбық жабдығы операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121005 2
Инемен тесу жабдығының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай

120808 2
Оператор разрыхлительно трепального агрегата
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120809 2
Оператор распределения пряжи
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120810 2
Оператор релаксационно-мотального агрегата
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120811 2
Оператор льночесальной машины
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120812 2
Оператор мяльно-чесальной машины
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120813 2
Оператор круглочесальной машины
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120814 2
Оператор чесально-дублировочного агрегата
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120815 2
Оператор чесально-ленточного агрегата
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120816 3
Техник-технолог
3 года 6 мес..3 года 10 мес.
2 года 6 мес..2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
120817 3
Техник-механик
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.
10 мес.,
1 год10 мес.
120818 2
Аппаратчик аппретирования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120819 2
Оператор чистильной машины
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1209000
Ткацкое производство (по видам)**
120901 2
Ткач
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120902 2
Ткач ручного ткачества
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120903 2
Ковровщица
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120904 2
Оператор сновального оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120905 2
Оператор шлихтовального оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
120906 3
Техник - технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1210000
Технология нетканых текстильных материалов**
121001 2
Перемотчик нити
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121002 2
Вязальщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121003 2
Вязальщица текстильно-галантерейных изделий
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121004 2
Оператор сновального оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121005 2
Оператор иглопробивного оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121302 2
Теріні шелдеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121303 2
Скорняк-киім пішуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121304 2
Бұйымдарды тігуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121305 2
Тігінші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121306 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1214000
Трикотаж, тоқыма, галантерея бұйымдары технологиясы**
121401 2
Тоқушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121402 2
Шілтерші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121404 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1215000
Жеңіл өнеркәсіп ұйымдарының жабдығы**
121501 2
Тігін жабдықтары операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121502 2
Электр машиналарын жөндеу жөніндегі электр слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121503 2
Жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындары жабдықтарының монтажнигі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121504 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
Тағам өнімдерін өндіру технологиясы
1216000
Элеватор, ұн тартатын, жарма және құрама жем өндірісі
121601 2
Ұн тарту өндірісінің аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121602 2
Жармалық өндірістің аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121603 2
Құрама жем өндірісі аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121604 2
Астықты өңдеу аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121605 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай,3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
121606 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай,3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
121607 4
Элеватор, ұн тартатын, жарма және құрама жем өндірісінің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1217000
Темекі өндірісі
121701 2
Темекі өнімін қайта өңдеудің ағынды-автоматты желілер машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121702 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
121703 3
Техник- механик
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1218000
Тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарының жабдықтары**

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121302 2
Мездрильщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121303 2
Скорняк-раскройщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121304 2
Пошивщик изделий
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121305 2
Швея
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121306 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1214000
Технология трикотажных, текстильных, галантерейных изделий**
121401 2
Вязальщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121402 2
Кружевница
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121404 3
Техник-технолог
3 года 6 мес 3 года 10 мес.
2 года 6 мес..
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1215000
Оборудование организаций легкой промышленности**
121501 2
Оператор швейного оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121502 2
Электрослесарь по ремонту электрических машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121503 2
Монтажник оборудования предприятий легкой промышленности
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121504 3
Техник-механик
3 года 6 мес..
3 года 10 мес.
2 года 6 мес..
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
Технология производства пищевых продуктов
1216000
Элеваторное, мукомольное, крупяное и комбикормовое производство
121601 2
Аппаратчик мукомольного производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121602 2
Аппаратчик крупяного производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121603 2
Аппаратчик комбикормового производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121604 2
Аппаратчик обработки зерна
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121605 3
Техник-механик
3 года 6 мес.,
3 года
10 мес.
2 года 6 мес.,
2 года
10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
121606 3
Техник-технолог
3 года 6 мес.,
3 года 10 мес.
2 года 6 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
121607 4
Прикладной бакалавр элеваторного, мукомольного, крупяного и комбикормового производства
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1217000
Производство табака
121701 2
Машинист поточно-автоматизированных линий переработки табака
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121702 3
Техник-технолог
3 года 6 мес.,
3 года 10 мес.
2 года 6 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
121703 3
Техник-механик
3 года 6 мес.,
3 года 10 мес.
2 года 6 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1218000
Оборудование предприятий пищевой промышленности**

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
121924 3
Техник–технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
121925 4
Нан пісіру, макарон және кондитерлік өндірістің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1220000
Қант өндірісі
122001 2
Утфель қайнату аппаратшысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122002 2
Диффузиялық шырынының дефекосатурациялау аппаратшысы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122003 2
Қант өндірісінде басқару пультінің операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1220043
Техник-технолог
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
1221000
Балық өндірісі**
122101 2
Балық өңдеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122102 2
Теңіз өнімдерін өңдеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122103 2
Уылдырық өңдеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122104 2
Краб өңдеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122105 2
Теңіз өнімдері мен балықтан тағамдар әзірлеуші кулинар
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122106 2
Тағам өнімі өндірісіндегі жүйелердің операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122107 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1222000
Консервілер және тағам концентраттары өндірісі**
122201 2
Стерилдеу аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122202 2
Пісіру аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122203 2
Бұрап жабу машиналарының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122204 2
Бөлуші-буып-түюші машиналар машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122205 2
Құю-толтыру автоматтарының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122206 2
Бу-су-жылу агрегатының аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122207 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1223000
Сыра, алкогольсыз және спиртті ішімдіктер өндірісі
122301 2
Ашытушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122302 2
Купажист
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122303 2
Коньяк өндіру аппаратшысы

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
121924 3
Техник-технолог
3 года 6 мес.,3 года 10 мес.
2 года 6 мес.,2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
121925 4
Прикладной бакалавр хлебопекарного, макаронного и кондитерского производства
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1220000
Сахарное производство
122001 2
Аппаратчик варки утфеля
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122002 2
Аппаратчик дефекосатурации диффузионного сока
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122003 2
Оператор пульта управления в сахарном производстве
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122004 3
Техник-технолог
3 года 6 мес.,
3 года 10 мес.
2 года 6 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1221000
Рыбное производство**
122101 2
Обработчик рыбы
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122102 2
Обработчик морепродуктов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122103 2
Обработчик икры
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122104 2
Обработчик крабов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122105 2
Кулинар изделий из рыбы и морепродуктов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122106 2
Оператор линии в производстве пищевой продукции
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122107 3
Техник-технолог
3 года 6 мес.,
3 года 10 мес.
2 года 6 мес..
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1222000
Производство консервов и пищеконцентратов**
122201 2
Аппаратчик стерилизации
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122202 2
Аппаратчик варки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122203 2
Машинист закаточных машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122204 2
Машинист расфасовочно-упаковочных машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122205 2
Машинист разливочно-наполнительных автоматов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122206 2
Аппаратчик пароводотермического агрегата
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122207 3
Техник-технолог
3 года 6 мес.,
3 года 10 мес.
2 года 6 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1223000
Производство пива, безалкогольных и спиртных напитков
122301 2
Солодовщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122302 2
Купажист
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122303 2
Аппаратчик коньячного производства

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122304 2
Спиртті ректификациялау және айыру аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122305 2
Шампан өндірісінің аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122306 2
Ашытылу процесінің аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122307 2
Шарап материалдарын және шарап өңдеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122308 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай, 3 жыл 6 ай
2 жыл 10 ай, 2 жыл 6 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1224000
Сүт өнімдерінің өндірісі**
122401 2
Май жасаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122402 2
Ірімшік жасаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122403 2
Сүт өнімдерін салқындату аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122404 2
Сүтті пастерлеу және салқындату аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122405 2
Қаймағы алынбаған және ашымалы сүт өнімдерін жасау шебері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122406 2
Сүт өнімдері өндірісіндегі автоматты желілер операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122407 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1225000
Ет және ет өнімдерінің өндірісі (түрлері бойынша)**
122501 2
Мал союшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122502 2
Ет өңдеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122503 2
Етті және субөнімдерін сіңірден ажыратушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122504 2
Еттен жартылай фабрикаттар дайындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122505 2
Шұжық өнімдерін қалыптастырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122506 2
Фарш құрастырушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122507 2
Фарш дайындау жүйесінің операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122508 2
Пісірілген шұжық өндіру автоматының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122509 2
Жылу камералары мен жылу агрегатының операторы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122510 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
122511 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1226000
Тамақтандыру кәсіпорындарының өнім өндіру технологиясы және оны ұйымдастыру**

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122304 2
Аппаратчик перегонки и ректификации спирта
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122305 2
Аппаратчик производства шампанского
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122306 2
Аппаратчик процесса брожения
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122307 2
Обработчик виноматериалов и вина
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122308 3
Техник-технолог
3 года 10 мес., 3 года 6 мес.
2 года 10 мес., 2 года
6 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.,
1224000
Производство молочной продукции**
122401 2
Маслодел
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122402 2
Сыродел
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122403 2
Аппаратчик охлаждения молочных продуктов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122404 2
Аппаратчик пастеризации и охлаждения молока
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122405 2
Мастер производства цельномолочной и кисломолочной продукции
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122406 2
Оператор автоматической линии производства молочных продуктов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122407 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 год 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1225000
Производство мяса и мясных продуктов (по видам)**
122501 2
Боец скота
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122502 2
Обвальщик мяса
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122503 2
Жиловщик мяса и субпродуктов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122504 2
Изготовитель мясных полуфабрикатов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122505 2
Формовщик колбасных изделий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122506 2
Составитель фарша
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122507 2
Оператор линии приготовления фарша
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122508 2
Оператор автомата по производству вареных колбас
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122509 2
Оператор термокамер и термоагрегатов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122510 3
Техник-механик
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
122511 3
Техник-технолог
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1226000
Технология и организация производства продукции предприятий питания**

122601 2
Зертханашы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122602 2
Көкөніс тұздаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122603 3
Технолог
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
122604 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
122605 2
Жартылай дайындалған тағам өнімдерін даярлаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122606 4
Тамақтану кәсіпорындарының өнім өндіру технологиясы және оны ұйымдастырудың қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
122607 2
Тамақтану кәсіпорындарының өнім жасау, мұздату және регенерация дайындау үшін жабдықтың операторы қолданбалы бакалавры
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
122608 2
Тамақтану кәсіпорындарының өнімдерді буып-түю және мөлшерлеу машинасының операторы қолданбалы бакалавры
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
122609 2
Тамақтану кәсіпорындарының аспазы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1227000
Полиграфия өндірісі**
1227012
Брошюралаушы- түптеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122702 2
Кітаптарды қалпына келтіруші*
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122703 2
Баспагер
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122704 2
Түзетуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122705 2
Полиграфия өнеркәсібі ұйымдарының жабдықтарын монтаждаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122706 2
Кітаптарды көркемдеуші-суретші*
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1227072
Баспа ісінің маманы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122708 2
Жарнама дизайнеры
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122709 2
Кесуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122710 3
Техник-технолог
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
122711 3
Жабдықтарды пайдалану және жөндеу технигі
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1227124
Полиграфия өнеркәсібі технологиясының қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1227134
Полиграфия өнеркәсібі ұйымдарының жабдықтары бойынша қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1228000
Кабель өндірісі**
122801 2
Кабелдер мен сымдарды пластиктермен және резеңкелермен нығыздаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай

122601 2
Лаборант
1 год 10 мес., 2 года 6 мес.
10 мес., 1 год 6 мес.
10 мес.
122602 2
Засольщик овощей
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 6 мес.
10 мес., 1 год 6 мес.
10 мес.
122603 3
Технолог
3 года 6 мес., 3 года 10 мес.
2 года 6 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
122604 3
Техник-технолог
3 года 6 мес, 3 года 10 мес.
2 года 6 мес,2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
122605 2
Изготовитель пищевых полуфабрикатов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122606 4
Прикладной бакалавр технологии и организации производства продукции предприятий питания
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
122607 2
Оператор оборудования для приготовления, заморозки и регенерации продукции предприятий питания
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122608 2
Оператор машин для дозировки и упаковки продукции предприятий питания
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122609 2
Повар предприятий питания
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1227000
Полиграфическое производство**
122701 2
Брошюровщик-переплетчик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122702 2
Реставратор книг
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122703 2
Печатник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122704 2
Корректор
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122705 2
Монтажник оборудования организаций полиграфической промышленности
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122706 2
Художник –иллюстратор книг
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122707 2
Специалист издательского дела
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122708 2
Дизайнер рекламы
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122709 2
Резчик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122710 3
Техник-технолог
3 года 6 мес.,3 года 10 мес.,
2 года 6 мес.,2 года 10 мес.,
10 мес., 1 год 10 мес,,
122711 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
3 года 6 мес.
3 года 10 мес.
2 года 6мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес,,
1227124
Прикладной бакалавр по технологии полиграфического производства
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1227134
Прикладной бакалавр по оборудованию полиграфического производства
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1228000
Кабельное производство**
122801 2
Опрессовщик кабелей и проводов пластиками и резиной
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.

122802 2
Желілер мен кабелдерді ораушы-оқшаулаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122803 2
Сым созушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122804 2
Пластмассадан жасалған бұйымдарды нығыздаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122805 2
Пластмасса балқытушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122806 2
Кабель өндірісінің монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122807 2
Сымдар мен кабельдерді орап шырмаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122808 2
Кабель өндірісі материалдарын кесуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122809 2
Фильер дайындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
122810 3
Техник- технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
122811 3
Жабдықтарды пайдалану және жөндеу технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
122812 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1229000
Құрал жасау (салалар бойынша)
122901 3
Өндіріс механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
122902 3
Техник-механик (барлық атаулары)
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
122903 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1230000
Майлар және май ауыстырғыштар технологиясы
123001 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1231000
Экологиялық қондырғыларды пайдалану және қызмет көрсету
123101 2
Ағын суларды тазалау аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123102 2
Химиялық су тазарту аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123103 2
Химиялық өндіріс қалдықтарын қайта өңдеу аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123104 2
Шаң-газ тұтатын қондырғыларға қызмет көрсету операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123105 2
Конденсатты жинау және тазарту операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123106 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
123107 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1232000
Шыныталшық және шыныдан жасалған заттар өндірісі**
123201 2
Маталық емес шыныталшықты материалдарды өндіру аппаратшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123202 2
Үздіксіз шыны талшықтарын алу операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123203 2
Үрлеуші жартылай автомат операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай

122802 2
Скрутчик-изолировщик жил и кабеля
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122803 2
Волочильщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122804 2
Прессовщик изделий из пластмассы
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122805 2
Наплавщик пластмассы
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122806 2
Монтер кабельного производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122807 2
Оплетчик проводов и кабелей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122808 2
Резчик материалов кабельного производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122809 2
Изготовитель фильер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
122810 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
122811 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
122812 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1229000
Приборостроение (по отраслям)
122901 3
Механик производства
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
122902 3
Техник-механик (всех наименований)
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
122903 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1230000
Технология жиров и жирозаменителей
123001 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1231000
Эксплуатация и обслуживание экологических установок
123101 2
Аппаратчик очистки сточных вод
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123102 2
Аппаратчик химводоочистки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123103 2
Аппаратчик переработки отходов химического производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123104 2
Оператор по обслуживанию пылегазоулавливающих установок
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123105 2
Оператор по сбору и очистке конденсата
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123106 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
123107 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1232000
Производство стекловолокон и стеклоизделий**
123201 2
Аппаратчик изготовления нетканых стекловолокнистых материалов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123202 2
Оператор получения непрерывного стекловолокна
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123203 2
Оператор выдувного полуавтомата
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.

123204 2
Шыны жіптерін ораушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123205 2
Шыны пластик құрастырылымдарын дайындайтын қондырғылардың операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123206 2
Электр пештерін басқару пультінің операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123207 2
Бүрмеленген шыны пластик табақтарын дайындау қондырғысының операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123208 2
Шыны заттарды үрлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123209 2
Кварц үрлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123210 2
Шыны үрлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123211 2
Кварцты балқытушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123212 2
Шыны қалыптаушы машиналардың операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123213 2
Шыны және шыныдан жасалған заттарды сүрлеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123214 2
Шыны заттарды әрлеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123215 2
Шыны әрлеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123216 2
Шыны кесуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123217 2
Үрленетін заттарды бөлуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123218 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1233000
Фарфор және фаянс бұйымдарын дайындау**
123301 2
Фарфор және фаянс бұйымдарын қалыптаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123302 2
Фарфор және фаянс бұйымдарын күйдіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123303 2
Бағыт беруші-тазалаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123304 2
Фарфор және фаянс бұйымдарын жинақтаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123305 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
1234000
Керамикалық өндіріс**
123401 2
Керамикалық өндіріс құрал-жабдықтарын реттеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123402 2
Құрылыс қышы бұйымдарын қалыптаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123403 2
Құрылыс қышы бұйымдарын сығымдаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
123404 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай

123204 2
Размотчик стеклонити
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123205 2
Оператор установок изготовления стеклопластиковых конструкций
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123206 2
Оператор пульта управления электропечей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123207 2
Оператор установки изготовления гофрированных листовых стеклопластиков
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123208 2
Выдувальщик стеклоизделий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123209 2
Кварцедув
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123210 2
Стеклодув
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123211 2
Кварцеплавильщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123212 2
Оператор стеклоформующих машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123213 2
Полировщик стекла и стеклоизделий
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123214 2
Шлифовщик стеклоизделий
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123215 2
Шлифовщик стекла
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123216 2
Резчик стекла
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123217 2
Отдельщик выдувных изделий
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123218 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1233000
Изготовление фарфоровых и фаянсовых изделий**
123301 2
Формовщик фарфоровых и фаянсовых изделий
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123302 2
Обжигальщик фарфоровых и фаянсовых изделий
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123303 2
Оправщик-чистильщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123304 2
Комплектовщик фарфоровых и фаянсовых изделий
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123305 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1234000
Керамическое производство**
123401 2
Наладчик оборудования керамического производства
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123402 2
Формовщик изделий строительной керамики
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123403 2
Прессовщик изделий строительной керамики
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
123404 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.

1238000
Әуе жол кемесіне жерде қызмет көрсету
123801 1
Қауіпсіздік жабдықтары мен техникалық құралдар инспекторы*
1 жыл 10 ай
10 ай
123802 2
Авиациялық орнитология маманы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
123803 3
Арнайы техниканы қолдану және жөндеу техник - механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
123804 1
Тіркеу және отырғызу бойынша агент*
1 жыл 10 ай
10 ай
123805 1
Пошта, жүк, жолаушылар тексеру инспекторы*
1 жыл 10 ай
10 ай
123806 2
Жарық сигнал құрал-жабдығын пайдалану маманы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1239000
Металды өңдеу өндірісінің технологиясы
1239012
Сандық бағдарламалық қамтамасыз (СБҚ) ететін білдек операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1239023
Металды өңдеу өндірісінің техник-технологы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1239034
Металды өңдеу өндірісінің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1240000
Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өндіру технологиясы
1240012
Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өндіру шебері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай

1238000
Наземное обслуживание воздушного судна
123801 1
Инспектор по техническому оборудованию и средствам безопасности*
1 год 10 мес.
10 мес.
1238022
Специалист по авиационной орнитологии
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
123803 3
Техник-механик по эксплуатации и ремонту спецтехники
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
123804 1
Агент по регистрации и посадке*
1 год 10 мес.
10 мес.
123805 1
Инспектор по досмотру пассажиров, багажа, груза, почты*
1 год 10 мес.
10 мес.
123806 2
Специалист по эксплуатации светосигнального оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1239000
Технология металлообрабатывающего производства
1239012
Оператор станков с ЧПУ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1239023
Техник-технолог металлообрабатывающего производства
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1239034
Прикладной бакалавр металлообрабатывающего производства
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1240000
Технология производства и переработки продукции растениеводства
1240012
Мастер по производству и переработке продукции растениеводства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.

1240023
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1240034
Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өндірудің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1241000
Композитті материалдар мен бұйымдарды жасау технологиялары
1241012
Композитті материалдар мен бұйымдарды жасаудың операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1241023
Композитті материалдар мен бұйымдарды жасаудағы техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1241034
Композитті материалдар мен бұйымдарды жасаудың қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1300000
Байланыс, телекоммуникация және ақпараттық технологиялар.
Электрондық техника**
1301000
Электрондық құралдар мен құрылғылар
130101 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
Автоматика және басқару
1302000
Автоматтандыру және басқару (бейін бойынша)
130201 2
Бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматика слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130202 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130203 3
Өнеркәсіп электроншысы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130204 2
Автоматтандырылған жүйелер электригі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130205 4
Мехатроника қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1303000
Темір жол көлігіндегі автоматика, телемеханика және қозғалысты басқару
130301 2
Электр монтері –релеші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130302 2
Сигнал беру, орталықтандыру және бұғаттау құрылғыларына қызмет көрсету және жөндеу электр монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130303 2
Байланыс аппаратурасы мен құрылғыларына қызмет көрсету және жөндеу электр монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130304 3
Техник -Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
Информатика және есептеу техникасы
1304000
Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)**
130401 2
Сандық ақпараттарды қайта өңдеу маманы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130402 2
Байланыс құрастырушысы-кабельші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130403 3
Жүйелі басқару технигі
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
130404 3
Техник-бағдарламашы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130405 3
Ақпаратты қорғау технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130406 3
Компьютерлік құрылғыларға қызмет көрсетуші техник

1240023
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1240034
Прикладной бакалавр по производству и переработке продукции растениеводства
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1241000
Технология производства композитных материалов и изделий
1241012
Оператор производства композитных материалов и изделий производства композитных материалов и изделий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1241023
Техник-технолог производства композитных материалов и изделий
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1241034
Прикладной бакалавр производства композитных материалов и изделий
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1300000
Связь, телекоммуникации иинформационные технологии. Электронная техника**
1301000
Электронные приборы и устройства
130101 3
Техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
Автоматика и управления
1302000
Автоматизация и управление (по профилю)
130201 2
Слесарь по контрольно-измерительным приборам и автоматике
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130202 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130203 3
Промышленный электронщик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130204 2
Электрик автоматизированных систем
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130205 4
Прикладной бакалавр Мехатроники
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1303000
Автоматика, телемеханика и управление движением на железнодорожном транспорте
130301 2
Электромонтер-релейщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130302 2
Электромонтер по обслуживанию и ремонту устройств сигнализации, централизации, блокировки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130303 2
Электромонтер по обслуживанию и ремонту аппаратуры и устройств связи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130304 3
Техник-Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
Информатика и вычислительная техника
1304000
Вычислительная техника и программное обеспечение (по видам)**
130401 2
Специалист по обработке цифровой информации
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130402 2
Монтажник связи - кабельщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130403 3
Техник системного администрирования
3 года 6 мес.,
3 года 10 мес
2 года 6 мес..
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
130404 3
Техник-программист
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130405 3
Техник по защите информации
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130406 3
Техник по обслуживанию компьютерных устройств

3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130407 3
Техник-электроник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130408 2
/Сандық және электронды құрылғыларды,компьютерлік желілерді жөндеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130409 4
Есептеу техникасы бойынша бағдарламашы қолданбалы бакалавр
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130410 2
Кодтаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130411 2
Сынақ жүргізуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1304123
Бағдарламалық өнімдерді қолдау бойынша маман
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1304134
Бағдарламалық өнімдерді қолдау бойынша қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1305000
Ақпараттық жүйелер (қолдану саласы бойынша)
130501 1
Дизайнер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130502 3
Техник-бағдарламашы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130503 3
Техник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
130504 2
АКТ пайдаланушыны қолдану консультанты
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130505 2
Бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлейтін көмекші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130506 2
Веб-қосымшасын әзірлейтін көмекшісі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130507 3
Жүйелік және желілік басқару технигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130508 4
Бағдарламашы-қолданбалы бакалавр
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
Байланыс, радиоэлектроника және телекоммуни-кациялар
1306000
Радиоэлектроника және байланыс (түрлері бойынша)
130601 2
Телекоммуникациялық желілер және жүйелер бойынша электромонтер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130602 2
Телефон байланысының электр монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130603 2
Пошта байланыс операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130605 2
Байланысты монтаждаушы-кабелші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130606 2
Пошта жабдықтарының электромехнигі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130608 3
Пошта байланысының технигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130609 3
Байланыс технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130610 3
Техник-радиомеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130611 3
Мультимедиалық және сандық жүйелердің технигі
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130612 3
Техник-радиотехник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
130613 4
Байланыс бойынша қолданбалы бакалавр
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1306143
Мобильді байланыс жүйелері технигі

3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130407 3
Техник-электроник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130408 2
Наладчик компьютерных сетей, цифровой и электронной аппаратуры
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130409 4
Прикладной бакалавр программист вычислительной техники
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130410 2
Кодировщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130411 2
Тестировщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1304123
Специалист по поддержке программных продуктов
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1304134
Прикладной бакалавр по поддержке программных продуктов
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1305000
Информационные системы (по областям применения)
130501 1
Дизайнер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130502 3
Техник-программист
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130503 3
Техник
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
130504 2
Консультант по поддержке пользователя ИКТ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130505 2
Помощник разработчика программного обеспечения
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130506 2
Помощник разработчика веб-приложений
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130507 3
Техник по системному и сетевому администрированию
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130508 4
Прикладной бакалавр - программист
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
Связь, радиоэлектроника и телекоммуникации
1306000
Радиоэлектроника и связь (по видам)
130601 2
Электромонтер по телекоммуникационным сетям и системам
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130602 2
Электромонтер телефонной связи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130603 2
Оператор почтовой связи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130605 2
Монтажник связи -кабельщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130606 2
Электромеханик почтового оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130608 3
Техник почтовой связи
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
1 год 10 мес.
130609 3
Техник по связи
3 года 10 мес.
2 год 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130610 3
Техник-радиомеханик
3 года 10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130611 3
Техник мультимедийных и цифровых систем
3 года 6 мес..
3 года 10 мес.
2 года 6 мес..
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
130612 3
Техник-радиотехник
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
1 год 10 мес
130613 4
Прикладной бакалавр связи
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1306143
Техник по системам мобильной связи

3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1306153
М2М технологиясы және "Заттар ғаламторы" үшін телекоммуникация жүйелері технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1306164
Радиоэлектрониканың қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1306174
Мобильді байланыс жүйелерінің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1306184
М2М технологиясы және "Заттар ғаламторы" үшін телекоммуникация жүйелерінің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1307000
Электр байланысы және желімен хабарлаудың желілік құрылыстарын пайдалану
130701 2
Желілік құрылыстар мен телекоммуникация желілерін пайдалану бойынша бақылаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130702 2
Электр байланысы және желімен хабарлау желілік құрылыстарының электр монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130703 2
Байланысты монтаждаушы-кабелші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130704 2
Телефон байланысының стансалық жабдықтары электр монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130705 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130706 3
Байланыс желілік құрылыстарының және абоненттік құрылғылардың электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1308000
Автоматтандырылған байланыс жүйесін пайдалану
130801 2
Ұшуды қамтамасыз ету жүйелердің жарық-техникалық құрал-жабдығына қызмет көрсету электр механигі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130802 2
Байланыс құрал-жабдығын құрастырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
130803 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130804 3
Электромеханик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130805 3
Техник-электроншы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1309000
Оптикалық және электрондық құрал-жабдықтар (түрлері бойынша)
130901 3
Байланыс технигі
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
130902 3
Техник-электроншы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
130903 3
Техник-метеоролог
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1310000
Көлік радио электрондық жабдықтарды техникалық пайдалану (көлік түрі бойынша)
131001 3
Жабдықты жөндеу және пайдалану технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
131002 3
Электр механигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
131003 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
131004 3
Радионавигация, радиолокация және байланыс технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
131005 3
Техник-электрик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай

3 года 10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1306153
Техник по телекоммуникационным системам для технологий М2М и "Интернет вещей"
3 года 10 мес.
2 года
10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1306164
Прикладной бакалавр радиотехники
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1306174
Прикладной бакалавр по системам мобильной связи
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1306184
Прикладной бакалавр по телекоммуникационным системам для технологий М2М и "Интернет вещей
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1307000
Эксплуатация линейных сооружений электросвязи и проводного вещания
130701 2
Контролер по эксплуатации линейных сооружений и телекоммуникационных сетей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130702 2
Электромонтер линейных сооружений электросвязи и проводного вещания
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130703 2
Монтажник связи -кабельщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130704 2
Электромонтер станционного оборудования телефонной связи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130705 3
Техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130706 3
Электромеханик линейных сооружений связи и абонентских устройств
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1308000
Эксплуатация автоматизированных систем связи
130801 2
Электромеханик по обслуживанию светотехнического оборудования систем обеспечения полетов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130802 2
Монтажник оборудования связи
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
130803 3
Техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130804 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130805 3
Техник-электроник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1309000
Оптическое и электронное оборудование (по видам)
130901 3
Техник по связи
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес
1 год 10 мес..
130902 3
Техник-электроник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
130903 3
Техник-метеоролог
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
1 год 10 мес.
1310000
Техническая эксплуатация транспортного радиоэлектронного оборудования (по видам транспорта)
131001 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
131002 3
Электромеханик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
131003 3
Техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
131004 3
Техник по радионавигации, радиолокации и связи
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
131005 3
Техник-электрик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.

1318023
Техник-мехатроник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1318034
Мехатроника және робототехниканың қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1319000
Құрылыстағы сандық жобалау мен үлгілеу
1319012
BІM- қолданушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1319023
ВІM-технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1319034
ВІM-үйлестірушінің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1400000
Құрылыс және коммуналдық шаруашылық
1401000
Ғимараттар мен құрылымдарды салу және пайдалану**
140101 2
Тас қалаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140102 2
Ағаш ұстасы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140103 2
Құрылыс шебері
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140104 2
Сылақшы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140105 2
Бояушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140106 2
Бетоншы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140107 2
Арқаулаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140108 2
Пеш салушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140109 2
Қаптаушы-мәрмәрші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140110 2
Қаптаушы-тасшы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140111 2
Қаптаушы-өрнектеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140112 2
Қаптаушы-жылтыратушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140113 2
Рулонды және дана материалдардан жасалған жапқыштармен төбе жабушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140114 2
Болат жапқыштармен төбе жабушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140115 2
Болат және темір бетон құрылымдарды монтаждау жөніндегі монтаждаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140116 2
Паркетші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140117 2
Стропальші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140118 2
Құрылыс слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140119 2
Құрылыс электр слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140120 2
Құрылыстың құрғақ әдіс жөніндегі маманы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай

1318023
Техник-мехатроник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1318034
Прикладной бакалавр по мехатронике и робототехнике
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1319000
Цифровое проектирование и моделирование в строительстве
1319012
BIM- пользователь
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1319023
ВIM-техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1319034
Прикладной бакалавр ВIM-координатор
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1400000
Строительство и коммунальное хозяйство
1401000
Строительство и эксплуатация зданий и сооружений**
140101 2
Каменщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140102 2
Плотник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140103 2
Столяр строительный
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140104 2
Штукатур
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140105 2
Маляр
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140106 2
Бетонщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140107 2
Арматурщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140108 2
Печник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140109 2
Облицовщик-мраморщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140110 2
Облицовщик-плиточник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140111 2
Облицовщик-мозаичник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140112 2
Облицовщик-полировщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140113 2
Кровельщик по рулонным кровлям и по кровлям из штучных материалов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140114 2
Кровельщик по стальным кровлям
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140115 2
Монтажник по монтажу стальных и железобетонных конструкций
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140116 2
Паркетчик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140117 2
Стропальщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140118 2
Слесарь строительный
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140119 2
Электрослесарь строительный
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140120 2
Специалист по сухому методу строительства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.

140121 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
140122 2
Қаңқа-қаптауыш құрылымдарды монтаждаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140123 3
Қаңқалы-қаптау технологиялары маманы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
140124 2
Кең бейінді құрылыс шебері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140125 2
Өңдеу құрылыс жұмыстарының шебері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140126 2
Жалпы құрылыс жұмыстарының шебері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140127 4
Ғимараттар мен құрылымдарды салу және пайдалану қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
140128 2
Сылау-сырлау жұмыстары бойынша реттеуші-оператор
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
140129 2
Құрылыс-сәндік жұмыстар бойынша маман
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
140130 3
Кондоминиум объектілерінің менеджері
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1401313
Сметамен қамтамасыз ету технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1401323
Ғимараттар мен құрылымдарды техникалық тексеру технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1401333
Ғимараттарды басқарудың зияткерлік жүйесіне қызмет көрсету технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1401344
Кондоминиум объектілерінің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1401354
Сметамен қамтамасыз ету жөніндегі қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1401364
Ғимараттар мен құрылымдарды техникалық тексеру жөніндегі қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1401374
Ғимараттарды басқарудың зияткерлік жүйесіне қызмет көрсету жөніндегі қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1402000
Жол-құрылыс машиналарын техникалық пайдалану (түрлері бойынша)
140201 2
Құрылыс машиналарын реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140202 2
Бульдозер машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140203 2
Скрепер машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140204 2
Тегіс жаншығыштары бар өздігімен жүретін илем машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140205 2
Пневматикалық шиналы жартылай тіркеме және өздігімен жүретін илем машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140206 2
Тығыздаушы және тегістеуші тығыздаушы машина машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140207 2
Іштен жанатын қозғалтқышы бар жылжымалы сығымдағыш машинисі

140121 3
Техник-строитель
3 года 6мес., 3 года 10 мес.,2 года 10 мес.
2 года 6 мес.2 года 10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.,1 год 10 мес.
140122 2
Монтажник каркасно-обшивных конструкций
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140123 3
Специалист по каркасно-обшивным технологиям
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес.
140124 2
Мастер строитель широкого профиля
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140125 2
Мастер отделочных строительных работ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140126 2
Мастер общестроительных работ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140127 4
Прикладной бакалавр строительства и эксплуатации зданий и сооружений
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
140128 2
Оператор-наладчик штукатурно-малярных работ
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
140129 2
Специалист по строительно-декоративным работам
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
140130 3
Менеджер объекта кондоминиума
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1401313
Техник сметного обеспечения
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1401323
Техник по техническому обследованию зданий и сооружений
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1401333
Техник обслуживания интеллектуальной системы управления зданий
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1401344
Прикладной бакалавр объекта кондоминиума
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1401354
Прикладной бакалавр сметного обеспечения
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1401364
Прикладной бакалавр по техническому обследованию зданий и сооружений
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1401374
Прикладной бакалавр по обслуживанию интеллектуальной системы управления зданий
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1402000
Техническая эксплуатация дорожно-строительных машин (по видам)
140201 2
Наладчик строительных машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140202 2
Машинист бульдозера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140203 2
Машинист скрепера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140204 2
Машинист катка самоходного с гладкими вальцами
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140205 2
Машинист катка самоходного и полуприцепного на пневматических шинах
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140206 2
Машинист уплотняющей и планировочно-уплотняющей машины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140207 2
Машинист компрессора передвижного с двигателем внутреннего сгорания

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140208 2
Құбыр төсеуші машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140209 2
Жылжымалы құрамға қызмет көрсету жөніндегі қондырғы машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140210 2
Бір ожаулы экскаватор машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140211 2
Роторлы экскаватор машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140212 2
Тиейтін автомобиль машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140213 2
Автогрейдер машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140214 2
Автомұнара және автогидрокөтергіш машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140215 2
Автосығымдағыш машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140216 2
Автомобиль кранының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140217 2
Кран машинисі (краншы)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140218 2
Жол құрылыс машиналарын және тракторларын жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140219 2
Сына қағатын кондырғысының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140220 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1403000
Ішкі санитарлық-техникалық құрылғыларды, желдеткіштерді және инженерлік жүйелерді монтаждау және пайдалану (түрлері бойынша)**
140301 2
Слесарь-сантехник
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140302 2
Технологиялық құбыр жолдарын құрастырушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140303 2
Санитарлық-техникалық құрал-жабдықты құрастырушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140304 2
Желдету жүйелерін құрастырушы: ауаны кондиционерлеу, пневмокөлікті, аспирациялауы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140305 2
Санитарлық-техникалық жүйелер мен құрылғыларды құрастырушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140306 2
Пластмасса дәнекерлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140307 2
Электромонтаждаушы-реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140308 2
Электргаз дәнекерлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140309 3
Техник-сантехник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
1404000
Сумен қамтамасыздандыру және су бұрғыш жүйелерінің тазартқыш ғимараттары
140401 2
Тазалау құрылғылары операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140208 2
Машинист трубоукладчика
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140209 2
Машинист установок по обслуживанию подвижного состава
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140210 2
Машинист экскаватора одноковшового
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140211 2
Машинист экскаватора роторного
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140212 2
Машинист погрузчика автомобильного
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140213 2
Машинист автогрейдера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140214 2
Машинист автовышки и автогидроподъемни ка
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140215 2
Машинист автокомпрессора
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140216 2
Машинист крана автомобильного
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140217 2
Машинист крана (крановщик)
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140218 2
Слесарь по ремонту дорожно-строительных машин и тракторов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140219 2
Машинист сваебойной установки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140220 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1403000
Монтаж и эксплуатация внутренних санитарно-технических устройств, вентиляции и инженерных систем (по видам)**
140301 2
Слесарь-сантехник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140302 2
Монтажник технологических трубопроводов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140303 2
Монтажник санитарно-технического оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140304 2
Монтажник систем вентиляции: кондиционирования воздуха, пневмотранспорта и аспирации
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140305 2
Монтажник санитарно-технических систем и оборудования
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140306 2
Сварщик пластмасс
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140307 2
Электромонтажник-наладчик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140308 2
Электрогазосварщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140309 3
Техник-сантехник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1404000
Очистные сооружения систем водоснабжения и водоотведения
140401 2
Оператор очистных сооружений
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.

10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140402 2
Технологиялық жабдықтарды және оған байланысты құрастырылымдарды құрастырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140403 3
Су құбыры - кәріз шаруашылығының желілері мен құрылыстарын пайдалану технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
1405000
Газбен қамтамасыз ету жабдықтары мен жүйелерін құрастыру және пайдалану**
140501 2
Газ құбырларын пайдалану және жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140502 2
Газ шаруашылығында апатты қалпына келтіру жұмыстарының слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140503 2
Жер асты газ құбырларын пайдалану және жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140504 3
Газ объектілері құрал-жабдығын пайдалану технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1406000
Жергілікті магистральдық және желілік құбырларды монтаждау**
140601 2
Технологиялық құбырларды дайындау және жөндеу слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140602 2
Технологиялық құбырларды құрастырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140603 2
Пластмасса дәнекерлеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140604 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1407000
Гидротехникалық құрылыс
140701 3
Техник-гидротехник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1408000
Қала қатынас жолдарын салу және пайдалану
140801 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1409000
Темір жол құрылысы, жол және жол шаруашылығы
140901 1
Жол монтері
1 жыл 10 ай
10 ай
10 ай
140902 2
Жасанды ғимараттар мен жолдарды жөндеу және ағымдық ұстау (босатылған) бригадирі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140903 2
Дефектоскопты арбалар операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
140904 2
Дефектоскопты жабдықтар операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1409053
Техник-жолшы-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1410000
Автомобиль жолдары мен аэродромдар құрылысы
141001 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
141002 2
Бульдозер машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141003 2
Жол жұмысшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141004 2
Асфальтбетон төсеуші машинист
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141005 2
Пневматикалық шиналы өздігімен жүретін және жартылай тіркемелі катоктың машинисі

10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140402 2
Монтажник технологического оборудования и связанных с ним конструкций
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 10 мес.,
1 год 10 мес.,
10 мес.
140403 3
Техник по эксплуатации сетей и сооружений водопроводно-канализационного хозяйства
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1405000
Монтаж и эксплуатация оборудования и систем газоснабжения**
140501 2
Слесарь по эксплуатации и ремонту газового оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140502 2
Слесарь аварийно-восстановительных работ в газовом хозяйстве
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140503 2
Слесарь по эксплуатации и ремонту подземных газопроводов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140504 3
Техник по эксплуатации оборудования газовых объектов
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1406000
Монтаж магистральных локальных и сетевых трубопроводов**
140601 2
Слесарь по изготовлению и ремонту технологических трубопроводов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140602 2
Монтажник технологических трубопроводов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140603 2
Сварщик пластмасс
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140604 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1407000
Гидротехническое строительство
140701 3
Техник-гидротехник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1408000
Строительство и эксплуатация городских путей сообщения
140801 3
Техник-строитель
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1409000
Строительство железных дорог, путь и путевое хозяйство
140901 1
Монтер пути
1 год 10 мес.
10 мес.
10 мес.
140902 2
Бригадир (освобожденный) по текущему содержанию и ремонту пути и искусственных сооружений
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140903 2
Оператор дефектоскопной тележки
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140904 2
Оператор дефектоскопного оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
140905 3
Техник-путеец-строитель
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1410000
Строительство автомобильных дорог и аэродромов
141001 3
Техник-строитель
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
141002 2
Машинист бульдозера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141003 2
Дорожный рабочий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141004 2
Машинист укладчика асфальтобетона
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141005 2
Машинист катка самоходного и полуприцепного на пневматических шинах

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141006 2
Компрессор машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141007 2
Тегіс айналмасоққышты өздігімен жүретін каток машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141008 2
Тығыздаушы және тегістеуші машинасының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141009 2
Автогрейдер машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141010 4
Автомобиль жолдары мен аэродромдар құрылысы қолданбалы бакалавр
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1411000
Көпірлер мен көлік үңгі жолдары
141101 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1412000
Құрылыс бұйымдары мен құрастырылымдар өндірісі**
141201 2
Үңгіржол пешін тиеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141202 2
Шихталаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141203 2
Қабырғалық және тұтқыр материалдар өндірісіндегі қалыптаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141204 2
Кептіру агрегатының машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141205 2
Құрылыс материалдар өндірісіндегі жабдықты реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141206 2
Отырғызушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141207 2
Қабырғалық және тұтқыр материалдар өндірісіндегі түсіруші-қалаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141208 2
Қабырғалық бұйымдар өндірісіндегі басқару пульті операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141209 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
141210 3
Металл-пластик өнімдерін жасау және құрастыру шебері
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
1413000
Темір бетон және металл бұйымдары өндірісі (түрлері бойынша)
141301 2
Металл құрылымдарды жинау слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141302 2
Болат және темір-бетон құрылымдарын құрастырушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141303 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
1414000
Жиһаз өндірісі (түрлері бойынша)**
141401 2
Жиһаз жинақтаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141402 2
Жиһаздың әсемдік элементін дайындаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141403 2
Ағаш өңдеу станоктарының жұмысшысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141006 2
Машинист компрессора
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141007 2
Машинист катка самоходного с гладкими вальцами
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141008 2
Машинист уплотняющей и планировочно-уплотняющей машины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141009 2
Машинист автогрейдера
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141010 4
Прикладной бакалавр строительства автомобильных дорог и аэродромов
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1411000
Мосты и транспортные тоннели
141101 3
Техник-строитель
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1412000
Производство строительных изделий и конструкций**
141201 2
Загрузчик туннельной печи
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141202 2
Шихтовщик
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141203 2
Формовщик в производстве стеновых и вяжущих материалов
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141204 2
Машинист сушильных агрегатов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141205 2
Наладчик оборудования в производстве строительных материалов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141206 2
Садчик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141207 2
Съемщик-укладчик в производстве стеновых и вязущих материалов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141208 2
Оператор пульта управления в производстве стеновых изделий
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141209 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
141210 3
Мастер по изготовлению и монтажу металлопластиковых изделий
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1413000
Производство железобетонных и металлических изделий (по видам)
141301 2
Слесарь по сборке металлоконструкций
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141302 2
Монтажник по монтажу стальных и железобетонных конструкций
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141303 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1414000
Мебельное производство (по видам)**
141401 2
Комплектовщик мебели
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141402 2
Изготовитель декоративных элементов мебели
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141403 2
Станочник деревообрабатывающих станков
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.

141404 2
Ағаш-талшық термоөңдеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141405 2
Ағаш бұйымдарын жинаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141406 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
141407 2
Ағаш және жихаз өндірісінің шебері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141408 2
Өнеркәсіптік тауарларды сатушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1415000
Лифт шаруашылығы және эскалаторлар (түрлері бойынша)
141501 2
Лифт электромеханигі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141502 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
141503 3
Жабдықтарды пайдалану және жөндеу технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
141504 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1416000
Қалдықтарды қайта өңдеу**
141601 2
Қатты тұрмыс қалдықтарын сұрыптау жөніндегі базаның операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
141602 2
Қалдықтарды қайта өңдеу жөніндегі оператор
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1416033
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1416044
Қалдықтарды қайта өңдеудің қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай

141404 2
Термообработчик древесно-волокнистой
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141405 2
Сборщик изделий из древесины
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141406 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
141407 2
Мастер столярного и мебельного производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141408 2
Продавец промышленных товаров
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1415000
Лифтовое хозяйство и эскалаторы (по видам)
141501 2
Электромеханик по лифтам
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141502 3
Техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
141503 3
Техник по эксплуатации и ремонту оборудования
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
141504 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1416000
Переработка отходов**
141601 2
Оператор базы по сортировке твердых бытовых отходов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
141602 2
Оператор по переработке отходов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1416033
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1416044
Прикладной бакалавр переработки отходов
2 года 10 мес.

10 ай, 1 жыл 10 ай
1417000
Азаматтық ғимараттар ішкі көрінісінің дизайны, қалпына келтіру, қайта құру
141701 3
Техник-дизайнер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1418000
Сәулет өнері
141801 3
Сызушы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
141802 3
Техник-жобалаушы
2 жыл 10 ай,3 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1419000
Құрылыс механикасы
141901 3
Техник-құрылысшы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1420000
Жылыту, кондиционерлеу және желдету
142001 3
Техник- жылыту технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1421000
Сумен жабдықтау және су бұру
142101 3
Су құбырлары-кәріз шарушылығы желілері мен құрылысын пайдалану жөніндегі техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1422000
Сумен қамтамасыздандыру және су бұрғыш жүйелерінің тазартқыш ғимараттарын салу және пайдалану
1422012
Тазарту ғимараттарындағы технологиялық жабдықтарды
монтаждаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1422022
Тазарту ғимараттарының операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1422032
Су және тұнбаларды талдаудың лаборанты
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1422043
Тазарту ғимараттарының техник-технологы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1422054
Сумен қамтамасыздандыру және су бұрғыш жүйелерінің тазартқыш ғимараттарын салу және пайдаланудың қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1423000
Көтергіш-көліктік, жол құрылысының құрал - жабдықтары
1423012
Құрылыс-жол машиналарын жөндеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай

10 мес., 1 год 10 мес.
1417000
Дизайн интерьера, реставрация, реконструкция гражданских зданий
141701 3
Техник-дизайнер
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1418000
Архитектура
141801 3
Чертежник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
141802 3
Техник- проектировщик
2 года 10 мес.,3 года 10 мес.
1 год 10 мес.,2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1419000
Строительная механика
141901 3
Техник-строитель
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1420000
Отопление, кондиционирование и вентиляция
142001 3
Техник-теплотехник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1421000
Водоснабжение и водоотведение
142101 3
Техник по эксплуатации сетей и сооружений водопроводно-канализационного хозяйства
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1422000
Строительство и эксплуатация очистных сооружений систем водоснабжения и водоотведения
1422012
Монтажник технологического оборудования  очистных сооружений
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1422022
Оператор очистных сооружений
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1422032
Лаборант анализа качества воды и осадков
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1422043
Техник-технолог очистных сооружений
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1422054
Прикладной бакалавр очистных сооружений систем водоснабжения и водоотведения
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1423000
Подъемно-транспортные, строительные дорожные средства и оборудование
1423012
Наладчик строительно-дорожных машин
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.

1423023
Құрылыс-жол машиналарын пайдаланудың техник-технологы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1423034
Құрылыс-жол машиналарын пайдаланудың қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1424000
Ұшқышсыз авиациялық жүйелерді пайдалану
1424012
Ұшқышсыз ұшатын аппараттың авиациялық механик-операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1424023
Ұшқышсыз авиациялық жүйелерді (ҰАЖ) пайдаланудың маман-технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1424034
Ұшқышсыз авиациялық жүйелерді (ҰАЖ) пайдаланудың қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1500000
Ауыл шаруашылығы, ветеринария және экология
1501000
Ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету және жөндеу**
150101 2
Ауыл шаруашылық өндірісіндегі тракторшы-машинисі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150102 2
Машина мен механизмдерді пайдалану және жөндеу шебері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150103 3
Мехатроник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1502000
Агрономия
150201 2
Зертханашы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150202 2
Технологиялық жабдықтарды реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150203 3
Агроном
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
150204 3
Өсімдікті қорғау агрономы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
150205 3
Агрохимик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
150206 3
Техник-зертханашы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
150207 2
Фитопотолог
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
150208 2
Этномолог
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1503000
Өсімдік шаруашылығы**
150301 2
Жүзім өсіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150302 2
Жеміс өсіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150303 2
Көкөніс өсіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150304 2
Темекі өсіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150305 2
Құлмақ өсіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150306 2
Гүл өсіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150307 2
Майлар алынатын өсімдіктерді өсіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150308 2
Егуші-фитосанитар
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150309 2
Бағбан
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150310 2
Тәлімбақшы
1 жыл 10 ай

1423023
Техник-технолог по эксплуатации строительно-дорожных машин
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1423034
Прикладной бакалавр по эксплуатации строительно-дорожных машин
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1424000
Эксплуатация беспилотных авиационных систем
1424012
Авиационный механик-оператор по безпилотным летательным аппаратом
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1424023
Специалист-техник по эксплуатации безпилотных авиационных систем (БАС)
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1424034
Прикладной бакалавр по эксплуатации безпилотных авиационных систем (БАС)
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1500000
Сельское хозяйство, ветеринария и экология
1501000
Техническое обслуживание и ремонт сельскохозяйственной техники**
150101 2
Тракторист-машинист сельскохозяйственного производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150102 2
Мастер по эксплуатации и ремонту машин и механизмов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150103 3
Мехатроник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1502000
Агрономия
150201 2
Лаборант
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150202 2
Наладчик технологического оборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150203 3
Агроном
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
150204 3
Агроном по защите растений
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
150205 3
Агрохимик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
150206 3
Техник-лаборант
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
150207 2
Фитопотолог
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
150208 2
Энтомолог
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1503000
Растениеводство**
150301 2
Виноградарь
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150302 2
Плодовод
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150303 2
Овощевод
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150304 2
Табаковод
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150305 2
Хмелевод
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150306 2
Цветовод
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150307 2
Масличник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150308 2
Протравщик-фитосанитар
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150309 2
Бахчевод
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150310 2
Питомниковод
1 год 10 мес.

1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150311 2
Шикізат дайындаушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150312 2
Шебер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150313 2
Шикізат мақтаны алғашқы өңдеу операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150314 2
Саңырауқұлақ өсіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150315 2
Жаңбыр қондырғысының және сорғы станциясының операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1504000
Фермер шаруашылығы (бейін бойынша)**
150401 2
Бухгалтер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150402 2
Машинамен сиыр сауу операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150403 2
Жеміс-көкөніс өсіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150404 2
Аспазшы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150405 2
Сатушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150406 2
Ауыл шаруашылық өндірісіндегі тракторшы-машинист
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150407 2
Ауыл шаруашылығы машиналары мен тракторларын реттеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150408 2
Автомобиль жүргізуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150409 2
Электр жабдықтарына қызмет көрсету электр монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150410 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150411 3
Фермер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1505000
Балық шаруашылығы (түрлері бойынша)**
150501 2
Балық өсіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150502 2
Балықшы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150503 3
Техник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
150504 3
Техник-балық өсіруші
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
1506000
Аңшылық және аң өсіру шаруашылығы**
150601 2
Аң өсіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150602 3
Техник-аңшы
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1507000
Ара өсіру және жібек шаруашылығы**
150701 2
Ара өсіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150702 2
Жібек өсіруші
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150703 3
Техник
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1508000
Орман шаруашылығы, бақ-саябақ және ландшафт құрылысы (түрлері бойынша)**
150801 2
Егерь
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150802 2
Көгалдандырушы

1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150311 2
Заготовитель сырья
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150312 2
Мастер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150313 2
Оператор начальной обработки хлопка-сырца
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150314 2
Грибовод
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150315 2
Оператор дождевальных установок и насосной станции
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1504000
Фермерское хозяйство (по профилю)**
150401 2
Бухгалтер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150402 2
Оператор машинного доения
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150403 2
Плодоовощевод
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150404 2
Повар
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150405 2
Продавец
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150406 2
Тракторист-машинист сельскохозяйственного производства
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150407 2
Наладчик сельскохозяйственных машин и тракторов
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150408 2
Водитель автомобиля
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150409 2
Электромонтер по обслуживанию электрооборудования
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150410 2
Слесарь-ремонтник
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150411 3
Фермер
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес.
1505000
Рыбное хозяйство (по видам)**
150501 2
Рыбовод
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150502 2
Рыбак
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150503 3
Техник
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
150504 3
Техник- рыбовод
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1506000
Охотоведение и звероводство**
150601 2
Зверовод
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150602 3
Техник-охотовед
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
1507000
Пчеловодство и шелководство**
150701 2
Пчеловод
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150702 2
Шелковод
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150703 3
Техник
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
1508000
Лесное хозяйство, садово-парковое и ландшафтное строительство (по видам)**
150801 2
Егерь
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150802 2
Озеленитель

1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150803 2
Ландшафт дизайны бойынша көгалдандырушы
1 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150804 3
Орман шебері
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
150805 2
Орманшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150806 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
150807 3
Техник-ағаш отырғызушы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
150808 3
Менеджер
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
150809 2
Орман ағашын жығушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
150810 3
Ландшафты дизайн шебері
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
1509000
Экология және табиғатты қорғау қызметі (түрлері бойынша)
150901 3
Жер қойнауын қорғау және пайдалану жөніндегі инспектор
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
150902 3
Ерекше қорғалатын табиғат аумақтарының технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
150903 3
Техник-гидромелиоратор
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
150904 3
Техник-механик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
150905 3
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
1510000
Ауыл шаруашылығын механикаландыру**
151001 2
Слесарь-жөндеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151002 2
Мал шаруашылығы кешендері мен механикаландырылған фермалар операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151003 3
Еңбек сыйымдылығы үрдісін механикаландыру бойынша техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
151004 3
Техник-механик
3 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
2 жыл 6 ай, 3 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
151005 2
Вулканизатор
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151006 2
Қозғалтқыштарды жөндеу бойынша слесарь
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151007 2
Ауылшаруашылық техникаларының электр жабдықтарын жөндеу бойынша темір ұстасы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1511000
Жерге орналастыру
151101 2
Сызушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151102 3
Геодезші
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
151103 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл 10 ай
1512000
Зоотехния**
151201 2
Шошқа өсіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151202 2
Жылқы өсіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151203 2
Шебер
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151204 2
Құс өсіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151205 2
Қой шаруашылығы кешендері мен механикаландырылған фермалар операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай

1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150803 2
Озеленитель по ландшафтному дизайну
1 год 10 мес.
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150804 3
Мастер леса
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
150805 2
Лесник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150806 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
150807 3
Техник-лесопатолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
150808 3
Менеджер
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
150809 2
Вальщик леса
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
150810 3
Мастер по ландшафтному дизайну
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1509000
Экология и природоохранная деятельность (по видам)
150901 3
Инспектор по охране и использованию недр
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
150902 3
Техник особо охраняемых природных территорий
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
150903 3
Техник-гидромелиоратор
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
150904 3
Техник-механик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
150905 3
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1510000
Механизация сельского хозяйства**
151001 2
Слесарь-ремонтник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151002 2
Оператор животноводческих комплексов и механизированных ферм
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151003 3
Техник по механизации трудоемких процессов
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
151004 3
Техник-механик
3 года 6 мес.,
3 года 10 мес.
2 года 6 мес.,
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
151005 2
Вулканизатор
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
151006 2
Слесарь по ремонту двигателей
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
151007 2
Слесарь по ремонту электрооборудования сельскохозяйственной техники
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1511000
Землеустройство
151101 2
Чертежник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151102 3
Геодезист
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
151103 3
Техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес
1512000
Зоотехния**
151201 2
Свиновод
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151202 2
Коневод
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151203 2
Мастер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151204 2
Птицевод
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151205 2
Оператор овцеводческих комплексов и механизированных ферм
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.

10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151206 2
Тағашы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151207 2
Экипажшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151208 2
Шошқа жаюшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151209 3
Техник- құс өсіруші
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
151210 3
Зоотехник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151211 2
Бұғы өсіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151212 2
Түйе өсіруші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1513000
Ветеринария**
151301 2
Жануарларды ветеринарлық өңдеу жөніндегі оператор
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151302 2
Жануарлар мен құстарды жасанды ұрықтандыру операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151303 2
Ветеринарлық санитар
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151304 2
Зертханашы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151305 3
Ветеринарлық фельдшер
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151306 3
Ветеринарлық техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151307 3
Жануарларды жасанды ұрықтандыру технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151308 3
Ветеринарлық фельдшер- инспектор
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1513094
Ветеринарияның қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1514000
Экология және табиғат ресурстарын тиімді пайдалану (салалар бойынша)
151401 2
Сынауықпен талдау зертханашысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151402 2
Зертханашы-микробиолог
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151403 2
Спектрлік талдау зертханашысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151404 2
Химиялық талдау зертханашысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151405 2
Химиялық-бактериологиялық талдау зертханашысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151406 2
Физикалық-механикалық талдау зертханашысы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151407 2
Сынама іріктеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151408 2
Зертханашы-радиометрист
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151409 3
Эколог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1515000
Гидрология және метеорология
151501 3
Техник-гидролог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151502 3
Техник-метролог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151503 3
Техник-агрометеоролог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай

10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151206 2
Коваль
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151207 2
Экипажник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151208 2
Шорник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151209 3
Техник-птицевод
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
151210 3
Зоотехник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
151211 2
Мараловод
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151212 2
Верблюдовод
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1513000
Ветеринария**
151301 2
Оператор по ветеринарной обработке животных
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151302 2
Оператор по искусственному осеменению животных и птиц
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151303 2
Санитар ветеринарный
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151304 2
Лаборант
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151305 3
Ветеринарный фельдшер
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
151306 3
Ветеринарный техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
151307 3
Техник по искусственному осеменению животных
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
151308 3
Ветеринарный фельдшер-инспектор
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1513094
Прикладной бакалавр ветеринарии
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1514000
Экология и рациональное использование природных ресурсов (по отраслям)
151401 2
Лаборант пробирного анализа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151402 2
Лаборант-микробиолог
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151403 2
Лаборант спектрального анализа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151404 2
Лаборант химического анализа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151405 2
Лаборант химико-бактериологического анализа
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151406 2
Лаборант по физико-механическим испытаниям
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151407 2
Пробоотборщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151408 2
Лаборант-радиометрист
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151409 3
Эколог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1515000
Гидрология и метеорология
151501 3
Техник-гидролог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
151502 3
Техник-метролог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
151503 3
Техник-агрометеоролог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.

151504 3
Гидрометбақылаушы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1516000
Өрт қауіпсіздігі
151601 3
Өрт сөндіру инспекторы
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1517000
Төтенше жағдайда қорғау (бейін бойынша)
151701 2
Ілгектеуші
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151702 2
Такелажшы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151703 3
Техник
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151704 2
Құтқарушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151705 2
Кинолог
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151706 2
Шахтадағы сынама жинаушы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151707 2
Өнеркәсіптік альпинист
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
151708 2
Сүңгуір
2 жыл 10 ай
1 жыл 10 ай
10 ай
1518000
Ауыл шаруашылығын электрлендіру және автоматтандыру**
151801 2
Электр монтері
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151802 2
Электр слесарі
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
151803 3
Техник-электрик
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1519000
"Мехатроника"
151901 2
Жабдықтарды жөндеу жөніндегі мехатроник білімі бар кезекші электр темір ұстасы (темір ұстасы)
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай,
1 жыл
10 ай
151902 3
Өнеркәсіптік электроншы
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151903 3
Ауылшаруашылық машиналары жүйелерінің техник-мехатронигі
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151904 3
Құрылыстық-жол машиналары жүйелерінің техник-мехатронигі
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
151905 3
Автокөлік құралдары жүйелерінің техник-мехатронигі
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1520000
Ауыл шаруашылық кәсіпорындарын ақпараттандыру мен автоматттандыру
1520021
Бақылау-өлшеу құралдары мен автоматика электрослесары
1520022
Автоматтандырылған кешендер, цехтар мен фермалардың операторы
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1520033
Ауыл шаруашылық кәсіпорындарын ақпараттандыру мен автоматтандырудың техник- жүйе технигі
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1520044
Ауыл шаруашылық кәсіпорындарын ақпараттандыру мен автоматтандырудың қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1521000
Ауыл шаруашылық экологиясы
1521012
Лаборант эколог
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1521023
Агроэколог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1521034
Ауылшаруашылық экологиясының қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
1522000
Ауыл шаруашылық биотехнологияла ры
1522012
Лаборант
1 жыл 10 ай, 2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
10 ай
1522023
Техник-технолог
3 жыл 10 ай
2 жыл 10 ай

151504 3
Гидрометнаблюдатель
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1516000
Пожарная безопасность
151601 3
Инспектор пожарный
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1517000
Защита в чрезвычайных ситуациях (по профилю)
151701 2
Стропальщик
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151702 2
Такелажник
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151703 3
Техник
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
151704 2
Спасатель
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151705 2
Кинолог
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151706 2
Наборщик проб в шахте
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151707 2
Промышленный альпинист
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
151708 2
Водолаз
2 года 10 мес.
1 год 10 мес.
10 мес.
1518000
Электрификация и автоматизация сельского хозяйства**
151801 2
Электромонтер
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151802 2
Электрослесарь
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
151803 3
Техник-электрик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1519000
Мехатроника
151901 2
Электрослесарь (слесарь) дежурный по ремонту оборудования со знанием мехатроники
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
151902 3
Промышленный электронщик
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
151903 3
Техник-мехатроник систем сельскохозяйственных машин
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
151904 3
Техник-мехатроник систем строительно-дорожных машин
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
151905 3
Техник-мехатроник систем автотранспортных средств
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1520000
Информатизация и автоматизация сельскохозяйственных предприятий
1520021
Электрослесарь КИПиА
1520022
Оператор автоматизированных комплексов, цехов и ферм
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1520033
Техник-системотехник по информатизации и автоматизации сельскохозяйственных предприятий
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1520044
Прикладной бакалавр информатизации и автоматизации сельскохозяйственных предприятий
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1521000
Сельскохозяйственная экология
1521012
Лаборант эколог
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1521023
Агроэколог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1521034
Прикладной бакалавр сельскохозяйственной экологии
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
1522000
Сельскохозяйственные биотехнологии
1522012
Лаборант
1 год 10 мес., 2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
10 мес.
1522023
Техник-технолог
3 года 10 мес.
2 года 10 мес.

10 ай, 1 жыл 10 ай
1522034
Ауыл шаруашылық биотехнологияларының қолданбалы бакалавры
2 жыл 10 ай
10 ай, 1 жыл 10 ай
Ескерту:
* негізгі орта білім базасында көркемдеу кәсіпшілікпен оқыту мерзімі
** білім беруге ерекше қажеттілік бар адамдар үшін техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі оқыту мерзімі

10 мес., 1 год 10 мес.
1522034
Прикладной бакалавр сельскохозяйственной биотехнологии
2 года 10 мес.
10 мес., 1 год 10 мес.
Примечание:
*срок обучения на базе основного среднего образования с художественной профелизацией
**срок обучения для технического и профессионального, послесреднего образования для лиц с особыми образовательными потребностями