"Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт Министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 354 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 26 сәуірдегі № 119 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 11 шілдеде № 13903 болып тіркелді

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 354 "Об утверждении Правил выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 апреля 2016 года № 119. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июля 2016 года № 13903

Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің «Республикалық кітап мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта атау туралы» 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1117 және «Республикалық меншіктің кейбір мәселелері туралы» 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 27 қаулыларын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт Министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 354 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12608 тіркеліп, 2016 жылғы 18 қаңтарда «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйесінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидаларына:
1-қосымшада:
Республикалық театрлар, концерттік ұйымдардың және музейлердің залалын өтеуге арналған субсидиялардың мөлшерлерінде:
реттік нөмірлері 15 - 30 деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
15
93 %
«Қазақконцерт» мемлекеттік концерттік ұйымы» РМҚК
16
90%
«Қазақстан Республикасының мемлекеттiк орталық мұражайы» РМҚК
17
90 %
«Ә. Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк өнер мұражайы» РМҚК
18
92 %
«Сирек кездесетiн қияқты саз аспаптарының мемлекеттiк коллекциясы» РМҚК
19
98 %
«Мәдениеттерді жақындастыру орталығы» мемлекеттік музейі» РМҚК
20
98 %
«Ордабасы» ұлттық тарихи-мәдени қорығы» РМҚК
21
98 %
«Берел» мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық-мұражайы» РМҚК
22
98 %
«Есiк» мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық-мұражайы» РМҚК
23
90 %
«Отырар мемлекеттік археологиялық қорық-мұражайы» РМҚК
24
95 %
«Ұлытау» ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы» РМҚК
25
80 %
«Әзірет Сұлтан» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» РМҚК
26
95 %
«Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайы» РМҚК
27
95 %
«Ежелгі Тараз ескерткіштері» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» РМҚК
28
97 %
«Таңбалы» мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы» РМҚК
29
90 %
«Қазақстан Республикасы Ұлттық - мұражайы» РМҚК
».

В целях реализации постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1117 «О переименовании Республиканского государственного казенного предприятия «Республиканский музей книги» и от 27 января 2016 года № 27 «О некоторых вопросах республиканской собственности» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 354 «Об утверждении Правил выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12608, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 18 января 2016 года) следующие изменения:
в Правилах выплат субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам, утвержденных указанным приказом:
в приложении 1:
в Размерах субсидий на покрытие убытков республиканских театров, концертных организаций и музеев:
строки, порядковые номера 15 – 29, изложить в следующей редакции:
«
15
93 %
РГКП «Государственная концертная организация «Қазақконцерт»
16
90 %
РГКП «Центральный государственный музей Республики Казахстан»
17
90 %
РГКП «Государственный музей искусств Республики Казахстан имени А. Кастеева»
18
92 %
РГКП «Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов»
19
98 %
РГКП Государственный музей «Центр сближения культур»
20
98 %
РГКП «Национальный историко-культурный заповедник «Ордабасы»
21
98 %
РГКП «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Берел»
22
98 %
РГКП «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Иссык»
23
90 %
РГКП «Отрарский государственный археологический заповедник-музей»
24
95 %
РГКП «Национальный историко-культурный и природный заповедник-музей «Улытау»
25
80 %
РГКП «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Азрет-Султан»
26
95 %
РГКП «Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный заповедник-музей Абая «Жидебай-Борили»
27
95 %
РГКП «Государственный историко-культурный заповедник-музей «Памятники древнего Тараза»
28
97 %
РГКП «Государственный историко-культурный и природный заповедник-музей «Танбалы»
29
90 %
РГКП «Национальный музей Республики Казахстан»
».

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Экономика және қаржы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электронды және қағаз түріндегі көшірмелерін ресми жариялау үшін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі               А. Мұхамедиұлы
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы 6 маусым
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 10 маусым

2. Департаменту экономики и финансов Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан» копий настоящего приказа в бумажном и электронном виде, заверенные электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, для официального опубликования, включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан                       А. Мухамедиулы
СОГЛАСОВАН
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________ Б. Султанов
6 июня 2016 года
СОГЛАСОВАН
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ К. Бишимбаев
10 июня 2016 года