"Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 14 шілдедегі № 310 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 6 қыркүйекте № 14212 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген, 2014 жылғы 27 қарашада "Егемен Қазақстан" газетінде № 232 (28455) болып жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау туралы ережеде:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған жағдайда, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор, мемлекеттік ветеринариялық дәрігер тексеру нәтижелері бойынша нұсқама жасайды және Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасын бұзған жағдайдағы тәртіптік жаза тағайындау туралы немесе әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы қаулы шығарады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауiп төндiретiн, алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзаттың не жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын өтеу қағидалары мен шарттарында:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың не жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын өтеу:

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 310. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2016 года № 14212.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891, опубликованный 27 ноября 2014 года № 232 (27853) в газете "Казахстанская правда") следующие изменения:
в Положении о государственном ветеринарно-санитарном контроле и надзоре, утвержденном указанным приказом:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. В случае обнаружения нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии государственный ветеринарно-санитарный инспектор, государственный ветеринарный врач по результатам проверки составляют предписание и издают постановление о наложении дисциплинарного взыскания или о привлечении к административной ответственности в случае нарушения законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии в соответствии законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях.";
в Правилах и условиях возмещения физическим и юридическим лицам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека, либо обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека, утвержденных указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Возмещение стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека либо обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека, производится дифференцировано на основании среднемесячной рыночной стоимости, с учетом половозрастных групп, видов сельскохозяйственных животных, видов продукции и сырья животного происхождения, устанавливаемых по предложению:

1) облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) аумағында орналасқан екі және одан көп ауданда жануарлардың аса қауіпті аурулары пайда болған жағдайда, облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің шешімімен құрылатын арнайы комиссияның;
2) бір ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жануарлардың аса қауіпті аурулары пайда болған жағдайда, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің шешімімен құрылатын арнайы комиссияның ұсынысы бойынша белгіленетін ауыл шаруашылығы жануарларының жыныстық-жас топтарын, түрлерін, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың түрлерін ескере отырып, орташа айлық нарықтық құн негізінде сараланып жүргізіледі.
4. Арнайы комиссияның құрамына жергілікті өкілдік және атқарушы органдардың, ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелерінің, мемлекеттік ветеринариялық ұйымның, жеке кәсіпкерлік субъектілердің қоғамдық бірлестіктерінің өкілдері кіреді.
Арнайы комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауы және кемінде бес адам болуы тиіс. Комиссияның төрағасы облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдері, әкім жоқ болған жағдайда, оның міндетін атқарушы лауазымды адам болып табылады.";
9-тармақтың екінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты алып қоймай міндетті залалсыздандыру (зарарсыздандыру) және қайта өңдеу кезінде орташа айлық нарықтық құнын өтеу жануардың бір басы және жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың бір килограмы (литр, ондық) есебімен орташа айлық нарықтық құнының 30 %-ы мөлшерінде жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылады, ал орташа айлық нарықтық құнының қалған бөлігін (70 %) жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты қайта өңдеу жөніндегі ұйым төлейді.";
11-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) ветеринариялық паспорт;";
14-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жануарлардың және адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты, ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөптік қоспаларды залалсыздандыру (зарарсыздандыру), өңдеу туралы нұсқама;";
14-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) ветеринариялық паспорт;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлардың және адамның денсаулығына қауiп төндiретiн жануарларды, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзатты мiндеттi түрде алып қою және жою жүргiзiлетiн кездегi жануарлардың аса қауiптi ауруларының тiзбесiнде:
3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

1) специальной комиссии, создаваемой решением акима области (города республиканского значения, столицы) на случаи возникновения особо опасных болезней животных в двух и более районах, расположенных на территории области (города республиканского значения, столицы);
2) специальной комиссии, создаваемой решением акима района (города областного значения) на случаи возникновения особо опасных болезней животных на территории одного района (города областного значения).
4. В состав специальной комиссии включаются представители местных представительных и исполнительных органов, территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии, государственной ветеринарной организации, общественных объединений субъектов предпринимательства.
Общее количество членов специальной комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее пяти человек. Председателями комиссии являются акимы областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), в случае отсутствия акима – должностное лицо, исполняющее его обязанности.";
часть вторую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Возмещение среднемесячной рыночной стоимости при обязательном обезвреживании (обеззараживании) и переработке без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека осуществляется из расчета за одну голову животного и за один килограмм (литр, десяток) продукции и сырья животного происхождения за счет местного бюджета в размере 30 % от среднемесячной рыночной стоимости, а остальная часть среднемесячной рыночной стоимости (70 %) выплачивается организацией по переработке продукции и сырья животного происхождения.";
подпункт 7) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"7) ветеринарный паспорт;";
подпункт 3) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"3) предписание об обезвреживании (обеззараживании), переработке животных, продукции и сырья животного происхождения, ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, представляющих опасность для здоровья животных и человека;";
подпункт 6) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"6) ветеринарный паспорт;";
в Перечне особо опасных болезней животных, при которых проводятся обязательное изъятие и уничтожение животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:

"3) жылқы аурулары – маңқа, эпизоотиялық лимфангит, бiр тұяқтылардың африка обасы;
4) қой және ешкі аурулары - созылмалы инфекциялар (скрепи, маэди-висна, аденомотоз, күл, күйiс қайыратын ұсақ малдардың обасы);";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Профилактикасы, диагностикасы және жойылуы бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауiптi ауруларының тізбесінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жылқы аурулары – инфекциялық анемия, маңқа, грипп, ринопневмония, инфекциялық энцефаломиелит, жылқының африка обасы (экзотикалық aуpу), эпизоотиялық лимфангит.".
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ күнтізбелік бес күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық осы бұйрықтың 1-тармағының 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енетін он үшінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
____________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика Министрінің
міндетін атқарушы
____________ М. Құсайнов
2016 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
____________ Р. Даленов
2016 жылғы " "

"3) болезни лошадей – сап, эпизоотический лимфангит, африканская чума однокопытных;";
в подпункт 4) внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в Перечне особо опасных болезней животных, профилактика, диагностика и ликвидация которых осуществляется за счет бюджетных средств, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Болезни лошадей – инфекционная анемия, сап, грипп, ринопневмония, инфекционный энцефаломиелит, африканская чума лошадей (экзотическая болезнь), эпизоотический лимфангит.".
2. Департаменту пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца тринадцатого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 января 2017 года.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
сельского хозяйства Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
" " 2016 год
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
___________ Р. Даленов
" " 2016 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ К. Бишимбаев
" " 2016 год
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
___________ М. Кусаинов
" " 2016 год