Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеу, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 128 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 ақпанда № 13320 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 25 шілдедегі № 174/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 25.07.2019 № 174/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 30) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеу, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (Т.Б. Қазанғап):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсына және мемлекеттік органдардың интранет-порталына орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил регистрации информационных систем государственных органов, учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 128. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 февраля 2016 года № 13320. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 25 июля 2019 года № 174/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.07.2019 № 174/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 30) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации информационных систем государственных органов, учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства".
2. Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Қазанғап Т.Б.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушысы
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 128 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеу,
"электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы
мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің"
ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасы
электрондық көшірмелерін орналастыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеу, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 30) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеу, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеу, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік органдар "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеу, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру кезінде мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
4. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік органның ақпараттық жүйесінің тіркеу коды – "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында тіркеу нәтижелері бойынша ақпараттық жүйеге берілген бірегей сәйкестендіру нөмірі;
2) техникалық құжаттама – ақпараттық жүйеге, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасына және бағдарламалық өнімге, оның ішінде сервистік бағдарламалық өнімге арналған, техникалық тапсырманы, жобалауға арналған тапсырманы, пайдалану құжаттамасы мен өзге де құжаттаманы қамтитын құжаттамалар жиынтығы;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 128
Правила
регистрации информационных систем государственных органов,
учета сведений об объектах информатизации "электронного
правительства" и размещения электронных копий технической
документации объектов информатизации "электронного
правительства"
1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации информационных систем мгосударственных органов, учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 30) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" (далее – Закон) и определяют порядок регистрации информационных систем государственных органов, учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства".
2. Регистрация информационных систем государственных органов, учет сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещение электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" осуществляется на архитектурном портале "электронного правительства".
3. Государственные органы обеспечивают достоверность сведений при регистрации на архитектурном портале "электронного правительства" информационных систем государственных органов, учете сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещении электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства".
4. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) регистрационный код информационной системы государственного органа – уникальный идентификационный номер, присваиваемый информационной системе по результатам регистрации на архитектурном портале "электронного правительства";
2) техническая документация – комплект документации на информационную систему, информационно-коммуникационную платформу "электронного правительства" и программный продукт, в том числе сервисный программный продукт, включающий техническое задание, задание на проектирование, эксплуатационную и иную документацию;

3) "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері – мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар, мемлекеттік органдардың бағдарламалық қамтамасыз етуі және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы, оның ішінде мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграцияланатын және мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстарды қалыптастыруға арналған мемлекеттік емес ақпараттық жүйелер;
4) "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісінің есеп коды – әрбір ақпараттандыру объектісіне берілетін бірегей сәйкестендіру нөмірі, оны есепке алу "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында жүзеге асырылады;
5) "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталы (бұдан әрі - архитектуралық портал) – ақпараттандыру объектілерінің сыныптауышына сәйкес "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді тіркеуді жүзеге асыруға, есепке алуға, сақтауға және бір жүйеге келтіруге және ақпараттандыру саласында мониторингтеу, талдау және жоспарлау үшін мемлекеттік органдардың одан әрі пайдалануына арналған ақпараттық жүйе;
7) "электрондық үкiметтiң" сервистік интеграторы (бұдан әрі - сервистік интегратор) – "электрондық үкіметтің" архитектурасын және "электрондық әкімдіктiң" үлгілік архитектурасын дамытуды әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі функциялар, сондай-ақ Заңда көзделген өзге де функциялар жүктелген Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілейтін заңды тұлға.
2. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеу тәртібі
5. Мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін тәжірибелік пайдалануға енгізу мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында тіркеуге негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік орган мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін құруға арналған мемлекеттік инвестициялық жобаның жобалау құжаттамасы бекітілгеннен және (немесе) мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін тәжірибелік пайдалануға енгізуден кейін он жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін архитектуралық порталда тіркеуді қамтамасыз етеді.
7. Мемлекеттік орган сервистік интеграторға мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін архитектуралық порталда тіркеу жөнінде мемлекеттік органның ақпараттық жүйесінің сипаттамасы көрсетілген сұрау салу береді және мынадай құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады:
1) мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін тәжірибелік пайдалануға енгізу актісі;
2) техникалық құжаттама.
8. Мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін архитектуралық порталда тіркеу жөнінде мемлекеттік органнан сұрау салу келіп түскен кезде сервистік интегратор сұрау салуды осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасының толықтығына қатысты тексереді.
Осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасы толық болған жағдайда, сервистік интегратор сұрау салу берілген күнінен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік органның ақпараттық жүйесінің тіркеу кодын тағайындаумен мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін архитектуралық порталда тіркейді.

3) объекты информатизации "электронного правительства" – государственные электронные информационные ресурсы, программное обеспечение государственных органов и информационно-коммуникационная инфраструктура "электронного правительства", в том числе негосударственные информационные системы, интегрируемые с информационными системами государственных органов и предназначенные для формирования государственных электронных информационных ресурсов;
4) учетный код объекта информатизации "электронного правительства" – уникальный идентификационный номер, присваиваемый каждому объекту информатизации, учет которых осуществляется на архитектурном портале "электронного правительства";
5) архитектурный портал "электронного правительства" (далее – архитектурный портал) – информационная система, предназначенная для осуществления регистрации, учета, хранения и систематизации сведений об объектах информатизации "электронного правительства", в соответствии с классификатором объектов информатизации дальнейшего использования государственными органами для мониторинга, анализа и планирования в сфере информатизации;
6) сервисный интегратор "электронного правительства" (далее – сервисный интегратор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложены функции по методологическому обеспечению развития архитектуры "электронного правительства" и типовой архитектуры "электронного акимата", а также иные функции, предусмотренные Законом.
2. Порядок регистрации
информационных систем государственных органов
5. Основанием для регистрации информационной системы государственного органа на архитектурном портале "электронного правительства" является ввод в опытную эксплуатацию информационной системы государственного органа.
6. Государственный орган обеспечивает регистрацию информационной системы государственного органа на архитектурном портале в срок не позднее десяти рабочих дней после утверждения проектной документации государственного инвестиционного проекта на создание информационной системы государственного органа и (или) ввода информационной системы государственного органа в опытную эксплуатацию.
7. Государственный орган подает сервисному интегратору запрос на регистрацию информационной системы государственного органа на архитектурном портале с описанием информационной системы государственного органа и предоставляет электронные копии:
1) акта ввода информационной системы государственного органа в опытную эксплуатацию;
2) технической документации.
8. Сервисный интегратор при поступлении от государственного органа запроса на регистрацию информационной системы государственного органа на архитектурном портале проверяет запрос на полноту пакета документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил.
В случае полноты пакета документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил, сервисный интегратор в срок не позднее пяти рабочих дней с даты подачи запроса на архитектурном портале регистрирует информационную систему государственного органа, с присвоением регистрационного кода информационной системы государственного органа.

Осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасы толық болмаған жағдайда, сервистік интегратор сұрау салу берілген күнінен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей айқындалған сәйкессіздіктерді жою үшін сұрау салуды мемлекеттік органға қайтарады. Сәйкессіздіктер жойылғаннан кейін әкімші осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес ақпараттық жүйені архитектуралық порталда тіркеуге сұрау салу ұсынады.
3. "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері
туралы мәліметтерді есепке алу тәртібі
9. Мемлекеттік орган осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес архитектуралық порталда есепке алуға жататын "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді архитектуралық порталда есепке алуды қамтамасыз етеді.
10. Архитектуралық порталда "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алуды қамтамасыз ету үшін мемлекеттік орган "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің сипаты көрсетілген "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алуға сұрау салу ұсынады және Қағидаларға қосымшаға сәйкес архитектуралық порталда есепке алуға жататын "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы есепке алу үшін қажетті мәліметтерді береді.
11. "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алуға сұрау салу берілген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей сервистік интегратор "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісінің есеп кодын тағайындаумен мемлекеттік орган ұсынған мәліметтерді архитектуралық порталда есепке алуды қамтамасыз етеді.
12. "Электрондық үкімет" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу мақсатында мемлекеттік орган архитектуралық порталдағы "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді тұрақты негізде есепке алуды жүргізу және мәліметтерді уақытылы өзектілендіруді қамтамасыз ету үшін жауапты қызметкерді белгілейді.
4. "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері
техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру
тәртібі
13. Мемлекеттік орган "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін архитектуралық порталда орналастыруды қамтамасыз етеді.
5. Қорытынды ережелер
14. "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектісінің иесі немесе иеленуші (бұдан әрі - иесі немесе иеленуші) "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында орналастырылған "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді және техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін уақытылы өзектілендіруді қамтамасыз етеді.

В случае неполноты пакетов документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил, сервисный интегратор в срок не позднее двух рабочих дней с даты подачи запроса возвращает запрос государственному органу для устранения выявленных несоответствий. После устранения несоответствий администратор подает запрос на регистрацию информационной системы на архитектурном портале в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил.
3. Порядок учета сведений
об объектах информатизации "электронного правительства"
9. Государственный орган обеспечивает на архитектурном портале учет сведений об объектах информатизации "электронного правительства", подлежащих учету на архитектурном портале, согласно приложению к настоящим Правилам.
10. Для обеспечения учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" на архитектурном портале государственный орган подает запрос на учет сведений об объектах информатизации "электронного правительства" с описанием объекта информатизации "электронного правительства" и предоставляет необходимые для учета сведения об объектах информатизации "электронного правительства", подлежащих учету на архитектурном портале согласно приложению к настоящим Правилам.
11. Сервисный интегратор обеспечивает на архитектурном портале учет предоставленных государственным органом сведений, с присвоением учетного кода объекта информатизации "электронного правительства" в срок не позднее пяти рабочих дней с даты подачи запроса на учет сведений об объектах информатизации "электронного правительства".
12. Государственный орган в целях учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" закрепляет ответственного сотрудника для ведения на постоянной основе учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" на архитектурном портале и обеспечения своевременной актуализации сведений.
4. Порядок размещения электронных копий
технической документации объектов информатизации
"электронного правительства"
13. Государственный орган обеспечивает размещение на архитектурном портале электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства".
5. Заключительные положения
14. Собственник или владелец объекта информатизации "электронного правительства" (далее – собственник или владелец) обеспечивает своевременную актуализацию электронных копий технической документации и сведений об объектах информатизации "электронного правительства", размещенных на архитектурном портале "электронного правительства".

15. Иесі немесе иеленуші "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді мына жағдайларда өзнектілендіруді жүзеге асырады:
1) "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілеріне өзгерістер енгізген кезде;
2) иесі, иеленуші немесе сервистік интегратор архитектуралық порталда "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы белгілі мәліметтердің жоқ болуын және (немесе) дұрыс емес мәліметтердің болуын айқындаған кезде.
Иесі немесе иеленуші "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді өзгерткен немесе олардың жоқ болуын айқындаған сәттен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей архитектуралық порталдағы "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді өзнектілендіруді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік органдардың ақпараттық
жүйелерін тіркеу, "электрондық
үкіметтің" ақпараттандыру объектілері
туралы мәліметтерді есепке алу және
"электрондық үкіметтің" ақпараттандыру
объектілері техникалық құжаттамасының
электрондық көшірмелерін орналастыру
қағидаларына қосымша
Архитектуралық порталда есепке алуға жататын "электрондық
үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтер
1. Мемлекеттік органның құрылатын немесе тәжірибелік пайдалануға енгізілетін ақпараттық жүйесі туралы жалпы мәліметтер, оның ішінде ақпараттық жүйе шеңберінде қалыптасатын және пайдаланылатын электрондық ақпараттық ресурстар туралы мәліметтер;
2. Мемлекеттік органның құрылатын немесе тәжірибелік пайдалануға енгізілетін ақпараттық жүйесі туралы техникалық мәліметтер;
3. Электрондық ақпараттық ресурстар туралы жалпы мәліметтер;
4. Мемлекеттік органдардың бағдарламалық қамтамасыз етуінің инвентарлық тізбесі және оның сипаттамасы;
5. "Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы компоненттерінің инвентарлық тізбесі және сипаттамасы;
6. Конкурс тәсілімен ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыруды жариялау туралы мәлімет;
7. Ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды жасасу туралы мәліметтер;
8. Ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың орындалуы және қабылдау-тапсыру актілеріне қол қою нәтижелері туралы мәліметтер;
9. Ақпараттандыру объектілерін есепке алу немесе есепке алу объектілерімен басқа операциялар туралы мәліметтер;
10. Мемлекеттік инвестициялық жобаларды іске асыру жөніндегі жұмыстардың нәтижелері туралы мәліметтер және қол жеткізілген нәтижелерді сипаттау;

15. Собственник или владелец осуществляет актуализацию сведений об объектах информатизации "электронного правительства":
1) при внесении изменений в объекты информатизации "электронного правительства";
2) при обнаружении собственником, владельцем или сервисным интегратором на архитектурном портале отсутствия определенных сведений и (или) некорректных сведений об объектах информатизации "электронного правительства".
Собственник или владелец обеспечивает актуализацию сведений об объектах информатизации "электронного правительства" на архитектурном портале в срок не позднее десяти рабочих дней с момента изменения сведений об объектах информатизации "электронного правительства" или обнаружения об их отсутствии.
Приложение
к Правилам регистрации
информационных систем
государственных органов,
учета сведений об объектах
информатизации "электронного
правительства" и размещения
электронных копий технической
документации объектов информатизации
"электронного правительства"
Сведения
об объектах информатизации "электронного правительства",
подлежащих учету на архитектурном портале
1. Общие сведения о создаваемой или вводимой в опытную эксплуатацию информационной системе государственного органа, в том числе сведения об электронных информационных ресурсах, формируемых и используемых в рамках информационной системы;
2. Технические сведения о создаваемой или вводимой в опытную эксплуатацию об информационной системе государственного органа;
3. Общие сведения об электронных информационных ресурсах;
4. Инвентарный перечень и характеристики программного обеспечения государственных органов;
5. Инвентарный перечень и характеристики компонентов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства";
6. Сведения о публикации объявлений об осуществлении государственных закупок товаров, работ и услуг в сфере информатизации способом конкурса;
7. Сведения о заключении договоров о государственных закупках товаров, работ и услуг в сфере информатизации;
8. Сведения о результатах исполнения договоров о государственных закупках и подписании актов сдачи-приемки товаров, работ и услуг в сфере информатизации;
9. Сведения о постановке на учет объектов информатизации или другими операциями с объектами учета;
10. Сведения о результатах работ по реализации государственных инвестиционных проектов и описание достигнутых результатов;

11. Техникалық және жобалау құжаттаманы бекіту және оларға өзгерістер енгізу туралы мәліметтер;
12. Ақпараттандыру объектілерін пайдалануға енгізу туралы мәліметтер;
13. Ақпараттандыру объектілерін және (немесе) олардың құрамдас бөліктерін ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақатн өткізу және аттесттатау туралы мәліметтер;
14. Ақпараттандыру объектілерін пайдалануды тоқтату туралы мәліметтер.

11. Сведения об утверждении и внесении изменений в техническую и проектную документацию;
12. Сведения о вводе в эксплуатацию объектов информатизации;
13. Сведения о проведении испытаний и аттестации на соответствие требованиям информационной безопасности объектов информатизации и (или) их составных частей;
14. Сведения о прекращении эксплуатации объектов информатизации.