"Бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнің және бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2013 жылғы 30 қазандағы № 500 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 56 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 10 наурызда № 13433 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 640 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 06.12.2016 № 640 (01.07.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнің және бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2013 жылғы 30 қазандағы № 500 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 8913 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" № 42 (28266); 2013 жылғы 28 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi жасау қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған Бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнің және бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидалары";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"1. Осы Қағидаларда пайдаланушыларға оларды ұсыну мақсатында республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау және ұсыну көлемі, нысандары, мерзімділігі, мерзімі мен тәртібі белгіленеді.
2. Республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдар осы Қағидаларда белгіленген көлемде және нысандар бойынша жылдық, жартыжылдық есептілікті жасайды.";
3–тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шоғырландырылған қаржылық есептілігіне ескертулер болған және өзгерістер енгізу қажеттігі болған жағдайда бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ақпараттық жүйеде (бұдан әрі – АЖ) қайтару себептерін көрсете отырып, тиісті өзгерістер енгізу үшін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік есептілігін қайтарады.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шоғырландырылған қаржылық есептілігіне өзгерістер немесе толықтырулар енгізу қажеттігі болған жағдайда бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган қайтару себептерін көрсете отырып, бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне жазбаша хабарлама жібереді.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі АЖ арқылы жіберілген ескертулерге сәйкес немесе жазбаша хабарламаға сай жазбаша хабарламаны алған сәттен немесе АЖ-да қайтарылған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде өзінің шоғырландырылған қаржылық есептілігіне өзгерістер енгізеді. Егер өзгерістер ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменің қаржылық есептілігіне қатысты болса, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі тиісті ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемені жазбаша хабардар етеді және өзгерістер мен толықтырулар бойынша ұсыныстарды оның жеке қаржылық есептілігіне 10 жұмыс күні ішінде енгізу үшін қайта жібереді.
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға шоғырландырылған қаржылық есептілікті тапсырғаннан кейін оған бюджеттік бағдарламалар әкімшісі өзгерістерді осы Қағидаларға өзгерістер енгізу жөніндегі қағидалар мен талаптарды және Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2010 жылғы 8 шілдедегі № 325 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 6352 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау және ұсыну ережесін міндетті түрде сақтай отырып, олардың есепті қарау нәтижелері бойынша бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның жазбаша хабарламасының негізінде ғана енгізіледі.
Шоғырландырылған қаржылық есептілікке өзгеріс енгізілген жағдайда есептіліктің Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетіне бұдан бұрын жіберілген данасына тиісті өзгерістерді енгізу қажет.";
7-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
""Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган" деректемесі – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органының атауы;";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 октября 2013 года № 500 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 56. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2016 года № 13433. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 640.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 06.12.2016 № 640 (вводится в действие с 01.07.2017).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 октября 2013 года № 500 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8913, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 28 декабря 2013 года № 346 (27620)), следующие изменения и дополнения:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 указанного приказа внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункты 1 и 2 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в абзац первый пункта 3 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В случае наличия замечаний и необходимости внесения изменений в консолидированную финансовую отчетность администратора республиканских бюджетных программ, центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета отклоняет в информационной системе (далее – ИС) консолидированную финансовую отчетность администратора республиканских бюджетных программ для внесения соответствующих изменений, с указанием причины отклонения.
В случае необходимости внесения изменений или дополнений в консолидированную финансовую отчетность администратора местных бюджетных программ местный уполномоченный орган по исполнению бюджета направляет письменное уведомление администратору бюджетных программ, с указанием причин отклонения.
Администратор бюджетных программ в соответствии с замечаниями, направленными через ИС или согласно письменного уведомления, вносит изменения в свою консолидированную финансовую отчетность в течение 10 рабочих дней с момента получения письменного уведомления или отклонения в ИС. В случае если изменения касаются финансовой отчетности подведомственного государственного учреждения, администратор бюджетных программ письменно уведомляет соответствующее подведомственное государственное учреждение и перенаправляет предложения по изменениям и дополнениям для внесения их в течении 10 рабочих дней в его отдельную финансовую отчетность.
Изменения администратором бюджетных программ в консолидированную финансовую отчетность после ее сдачи в уполномоченный орган по исполнению бюджета вносятся только на основании уведомления уполномоченного органа по исполнению бюджета по результатам рассмотрения им отчета, с обязательным соблюдением принципов и требований по внесению изменений настоящих Правил и Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 июля 2010 года № 325 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6352).
В случае внесения изменений в консолидированную финансовую отчетность, необходимо внести соответствующие изменения в экземпляр отчетности, ранее направленной в Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета.";
абзац второй пункта 7 изложить в следующей редакции:
"реквизит "Уполномоченный орган по исполнению бюджета" – наименование уполномоченного органа области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) по исполнению бюджета;";

мынадай мазмұндағы 9-2 тармақпен толықтырылсын:
"9-2. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілігі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1271 бұйрығымен бекітілген Ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру тәртібіне (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 12803 болып тіркелген) сәйкес интернет – порталда орналастырылады. ";
10-тармақтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"10. Жылдық, жартыжылдық шоғырландырылған қаржылық есептiлiк көлемi:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шоғырландырылған бухгалтерлiк балансты;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржылық қызметтің нәтижелері туралы шоғырландырылған есепті;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшаның қозғалысы туралы шоғырландырылған есепті (тікелей әдіс);
4) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы шоғырландырылған есепті;
5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шоғырландырылған қаржылық есептiлiкке түсiндірме жазбаны қамтиды.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Министрлікті және өзге де атқарушы органды қайта ұйымдастыру (біріктіру, қосу, бөлу, бөліну) кезінде мүліктік құқықтар мен міндеттемелер біріктіру және қосу кезінде - тапсырып беру актісіне сәйкес, ал бөлген және бөлінген кезде – бөлу балансына сәйкес құқықтық мирасқорға беріледі. Бөлу балансы әр бөлінетін мемлекеттік мекеме үшін бір данадан жасалады.
Кредиторлардың талап қоюы үшін мерзім біткеннен кейін тарату кезінде тарату комиссиясы аралық тарату баланысын жасайды, онда таратылатын заңды тұлғаның мүлкінің құрамы, кредиторлар мәлімдеген талаптардың тізбесі, сондай-ақ оларды қарау нәтижелері туралы мәліметтер қамтылады.
Аралық тарату баланысын заңды тұлғаның мүлкінің меншік иесі немесе заңды тұлғаны тарату туралы шешім қабылдаған орган бекітеді.
Кредиторлармен есеп айырысу аяқталғаннан кейін тарату комиссиясы аралық тарату баланысын жасайды, оны заңды тұлғаның мүлкінің меншік иесі немесе заңды тұлғаны тарату туралы шешім қабылдаған орган бекітеді.
Тарату кезінде "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысаны бойынша тарату балансы жасалады. Қаржылық есептілік тарату рәсімдері толық аяқталғанға дейін ұсынылады.
Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру (ажырату, бөлу, қосу мен біріктіру) кезінде бұрынғы/жаңа бағыныстағы бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жыл басына аударылған сальдоны есепке ала отырып, жыл басынан бастап қайта ұйымдастырылған күннен кейінгі есепті күнге дейінгі кезеңде жылдық есептілік нысандарының толық көлемде шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасайды.
Бұрынғы/жаңа бағыныстағы бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес Шоғырландырылған бөлу бухгалтерлік баланс нысаны бойынша жыл басындағы таратып жазуды ұсынады, ол мыналарды қамтиды:
жыл басындағы сальдо;
бастапқы сальдо қосу/алу (қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік мекеме);
жыл басында қайта есептелген сальдо;
қайта ұйымдастырылу күніне берілгені.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бухгалтерлік балансында жыл басында қайта есептелген сальдо қайта ұйымдастырылатын мемлекеттік мекеменің бухгалтерлік балансының жыл басындағы сальдосы есепке алына отырып, анықталады.
Мемлекеттік мекемелердің қосылуы, біріктірілуі және жеке функциялары мен өкілеттіктерінің берілуі кезінде бұрынғы және жаңа бағыныстағы бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері беру күніне активтер бойынша, дебиторлық және кредиторлық берешек бойынша таратып жазуды қоса алғанда тапсыру актісін жасайды.
Жылдық есептілік нысандарының көлеміне беру күніне бөлу немесе тарату балансы енгізіледі және бюджетті атқару жөніндегі орталық атқарушы органға әрбір министрлік немесе өзге де атқарушы орган бойынша жеке есептермен бірге беріледі.
Бөлу балансы қабылдаушы және тапсырушы тарап басшысының және бас бухгалтерінің қолымен, қолды міндетті түрде таратып (тегі және аты-жөні) жаза отырып, расталады.";
14-тармақтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"14. Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау кезінде Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді және осы Қағидаларды басшылыққа алу қажет.";

дополнить пунктом 9-2 следующего содержания:
"9-2. Годовая консолидированная финансовая отчетность администраторов бюджетных программ размещается на интернет-портале в соответствии с Правилами размещения информации на интернет-портале открытых бюджетов, утвержденными приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1271 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12803).";
в пункт 10 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. При реорганизации (слиянии, присоединении, разделении, выделении) министерства и иного исполнительного органа, имущественные права и обязанности переходят к правопреемнику при слиянии и присоединении - в соответствии с передаточным актом, а при разделении и выделении – в соответствии с разделительным балансом. Разделительный баланс делается по одному экземпляру для каждого выделяющегося государственного учреждения.
При ликвидации после истечения срока для предъявления претензий кредиторами ликвидационная комиссия составляет промежуточный ликвидационный баланс, который содержит сведения о составе имущества ликвидируемого юридического лица, перечне заявленных кредиторами претензий, а также результатах их рассмотрения.
Промежуточный ликвидационный баланс утверждается собственником имущества юридического лица или органом, принявшим решение о ликвидации юридического лица.
После завершения расчетов с кредиторами ликвидационная комиссия составляет ликвидационный баланс, который утверждается собственником имущества юридического лица или органом, принявшим решение о ликвидации юридического лица.
При ликвидации составляется ликвидационный баланс по форме "Консолидированный бухгалтерский баланс". Финансовая отчетность предоставляется до полного завершения процедур ликвидации.
При реорганизации (разделении, выделении, присоединении и слиянии) государственного учреждения администратор бюджетных программ прежней/новой подчиненности составляет консолидированную финансовую отчетность в полном объеме форм годовой отчетности за период с начала года до отчетной даты, следующей за датой реорганизации, с учетом пересчитанного сальдо на начало года.
Администратор бюджетных программ прежней/новой подчиненности представляет расшифровку по форме согласно приложению 6 к Правилам Консолидированный разделительный бухгалтерский баланс на начало года, который включает:
сальдо на начало года;
плюс/минус начальное сальдо (реорганизуемого государственного учреждения);
пересчитанное сальдо на начало года;
передано на дату реорганизации.
Пересчитанное сальдо на начало года в бухгалтерском балансе администратора бюджетных программ определяется с учетом сальдо на начало года бухгалтерского баланса реорганизуемого государственного учреждения.
При слиянии, присоединении государственных учреждений и наделении отдельными функциями и полномочиями на дату передачи администраторами бюджетных программ прежней и новой подчиненности составляется передаточный акт, включая расшифровки по активам, по дебиторской и кредиторской задолженности.
В объем форм отчетного периода включается разделительный или ликвидационный баланс на дату передачи и представляется в соответствующий уполномоченный орган по исполнению бюджета отдельными отчетами по каждому министерству или иному исполнительному органу.
Разделительный баланс подтверждается подписью руководителя и главного бухгалтера принимающей и передающей стороны с обязательной расшифровкой подписи (фамилия и инициалы).";
в пункт 14 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;

18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Бірыңғай экономикалық ұйым ретінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің және оған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасауы мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) активтердің, міндеттемелердің, таза активтердің/капиталдың, кірістер мен шығыстардың, ақшаның түсімі мен шығып қалуының, таза активтердегі/капиталдағы өзгерістердің ұқсас баптарын жолма-жол қосу;
2) бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мен оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер арасындағы, сондай-ақ бір жүйе ішіндегі мемлекеттік мекемелер арасындағы операциялар бойынша кірістер мен шығыстардың элиминирленуі;
3) бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мен оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер арасындағы, сондай-ақ бір жүйе ішіндегі мемлекеттік мекемелер арасындағы өзара есеп айырысулар мен операциялар бойынша сальдо толықтай алып тасталады;
4) осының алдындағы есепті кезеңнің шоғырландырылған деректерін көшіру.
Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау кезінде 5. "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының кестелері бойынша көрсеткіштерді шоғырландыруды да бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ұқсас баптарды қосу жолымен жүзеге асырады.
19. Бірыңғай экономикалық ұйым ретінде бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдарының шоғырландырылған қаржылық есептіліктерін жасау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың қаржылық есептіліктерінің ұқсас баптарын жолма-жол қосу. Активтердің, міндеттемелердің, таза активтердің/капиталдың, кірістердің және шығыстардың, ақшаның түсімі мен шығып қалуының, таза активтердегі/капиталдағы өзгерістердің ұқсас баптары;
2) жоғары тұрған және төмен тұрған бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдар арасындағы, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы операциялар бойынша кірістер мен шығыстардың элиминирленуі.
Шоғырландырылған қаржылық есептілікте кірістер мен шығыстардың екі рет есепке алынуын болдырмау мақсатында, оның ішінде жоғары тұрған және төмен тұрған бюджеттердi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдар арасындағы трансферттер мен субсидиялар, ішкі кредит беру операциялары бойынша кірістер мен шығыстардың сомасы алынып тасталады;
3) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган қаржылық есептілікті шоғырландырған кезде бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы, сондай-ақ жоғары тұрған және төмен тұрған бюджеттерді атқару жөніндегі уәкілетті органдар арасындағы өзара есеп айырысулар мен операциялар бойынша сальдо толығымен алынып тасталады;

пункты 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"18. Составление консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ и подведомственных ему государственных учреждений как единой экономической организации осуществляется в следующем порядке:
1) построчное суммирование аналогичных статей активов, обязательств, чистых активов/капитала, доходов и расходов, поступлений и выбытия денег, изменений в чистых активах/капитале;
2) элиминирование доходов и расходов по операциям между администратором бюджетных программ и его подведомственными государственными учреждениями, а также между государственными учреждениями внутри одной системы;
3) сальдо по взаимным расчетам и операциям между администратором бюджетных программ и его подведомственными государственными учреждениями, а также между государственными учреждениями внутри одной системы полностью исключаются;
4) перенос консолидированных данных предыдущего отчетного периода.
Консолидация показателей по таблицам формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности" при составлении консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ осуществляется также путем суммирования аналогичных статей.
19. Составление консолидированной финансовой отчетности местных уполномоченных органов по исполнению бюджета как единой экономической организации осуществляется в следующем порядке:
1) построчное суммирование аналогичных статей финансовой отчетности администраторов местных бюджетных программ и местных уполномоченных органов по исполнению бюджета. Аналогичные статьи активов, обязательств, чистых активов/капитала, доходов и расходов, поступлений и выбытия денег, изменений в чистых активах/капитале;
2) элиминирование доходов и расходов по операциям между местными уполномоченными органами по исполнению вышестоящего и нижестоящего бюджетов, между администраторами бюджетных программ.
В целях исключения двойного учета доходов и расходов в консолидированной финансовой отчетности, исключаются суммы доходов и расходов, в том числе по трансфертам и субсидиям, операциям по внутреннему кредитованию между уполномоченными органами по исполнению вышестоящего и нижестоящего бюджетов;
3) сальдо по взаимным расчетам и операциям между администраторами бюджетных программ, а также между уполномоченными органами по исполнению вышестоящего и нижестоящего бюджетов при консолидации финансовой отчетности местным уполномоченным органом по исполнению бюджета полностью исключаются;

4) осының алдындағы есепті кезеңнің шоғырландырылған деректерін көшіру.
Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау кезінде 5. "Қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының кестелері бойынша көрсеткіштерді шоғырландыруды да бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдар ұқсас баптарды қосу жолымен жүзеге асырады.";
21-тармақта:
қырық сегізінші және қырық тоғызыншы абзацтары алынып тасталсын;
елуінші, елу бірінші және елу екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
""Күрделi салымдарды сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебiнен қаржыландыру" баптары (жол коды 410);
"Резервтер" баптары (жол коды 411);
"Жинақталған қаржылық нәтиже" баптары (жол коды 412).";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. "Қаржылық қызмет нәтижелерi туралы шоғырландырылған есеп" нысанының баптарын шоғырландыру кірістер мен шығыстардың ұқсас баптарын жолма-жол қосу арқылы жүзеге асырылады:
"Айырбас емес операциялардан алынатын кiрiстер" баптары (жол коды 010);
"Ағымдағы қызметтi қаржыландыру" баптары (жол коды 011), облыстың бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде бюджеттік кредиттерді беру мақсатына арналған айырбас емес операциялардан түсетін кірістер сомасы; нысаналы трансферттер қаражаты есебінен іске асырылатын бюджеттік бағдарламалардан алынған, ағымдағы қызметтi қаржыландыруға бюджеттік бағдарлама әкімшілерінен алынған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің кірістер сомасы алынып тастауға жатады;
"Күрделi салымдарды қаржыландыру" баптары (жол коды 012) шоғырландырылған қаржылық есептілігінде күрделі салымдарды қаржыландыруға бюджеттік бағдарлама әкімшілерінен алынған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің кірістер сомасы алынып тастауға жатады;
"Сыртқы қарыздар есебінен қаржыландырудан алынатын кірістер" баптары (жол коды 013);
"Трансферттер" баптары (жол коды 014), облыстың бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде жоғары тұрған бюджеттен аударылған төмен тұрған бюджет алған трансферттерден кіріс сомасы алынып тастауға жатады;
"Субсидиялар" баптары (жол коды 015);
"Демеушiлiк және қайырымдылық көмек" баптары (жол коды 016);
"Гранттар" баптары (жол коды 017);
"Өзгелер" баптары (жол коды 018);
"Айырбас операциялардан алынатын кiрiстер" баптары (жол коды 020);
"Активтердi басқарудан алынатын кiрiстер" баптары (жол коды 030);
"Сыйақылар" баптары (жол коды 031), облыстың бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде төмен тұрған бюджеттерге берілген кредиттер бойынша сыйақылар сомасы алынып тастауға жатады;
"Активтердi басқарудан алынатын өзге де кiрiстер" баптары (жол коды 032);
"Өзге кiрiстер" баптары (жол коды 040), шоғырландырылған қаржылық есептілікте бюджеттік бағдарлама әкімшілері арасындағы, бір бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы, сондай-ақ бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар арасындағы ұзақ мерзімді активтер мен қорларды өтеусіз алу бойынша кірістер сомасы алынып тастауға жатады.
Бұдан басқа, бір бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы, тиісті бюджеттің бюджеттік бағдарлама әкімшілері арасындағы, сондай-ақ бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар (облыс шегінде, сондай-ақ облыстар арасында) арасындағы мемлекеттік мекемелердің ұзақ мерзімді активтері мен қорларын орталықтандырылған жабдықтаудан түсетін кірістер сомасы, кредиторлық және дебиторлық берешек өтеусіз алу-беру кірістер сомасы алып тастауға жатады;
"Мемлекеттiк мекеменiң шығыстары" баптары (жол коды 110);
"Еңбекақы төлеу" баптары (жол коды 111);
"Стипендиялар" баптары (жол коды 112);
"Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер" баптары (жол коды 113);
"Қорлар бойынша шығыстар" баптары (жол коды 114);
"Iссапарлық шығыстар" баптары (жол коды 115);
"Коммуналдық шығыстар" баптары (жол коды 116);
"Жалдау төлемдері" баптары (жол коды 117);
"Ұзақ мерзiмдi активтердi ұстау" баптары (жол коды 118);
"Байланыс қызметтерi" баптары (жол коды 119);
"Активтердің амортизациясы" баптары (жол коды 120);
"Активтердің құнсыздануы" баптары (жол коды 121);
"Өзге операциялық шығыстар" баптары (жол коды 122), облыстың бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде берілген бюджеттік кредиттер, сыйақылар және алынған трансферттердің пайдаланылмаған сомасына есептелінген міндеттемелер сомасы бойынша бюджетке төленетін шығыстар сомасы алынып тастауға жатады; бюджеттік бағдарлама әкімшісінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерге ағымдағы қызметтi қаржыландыру мен күрделі салымдарға қаражат беру кезінде есептелген шығыстар сомасы алып тастауға жатады;
"Бюджеттiк төлемдер бойынша шығыстар" баптары (жол коды 130);
"Зейнетақылар мен жәрдемақылар" баптары (жол коды 131);
"Субсидиялар" баптары (жол коды 132);
"Нысаналы трансферттер" баптары (жол коды 133), облыстың бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде трансферттер бойынша шығыстар сомасы алынып тастауға жатады;
"Жалпы сипаттағы трансферттер" баптары (жол коды 134);
"Жеке тұлғаларға трансферттер" баптары (код строки 135);
"Активтердi басқару бойынша шығыстар" баптары (жол коды 140);
"Сыйақылар" баптары (жол коды 141);
"Активтердi басқару бойынша өзге шығыстар" баптары (жол коды 142);
"Өзге шығыстар" баптары (жол коды 150), шоғырландырылған қаржылық есептілігінде бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар (облыс шегінде, сондай-ақ облыстар арасында) арасындағы, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы, бір бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы қорларды өтеусіз беру бойынша шығыстар сомасы; мемлекеттік мекемелердің ұзақ мерзімді активтері мен қорларын орталықтандырылған жабдықтау бойынша шығыстар сомасы, кредиторлық және дебиторлық берешек өтеусіз алу-беру бойынша шығыстар сомасы алып тастауға жатады;
"Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыстар немесе шығындар үлесі" баптары (жол коды 210);
"Ұзақ мерзiмдi активтердiң істен шығуы" баптары (жол коды 220), шоғырландырылған қаржылық есептілікте бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар (облыс шегінде, сондай-ақ облыстар арасында) арасындағы, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы, бір бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы ұзақ мерзімді активтерді өтеусіз беру бойынша шығыстар сомасы алып тастауға жатады;
"Бағамдық айырма" баптары (жол коды 230);
"Өзгелер" баптары (жол коды 240).";
25-тармақта:
оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы" баптары (жол коды 048);
он бірінші абзац алынып тасталсын;
жиырмасыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы" баптары (жол коды 108);
жиырма бірінші абзац алынып тасталсын;
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп", "Ақшаның қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)" нысандарында 4 "Өткен кезең" деген баған 2014 жылдан бастап өткен жылдың осындай кезеңі үшін толтырылады.

4) перенос консолидированных данных предыдущего отчетного периода.
Консолидация показателей по таблицам формы 5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности" при составлении консолидированной финансовой отчетности местными уполномоченными органами по исполнению бюджета осуществляется также путем суммирования аналогичных статей.";
в пункте 21:
абзацы сорок восьмой и сорок девятый исключить;
абзацы пятидесятый, пятьдесять первый и пятьдесять второй изложить в следующей редакции:
"Статьи "Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов и связанных грантов" (код строки 410);
Статьи "Резервы" (код строки 411);
Статьи "Накопленный финансовый результат" (код строки 412);";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Консолидация статей формы "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности" осуществляется путем построчного сложения аналогичных статей доходов и расходов:
Статьи "Доходы от необменных операций" (код строки 010);
Статьи "Финансирование текущей деятельности" (код строки 011), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа области по исполнению бюджета подлежит исключению сумма дохода от необменных операций на цели представления бюджетных кредитов; сумма дохода нижестоящих бюджетов от текущего финансирования, полученного по бюджетным программам, реализуемым за счет средств целевых трансфертов; сумма дохода подведомственных государственных учреждений, полученного от администратора бюджетных программ на финансирование текущей деятельности;
Статьи "Финансирование капитальных вложений" (код строки 012), в консолидированной финансовой отчетности подлежит исключению сумма дохода подведомственных государственных учреждений, полученного от администратора бюджетных программ на финансирование капитальных вложений;
Статьи "Доходы от финансирования за счет внешних займов" (код строки 013);
Статьи "Трансферты" (код строки 014), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа области по исполнению бюджета подлежит исключению сумма полученного нижестоящим бюджетом дохода от трансфертов, перечисленных из вышестоящего бюджета;
Статьи "Субсидии" (код строки 015);
Статьи "Спонсорская и благотворительная помощь" (код строки 016);
Статьи "Гранты" (код строки 017);
Статьи "Прочие" (код строки 018);
Статьи "Доходы от обменных операций" (код строки 020);
Статьи "Доходы от управления активами" (код строки 030);
Статьи "Вознаграждения" (код строки 031), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа области по исполнению бюджета подлежит исключению сумма вознаграждений по кредитам, выданным нижестоящим бюджетам;
Статьи "Прочие доходы от управления активами" (код строки 032);
Статьи "Прочие доходы" (код строки 040), в консолидированной финансовой отчетности подлежит исключению сумма доходов от безвозмездного получения долгосрочных активов и запасов между администраторами бюджетных программ, между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ, а так же между уполномоченными органами по исполнению бюджета.
Кроме того, исключению подлежит сумма доходов от централизованного снабжения долгосрочными активами и запасами государственных учреждений, сумма доходов по безвозмездной прием-передаче кредиторской и дебиторской задолженностей между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ, между администраторами бюджетных программ соответствующего бюджета, а так же между уполномоченными органами по исполнению бюджета (в пределах области, а так же между областями);
Статьи "Расходы государственного учреждения" (код строки 110);
Статьи "Оплата труда" (код строки 111);
Статьи "Стипендии" (код строки 112);
Статьи "Налоги и платежи в бюджет" (код строки 113);
Статьи "Расходы по запасам" (код строки 114);
Статьи "Командировочные расходы" (код строки 115);
Статьи "Коммунальные расходы" (код строки 116);
Статьи "Арендные платежи" (код строки 117);
Статьи "Содержание долгосрочных активов" (код строки 118);
Статьи "Услуги связи" (код строки 119);
Статьи "Амортизация активов" (код статьи 120);
Статьи "Обесценение активов" (код строки 121);
Статьи "Прочие операционные расходы" (код строки 122), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа области по исполнению бюджета подлежит исключению сумма расходов по платежам в бюджет по представленным бюджетным кредитам, вознаграждениям и по суммам начисленных обязательств на недоиспользованную сумму полученных трансфертов; сумма расхода администратора бюджетных программ, начисленного при передаче средств подведомственным государственным учреждениям на финансирование текущей деятельности и капитальных вложений;
Статьи "Расходы по бюджетным выплатам" (код строки 130);
Статьи "Пенсии и пособия" (код строки 131);
Статьи "Субсидии" (код строки 132);
Статьи "Целевые трансферты" (код строки 133), в консолидированной финансовой отчетности местного уполномоченного органа области по исполнению бюджета подлежит исключению сумма расходов по трансфертам;
Статьи "Трансферты общего характера" (код строки 134);
Статьи "Трансферты физическим лицам" (код строки 135);
Статьи "Расходы по управлению активами" (код строки 140);
Статьи "Вознаграждения" (код строки 141);
Статьи "Прочие расходы по управлению активами" (код строки 142);
Статьи "Прочие расходы" (код строки 150), в консолидированной финансовой отчетности подлежит исключению сумма расходов по безвозмездной передаче запасов между уполномоченными органами по исполнению бюджета (в пределах области, а так же между областями), между администраторами бюджетных программ, между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ; сумма расходов по централизованному снабжению долгосрочными активами и запасами государственных учреждений, сумма расходов по безвозмездной прием-передаче кредиторской и дебиторской задолженностей;
Статьи "Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия" (код строки 210);
Статьи "Выбытие долгосрочных активов" (код строки 220), в консолидированной финансовой отчетности подлежит исключению сумма расходов по безвозмездной передаче долгосрочных активов между уполномоченными органами по исполнению бюджета (в пределах области, а так же между областями), между администраторами бюджетных программ, между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ;
Статьи "Курсовая разница" (код строки 230);
Статьи "Прочие" (код строки 240).";
в пункте 25:
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"Статьи "Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала" (код строки 048);";
абзац одиннадцатый исключить;
абзац двадцатый изложить в следующей редакции:
"Статьи "Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала" (код строки 108);";
абзац двадцать первый исключить;
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"В формах "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности", "Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)" графа 4 "Прошлый период" заполняется за аналогичный период прошлого года, начиная с 2014 года.

"Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы шоғырландырылған есеп" нысанының 070, 080, 090, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 110, 120-жолдары 2014 жылдан бастап өткен жылдың осындай кезеңі үшін толтырылады.
Қаржылық есептілікті шоғырландыру рәсімдері бойынша осы бөлімде қандай да бір жол бойынша алып тастау туралы нұсқаулар болмаған жағдайда, осы Қағидалардың 2. "Қаржылық есептілікті шоғырландырудың кезеңдері" деген бөлімінің талаптарын пайдаланған жөн.";
көрсетілген бұйрықтың 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшалары осы бұйрықтың 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп пен аудит әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектұрова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. 2016 жылғы 1 қаңтарға арналған есептілік осы бұйрыққа енгізілген өзгерістерді ескермей жасалады және ұсынылады деп белгіленсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледi.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрiнiң
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 56 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару
жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi
органдардың шоғырландырылған
қаржылық есептілікті жасау
Қағидасына
1-қосымша
Нысан 1
"___" ______________ жағдай бойынша
шоғырландырылған бухгалтерлiк баланс
Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган_______________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi _____________________
Мерзiмдiлiгi: жылдық, жартыжылдық ___________________
Өлшем бiрлiгi: мың теңге
АКТИВТЕР
Жол коды
Есептi кезеңнiң басында
Есептi кезеңнiң аяғында
1
2
3
4
I. Қысқа мерзiмдi активтер
Ақша қаражаты және олардың баламалары

Строки 070, 080, 090, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 110, 120 формы "Консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала" заполняются за аналогичный период прошлого года, начиная с 2014 года.
В случае отсутствия в настоящем разделе, по какой-либо строке указаний на исключения по процедурам консолидации финансовой отчетности, следует использовать требования раздела 2. "Этапы консолидации финансовой отчетности" настоящих Правил.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерства юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Установить, что отчетность на 1 января 2016 года составляется и представляется без учета изменений внесенных настоящим приказом.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 56
Приложение 1
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ и местными
уполномоченными органами по
исполнению бюджета
Форма 1
Консолидированный бухгалтерский баланс
по состоянию на "___" _________
Уполномоченный орган по исполнению бюджета_________________
Администратор бюджетных программ __________________________
Периодичность: годовая, полугодовая________________________
Единица измерения: тыс.тенге
АКТИВЫ
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

142
Өзге шығыстар
150
Шығыстар, барлығы (110, 130, 140, 150-жолдардың сомасы)
200
Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыстар немесе шығындар үлесі
210
Ұзақ мерзiмдi активтердiң есептен шығуы
220
Бағамдық айырма
230
Өзгелер
240
Есептi кезеңнің қаржылық нәтижесi (100 жол минус 200 жол +/- 210, 220, 230, 240 жолдар)
300
Басшы ______ _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
М.О.
Бас бухгалтер ______ ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
"__" ___________________ ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрiнiң
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 56 бұйрығына
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару
жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi
органдардың шоғырландырылған
қаржылық есептілікті жасау
Қағидасына
3-қосымша
Нысан 3
"___"____________ аяқталатын кезеңге
ақшаың қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тiкелей әдiс)
Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган_______________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi _____________________
Мерзiмдiлiгi: жылдық, жартыжылдық ___________________
Өлшем бiрлiгi: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
I. Операциялық қызметтен алынатын ақша қаражатының қозғалысы

142
Прочие расходы
150
Расходы, всего (сумма строк 110, 130, 140, 150)
200
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия
210
Выбытие долгосрочных активов
220
Курсовая разница
230
Прочие
240
Финансовый результат отчетного года
(строка 100 минус строка 200 +/- строка 210,220,230,240)
300
Руководитель _______________ ________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер __________________ ________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
"___" _______________ г.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 56
Приложение 3
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ и местными
уполномоченными органами по
исполнению бюджета
Форма 3
Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)
за период, заканчивающийся на _________
Уполномоченный орган по исполнению бюджета___________________________
Администратор бюджетных программ ____________________________________
Периодичность: годовая, полугодовая _________________________________
Единица измерения: тыс.тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
I. Движение денежных средств от операционной деятельности

Ақша қаражатының шығуы - барлығы (710, 720-жолдар сомасы)
800
Қарыздарды өтеу
710
Өзгелер
720
Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (700 жол минус 800 жол)
900
Ақша қаражатының ұлғаюы +/- азаюы (300 жол+/-600 жол+/-900 жол)
910
Таза бағамдық айырма
911
Кезеңнiң басындағы ақша қаражаты
920
Кезеңнiң аяғындағы ақша қаражаты
930
Басшы ______ _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
М.О.
Бас бухгалтер ______ ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
"__" ___________________ ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрiнiң
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 56 бұйрығына
4-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару
жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi
органдардың шоғырландырылған
қаржылық есептілікті жасау
Қағидасына
4-қосымша
Нысан 5
"____"_________________
аяқталатын кезеңге таза активтердің/капиталдың
өзгерістері туралы шоғырландырылған есеп
Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган_______________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi _____________________
Мерзiмдiлiгi: жылдық, жартыжылдық ___________________
Өлшем бiрлiгi: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Күрделі салымдарды қаржыландыру
Резервтер
Жинақталған қаржылық нәтиже
Таза активтердің/ капиталдың барлығы
1
2
3
4
5
6
Есепті кезеңнің басындағы сальдо

Выбытие денежных средств - всего (сумма строк 710, 720)
800
Погашение займов
710
Прочие
720
Чистая сумма денежных средств от финансовой деятельности (строка 700 минус строка 800)
900
Увеличение +/- уменьшение денежных средств (строка 300 +/- строка 600 +/- строка 900)
910
Чистая курсовая разница
911
Денежные средства на начало периода
920
Денежные средства на конец периода
930
Руководитель _________________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер ____________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
"___" _______________ г.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 56
Приложение 4
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ и местными
уполномоченными органами по
исполнению бюджета
Форма 4
Консолидированный отчет об изменениях чистых активов/
капитала за период, заканчивающийся
на "____"_________________
Уполномоченный орган по исполнению бюджета___________________________
Администратор бюджетных программ ____________________________________
Периодичность: годовая, полугодовая__________________________________
Единица измерения: тыс.тенге
Показатели
Код строки
Финансирование капитальных вложений
Резервы
Накопленный финансовый результат
Всего чистые активы/ капитал
1
2
3
4
5
6
Сальдо на начало отчетного периода

103
х
х
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы
104
х
Өзге резервтер
105
х
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары
106
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы
107
х
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы
108
х
х
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже
110
х
х
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (090+/-100+/-110-жолдар)
120
Басшы ______ _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
М.О.
Бас бухгалтер ______ ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
"__" ___________________ ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрiнiң
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 56 бұйрығына
5-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару
жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi
органдардың шоғырландырылған
қаржылық есептілікті жасау
Қағидасына
5-қосымша
Нысан 5
"____"______________шоғырландырылған
қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба
Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган____________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi _________________
Мерзiмдiлiгi: жылдық, жартыжылдық _______________
Өлшем бiрлiгi: мың теңге

103
х
х
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи
104
х
Прочие резервы
105
х
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности
106
х
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
107
х
х
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
108
х
х
Финансовый результат за прошлый период
110
х
х
Сальдо на конец прошлого периода (строки 090 +/- 100 +/- 110)
120
Руководитель _________________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер ____________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
"___" _______________ г.
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 56
Приложение 5
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ и местными
уполномоченными органами по
исполнению бюджета
Форма 5
Пояснительная записка к консолидированной
финансовой отчетности на "____"_________________
Уполномоченный орган по исполнению бюджета___________________________
Администратор бюджетных программ ____________________________________
Периодичность: годовая, полугодовая _________________________________
Единица измерения: тыс.тенге

1. Жалпы мәлiметтер.
бағдарламалар әкімшілері/уәкілетті органдардың Ережесі: _______
ведомстволық бағынысты мекемелер саны _________________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшілері саны _______________________
уәкілетті органдар саны _______________________________________
пайдаланатын нормативтік құқықтық актілер _____________________
2. Қаржылық есептiлiкке ашылған мәлiметтер.
Қысқа мерзiмдi активтер
1-кесте. Ақшалай қаражат және олардың баламалары

1. Общие сведения:
Положение администраторов бюджетных программ/уполномоченных
органов:_____________________________________________________________
количество подведомственных у учреждений:____________________________
количество администраторов бюджетных программ________________________
количество уполномоченных органов:_________________ _________________
используемые нормативные правовые акты:______________________________
2. Раскрытия к финансовой отчетности.
Краткосрочные активы
Таблица 1. Денежные средства и их эквиваленты

630
Төлеуге қабiлетсiз дебиторлардың есептен шығарылған берешегi
640
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшiн оқушылар мен студенттердiң берешег
650
Кепілі спорттық жүлделерi мен кубоктары
660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтерi
690
*Ескертпе. 6-баған қайта ұйымдастырылу күніне берілген/қабылданған активтердің, міндеттемелер мен таза активтер/капиталдың сомаларын растау үшін толтырылады.
Берілді: Қабылданды:
Басшы _____ __________________ Басшы _____ ____________
қолы) (тегі, аты, болған кездегі (қолы) (тегі, аты,
- әкесінің аты)) болған кездегі
- әкесінің аты))
М.О. М.О.
Бас бухгалтер ____ ___________ Бас бухгалтер _______ ________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі (қолы) (тегі, аты,
- әкесінің аты)) болған кездегі
- әкесінің аты))
"___" _______________ ж. "___" _______________ ж.

630
Списанная задолженность неплатежеспособных дебиторов
640
Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности
650
Переходящие спортивные призы и кубки
660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
*Примечание. Графа 6 заполняется для подтверждения сумм
переданных/принятых активов,обязательств и чистых активов/капитала на
дату реорганизации.
Передано:
Руководитель ____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Главный бухгалтер ____________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Принято:
Руководитель _____________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Главный бухгалтер _____________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
"___" _______________ г.