Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидаларын және шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 28 наурыздағы № 66 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 6 сәуірде № 13575 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 2016 жылғы 5 желтоқсандағы № 74 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 05.12.2016 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек Кодексінің 139-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары және шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Заң департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жолдауды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           Т. Донақов
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет
істері министрінің
2016 жылғы 28 наурыздағы
№ 66 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің
азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары және
шарттары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары және шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабы 7-тармағына және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі «Білім туралы» Заңына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігіне ведомстволық бағынысты «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнындағы лауазымдарды иеленген азаматтық қызметшілерді (бұдан әрі – қызметшілер) аттестаттаудан өткізудің тәртібін және шарттарын айқындайды.

Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан
Приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 28 марта 2016 года № 66. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2016 года № 13575. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 5 декабря 2016 года № 74
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 05.12.2016 № 74 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан.
2. Юридическому департаменту Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет».
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Т. Донаков
Утверждены
приказом Министра по делам
государственной службы
Республики Казахстан
от 28 марта 2016 года № 66
Правила
и условия проведения аттестации гражданских служащих
Министерства по делам государственной службы
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих, занимающих должности в подведомственном Министерству по делам государственной службы Республики Казахстан республиканском государственном казенном предприятии «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – служащие).

2. Қызметшілерді аттестаттау – олардың кәсіптік және біліктілік даярлығының, іскерлік немесе тұлғалық қасиеттерінің деңгейін айқындау жөнінде рәсім.
3. Аттестаттау кезiнде бағалаудың негiзгi өлшемшарты қызметшілердің өздеріне жүктелген мiндеттердi орындау қабiлеті болып табылады.
4. Қызметшiлер, үздіксіз бес жыл өткен сайын аттестатталатын педагогикалық жұмыскерлерден басқа, азаматтық қызметте үздіксіз болған әрбiр кезектi үш жыл өткен сайын, бiрақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап кемiнде алты ай өткеннен кейiн аттестаттаудан өтедi.
Аттестаттау аталған мерзім басталған күннен бастап алты айдан кешіктірілмей өткізіледі.
Азаматтық қызметте болу қызметшінің жұмыстан шығарылған күнінен бастап оны тағайындаған күнге дейін бір айдан көп уақыт өтпесе, оның осы аталған кезеңде өзге заңды және жеке тұлғалармен еңбек қатынастары болмаған жағдайда үздіксіз деп танылады.
Бала үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты жалақы сақталмайтын демалыстағы қызметшілер қызметке шыққаннан кейін алты ай өткен соң аттестатталады.
Қызметшілерді аттестаттау олардың өтініштері бойынша көрсетілген мерзімдер өткенге дейін өткізілуі мүмкін.
5. Аттестаттау мынадай бірқатар жүйелі кезеңдерді қамтиды:
1) аттестаттауды өткізуге дайындық;
2) аттестаттауды өткізу;
3) аттестаттау комиссиясының шешім шығаруы.
2. Аттестаттауды өткізуге дайындықты ұйымдастыру
6. Аттестаттауды өткізуге дайындықты ұйым басшысының тапсырмасы бойынша аттестаттайтын ұйымның кадр қызметі ұйымдастырады және ол мынадай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестатталушыға қажетті құжаттарды дайындау;
2) аттестаттауды өткізудің кестелерін әзірлеу;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын айқындау;
4) аттестаттауды өткізудің мақсаты мен тәртібі туралы түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру.
7. Кадр қызметі аттестатталуға тиіс қызметшілерді айқындайды.
8. Ұйымның басшысы кадр қызметінің ұсынуымен бұйрық шығарады, сол бұйрықпен аттестатталатын адамдардың тізімі, аттестаттауды өткізудің кестесі мен аттестаттау комиссияларының құрамы бекітіледі.
9. Аттестатталушы қызметшілер жұмысының функционалдық бағыттарының ерекшеліктеріне қарай бірнеше аттестаттау комиссиясы құрылуы мүмкін.
10. Кадр қызметі аттестаттауды өткізу мерзімі туралы оны өткізудің басталуына дейін бір айдан кешіктірмей, қызметшілерді жазбаша хабардар етеді, сондай-ақ қызметтік мінездеме сұратады.
11. Аттестатталуға тиіс қызметшінің тікелей басшысы қызметтік мінездемені ресімдеп, оны аттестаттау комиссиясының отырысына дейін 25 күнтізбелік күннен кешіктірмей кадр қызметіне жолдайды.

2. Аттестация служащих – процедура по определению уровня их профессиональной и квалификационной подготовки, деловых и личностных качеств.
3. Основным критерием оценки при аттестации является способность служащих выполнять возложенные на них обязанности.
4. Служащие проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет непрерывного пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности, кроме педагогических работников, которые аттестуются по истечении непрерывных пяти лет.
Аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
Пребывание на гражданской службе считается непрерывным, когда со дня увольнения служащего и до дня его назначения не прошло более одного месяца, при условии отсутствия у него за указанный период трудовых отношений с иными юридическими и физическими лицами.
Служащие, находящиеся в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
Аттестация служащих по их заявлению может проводиться до истечения указанных сроков.
5. Аттестация включает в себя ряд последовательных этапов:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) проведение аттестации;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.
2. Организация подготовки к проведению аттестации
6. Подготовка к проведению аттестации организуется кадровой службой аттестующей организации по поручению руководителя организации и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
7. Кадровая служба определяет служащих, подлежащих аттестации.
8. Руководитель организации по представлению кадровой службы издает приказ, которым утверждаются список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
9. В зависимости от особенностей функциональных направлений работы аттестуемых служащих может быть создано несколько аттестационных комиссий.
10. Кадровая служба письменно уведомляет служащих о сроках проведения аттестации не позднее месяца до начала ее проведения, а также запрашивает служебную характеристику.
11. Непосредственный руководитель служащего, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу не позднее, чем за 25 календарных дней до заседания аттестационной комиссии.

12. Қызметтік мінездеме аттестатталушы қызметшінің кәсіби, іскерлік және тұлғалық қасиеттері мен қызметтік іс-әрекеті нәтижелерінің жан-жақты және шынайы бағасын қамтиды.
13. Кадр қызметі аттестаттау комиссиясының отырысына дейін үш апта мерзімнен кешіктірмей қызметшіні оған берілген қызметтік мінездемемен таныстырады.
14. Қызметші қызметтік мінездемемен өзінің келіспеуі туралы мәлімдеуге және өзін сипаттайтын ақпаратты кадр қызметіне қызметтік мінездемемен танысқан күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде, аттестаттау комиссиясы төрағасының атына ресімделетін қызметтік жазба нысанында, ұсынуға құқылы.
15. Аттестатталушы қызметшіге кадр қызметі осы Қағидаларға
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттау парағын ресімдейді.
16. Кадр қызметі жиналған материалдарды аттестаттау комиссиясына жолдайды. Материалдарға аттестатталушы қызметшіге қатысты қосымша құжаттар (ақпараттар, мәліметтер) қоса берілуі мүмкін.
17. Аттестаттау комиссиясын аттестаттаушы ұйымның кадр қызметінің ұсынысы бойынша оның басшысы құрады және ол аттестаттау комиссиясының мүшелерінен және дауыс беруге құқығы жоқ аттестаттау комиссиясының хатшысынан тұрады.
Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің ішінен төраға және төрағаның орынбасары тағайындалады.
Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметіне басшылық етеді, оның отырыстарында төраға болады, оның жұмысын жоспарлайды, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметі мен қабылданатын шешімдері үшін жауапты болады.
Аттестаттау комиссиясының төрағасы болмаған жағдайда оның өкілеттігі аттестаттау комиссиясы төрағасының орынбасарына жүктеледі.
18. Аттестаттау комиссиясының құрамына аттестаттаушы ұйым басшысының орынбасарлары, ұйымның әртүрлі бөлімшелерінің, оның ішінде кадр және заң қызметтерінің басшылары, ұйым жұмыскерлерінiң өкілі, сондай-ақ өзге де қызметшілер кіруі мүмкін.
19. Комиссия мүшелерінің саны бес адамнан кем емес тақ санды құрайды.
20. Аттестаттау комиссиясының болмаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
Кадрлық өзгерістер болған жағдайда ұйым басшысының бұйрығымен аттестаттау комиссиясының құрамына өзгерістер енгізілуі мүмкін.
21. Аттестаттау комиссиясының хатшысы болып ұйымның кадр қызметінің өкілі тағайындалады.
22. Аттестаттау комиссиясының хатшысы комиссия отырысына тиісті материалдарды дайындайды және ол өткеннен кейін хаттаманы ресімдейді. Хатшы техникалық қызмет көрсетеді және аттестаттау комиссиясының қызметін қамтамасыз етеді.

12. Служебная характеристика содержит всестороннюю и объективную оценку профессиональных, деловых и личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого служащего.
13. Кадровая служба ознакамливает служащего с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.
14. Служащий вправе заявить о своем несогласии со служебной характеристикой и предоставить в кадровую службу информацию, характеризующую его, в течение 5 рабочих дней со дня ознакомления со служебной характеристикой, в форме служебной записки, которая оформляется на имя председателя аттестационной комиссии.
15. На аттестуемого служащего кадровой службой оформляется аттестационный лист по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
16. Кадровая служба направляет собранные материалы в аттестационную комиссию. К материалам могут быть приложены дополнительные документы (информация, сведения) на аттестуемого служащего.
17. Аттестационная комиссия создается руководителем аттестующей организации по представлению ее кадровой службы и состоит из членов аттестационной комиссии и секретаря аттестационной комиссии, не имеющего право голоса.
Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель и заместитель председателя.
Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседениях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.
В случае отсутствия председателя аттестационной комиссии его полномочия возлагаются на заместителя председателя аттестационной комиссии.
18. В состав аттестационной комиссии могут включаться заместители руководителя аттестующей организации, руководители различных подразделений организации, в том числе кадровой и юридической служб, представитель работников организации, а также иные служащие.
19. Количество членов комиссии составляет нечетное число, не менее пяти человек.
20. Замещение отсутствующих членов аттестационной комиссии не допускается.
При кадровых изменениях приказом руководителя организации могут вноситься изменения в состав аттестационной комиссии.
21. Секретарем аттестационной комиссии назначается представитель кадровой службы организации.
22. Секретарь аттестационной комиссии осуществляет подготовку соответствующих материалов к заседанию комиссии и оформляет протокол после его проведения. Секретарь осуществляет техническое обслуживание, обеспечивает функционирование аттестационной комиссии.

23. Аттестаттау комиссиясының құрамына енетін, аттестатталуға тиісті қызметшілер аттестаттаудан жалпы негізде өтеді және өзінің кандидатурасы бойынша дауыс беруге қатыспайды.
24. Аттестаттау комиссиясы отырысы оның құрамының кемінде үштен екісі қатысқан жағдайда заңды деп есептеледі.
25. Дауыс беру нәтижелері аттестаттау комиссиясы мүшелерінің көпшілік даусымен айқындалады. Дауыстар тең түскен кезде комиссия төрағасының даусы шешуші болып табылады.
26. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің ерекше пікірге құқығы бар, ол білдірілген жағдайда жазбаша түрде мазмұндалады және хаттамаға қоса беріледі.
3. Аттестаттауды өткізу
27. Аттестаттау комиссиясы аттестаттауды аттестатталушы қызметшінің қатысуымен өткізеді.
28. Аттестаттау комиссиясы отырыс барысында ұсынылған материалдарды зерделейді, аттестатталушы қызметшімен әңгімелесу өткізеді.
Аттестатталушы қызметшіге қойылатын сұрақтар оның атқаратын лауазымына немесе орындалатын жұмыстарға сәйкестігін айқындауға, іскерлік және тұлғалық қасиеттерінің деңгейін анықтауға бағытталуы тиіс.
Сонымен бірге аттестаттау комиссиясының отырысында қызметшінің өткен кезең ішіндегі жұмысының қорытындылары туралы қысқаша есеп тыңдалады.
29. Аттестатталушы дәлелді себептерге байланысты комиссия отырысына келмеген жағдайда, оны аттестаттау мәселесін қарау комиссия көрсеткен анағұрлым кейінгі мерзімге ауыстырылады.
30. Дәлелді себептер мыналар болып табылады:
1) қызметшінің уақытша еңбекке қабілетсіздігі;
2) демалыста немесе қызметтік іссапарда болуы.
31. Аттестатталушы қызметшінің аттестаттау комиссиясының отырысына дәлелсіз себептерге байланысты келмеуіне жол берілмейді.
Қызметші дәлелсіз себептерге байланысты қайтадан келмеген жағдайда аттестаттау комиссиясы оның атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіні туралы шешім қабылдайды.
32. Ұсынылған материалдарды зерделеу және аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесінің қызметшімен әңгімелесу нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес, аттестатталатын қызметшіге бағалау парағы толтырылады, одан кейін аттестаттау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) қайта аттестаттауға жатады;
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді.
33. Аттестаттау комиссиясының шешімдері хаттамамен ресімделеді, оған аттестаттау комиссиясының отырысына қатысқан оның мүшелері мен хатшысы қол қояды.
34. Аттестаттау комиссиясының отырысын өткізу кезінде хатшы видео- және/немесе аудиожазба жүргізе алады.
35. Аттестаттау комиссиясының қызметші атқаратын лауазымына сәйкес келмейді деген шешімді қабылдауы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 52-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес, онымен еңбек шартын бұзу үшін негіз болып табылады.

23. Служащие, входящие в состав аттестационной комиссии, подлежащие аттестации, проходят аттестацию на общих основаниях и не принимают участия в голосовании по своей кандидатуре.
24. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
25. Результаты голосования определяются большинством голосов членов аттестационной комиссии. При равенстве голосов, голос председателя аттестационной комиссии является решающим.
26. Члены аттестационной комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, излагается в письменном виде и прилагается к протоколу.
3. Проведение аттестации
27. Аттестационная комиссия проводит аттестацию в присутствии аттестуемого служащего.
28. В ходе заседания аттестационная комиссия изучает представленные материалы, проводит собеседование с аттестуемым служащим.
Вопросы, задаваемые аттестуемому служащему при собеседовании, должны быть направлены на выявление соответствия его занимаемой должности или выполняемой работе, определение уровня деловых и личностных качеств.
На заседании аттестационной комиссии также заслушивается краткий отчет об итогах работы служащего за истекший период.
29. В случае неявки аттестуемого на заседание комиссии по уважительной причине рассмотрение вопроса его аттестации переносится на более поздний срок, указанный комиссией.
30. Уважительной причиной является:
1) временная нетрудоспособность служащего;
2) нахождение в отпуске или служебной командировке.
31. Отсутствие аттестуемого служащего без уважительной причины на заседании аттестационной комиссии не допускается.
При повторной неявке служащего по неуважительной причине аттестационная комиссия принимает решение о несоответствии его занимаемой должности.
32. По результатам изучения представленных материалов и собеседования со служащим каждым членом аттестационной комиссии заполняется оценочный лист на аттестуемого служащего, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, после чего аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации;
3) не соответствует занимаемой должности.
33. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом, который подписывается членами аттестационной комиссией и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
34. При проведении заседаний аттестационной комиссии секретарем может осуществляться видео-и/или аудиозапись.
35. Принятие аттестационной комиссией решения о несоответствии служащего занимаемой должности является основанием для расторжения с ним трудового договора согласно подпункту 4) пункта 1 статьи 52 Трудового кодекса Республики Казахстан.

36. Қызметшіні қайта аттестаттау осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен бастапқы аттестаттау өткен сәттен бастап алты айдан кейін өткізіледі. Аттестаттау комиссиясы қайта аттестаттауды өткізе отырып, мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді.
37. Аттестаттау комиссиясының шешімі бір ай мерзімде ұйым басшысының бұйрығымен бекітіледі.
Аттестаттау комиссиясының бекітілген шешімі қызметшінің атттестаттау парағына енгізіледі, оны қызметшіге кадр қызметі таныстырады.
Қызметші аттестаттау парағымен танысудан ерікті түрде бас тартқан жағдайда танысудан бас тарту туралы акт жасалады.
38. Қызметшінің аттестаттау парағы, оған берілген қызметтiк мiнездеме жеке iсте сақталады.
Аттестаттау комиссиясының отырысын өткізудің видео- және/немесе аудиожазбасы кадр қызметіне сақтауға беріледі.
39. Қызметші аттестаттау комиссиясының шешімімен келіспеген жағдайда, ол оны ұйымның басшысына немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
министрлігінің азаматтық
қызметшілерін аттестаттаудан өткізу
қағидаларына және шарттарына
1-қосымша
Аттестаттау парағы
Аттестаттау түрі: бастапқы - ; кезекті - ; қайталама -
(керектісін Х белгісімен белгілеу)
1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
2. Туған күні «____» _______________ 19 ___ ж.
3. Білімі, біліктілігін арттыру (соңғы 3 жылда), қайта даярлау
жөніндегі мәліметтер (қашан және қандай оқу орнын тәмамдаған, білімі
бойынша мамандығы және біліктілігі, біліктілігін арттыру, қайта
даярлау туралы құжаттар)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, олардың берілу күні
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күні
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Жалпы еңбек өтілі - ________________________________________
7. Азаматтық қызметші лауазымдарындағы жұмыс өтілі - __________

36. Повторная аттестация служащего проводится через шесть месяцев с момента проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами. Аттестационная комиссия, проведя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
37. Решение аттестационной комиссии в месячный срок утверждается приказом руководителя организации.
Утвержденное решение аттестационной комиссии заносится в аттестационный лист служащего, с которым он ознакамливается кадровой службой.
При отказе служащего от ознакомления с аттестационным листом в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
38. Аттестационный лист служащего, служебная характеристика на него хранятся в личном деле.
Видео- и/или аудиозапись проведения заседания аттестационной комиссии передается на хранение в кадровую службу.
39. В случае несогласия служащего с решением аттестационной комиссии он вправе обжаловать его руководителю организации или в суд, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих
Министерства по делам
государственной службы
Республики Казахстан
Аттестационный лист
Вид аттестации: первичная - ; очередная - ; повторная -
(нужное отметить знаком Х)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
2. Дата рождения «____» _______________ 19 ___ г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации (за
последние 3 года), переподготовке (когда и какое учебное заведение
окончил, специальность и квалификация по образованию, документы о
повышении квалификации, переподготовке)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Ученая степень, ученое звание, дата их присвоения
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Занимаемая должность и дата назначения
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Общий трудовой стаж - _____________________________________
7. Стаж работы на должностях гражданского служащего - ________

8. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің айтқан ескертулері мен
ұсыныстары: _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Аттестатталушының ой-пікірі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Аттестатталушының қызметтік мінездемесіне сәйкес азаматтық
қызметшінің қызметін тікелей басшысының бағалауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Отырысқа аттестаттау комиссиясының ______ мүшесі қатысты.
12. Аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесі толтыратын, қоса
берілетін бағалау парағына сәйкес, дауыс беру нәтижелері бойынша
азаматтық қызметшінің қызметін бағалау:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді (дауыс саны) ____;
2) қайта аттестаттауға жатады (дауыс саны) _______;*
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді (дауыс саны) ____.
13. Аттестаттау комиссиясының ұсыныстары (олар берілетін
дәлелдемелерімен қоса) ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Ескертпелер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ___________________________
(қолы, қолдың толық жазылуы)
Аттестаттау комиссиясы
төрағасының орынбасары:            ____________________________
(қолы, қолдың толық жазылуы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ____________________________
(қолы, қолдың толық жазылуы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: ___________________________
(қолы, қолдың толық жазылуы)
___________________________
(қолы, қолдың толық жазылуы)
Аттестаттаудың өткізілген күні «____» ______________ 20___ ж.
Аттестаттау қорытындысы бойынша ұйым басшысының шешімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым: _______________________________
(азаматтық қызметшінің қолы,
қолдың толық жазылуы, күні)
Ұйымның мөріне арналған орын
Ескертпе: * қайта аттестаттаудан өту кезінде шығарылмайды
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
министрлігінің азаматтық
қызметшілерін аттестаттаудан өткізу
қағидаларына және шарттарына
2-қосымша
Аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні бағалау парағы
(аттестаттау комиссиясының мүшесі толтырады)
Аттестаттау түрі: бастапқы- |_|; кезекті - |_|; қайталама - |_|
(керектісін Х белгісімен белгілеу)
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) __________________________________
Лауазымы ______________________________________________________
Аттестатталушыны бағалау ______________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық,
қанағаттанарлық емес)
Аттестаттау комиссиясы мүшесінің шешімі (аталғандардың бірі:
атқаратын лауазымына сәйкес келеді, қайта аттестаттауға жатады*;
атқаратын лауазымына сәйкес келмейді):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясы мүшесінің өз шешіміне негіздемесі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі ______________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда),
қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы _____________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда),
қолы)
Күні «___» ____________ 20__ жыл
* қайта аттестаттаудан өту кезінде шығарылмайды

8. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии: __________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Мнение аттестуемого:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным
руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
11. На заседании присутствовало ________ членов аттестационной
комиссии.
12. Оценка деятельности гражданского служащего по результатам
голосования согласно прилагаемому оценочному листу, заполняемому
каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов) ___;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _______;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов)_.
13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются) _____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
14.Примечания_________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: ________________________
(подпись, расшифровка подписи)
Заместитель председателя
аттестационной комиссии:          ____________________________
(подпись, расшифровка подписи)
Секретарь аттестационной комиссии: ___________________________
(подпись, расшифровка подписи)
Члены аттестационной комиссии:     ___________________________
(подпись, расшифровка подписи)
___________________________
(подпись, расшифровка подписи)
___________________________
(подпись, расшифровка подписи)
___________________________
(подпись, расшифровка подписи)
Дата проведения аттестации «____» ______________ 20___ г.
Решение руководителя организации по итогам аттестации
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился(ась): _____________________
(подпись гражданского служащего, расшифровка подписи, дата)
Место для печати организации
Примечание: * при проведении повторной аттестации не выставляется
Приложение 2
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих
Министерства по делам
государственной службы
Республики Казахстан
Оценочный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
Вид аттестации: первичная - |__|; очередная - |__|; повторная - |__|
(нужное отметить знаком Х)
Ф.И.О. (при его наличии) ____________________________________________
Должность ___________________________________________________________
Оценка аттестуемого__________________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*;
не соответствует занимаемой должности):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии _________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Секретарь аттестационной комиссии ____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Дата «___» ____________ 20__года
* при проведении повторной аттестации не вносится