"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/271 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 31 наурыздағы № 146 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 12 мамырда № 13697 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2021 жылғы 15 наурыздағы № 77 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 15.03.2021 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 02.06.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/271 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11008 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларында:
4, 5, 6-тармақтар алып тасталсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Субсидиялар дайындаушы ұйымдарға тиісті есептік жылдың барлық салықтық кезеңдері үшін есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасы бойынша төленеді.
Субсидияларды есептеуді өтінім қосымшасына сәйкес дайындаушы ұйым жүргізеді.
Дайындаушы ұйым өнімді өткізгенде осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес белгіленген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасының субсидияларын есептеу кезінде дайындаушы ұйым қолданылатын ауыл шаруашылығы өнімі бірлігінің барынша рұқсат етілген құнынан асырған жағдайда, субсидия мөлшері барынша рұқсат етілген құн бойынша есептеледі.
Егер өткізілген өнімнің нақты құны осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес белгіленген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасының субсидияларын есептеу кезінде дайындаушы ұйым қолданатын ауыл шаруашылығы өнімі бірлігінің барынша рұқсат етілген құнынан төмен болса, субсидия мөлшері нақты құн бойынша есептеледі.
Бұл ретте, дайындаушы ұйым тиісті есептік жылдың барлық салықтық кезеңдері үшін декларациялар бойынша төлеуге есептелген қосылған құн салығының сомасынан төмен қосылған құн салығы сомасын төлеген жағдайда, субсидиялар мөлшері нақты төленген қосылған құн салығының сомасына тең болады.
Дайындаушы ұйым тиісті есептік жылдың барлық салықтық кезеңдері үшін декларациялар бойынша есептелгеннен артық қосылған құн салығы сомасын төлеген жағдайда, субсидиялар мөлшері есептік жылдың тиісті салықтық кезеңдері үшін декларациялар бойынша төлеуге есептелген қосылған құн салығы сомасына тең болады.";
5-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/271 "Об утверждении Правил субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 146. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2016 года № 13697. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2021 года № 77.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 15.03.2021 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 02.06.2016 г.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/271 "Об утверждении Правил субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11008, опубликованный 8 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость, утвержденных указанным приказом:
пункты 4, 5, 6 исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Субсидии заготовительным организациям выплачиваются по сумме налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость за все налоговые периоды соответствующего отчетного года.
Расчет субсидий производится заготовительной организацией в соответствии с приложением к заявке.
В случае превышения при реализации продукции заготовительной организацией максимально допустимой стоимости единицы сельскохозяйственной продукции, применяемой заготовительной организацией при расчете субсидий суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость, установленной, согласно приложению 4-1 к Правилам, размер субсидий рассчитывается по максимально допустимой стоимости.
Если фактическая стоимость реализованной продукции составляет ниже максимально допустимой стоимости единицы сельскохозяйственной продукции, применяемая заготовительной организацией при расчете субсидий суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость установленной, согласно приложению 4-1 к Правилам, размер субсидий рассчитывается по фактической стоимости.
При этом, в случае уплаты заготовительной организацией суммы налога на добавленную стоимость меньше суммы налога на добавленную стоимость исчисленной к уплате по декларациям за все налоговые периоды соответствующего отчетного года размер субсидий будет равен сумме фактически уплаченного налога на добавленную стоимость.
В случае оплаты заготовительной организацией суммы налога на добавленную стоимость больше, исчисленного по декларациям за все налоговые периоды соответствующего отчетного года, размер субсидий будет равен сумме налога на добавленную стоимость исчисленной к уплате по декларациям за соответствующие налоговые периоды отчетного года.";
наименование главы 5 изложить в следующей редакции:

"5. Субсидияларды төлеу тәртібі және субсидия аясында алынған қаржы құралдарын қайтару";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Басқарма дайындаушы ұйымдар жөніндегі мәліметтерді алған күннен кейінгі күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтінімде көрсетілген мәліметтерді және дайындаушы ұйымның Заңның 16-1-бабының 5-тармағына сәйкес ұсынған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы өнімін сатып алу жөніндегі және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы өнімін өткізу жөніндегі мәліметтерді мемлекеттік кіріс органдары ұсынған дайындаушы ұйым жөніндегі мәліметтермен салыстырып тексеруді жүргізеді. Өтінімге қосымшамен берілген субсидия сомасын есептеуді жасау дұрыстығын тексереді және субсидиялар төлеу (мәліметтер сәйкес келген және есептеу дұрыс болған жағдайда) немесе төлеуден бас тарту (мәліметтер және есептеулер сәйкес келмеген жағдайда) туралы шешім қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Дайындаушы ұйым субсидия беру үшін белгіленген шарттарды орындамаған жағдайда, Заңның 11-бабы 5-тармағына сәйкес субсидия аясында алынған ақшалай қаражат қайтаруға жатады:
1) егер дайындаушы ұйымның Заңның 11-бабы 5-тармағында көзделген ауыл шаруашылығы өнімін өткізгеннен түскен кірісі тиісті есептік жылдың жиынтық жылдық кірісінің 90 пайызынан кем болса және (немесе) субсидиялар сомасы тиісті есептік жылдың барлық салықтық кезеңдері үшін есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасынан көбірек болса;
2) дайындаушы ұйымның өтінімде дұрыс емес ақпарат ұсыну фактісі анықталған жағдайда, сонымен қатар ауыл шаруашылығы өнімін өндірудегі кірісі жиынтық жылдық кірісінен 90 пайыздан кем емес болған жағдайда, қаржылық бақылау органдары дайындаушы ұйымды тексеруді аяқтағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы органдарды жазбаша түрде хабардар етеді.
Осы тармақты қолдану мақсатында есептік жылдың барлық салықтық кезеңдері үшін қосылған құн салығы бойынша барлық кезекті және қосымша декларациялар ескеріледі.
Субсидиялар шеңберінде алынған ақша қаражатын өндіріп алу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру басқармаға жүктеледі.
Субсидиялар шегінде алынған ақшалай қаражатты дайындаушы ұйым он жұмыс күні ішінде республикалық бюджет кірісіне 206108 "Өзге де салықтық емес түсімдер" бюджеттік сыныптама кодына қайтаруды жүргізеді".";

"5. Порядок выплаты субсидий и возврата полученных в рамках субсидий денежных средств";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Управление в течение двух рабочих дней, со дня, следующего с даты получения сведений по заготовительной организации, проводит сверку сведений, указанных в заявке и сведений по приобретению сельскохозяйственной продукции по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам и по реализации сельскохозяйственной продукции по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, представленных заготовительной организацией в соответствии с пунктом 5 статьи 16-1 Закона, со сведениями по заготовительной организации, предоставленными органами государственных доходов. Проверяет правильность составления расчета сумм субсидий, представленного приложением к заявке и принимает решение о выплате (в случае соответствия сведений и правильности расчета) или об отказе в выплате субсидий (в случае несоответствия сведений и расчета).";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. В случае невыполнения условий заготовительной организацией, установленных для предоставления субсидий, денежные средства, полученные в рамках субсидии, в соответствии с пунктом 5 статьи 11 Закона, подлежат возврату:
1) в случае если доход заготовительной организации от реализации сельскохозяйственной продукции, предусмотренной пунктом 5 статьи 11 Закона составляет менее 90 процентов совокупного годового дохода за соответствующий отчетный год и (или) сумма субсидий больше суммы налога на добавленную стоимость уплаченного в бюджет в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость за все налоговые периоды соответствующего отчетного года;
2) в случае выявления факта представления заготовительной организацией в заявке недостоверной информации, в том числе о содержании в совокупном годовом доходе не менее 90 процентов доходов от реализации сельскохозяйственной продукции, органы финансового контроля, в течение трех рабочих дней после завершения проверки заготовительной организации, письменно извещают местные исполнительные органы.
В целях применения настоящего пункта учитываются все очередные и дополнительные декларации по налогу на добавленную стоимость за все налоговые периоды отчетного года.
Организация мероприятий по взысканию денежных средств, полученных в рамках субсидий, возлагается на управление.
Возврат денежных средств, полученных в рамках субсидий, производится заготовительной организацией, в течение десяти рабочих дней, в доход республиканского бюджета на код бюджетной классификации 206108 "Прочие неналоговые поступления".";

көрсетілген Қағидаларға 1, 4, 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 4-1-қосымшасымен толықтырылсын.
2. "Дайындаушы ұйым жеке қосалқы шаруашылықтан, шаруа немесе фермер қожалығынан, ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғадан ауыл шаруашылығы өнімін сатып алған кезде бағаның (құнның) шекті мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 5-3/261 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11329 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 2 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________Б.Сұлтанов
2016 жылғы 11 сәуір
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Е. Досаев
2016 жылғы 6 сәуір
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 146 бұйрығына 1-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы
дайындаушы ұйымдарға есептелген
қосылған құн салығы шегінде бюджетке
төленген қосылған құн салығы сомасын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
______жылға есептелген шекте бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасы мөлшерінде субсидиялар аударуға арналған өтінім
Кімге:_________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
Кімнен:________________________________________________________
(дайындаушы ұйымның атауы)
Өтінімді берген сәттегі өтінім берушінің мемлекеттік кіріс органдарында тіркелген орны:___________________________________
_______________________________________________________________
Дайындаушы ұйымның деректері:
БСН
ЖСК
БСК
Өтінім берушінің есептік шоты (жиырма мәнді)
Банктің немесе Ұлттық почта операторының деректемелері:
Банктің немесе Ұлттық почта операторының атауы:
БСН
ЖСК
БСК
(теңге)
1.
Есептік жыл үшін декларациялар бойынша ҚҚС төлеуге есептелген сома
2.
Есептік жыл үшін декларациялар бойынша бюджетке төленген ҚҚС сомасы
3.
Есептік жыл үшін жиынтық жылдық кіріс сомасы
4.

приложения 1, 4, 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 4-1, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 5-3/261 "Об утверждении предельного размера цены (стоимости) при закупе заготовительной организацией сельскохозяйственной продукции от личного подсобного хозяйства, крестьянского или фермерского хозяйства, юридического лица, осуществляющего производство сельскохозяйственной продукции и ее реализацию" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11329, опубликованный 30 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту инвестиционной политики и финансовых инструментов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со 2 июня 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
11 апреля 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
6 апреля 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 146
Приложение 1
к Правилам субсидирования
заготовительным организациям в
сфере агропромышленного комплекса
суммы налога на добавленную
стоимость, уплаченного в бюджет, в
пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость
Форма
Заявка
на перечисление субсидий в размере суммы налога на добавленную
стоимость, уплаченного в бюджет в пределах исчисленного
за_________ год
Кому: _______________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
От __________________________________________________________________
(наименование заготовительной организации)
Место регистрационного учета заявителя в органах государственных доходов на момент подачи заявки _____________________________________
_____________________________________________________________________
Данные заготовительной организации:
БИН
ИИК
БИК
Расчетный счет заявителя (двадцатизначный)
Реквизиты банка или Национального оператора почты:
Наименование банка или Национального оператора почты:
БИН
ИИК
БИК
(тенге)
1.
Сумма исчисленного к уплате НДС по декларациям за отчетный год
2.
Сумма НДС, уплаченная в бюджет по декларациям за отчетный год
3.
Сумма совокупного годового дохода за отчетный год
4.

Есептік жыл үшін "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5-тармағында белгіленген тізбе (бұдан әрі – тізбе) бойынша өнім өткізуден түскен кіріс сомасы
5.
Жиынтық жылдық кірістің жалпы сомасындағы тізбе бойынша өнім өткізуден түскен кірістің үлес салмағы (кемінде 90%)
6.
Дайындаушы ұйымның шотына аударуға жататын субсидиялар сомасы
7.
Мемлекеттік кіріс органдарының салық есептілігін қабылдағаны туралы хабарламалар деректемелері
Субсидиялар сомасын есептеу осы өтінімге қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз. Дұрыс емес мәліметті ұсынған жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармыз.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің және субсидия сомасының есебі сәйкессіздігі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз алынған ақшалай қаражатты қайтаруды жүргізуге міндеттенеміз.
Субсидиялар алу мақсатында дайындаушы ұйымдар бойынша мемлекеттік кіріс органдары алған барлық мәліметтерді мемлекеттік органдардың пайдалануына рұқсат етеміз.
Дайындаушы ұйым басшысының
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы
__________________________________________________ мөр орны
Дайындаушы ұйымның бас бухгалтерінің
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы
__________________________________________________
Өтінім қабылданған күн 20__жылғы "____"___________
Есептелген шекте бюджетке төленген
қосылған құн салығының сомасы
мөлшерінде субсидиялар аударуға
арналған өтінімге қосымша
Нысан
_____ жылға субсидиялар сомасын есептеу
(теңге)
Тауарлық-көліктік жүкқұжат нөмірі
Толтырылған күні
Алушының атауы
Тауардың атауы
Саны (көлемі)
Тауар бірлігінің ҚҚС-сіз бағасы
Тауардың ҚҚС-сіз құны
ҚҚС сомасы
Өнім бірлігінің ҚҚС-сіз барынша рұқсат етілген құны
Өткізудің барынша рұқсат етілген құны бойынша ҚҚС-сіз сомасы
ҚҚС сомасы
Субсидиялауға жататын ҚҚС сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Сумма дохода от реализации продукции по перечню, установленному пунктом 5 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (далее – перечень) за отчетный год
5.
Удельный вес дохода от реализации продукции по перечню в общей сумме совокупного годового дохода (не менее 90%)
6.
Сумма субсидий к перечислению на счет заготовительной организации
7.
Реквизиты уведомлений о приеме налоговой отчетности органами государственных доходов
Расчет сумм субсидий прилагается по форме, согласно приложению к настоящей заявке.
Подтверждаем достоверность представленной информации. Осведомлены об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений и расчета сумм субсидий, обязуемся в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
Настоящим даем разрешение на использование государственными органами всех сведений полученных органами государственных доходов по заготовительной организации в целях получения субсидий.
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись руководителя
заготовительной организации
________________________________________________________ место печати
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись главного бухгалтера
заготовительной организации
_____________________________________________________________________
Дата принятия заявки "____"_______________20__года
Приложение
к заявке на перечисление субсидий
в размере суммы налога на добавленную
стоимость, уплаченного в бюджет
в пределах исчисленного
Форма
Расчет сумм субсидий за ______ год
(тенге)
Номер товарно-транспортной накладной
Дата составления
Наименование получателя
Наименование товара
Количество (объем)
Цена за единицу товара без НДС
Стоимость товара без НДС
Сумма НДС
Максимально допустимая стоимость единицы продукции без НДС
Стоимость реализации по максимально допустимой стоимости без НДС
Сумма НДС
Сумма НДС, подлежащая субсидированию
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

8-баған= 6-баған* 7-бағанға
9-баған = 8- баған *12%
11-баған = 6-баған *10- бағанға
12-баған =11-баған * 12%
1) егер 7-баған 10-бағаннан көп немесе тең болса, 13-баған= 12-бағанға;
2) егер 7-баған 10-бағаннан кем болса, 13-баған=9-бағанға
Ескертпе: * субсидиялауға жататын ҚҚС сомасы, есептік жылға есептелген салық төлеушінің жеке шоты бойынша бюджетке төленген ҚҚС сомасынан аспауы тиіс (Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларына 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер).
Дайындаушы ұйым басшысының
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы
__________________________________________________ мөр орны
Дайындаушы ұйымның бас бухгалтерінің
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы
__________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 146 бұйрығына 2-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы
дайындаушы ұйымдарға есептелген
қосылған құн салығы шегінде бюджетке
төленген қосылған құн салығы сомасын
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
_______ жыл үшін дайындаушы ұйым жөніндегі мәліметтер
______________________________________________________________
(Мемлекеттік кіріс органының атауы)
(теңге)
Дайындаушы ұйымның атауы
БСН
Салықтық есеп деректері бойынша жылдық жиынтық табыс сомасы
_______ жыл үшін жеке шот бойынша төлеуге есептелген және саналған ҚҚС сомасы
____ жыл үшін есептелген шегінде төленген (жеке шот бойынша) ҚҚС сомасы
Басшы _____________________________ _____________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)) (қолы)
мөр орны
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 146 бұйрығына 3-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы
дайындаушы ұйымдарға есептелген
қосылған құн салығы шегінде бюджетке
төленген қосылған құн салығы сомасын
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Дайындаушы ұйымдарға төленген субсидиялар сомалары туралы есеп
20__ жыл "____" ___________
Мемлекеттік органның атауы __________________________________
Субсидиялар атауы ___________________________________________
Есеп кезеңі _________________________________________________
Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған қаражат сомасы ____________
_____________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
_____________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның коды (кіші бағдарламаның))
(теңге)
Дайындаушы ұйымның атауы
БСН
Заңды мекенжайы
Төленген субсидия сомасы
ЖИЫНЫ:
Әкім ______________________________ __________ мөр орны
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)) (қолы)
Бірінші басшы – төменде
тұрған Бюджеттің бюджеттік
бағдарламаларының әкімшісі __________________________ ________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 146 бұйрығына 4-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы
дайындаушы ұйымдарға есептелген
қосылған құн салығы шегінде бюджетке
төленген қосылған құн салығы сомасын
субсидиялау қағидаларына

графа 8 = графа 6*графу 7
графа 9 = графа 8 * 12 %
графа 11 =графа 6* графу 10
графа 12=графа 11 * 12 %
1) графа 13 = графе 12, если графа 7 больше или равна графе 10;
2) графа 13 = графе 9, если графа 7 меньше графы 10
Примечание: * сумма НДС, подлежащая субсидированию, не должна превышать сумму НДС, уплаченную в бюджет в пределах исчисленной за отчетный год по лицевому счету налогоплательщика (сведения согласно приложению 4 к Правилам субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость).
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись руководителя
заготовительной организации
________________________________________________ место печати
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись главного бухгалтера
заготовительной организации
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 146
Приложение 4
к Правилам субсидирования
заготовительным организациям в
сфере агропромышленного комплекса
суммы налога на добавленную
стоимость, уплаченного в бюджет, в
пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость
Форма
Сведения по заготовительной организации
за _______год
_________________________________________________________________
(Наименование органа государственных доходов)
(тенге)
Наименование заготовительной организации
БИН
Сумма совокупного годового дохода по данным налоговой отчетности
Сумма НДС исчисленная и начисленная к уплате по лицевому счету за ___ год
Сумма НДС уплаченная в пределах исчисленной за ___ год (по лицевому счету)
Руководитель __________________________ __________
(Ф.И.О. (при его наличии)) (подпись)
место печати
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 146
Приложение 5
к Правилам субсидирования
заготовительным организациям в
сфере агропромышленного комплекса
суммы налога на добавленную
стоимость, уплаченного в бюджет, в
пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость
Форма
Отчет о суммах выплаченных субсидий заготовительным
организациям
"___"_____________20______года
Наименование государственного органа ________________________________
Наименование субсидий _______________________________________________
Период отчета _______________________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета ____________________
_____________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
_____________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы))
(тенге)
Наименование заготовительной организации
БИН
Юридический адрес
Сумма выплаченной субсидии
ИТОГО:
Аким _______________________ ____________ место печати
(Ф.И.О. при его наличии) (подпись)
Первый руководитель -
администратор бюджетных
программ нижестоящего бюджета _______________________ _________
(Ф.И.О. при его наличии) (подпись)
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 146