Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 22 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 28 сәуірде № 13642 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 2016 жылғы 31 желтоқсандағы № 113 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 31.12.2016 № 113 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 15) тармақшасын орындау мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесі бекітілсін.
2. Жауапты құрылымдық бөлімшелер ашық деректердің
интернет-порталында орналастыру үшін ақпаратты уақтылы және сапалы ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Заң департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелімінен кейін он күнтізбелік күннен кейін оның мерзімді баспа басылымдарында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелімінен кейін бес жұмыс күнінен соң оның "Қазақстан Республикасы Әділет министрілігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізілу үшін жолдануын қамтамасыз етсін.
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің интернет-ресурсында орналастырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істерінің вице-министрі И.М. Ахметоваға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
министрі
Т. Донақов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
________________Ә. Исекешев
28 наурыз 2016 жыл
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
министрінің
2016 жылғы 29 қаңтардағы
№ 22 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесі
Ашық деректер жинағының атауы
Өзектілеу кезеңі
Ұсыну мерзімі
Дереккөз (ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы немесе мемлекеттік орган API жүйесі арқылы)
Жауапты тұлға
1
Лауазымдардың санаттары, жынысы, жас сараптамасына қатысты мемлекеттік қызметшілер бойынша статистикалық ақпарат (кадрлардың жай-күйінің мониторингі)
жыл сайын
есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-не дейін
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Мемлекеттік қызмет департаменті
2
Мемлекеттік қызметшілердің білімі туралы статистикалық ақпарат (кадрлардың жай-күйінің мониторингі)
жыл сайын
есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-не дейін
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Мемлекеттік қызмет департаменті
3
Мемлекеттік қызметшілердің заңнаманы білуге қатысты тестілеудің нәтижелері туралы және жеке қасиеттеріне бағалау жүргізу бойынша статистикалық ақпарат
жыл сайын
есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-не дейін
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Мемлекеттік қызмет департаменті
4
ҚР МҚІМ Этика бойынша кеңестердің жұмыс нәтижелері туралы ақпарат
тоқсан сайын
есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-не дейін
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау басқармасы
5
Мемлекеттік қызметшілердің штаттық саны бойынша статистикалық ақпарат
жыл сайын
есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-не дейін
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Мемлекеттік қызмет департаменті
6
Мемлекеттік қызметке үміткерлер үшін талаптар
жыл сайын
есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-не дейін
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Мемлекеттік қызмет департаменті
7
Сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін сыртқы талдау нәтижелері бойынша талдау анықтамасы
талдау жүргізудің қорытындылары бойынша
анықтамаға қол қойылған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат департаменті
8
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениет қалыптастыру бойынша ақпарат
тоқсан сайын
есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-не дейін
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат департаменті
9
Орталық және аумақтық деңгейдегі бөлінісінде бос лауазымдарға конкурстар туралы ақпарат
тұрақты негізде
хабарландыру түсуіне орай
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Мемлекеттік қызмет департаменті
10
Мемлекеттік органдарда конкурстарды өткізу нәтижелері туралы ақпарат
жыл сайын
есептік жылдық кезеңнен кейінгі 20 ақпанда
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Мемлекеттік қызмет департаменті
11
Барлық ОМО және ЖАО-ғы бос лауазымдар туралы мәлімет
жыл сайын
есептік жылдық кезеңнен кейінгі
20 ақпанда
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Мемлекеттік қызмет департаменті
12
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді және мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді тестiлеу кестесі
тұрақты негізде
ақпарат түсуіне орай
ашық деректер интернет-порталы АЖО арқылы
ҚР МҚІМ Мемлекеттік қызмет департаменті
Қысқартылған сөздердің толық жазылуы:
ҚР МҚІМ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері
министрлігі;
AЖО – ашық деректер жиынтығын орналастыру үшін мемлекеттік органның
автоматтандырылған жұмыс орны;
API – (application programming interface) – қосымшаларды
бағдарламалау интерфейсі, сыртқы бағдарламалық өнімдерде
пайдалану үшін қосымшамен (кітапханамен, сервиспен) берілетін
дайын бағдарламалар жиынтығы.
ОМО – орталық мемлекеттік органдар;
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар.

Об утверждении перечня открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных
Приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2016 года № 13642. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31 декабря 2016 года № 113 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31.12.2016 № 113 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Во исполнение подпункта 15) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных.
2. Ответственным структурным подразделениям своевременно и качественно предоставлять информацию для размещения на интернет-портале открытых данных.
3. Юридическому департаменту Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и
информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по делам государственной службы Республики Казахстан Ахметову И.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Министр по делам
государственной службы
Республики Казахстан
Т. Донаков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
________________А. Исекешев
28 марта 2016 года
Утвержден
приказом Министра по делам
государственной службы
Республики Казахстан
от 29 января 2016 года № 22
Перечень
открытых данных, размещаемых на интернет-портале
Наименование набора открытых данных
Период актуализации
Срок
предоставления
Источник через АРМ интернет-портала открытых данных или через API системы государственного органа
Ответственное подразделение
1
Статистическая информация по государственным служащим в разрезе возрастных категорий, пола, категории должностей (мониторинг состояния кадров)
ежегодно
к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы МДГС РК
2
Статистическая информация об образовании государственных служащих (мониторинг состояния кадров)
ежегодно
к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы МДГС РК
3
Статистическая информация о результатах тестирования государственных служащих на знание законодательства и по оценке личных качеств
ежегодно
к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы МДГС РК
4
Информация о результатах работы Советов по этике МДГС РК
ежеквартально
к 15 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Управление контроля в сфере государственной службы МДГС РК
5
Статистическая информация по штатной численности государственных служащих
ежегодно
к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы МДГС РК
6
Требования для претендентов на государственную службу
ежегодно
к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы МДГС РК
7
Аналитическая справка по результатам внешнего анализа коррупционных рисков
по итогам проведения анализа
в течение 10 рабочих дней со дня подписания справки
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент антикоррупционной политики МДГС РК
8
Информация по формированию антикоррупционной культуры
ежеквартально
к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент антикоррупционной политики МДГС РК
9
Информация о конкурсах на вакантные должности в разрезе центрального и регионального уровней
на постоянной основе
по мере поступления объявлений
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы МДГС РК
10
Информация о результатах проведения конкурсов в государственных органах
ежегодно
к 20 февраля следующего года за отчетным
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы МДГС РК
11
Сведения о вакантных должностях во всех ЦГО и МИО
ежегодно
к 20 февраля следующего года за отчетным
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы МДГС РК
12
График тестирования административных государственных служащих и кандидатов на занятие административных государственных должностей
на постоянной основе
по мере поступления информации
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной службы МДГС РК
Расшифровка аббревиатур:
МДГС РК – Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан;
APM – автоматизированное рабочее место государственного органа на интернет-портале для размещения наборов открытых данных;
API – (application programming interface) – интерфейс программирования приложений, набор готовых программ, предоставляемых приложением (библиотекой, сервисом) для использования во внешних программных продуктах;
ЦГО – центральные государственные органы;
МИО – местные исполнительные органы.