"Білім беру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 204 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 25 наурыздағы № 218 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 сәуірде № 13667 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 351 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.08.2020 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім беру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 204 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11120 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Білім беру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
9-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) іске асырылатын білім беру оқу бағдарламаларына байланысты қосымша келесі құжаттар ұсынылады:
бастауыш білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
үлгілік оқу жоспарларына сәйкес әзірленген білім беру ұйымының басшысы бекіткен оқу жұмыс жоспарларының электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
негізгі орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
үлгілік оқу жоспарларына сәйкес әзірленген білім беру ұйымының басшысы бекіткен оқу жұмыс жоспарларының электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
техникалық және кәсіптік білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына және үлгілік оқу жоспарына сәйкес оқытудың толық кезеңін қамтитын мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген, сұратылып отырған мамандықтың оқу жұмыс жоспарының электрондық көшірмелері;
сұратылып отырған мамандыққа немесе біліктілікке сәйкес практикадан өткізу базалары ретінде айқындалған ұйымдармен жасалған шарттардың электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына және үлгілік оқу жоспарына сәйкес оқытудың толық кезеңін қамтитын мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген сұратылып отырған мамандықтың оқу жұмыс жоспарының электрондық көшірмелері;
сұратылып отырған мамандыққа немесе біліктілікке сәйкес практикадан өткізу базалары ретінде айқындалған ұйымдармен жасалған шарттардың электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
діни білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандартына сәйкес әзірленген және білім беру ұйымының басшысы бекіткен білім беру бағдарламаларының және оқу жоспарларының электрондық көшірмелері;
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің оқу әдебиеті қорына берілген дінтану сараптамасының оң қорытындысының электрондық көшірмесі;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
республикалық діни бірлестік қолдаухатының электрондық көшірмесі;
мәлімделген діни білім беру бағдарламаларына Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Дін істері комитетінің қорытынды хатының электрондық көшірмесі;
жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 204 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на образовательную деятельность"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 25 марта 2016 года № 218. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2016 года № 13667. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 351.
Сноска. Утратил силу в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 17.08.2020 № 351 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 204 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на образовательную деятельность" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11120, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 16 июня 2015 года) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью".";
в Стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на образовательную деятельность", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью"";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью" (далее – государственная услуга).";
подпункт 2) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"2) в зависимости от реализуемых образовательных учебных программ дополнительно прилагаются следующие документы:
"для деятельности организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального образования:
формы сведений согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии рабочих учебных планов, разработанных в соответствии с типовыми учебными планами, утвержденных руководителем организации образования;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего образования и общеобразовательные учебные программы общего среднего образования:
формы сведений согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии рабочих учебных планов, разработанных в соответствии с типовыми учебными планами, утвержденных руководителем организации образования;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального образования:
формы сведений согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии рабочего учебного плана согласно запрашиваемой специальности, разработанного на полный период обучения, в соответствии с государственным общеобязательным стандартом технического и профессионального образования и типовым учебным планом соответствующей специальности на государственном и русском языках;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики в соответствии с запрашиваемой специальностью или квалификацией;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы послесреднего образования:
формы сведений согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии рабочего учебного плана согласно запрашиваемой специальности, разработанного на полный период обучения, в соответствии с государственным общеобязательным стандартом технического и профессионального послесреднего образования и типовым учебным планом соответствующей специальности на государственном и русском языках;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики в соответствии с запрашиваемой специальностью или квалификацией;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования, реализующих духовные образовательные программы:
формы сведений согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии образовательных программ и учебных планов, разработанных в соответствии с государственным общеобязательным стандартом и утвержденных руководителем организации образования;
электронная копия положительного заключения религиоведческой экспертизы фонда учебной литературы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
электронная копия ходатайства республиканского религиозного объединения;
электронная копия письма-заключения Комитета по делам религии Министерства культуры и спорта Республики Казахстан на заявленные религиозные образовательные программы;
для деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы высшего образования:

осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
жоғары білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына және үлгілік оқу жоспарына сәйкес оқытудың толық кезеңін қамтитын мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген, сұратылып отырған мамандықтың оқу жұмыс жоспарының электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын сұратылып отырған мамандыққа сәйкес практикадан өткізу базалары ретінде айқындалған ұйымдармен жасалған шарттардың электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
"магистр" дәрежесін бере отырып жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына және үлгілік оқу жоспарына сәйкес оқытудың толық кезеңін қамтитын мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген, сұратылып отырған мамандықтың оқу жұмыс жоспарының электрондық көшірмелері;
білім беру немесе ғылыми немесе ғылыми-білім беру ұйымдарымен немесе ғылыми-өндірістік орталықтармен оқытудың толық кезеңін қамтитын ынтымақтастық туралы келісімдердің электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын Техникалық ерекшеліктер мен Жұмыстардың күнтізбелік жоспарымен қоса ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуге арналған ұйымдармен және кәсіпорындармен шарттардың электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын практикадан өткізу базалары ретінде айқындалған, оның ішінде ғылыми тағылымдамадан өтетін ұйымдармен шарттардың электрондық көшірмелері;
жоғары оқу орнынан кейінгі медициналық білімнің білім беру бағдарламаларын (резидентура) іске асыратын білім беру ұйымдары мен ғылыми ұйымдардың қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3, 4, 5, 6, 7, 13, 14-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына және үлгілік оқу жоспарына сәйкес оқытудың толық кезеңін қамтитын мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген, сұратылып отырған мамандықтың оқу жұмыс жоспарының электрондық көшірмелері;
практикадан өткізу базалары ретінде айқындалған, оқытудың толық кезеңін қамтитын ұйымдармен жасалған шарттардың электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасына, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетіне, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты "философия докторы (PhD)" және "бейіні бойынша доктор" дәрежесін бере отырып, жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:

формы сведений согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии рабочего учебного плана согласно запрашиваемой специальности, разработанного на полный период обучения, в соответствии с государственным общеобязательным стандартом высшего образования и типовым учебным планом соответствующей специальности на государственном и русском языках;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики, в соответствии с запрашиваемой специальностью охватывающих полный период обучения;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования и научных организаций, реализующих образовательные программы послевузовского образования с присуждением степени "магистр":
формы сведений согласно приложениям 1, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 12, 13, 14 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии рабочего учебного плана согласно запрашиваемой специальности, разработанного на полный период обучения, в соответствии с государственным общеобязательным стандартом послевузовского образования и типовым учебным планом соответствующей специальности на государственном и русском языках;
электронные копии соглашений о сотрудничестве с организациями образования или научными или научно-образовательными или научно-производственными центрами охватывающих полный период обучения;
электронные копии договоров с организациями и предприятиями на проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ с приложением Технической спецификации и Календарного плана работ охватывающего полный период обучения;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики, в том числе на прохождение научной стажировки охватывающих полный период обучения;
для деятельности организаций образования и научных организаций, реализующих образовательные программы послевузовского медицинского образования (резидентуры):
формы сведений согласно приложениям 3, 4, 5, 6, 7, 13, 14 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии рабочего учебного плана и согласно запрашиваемой специальности, разработанного на полный период обучения в соответствии с государственным общеобязательным стандартом послевузовского образования соответствующей специальности;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики, охватывающие полный период обучения;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования, подведомственных Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, Комитету национальной безопасности Республики Казахстан, Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Министерству обороны Республики Казахстан, реализующих образовательные программы послевузовского образования с присуждением степени доктора философии (PhD) и доктора по профилю:

осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 3, 4, 5, 6, 13, 14-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына және үлгілік оқу жоспарына сәйкес оқытудың толық кезеңін қамтитын мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген сұратылып отырған мамандықтың оқу жұмыс жоспарының электрондық көшірмелері;
ғылыми алмасу мәселелерін регламенттейтін келісімдердің электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
"философия докторы (PhD)" және "бейіні бойынша доктор" дәрежесін бере отырып, жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының және ғылыми ұйымдардың қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 3, 4, 5, 6, 9, 14, 15-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына және үлгілік оқу жоспарына сәйкес оқытудың толық кезеңін қамтитын мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленеген, сұратылып отырған мамандықтың оқу жұмыс жоспарының электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын шетелдік ғалымдармен келісімдердің электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын Техникалық ерекшеліктер мен Жұмыстардың күнтізбелік жоспарымен қоса ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуге арналған ұйымдармен және кәсіпорындармен шарттардың электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын аккредиттелген шетелдік жоғары оқу орындарымен ғылыми алмасу туралы шарттардың электрондық көшірмелері;
сұратылып отырған мамандық бейініне сәйкес шетелдік жоғары оқу орнының бағдарламаларын аккредиттеу туралы куәліктің электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын, сұратылып отырған мамандыққа сәйкес практикадан өткізу базалары ретінде айқындалған ұйымдармен шарттардың және ғылыми тағылымдамадан өту шарттарының электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.edu.gov.kz, control.edu.gov.kz интернет-ресурстарында орналыстырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
16-қосымша алынып тасталсын.

формы сведений согласно приложениям 1, 3, 4, 5, 6, 13, 14 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии рабочего учебного плана согласно запрашиваемой специальности, разработанных на полный период обучения в соответствии с государственным общеобязательным стандартом послевузовского образования соответствующей специальности;
электронные копии соглашений, регламентирующих вопросы научного обмена;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы послевузовского образования с присуждением степени доктора философии (PhD) и доктора по профилю:
формы сведений согласно приложениям 1, 3, 4, 5, 6, 9, 14, 15 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии рабочего учебного плана согласно запрашиваемой специальности, разработанного на полный период обучения, в соответствии с государственным общеобязательным стандартом послевузовского образования и типовым учебным планом соответствующей специальности на государственном и русском языках;
электронные копии соглашений с зарубежными учеными охватывающих полный период обучения;
электронные копии договоров с организациями и предприятиями на проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ с приложением Технической спецификации и Календарного плана работ на полный период обучения;
электронные копии договоров о научном обмене с аккредитованными зарубежными высшими учебными заведениями охватывающие полный период обучения;
электронные копии свидетельства об аккредитации программ зарубежного высшего учебного заведения соответствующих профилю запрашиваемой специальности;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики и договоров на прохождение зарубежной стажировки в соответствии с запрашиваемой специальностью охватывающие полный период обучения;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах: www.edu.gov.kz, control.edu.gov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему приказу;
приложение 16 исключить.

2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (С. Нюсупов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып жолдауды;
3) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мөрімен расталған және осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Т.О. Балықбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
____________________Ә.Ө.Исекешев
2016 жылғы 31 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________Е.А. Досаев
2016 жылғы 30 наурыз
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
1-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Педагог және оқытушы кадрлармен жасақталуы туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
(______________ жағдай бойынша)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы мен жері
Тұрғылықты ме кен жайы
Базалық білімі, мамандығы, бітірген жылы
Негізгі жұмыс орны (ұйым ның мекен жайы)
Қосымша жұмыс орны (қоса атқару)
Сотталмағандығы (сотталғандығы) туралы мәлімет
Санаты, берілген күні, санат берілгені туралы бұйрықтың нөмірі*
Дәрігерлік бақылаудан өткені туралы мәлемет (санитарлық кітаптың болуы)
Магистр академиялық дәрежесі туралы мәлімет (мамандығы, бітіру жылы)
Ғылым кандидаты дәрежесібар болуы, мамандығы, берілген жылы
Ғылым докторы дәрежесі бар болуы, мамандығы, берілген жылы
Доктор (PhD) дәрежесі бар болуы, мамандығы, берілген жылы
Оқытатын пәні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Ескертпе* бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдары үшін
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
2-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Оқу және ғылыми әдебиеттер қорының болуы туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
(______________ жағдай бойынша)
Р/с
Кәсіп, мамандық бойынша оқу пәні, қызмет түрі, оқыту және тәрбиелеу бағдарламасының бөлімі
Пәнді оқитын білім алушылардың саны (болжамды жинақталуы)
Оқу әдебиеті (атауы, басылып шыққан жылы, авторлары)
Оқу-әдістемелік, ғылыми әдебиеттер (атауы, басылып шыққан жылы, авторлары) *
Данасының саны
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Ескертпе *техникалық және кәсіптік, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары үшін толтырылады
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
3-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Медициналық қызмет көрсетудің болуы, соның ішінде
медициналық пункттің болуы және медициналық қызметке
лицензия туралы мәліметтер
______________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
(______________ жағдай бойынша)
Білім беру процесі жүргізілетін құрылыстың нақты мекенжайы
Медициналық пункттің алаңы (м2)
Медициналық қызметке лицензия туралы мәлімет (нөмірі)
Ескертпе
1
2
3
4
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
4-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Санитариялық қағидалар мен нормаларға сәйкес тамақтандыру
объектісінің болуы туралы мәліметтер
_________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
(_____________ жағдай бойынша)
Білім беру процесі жүргізілетін құрылыстың нақты мекенжайы
Тамақтану объектісінің атауы (асхана, буфет, дәмхана)
Өткізу қабілеті (отыратын орындар саны)
Тамақтану объектісінің санитариялық қағидалар мен нормаларға сәйкестігі туралы санитариялық- эпидемиологиялық қорытындының болуы (күні және нөмірі)
Ескертпе (тамақтану объектісін жалға берген жағдайда жалға алушылар туралы мәліметтерді көрсету)
1
2
3
4
5
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
5-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Пайдалы оқу алаңы, материалдық-техникалық базасы мен техникалық
оқу құралдарының болуы туралы мәліметтер
_________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
(______________ жағдай бойынша)
Құрылыстың үлгісі (үлгі жоба, ыңғайластырылған, өзге) білім беру процесі жүргізілетін құрылыстың нақты мекенжайы
Материалдық қаржы активтерінің болуы (меншік, шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығында тиесілі)

2. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (С. Нюсупов) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде, заверенной печатью Министерства образования и науки Республики Казахстан и удостоверенной электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Балыкбаева Т.О.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
"СОГЛАСОВАН"
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
____________________ Исекешев А.О.
31 марта 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
___________________ Досаев Е.А.
30 марта 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения об укомплектованности педагогическими и
преподавательскими кадрами
________________________________________________________________
(наименование организации образования)
(по состоянию на ________)
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Год и место рождения
Адрес по месту жительства
Базовое образование, специальность, квалификация по диплому год окончания
Основное место работы (адрес организации)
Дополнительное место работы (совместительство)
Сведения об отсутствии (наличии) судимости
Категория, дата присвоения, номер приказа о присвоении категории*
Сведения о прохождении медицинского осмотра (наличие санитарной книжки)
Сведения об академической степени магистр (специальность, год окончания)
Ученая степень, специальность, год присуждения
Ученое звание (по профилю), специальность год присвоения
Преподаваемый предмет, дисциплина
кандидат наук
доктор наук
доктор (PhD)
доцент
профессор
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Примечание *для организаций начального, основного среднего,
общего среднего образования
Приложение 2
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218_ _
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о наличии фонда учебной и научной литературы
_______________________________________________________________
(наименование организации образования)
(по состоянию на ________)
п/п
Учебная дисциплина по профессии, специальности, вид деятельности, раздел программы воспитания и обучения
Количество обучающихся, изучающих дисциплину (предполагаемый набор)
Учебная литература (название, год издания, авторы)
Учебно-методическая, научная литература (название, год издания, авторы)*
Количество не менее 1 экземпляра.
1
2
3
4
5
6
Всего:
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Примечание *заполняется для организаций технического и
профессионального, высшего и послевузовского образования
Приложение 3
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о наличии медицинского обслуживания, в том числе о
наличии медицинского пункта и лицензии на медицинскую
деятельность
______________________________________________________________
(наименование организации образования)
(по состоянию на ________)
Фактический адрес строения занятого под образовательный процесс
Площадь медицинского пункта (м2)
Сведения о лицензии на медицинскую деятельность (номер)
Примечание
1
2
3
4
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 4
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о наличии объекта питания, соответствующего
санитарным правилам и нормам
___________________________________________________
(наименование организации образования)
(по состоянию на ________)
Фактический адрес строения занятого под образовательный процесс
Наименование объекта питания
(столовая, буфет, кафе)
Пропускная способность (количество посадочных мест)
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта питания санитарным правилам и нормам (дата и номер)
Примечание (в случае сдачи объекта питания в аренду указать сведения об арендаторах)
1
2
3
4
5
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 5
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о полезной учебной площади, наличии
материально-технической базы и технических средств
обучения
_______________________________________________________________
(наименование организации образования)
(по состоянию на ________)
Тип строения (типовой проект, приспособленное, иное), фактический адрес строений, занятых под образовательный процесс
Наличие материально-финансовых активов (принадлежащие на праве собственности, хозяйственного ведения или оперативного управления)

Жалпы алаңы барлығы (м2), пайдалы алаңы (м2), оқу алаңы (м2)
Үй-жайлардың түрі (кабинеттер, дәрісхана аудиториялары, практикалық сабақтарға арналған кабинеттер, нақты мамандықтар, кәсіптер бойынша зертханалар мен шеберханалар, мәжіліс және дене шынықтыру залдары), әлеуметтік-тұрмыстық және өзге мақсаттағы, олардың саны
1
2
3
4
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
6-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
6-қосымша
Нысан
Білім беру процесін материалдық-техникалық қамтамасыз етуі,
соның ішінде компьютерлердің, оқу зертханаларының, оқу пәндері
кабинеттерінің болуы туралы туралы мәліметтер
Ауданы көрсетілген ғимараттың (құрылыстың) нақты мекенжайы
Атауы мен ауданы* көрсетілген пәндер кабинеті
Оқу-өндірістік шеберханалар, оқу-тәжірибелік учаскелер, оқу шаруашылыктары, оқу полигондары*(м2)
Оқу зертханалары* (м2)
Түрі, саны, шығарылым күні көрсетілген оқу-зертхана жабдықтарының тізбесі
Мәжіліс залы, спорт залы (м2)
Компьютерлердің жалпы саны көрсетілген компьютерлік сыныптар (м2), мультимедиалық техникалармен жарақталуын көрсету
Кітапхана
1
2
3
4
5
6
7
8
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Ескертпе * техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары үшін сұратылып отырған мамандық немесе біліктілік бөлінісінде беріледі
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
7-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
7-қосымша
Нысан
Ағымдағы оқу жылына сұратылып отырған мамандық немесе
біліктілік бойынша бір маманға кететін ең төменгі шығыс
туралы мәліметтер *
Мамандықтың атауы
Шығыстар көлемі *
4 айға
8 айға
1
2
3
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Ескертпе * магистратура мамандықтары бойынша лицензия алған кезде ғылыми-педагогикалық магистратура үшін бөлек, бейіндік магистратура үшін бөлек шығыстардың сомасы жеке көрсетілуі қажет
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
8-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
8-қосымша
Нысан
Цифрлық тасымалдағыштардағы оқу және ғылыми әдебиеттер
қорының бары туралы мәліметтер
___________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
(______________ жағдай бойынша)
Р/с
Кәсіп, мамандық бойынша оқу пәні
Атауы, жасалған жылы
Авторлары
1
2
3
4
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
9-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
9-қосымша
Нысан
Лицензияланатын мамандыққа сәйкес бакалавриат және/немесе
магистратура (алдыңғы деңгей) бойынша лицензияның бар
болуы туралы мәліметтер
Р/ с
Бакалавриат мамандығының атауы
Лицензияның нөмірі, берілген күні
Магистратура мамандығының атауы*
Лицензияның нөмірі, берілген күні
1
2
3
4
5
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
10-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
10-қосымша
Нысан
Жүргізетін пәннің бейініне сәйкес бес жылда бір рет
кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан
өткені туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Тақырыптың атауы
Оқыған орны мен кезеңі
Оқыған ұйымның атауы
Сағаттар саны
Аяқталу нысаны
1
2
3
4
5
6
7
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
11-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
11-қосымша
Нысан
Бір оқытушыға есептегенде студенттер контингентінің
сәйкестігі туралы мәліметтер
Мамандықтың атауы
Сұратылып отырған мамандық бойынша болжамды студенттер (адам) контингенті
Сұратылып отырған мамандық бойынша профессор-оқытушылар құрамы туралы мәліметтер (адам)
мемлекеттік тілде
орыс тілінде
мемлекеттік тілде
орыс тілінде
1
2
3
4
5
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
12-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
12-қосымша
Нысан
АҚ "Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығында" тіркелген,
жоғары оқу орнының іргелі және қолданбалы тақырыптары
көрсетілген, білім беру ұйымының ғылыми-зерттеу
жұмысы туралы мәліметтер
Ғылыми-зерттеу жұмыстары тақырыбының атауы
АҚ "Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығында" тіркелгені туралы мәліметтер
Қаржыландыру көздері
Қаржыландыру көлемі
Іске асырылу мерзімі
Қоса орындаушылар (болған жағдайда)
Тапсырыс берушілер (болған жағдайда)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
13-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
13-қосымша
Нысан
Тиісті мамандықтар бойынша жұмыс өтілі, ғылыми жарияланымдары
мен оқу құралдары, көрсетілген ғылыми жетекшілер туралы
ақпараттарды қамтитын ғылыми жетекшілікті жүзеге асыру
туралы мәліметтер
Р/с №
Ғылыми жетекшінің Т.А.Ә. (бар болса)
Білімі туралы ақпарат ("ғылым кандидаты" және/немесе "бейіні бойынша доктор" және/немесе "философия докторы (РhD)" дәрежесі бар болуы туралы мәліметтер, резидентураны бітіргені туралы мәліметтер)
Жұмыс өтілі (ғылыми-педагогикалық, клиникалық)
Жарияланымдар тізбесі
Оқу құралдарының тізбесі
отандық мерзімді басылымдарда
шетелдік мерзімді басылымдарда
халықаралық конференция еңбектерінде
1
2
3
4
5
6
7
8
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
14-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
14-қосымша
Нысан
Мамандандырылған ғылыми-техникалық, ғылыми-әдістемелік,
клиникалық, эксперименталдық базалардың болуы
туралы мәліметтер *
Ғылыми-зерттеу институтының, клиникалық базасының, ғылыми зертханасының, техникалық паркінің, бизнес-инкубаторының болуы (қажеттісін таңдау)
Орналасқан мекенжайы
Меншік құқығында немесе шарт негізінде
Ескертпе (базаның қызметі туралы қысқаша ақпарат)
1
2
3
4
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 25 наурыздағы
№ 218 бұйрығына
15-қосымша
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
15-қосымша
Нысан
Шетелдік ғалымдар туралы туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
(Білім беру ұйымының атауы) (__________ жағдай бойынша)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туылған жылы мен орны
Азаматтығы
Базалық білімі, мамандығы, бітірген жылы
Негізгі жұмыс орны (организацияның атауы, мекенжайы)
Қосымша жұмыс орны (қоса атқарушы)
ғылым кандидаты, мамандығы, берілген жылы
ғылым докторы, мамандығы, берілген жылы
(PhD) докторы, мамандығы, берілген жылы
Жүргізетін пәні, сабағы (ғылыми жетекші туралы мәлімет)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)

Общая площадь всего (м2), полезная площадь (м2), учебные помещения (м2)
Вид помещений (кабинеты, лекционные аудитории, для практических занятий, лаборатории, мастерские по конкретным квалификациям, специальностям, актовые и физкультурные залы), социально-бытового и иного назначения, их количество
1
2
3
4
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 6
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о материально-техническом обеспечении образовательного
процесса, в том числе о наличии компьютеров, наличии учебных
лабораторий, учебных предметных кабинетов
Фактический адрес здания (строения) с указанием площади
Предметные кабинеты с указанием наименования и площади*
Учебно-производственные мастерские, учебно-опытные участки, учебные хозяйства, учебные полигоны*
2)
Учебные лаборатории*
2)
Перечень учебно-лабораторного оборудования с указанием вида, количества, даты выпуска
Актовый зал, спортивный зал (м2)
Компьютерные классы (м2) с указанием общего количества компьютеров, указание оснащенности мультимедийной техникой
Библиотека
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Примечание *для организаций технического и профессионального,
послесреднего, высшего и послевузовского образования информация
представляется в разрезе запрашиваемой специальности или квалификации
Приложение 7
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о соответствии минимальных затрат на одного
специалиста по запрашиваемой специальности или квалификации на
текущий учебный год*
Наименование специальностей
Сумма затрат*
на 4 месяца
на 8 месяцев
1
2
3
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Примечание *при получении лицензии по специальностям
магистратуры необходимо указывать отдельно сумму затрат отдельно для
научно-педагогической магистратуры, отдельно для профильной
магистратуры
Приложение 8
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 8
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о наличии учебной и научной литературы на цифровых
носителях
__________________________________________________________
(наименование организации образования)
(по состоянию на ________)
№ п/п
Учебная дисциплина по профессии, специальности
Название, год создания
Автор(ы)
1
2
3
4
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 9
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 9
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о наличии лицензий по бакалавриату и/или
магистратуре, (предыдущему уровню) согласно лицензируемой
специальности*
Наименование специальности бакалавриата
Номер лицензии, дата выдачи
Наименование специальности магистратуры*
Номер лицензии, дата выдачи
1
2
3
4
5
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 10
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 10
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о повышении квалификации и переподготовке кадров, за
последние пять лет в соответствии с профилем преподаваемых
дисциплин
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Наименование темы
Место и период прохождения обучения
Наименование организации, в которой проходило обучение
Количество часов
Форма завершения
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 11
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 11
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о соответствии контингента студентов в расчете на
одного преподавателя
Наименование специальности
Предполагаемый контингент студентов по запрашиваемой специальности (человек)
Сведения о профессорско-преподавательском составе по запрашиваемой специальности (человек)
на государственном языке
на русском языке
на государственном языке
на русском языке
1
2
3
4
5
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 12
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 12
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о научно-исследовательской работе организации
образования, с указанием фундаментальных и прикладных тем
высшего учебного заведения, зарегистрированных в АО
"Национальный центр научно-технической информации"
Наименование темы научно-исследовательской работы
Сведения о регистрации в АО "Национальный центр научно-технической информации"
Источники финансирования
Объем финансирования
Сроки реализации
Соисполнители (при наличии)
Заказчики (при наличии)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 13
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 13
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения об осуществляющих научное руководство научных
руководителях по соответствующей специальности с
указанием стажа работы, научных публикаций и учебных пособий
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Сведения об образовании (сведения о присвоении ученой степени, сведения об окончании резидентуры)
Стаж работы (научно-педагогической, клинической)
Перечень публикаций
Перечень учебных пособий
в отечественных периодических изданиях
в зарубежных периодических изданиях
в трудах международных конференции
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 14
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 14
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о наличии специализированной научно-технической,
научно-методической, клинической, экспериментальной базы*
Наличие научно-исследовательского института, клинической базы, научной лаборатории, технопарка, бизнес-инкубатора (выбрать нужное)
Адрес местонахождения
На праве собственности либо на договорной основе
Примечание (краткая информация о деятельности базы)
1
2
3
4
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Примечание *информация представляется в разрезе запрашиваемой
специальности или квалификации
Приложение 15
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 25 марта 2016 года № 218
Приложение 15
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о зарубежных ученых
_____________________________________________________________________
(наименование организации образования)
(по состоянию на ________)
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Год и место рождения
Гражданство
Базовое образование, специальность, год окончания
Основное место работы (наименование и адрес организации)
Дополнительное место работы (совместительство)
Ученая степень, специальность, год присуждения
Преподаваемый предмет, дисциплина (сведения о научном руководстве)
кандидат наук
доктор наук
доктор (PhD)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)