"Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 17 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2016 жылғы 12 тамыздағы № 370 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 14 қыркүйекте № 14232 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 17 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10111 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалары) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның баспа және электрондық түрдегі көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялануға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшiлiк ететiн Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Қағидаларға 2-қосымшаның 11-тармағының 10) және 11) тармақшаларын қоспағанда, алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрінің міндетін атқарушы А. Әріпханов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов

О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 17 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в доверительное управление"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 августа 2016 года № 370. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2016 года № 14232.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 17 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в доверительное управление" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10111, опубликованный 27 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила передачи государственного имущества в доверительное управление, утвержденные указанным приказом изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту политики управления государственными активами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпунктов 10) и 11) пункта 11 приложения 2 к настоящим Правилам, которые вводятся в действие с 1 января 2017 года.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
А. Арифханов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов

2016 жылғы 18 тамыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 12 тамыздағы
№ 370 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 16 қаңтардағы
№ 17 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға берудің, оның ішінде тендер өткізудің, сенімгерлік басқарушылармен шарттар жасасу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Автомобиль жолдарын басқару жөніндегі ұлттық оператор – "Автомобиль жолдары туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген өкілеттіктерді жүзеге асыратын, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын акционерлік қоғам;
2) баланс ұстаушы – объект жедел басқару немесе шаруашылық жүргізу құқығында бекітілген мемлекеттік заңды тұлға;
3) басқару органы – акционерлік қоғам (жауапкершілігі шектеулі серіктестік) акцияларының мемлекеттік пакетін (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқығын және/немесе мемлекеттік заңды тұлғаларды басқаруды жүзеге асыратын тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган;
4) бастапқы баға – Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес бағалаушының бағалау туралы есебі негізінде айқындалатын, мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысы объектіні кейiннен сатып алу құқығымен сенiмгерлікпен басқаруға беру туралы шешім қабылдаған жағдайда тендерлік комиссия белгілейтін объектінің құны;
5) жабық тендер – қатысушылардың шектеулi тобы қатысатын тендер;
6) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) – "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысына сәйкес айқындалған заңды тұлға;
7) мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысы (бұдан әрі – құрылтайшы) – мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган;
8) объект – мемлекеттік кәсіпорынның мүліктік кешені, бағалы қағаздар, жарғылық капиталдағы қатысу үлестері, жылжымайтын мүлік, мемлекетке тиесілі ақша, сондай-ақ өзге мемлекеттік мүлік;

18 августа 2016 год
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 12 августа 2016 года № 370
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 16 января 2015 года № 17
Правила передачи государственного имущества в доверительное управление
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" (далее – Закон) и определяют порядок передачи государственного имущества в доверительное управление, в том числе проведения тендера, заключения договоров с доверительными управляющими.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Национальный оператор по управлению автомобильными дорогами – акционерное общество со стопроцентным участием государства в уставном капитале, осуществляющее полномочия, установленные Законом Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";
2) балансодержатель – государственное юридическое лицо, за которым объект закреплен на праве оперативного управления или хозяйственного ведения;
3) орган управления – уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган, осуществляющий права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале) акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью) и/или управление государственными юридическими лицами;
4) начальная цена – стоимость объекта, устанавливаемая тендерной комиссией, в случае принятия учредителем доверительного управления государственным имуществом решения о передаче его в доверительное управление с правом последующего выкупа, определяемая на основании отчета об оценке оценщика в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности;
5) закрытый тендер – тендер, на котором принимает участие ограниченный круг участников;
6) единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор) – юридическое лицо, определенное в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 "Об определении единого оператора в сфере учета государственного имущества";
7) учредитель доверительного управления государственным имуществом (далее – учредитель) – уполномоченный орган по государственному имуществу или местный исполнительный орган;
8) объект – имущественный комплекс государственного предприятия, ценные бумаги, доли участия в уставном капитале, недвижимое имущество, деньги, принадлежащие государству, а также иное государственное имущество;

9) объектінің нарықтық құны – мәміле тараптары бағалау объектісі туралы барлық қолжетімді ақпаратқа ие бола отырып, есеппен және мәжбүрлеусіз әрекет еткен жағдайда, бәсекелестік жағдайындағы мәміле негізінде ол бойынша сенімгерлік басқару объектісі кейіннен сатып алу құқығымен иеліктен шығарылуы мүмкін болатын есептік ақшалай сома;
10) сенімгерлік басқарушы – егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, құрылтайшымен сенімгерлік басқару шартын жасасқан жеке тұлғалар және мемлекеттік емес заңды тұлғалар;
11) тендер – бұл құрылтайшы үшін ең үздік шарт талаптарын ұсынған тендерге қатысушылардың бірімен оның ұсынған бастапқы шарттарының негізінде құрылтайшы шарт жасасуға міндеттенетін, электрондық форматта тізілімнің веб-порталын пайдалана отырып, объектіні сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі сауда-саттық нысаны;
12) тендер жеңімпазы – объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру кезінде объект үшін ең жоғары баға ұсынған тендерге немесе жабық тендерге қатысушы немесе объектіні сенімгерлік басқаруға кейіннен сатып алу құқығынсыз беру кезінде тендерлік комиссияның қорытындысы бойынша ең жақсы шарттарды ұсынған тендерге немесе жабық тендерге қатысушы;
13) тендерге қатысушы – тендерге немесе жабық тендерге қатысу үшін осы Қағидаларда белгіленген тәртіпте тіркелген жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға;
14) тендерлік комиссия – объектіні сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендерді немесе жабық тендерді ұйымдастыру және өткізу үшін құрылтайшы құрған комиссия;
15) тендерлік ұсыныс – объектіні сенімгерлік басқаруға кейіннен сатып алу құқығынсыз беру кезінде объектіні сенімгерлік басқарудың ұсынылып отырған шарттарын сипаттауды қамтитын, құрылтайшының талаптарына сәйкес құрылған қатысушының ұсынысы;
16) тізілімнің веб-порталы – Интернет желісінде www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша орналастырылған, сенімгерлік басқару шарттары бойынша электрондық деректер базасына бірыңғай қолжетімділік нүктесін ұсынатын интернет-ресурс;
17) шарт – құрылтайшы мен сенімгерлік басқарушының арасында жасалған объектіні сенімгерлік басқару шарты;
18) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
19) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы.

9) рыночная стоимость объекта – расчетная денежная сумма, по которой объект доверительного управления с правом последующего выкупа может быть отчужден на основании сделки в условиях конкуренции, когда стороны сделки действуют, располагая всей доступной информацией об объекте оценки, расчетливо и без принуждения;
10) доверительный управляющий – физические лица и негосударственные юридические лица, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, заключившие договор доверительного управления с учредителем;
11) тендер – это форма торгов по предоставлению объекта в доверительное управление, проводимая с использованием веб-портала реестра в электронном формате, при которых учредитель обязуется на основе предложенных им исходных условий заключить договор с тем из участников тендера, кто предложит лучшие для учредителя условия договора;
12) победитель тендера – участник тендера или закрытого тендера, предложивший наиболее высокую цену за объект при передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа или участник тендера либо закрытого тендера, который по заключению тендерной комиссии предложил наилучшие условия при передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа;
13) участник тендера – физическое или негосударственное юридическое лицо, зарегистрированное в установленном настоящими Правилами порядке для участия в тендере или закрытом тендере;
14) тендерная комиссия – комиссия, созданная учредителем для организации и проведения тендера или закрытого тендера по передаче объекта в доверительное управление;
15) тендерное предложение – предложение участника, составленное согласно требованиям учредителя, содержащее описание предлагаемых условий доверительного управления объектом, при передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа;
16) веб-портал реестра – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу: www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных по договорам доверительного управления;
17) договор – договор доверительного управления объектом, заключенный между учредителем и доверительным управляющим;
18) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
19) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.

2-тарау. Объектіні сенімгерлік басқаруға беру тәртібі
3. Объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру туралы шешімді құрылтайшы қабылдайды, ол туралы мәліметті құрылтайшы сенімгерлік басқару шарттары бойынша электрондық деректер базасына шешім қабылданған күннен бастап он жұмыс күні ішінде енгізеді.
4. Объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру тендерлік негізде жүзеге асырылады.
5. Объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру мыналарды:
1) объектіні заңды тұлғалардың жарғылық капиталын төлеуге беруге дейінгі Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның заңды тұлғаның жарғылық капиталын төлеуге беру туралы шешімі болған кезде;
2) жаңадан салынған газ құбырлары мен электрмен және энергиямен жабдықтау объектілерін бір жылдан аспайтын мерзімге беру;
3) стратегиялық объектілерді, сондай-ақ меншігінде стратегиялық объектілері бар заңды тұлғалардағы акциялар пакеттерін (қатысу үлестерін) беру;
4) жылжымайтын мүлік объектілерін және халықаралық келісімдерді іске асыру үшін құрылған акционерлік қоғамдардың акцияларын беру;
5) мемлекеттік ақпараттық жүйелерді беру;
6) қылмыстық-атқару жүйесі мемлекеттік мекемелері мен мемлекеттік кәсіпорындарының балансында бекітілген объектілерді беру;
7) заңды тұлғалардың дауыс беретін акцияларын (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) дербес білім беру ұйымдарына, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына және оның жүйесіне кіретін заңды тұлғаларға беру;
8) жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, ақылы қозғалысты ұйымдастыру үшін оларды Автомобиль жолдарын басқару жөніндегі ұлттық операторға беру;
9) Автомобиль жолдарын басқару жөніндегі ұлттық оператор акцияларының мемлекеттiк пакетiн беру;
10) опера және балет өнерін дамыту үшін құрылған, жалпы алаңы кемінде 60 000 шаршы метр ғимараттарды, құрылыстарды, жабдықтарды және өзге мүлікті қамтитын кешендер түріндегі театрларды беру жағдайларын қоспағанда, тендерлік негізде жүзеге асырылады.
6. Осы Қағидалардың 5-тармағының 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) тармақшаларында көзделген жағдайларда, объектіні тендер өткізбестен сенімгерлік басқаруға беру объектіні сенімгерлік басқаруға беру өтініші (бұдан әрі – өтініш) негізінде жүзеге асырылады.
Өтініш мынадай құжаттарды:
заңды тұлғалар үшін:
салыстыру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, куәліктің көшірмесін немесе көрсетілген құжаттың нотариат куәландырған көшірмесін не заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы;
салыстыру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, құрылтай құжаттарының (құрылтай шарты және жарғы) көшірмелерін не көрсетілген құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелерін;
өтініш берген күнге дейін кемінде бір ай бұрын берілген салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің жоқ екені (бар екені) туралы мәліметтерді (төлеу мерзімі Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының кодексінің 6-тарауына сәйкес кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда);

Глава 2. Порядок передачи объекта в доверительное управление
3. Решение о передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа принимается учредителем, сведения о котором включаются учредителем в электронную базу данных по договорам доверительного управления в течение десяти рабочих дней с даты принятия решения.
4. Передача объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа осуществляется на тендерной основе.
5. Передача объекта в доверительное управление без права последующего выкупа осуществляется на тендерной основе, за исключением следующих случаев:
1) до передачи объекта в оплату уставного капитала юридических лиц, при наличии решения Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о передаче его в оплату уставного капитала юридического лица;
2) передачи вновь построенных газопроводов и объектов электро и энергоснабжения на срок не более года;
3) передачи стратегических объектов, а также пакетов акций (долей участия) в юридических лицах, в собственности которых находятся стратегические объекты;
4) передачи объектов недвижимости и акций акционерных обществ, созданных в реализацию международных соглашений;
5) передачи государственных информационных систем;
6) передачи объектов, закрепленных на балансе государственных учреждений и государственных предприятий уголовно-исполнительной системы;
7) передачи голосующих акций (долей участия в уставном капитале) юридических лиц автономным организациям образования, Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан и юридическим лицам, входящим в ее систему;
8) передачи автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения Национальному оператору по управлению автомобильными дорогами для строительства, реконструкции, организации платного движения;
9) передачи государственного пакета акций Национального оператора по управлению автомобильными дорогами;
10) передачи театров в виде комплексов, включающих здания, сооружения, оборудования и иное имущество, созданных для развития оперного и балетного искусства, общей площадью не менее 60 000 квадратных метров.
6. В случаях, предусмотренных подпунктами 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) и 10) пункта 5 настоящих Правил, предоставление объекта в доверительное управление без проведения тендера осуществляется на основании заявления на предоставление объекта в доверительное управление (далее – заявление).
Заявление оформляется в произвольной форме с указанием наименования объекта, его балансодержателя, а также обоснования потребности в объекте с предоставлением следующих документов:
1) для юридических лиц:
копия свидетельства с предъявлением оригинала для сверки или нотариально удостоверенная копия указанного документа либо справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
копии учредительных документов (учредительный договор и устав) с предъявлением оригинала для сверки либо нотариально удостоверенные копии указанных документов;
сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с главой 6 Кодекса Республики Казахстан о налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс), выданные не ранее месяца до даты подачи заявления;

2) жеке тұлғалар үшін – салыстыру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмелерін не көрсетілген құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелерін;
3) дара кәсіпкер үшін – салыстыру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмелерін не көрсетілген құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелерін, өтініш берген күнге дейін кемінде бір ай бұрын берілген салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің жоқ екені (бар екені) туралы мәліметтерді (төлеу мерзімі Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының кодексінің 6-тарауына сәйкес кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда) ұсына отырып, объектінің атауын, оның баланс ұстаушысын, сондай-ақ объектіге қажеттілік негіздемесін көрсетумен еркін нысанда ресімделеді.
7. Объектіні тендер өткізбестен сенімгерлік басқаруға беру кезінде өтінішті құрылтайшы он бес жұмыс күні ішінде қарайды.
Құрылтайшы үш жұмыс күні ішінде объектіні сенімгерлік басқаруға беруге алынған өтінішті баланс ұстаушыға немесе басқару органына (акционерлік қоғам (жауапкершілігі шектеулі серіктестік) акцияларының мемлекеттік пакетін (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерін) беру кезінде) келісуге жібереді. Өтінішке қоса берілетін құжаттар баланс ұстаушыға жіберілмейді.
Баланс ұстаушы немесе басқару органы (акционерлік қоғам (жауапкершілігі шектеулі серіктестік) акцияларының мемлекеттік пакетін (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерін) беру кезінде) жеті жұмыс күні ішінде құрылтайшыға объектіні сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі шарттарды белгілеу туралы ұсыныспен жазбаша түрде келісімді немесе объектіні сенімгерлік басқаруға беруден бас тартуды ұсынады.
Құрылтайшы объектіні тендер өткізбестен сенімгерлік басқаруға беру немесе бермеу туралы өтінішті қарау нәтижелері туралы өтініш берушіні хатпен хабардар етеді
8. Объектіні тендер өткізбестен сенімгерлік басқаруға беру кезінде құрылтайшының басшысы не оның міндетін атқарушы адам өтініш берілген күннен бастап жиырма жұмыс күнінен кешіктірмей сенімгерлік басқарушымен шарт жасасады.
3-тарау. Объектіні сенімгерлік басқаруға беруге дайындау тәртібі
9. Басқару органы құрылтайшыға акциялары (үлестері) не мүліктік кешені объект болып табылатын заңды тұлғаның құрылтай құжаттарын, соңғы үш қаржы жылындағы қаржы-шаруашылық қызметі туралы ақпаратты, объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі шарттарды белгілеу туралы ұсыныстарды және тендерге қатысушыларға қойылатын талаптарды береді.
Өзге объектілер бойынша басқару органы құрылтайшыға объектінің сипаттамасын, объектінің баланстық құны туралы мәліметтерді және объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі шарттарды белгілеу туралы ұсыныстарды және объект қызметінің ерекшелігін ескере отырып тендерге қатысушыларға қойылатын талаптарды береді.

2) для физических лиц – копии документа, удостоверяющего личность физического лица, с предъявлением оригинала для сверки либо нотариально удостоверенные копии указанных документов;
3) для индивидуального предпринимателя – копии свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, документа, удостоверяющего личность физического лица, с предъявлением оригинала для сверки либо нотариально удостоверенные копии указанных документов, сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с главой 6 Кодекса Республики Казахстан о налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс), выданные не ранее месяца до даты подачи заявления.
7. Заявление при предоставлении объекта в доверительное управление без проведения тендера, рассматривается учредителем в течение пятнадцати рабочих дней.
Учредитель в течение трех рабочих дней направляет полученное заявление на согласование балансодержателю или органу управления (при предоставлении государственного пакета акций (долей участия в уставном капитале) акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью). Документы, приложенные к заявлению, балансодержателю не направляются.
Балансодержатель или орган управления (при предоставлении государственного пакета акций (долей участия в уставном капитале) акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью) в течение семи рабочих дней предоставляет учредителю в письменной форме согласование с предложением об установлении условий по передаче объекта в доверительное управление или отказ в предоставлении объекта в доверительное управление.
О результатах рассмотрения заявления о предоставлении или не предоставлении объекта в доверительное управление без проведения тендера учредитель уведомляет заявителя письмом.
8. При предоставлении объекта в доверительное управление без проведения тендера договор с доверительным управляющим заключается руководителем учредителя, либо лицом, исполняющим его обязанности, не позднее двадцати рабочих дней со дня подачи заявления.
Глава 3. Порядок подготовки к передаче объекта в доверительное управление
9. Орган управления предоставляет учредителю учредительные документы юридического лица, акции (доли) либо имущественный комплекс которого являются объектом, информацию о финансово-хозяйственной деятельности за последние три финансовых года, предложения об установлении условий по передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа и требований к участникам тендера.
По иным объектам орган управления предоставляет учредителю характеристику объекта, сведения о балансовой стоимости объекта и предложения об установлении условий по передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа и требований к участникам тендера с учетом специфики деятельности передаваемого объекта.

10. Мемлекеттік заңды тұлғалардың, сондай-ақ акциялары мен жарғылық капиталдарындағы мемлекеттің қатысу үлестері сенімгерлік басқаруға беру объектісі болып табылатын мемлекеттік емес заңды тұлғалардың лауазымды адамдары құрылтайшының жазбаша сұрау салуы бойынша объектіні сенімгерлік басқаруға беруге дайындау үшін қажетті мәліметтерді жеті жұмыс күні ішінде береді.
4-тарау. Тендер өткізуге дайындық өткізу тәртібі
11. Құрылтайшы сенімгерлік басқаруды тағайындау мақсатында:
1) тендер ұйымдастырады (тендерлік комиссияның құрамы мен жұмыс регламентін бекітеді, хабарламалардың жариялануын қамтамасыз етеді);
2) "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабына сәйкес объектіні бағалауды жүргізуге шарттар жасасады;
3) тендердің немесе жабық тендердің өткізілу барысын бақылауды жүзеге асырады;
4) сенімгерлік басқарушымен шарт жасасады;
5) объектіні сенімгерлік басқаруға беруге байланысты өзге де функцияларды жүзеге асырады.
12. Құрылтайшы тендерлер немесе жабық тендерлер ұйымдастыру және өткізу үшін тендерлік комиссия құрады.
Тендерлік комиссияның құрамына құрылтайшының, басқару органының және өзге мемлекеттік органдардың немесе олардың аумақтық бөлімшелерінің (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және өңірлік кәсіпкерлер палаталарының (жергілікті атқарушы органдар жанындағы комиссияларда) және өзге ұйымдардың өкілдері енгізіледі.
Тендерлік комиссияның төрағасы мен хатшы құрылтайшының өкілдері болып табылады. Тендерлік комиссия мүшелерінің саны кемінде бес адамды құрайды. Хатшы тендерлік комиссияның мүшесі болып табылмайды.
13. Тендерлік комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) тендердің немесе жабық тендердің шарттарын және тендерге немесе жабық тендерге қатысушыға (сенімгерлік басқарушыға) қойылатын талаптарды айқындайды;
2) кепілдік жарнаның мөлшерін бекітеді;
3) объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру кезінде объектінің бастапқы бағасын белгілейді;
4) мүлікті кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру бойынша тендер немесе жабық тендер өткізеді;
5) объект кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берілген жағдайда тендер немесе жабық тендер жеңімпазын жариялайды.
5-тарау. Тендерлік құжаттама
14. Объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру кезінде құрылтайшы тендер өткізу туралы хабарламаны тізілімнің веб-порталында жариялайды, ал объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру кезінде тендер өткізгенге дейін кемінде он бес күнтізбелік күн бұрын тізілімнің веб-порталында және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 4-7-тарауларына сәйкес құрылтайшы конкурс тәсілімен айқындаған мерзімді баспасөз басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде жариялайды және мынадай мәліметтерді:

10. Должностные лица государственных юридических лиц, а также негосударственных юридических лиц, акции и доли участия государства в уставных капиталах которых выступают объектом передачи в доверительное управление, по письменному запросу учредителя представляют сведения, необходимые для подготовки объекта к передаче в доверительное управление в течение семи рабочих дней.
Глава 4. Порядок подготовки к проведению тендера
11. Учредитель в целях учреждения доверительного управления:
1) организует тендер (утверждает состав и регламент работы тендерной комиссии, обеспечивает публикацию извещения);
2) заключает договоры на проведение оценки объекта в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан";
3) осуществляет контроль за ходом проведения тендера или закрытого тендера;
4) заключает договор с доверительным управляющим;
5) осуществляет иные функции, связанные с передачей объекта в доверительное управление.
12. Для организации и проведения тендеров или закрытых тендеров учредителем образуется тендерная комиссия.
В состав тендерной комиссии включаются представители учредителя, органа управления и других государственных органов или их территориальных подразделений (по согласованию), Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" и региональных палат предпринимателей (в Комиссии при местных исполнительных органах) и иных организаций.
Председатель тендерной комиссии и секретарь являются представителями учредителя. Число членов тендерной комиссии составляет не менее пяти человек. Секретарь не является членом тендерной комиссии.
13. Тендерная комиссия осуществляет следующие функции:
1) определяет условия тендера или закрытого тендера и требования к участнику тендера или закрытого тендера (доверительному управляющему);
2) утверждает размер гарантийного взноса;
3) при передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа устанавливает начальную цену объекта;
4) проводит тендер или закрытый тендер по передаче имущества в доверительное управление без права последующего выкупа;
5) в случае передачи объекта в доверительное управление без права последующего выкупа объявляет победителя тендера или закрытого тендера.
Глава 5. Тендерная документация
14. При передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа учредитель публикует извещение о проведении тендера на веб-портале реестра, а при передаче в доверительное управление с правом последующего выкупа на веб-портале реестра и в периодических печатных изданиях, определенных путем проведения учредителем конкурса в соответствии с главами 4-7 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" на казахском и русском языках не менее чем за пятнадцать календарных дней до его проведения и содержит следующие сведения:

1) тендердің шарттары мен тендер жеңімпазын айқындау өлшемшарттарын;
2) объектінің қысқаша сипаттамасын;
3) тендерді өткізу күнін, уақытын;
4) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру бойынша тендерге қатысуға өтінімді (бұдан әрі – өтінім) беру тәртібін, мерзімін;
5) кепілдік жарнаның мөлшері мен оны енгізу үшін банк деректемелерін (кепілдік жарнаның мөлшері хабарлама жарияланғаннан кейін өзгертілмейді);
6) объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру кезінде объектінің бастапқы бағасын;
7) тендер қатысушысына (сенімгерлік басқарушыға) қойылатын талаптарды қамтиды.
15. Тендерлік комиссия тендердің шарттарын өзгерткен жағдайда, барлық өзгерістер туралы хабарлама осы Қағидалардың 14-тармағында белгіленген тәртіппен және мерзімде жарияланады.
Тендердің шарттары өзгергені туралы хабарлама жарияланғанға дейін өтінім берген және осыған байланысты тендерге қатысудан бас тартқан адамдарға бірыңғай оператор осы қатысушының деректемелерін көрсете отырып, тендерге қатысушы берген кепілдік жарнаны қайтару туралы өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей кепілдік жарналарды қайтарады.
16. Акциялары (қатысу үлестері) немесе мүліктік кешені сенімгерлік басқару объектісі болып табылатын әрбір заңды тұлға бойынша хабарлама жарияланғанға дейін құрылтайшы мынадай құжаттардың:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама;
2) жарғы;
3) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (акционерлік қоғамдар үшін);
4) есепті кезеңнің алдындағы үш жылдағы қосымшаларымен бухгалтерлік баланстар көшірмелерінен тұратын объект туралы ақпарат дайындайды.
Хабарлама жарияланғаннан кейін бірыңғай оператор барлық тілек білдіргендерге тізілімнің веб-порталында орналастырылған объект туралы ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз етеді, ал баланс ұстаушы объектіні көруге еркін қатынауын қамтамасыз етеді.
17. Бірыңғай оператор тізілім веб-порталының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді, сондай-ақ қатысушылардың кепілдік жарналарын қабылдайды, құрылтайшының шотына тендерде немесе жабық тендерде жеңген қатысушының кепілдік жарнасын аударады және тендердің басқа қатысушыларына кепілдік жарналарды қайтарады.
18. Тендерге немесе жабық тендерге қатысушылар тендер немесе жабық тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген мөлшерде, мерзімде және тәртіппен кепілдік жарнаны енгізеді. Кепілдік жарнаны қатысушының өзі не оның атынан кез келген жеке немесе заңды тұлға енгізеді. Бір кепілдік жарна бір объектінің тендеріне қатысуға мүмкіндік береді. Бірыңғай оператор кепілдік жарнаны алушы болып табылады.

1) условия тендера и критерии определения победителя тендера;
2) краткую характеристику объекта;
3) дату, время проведения тендера;
4) порядок, срок подачи заявки на участие в тендере по передаче государственного имущества в доверительное управление (далее – заявка) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
5) размер гарантийного взноса и банковские реквизиты для его внесения (размер гарантийного взноса не может быть изменен после опубликования извещения);
6) при передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа начальную цену объекта;
7) требования к участнику тендера (доверительному управляющему).
15. В случае изменения тендерной комиссией условий тендера извещение обо всех изменениях публикуется в порядке и сроки, установленные пунктом 14 настоящих Правил.
Лицам, подавшим заявку до опубликования извещения об изменении условий тендера и отказавшимся в связи с этим от участия в тендере, гарантийные взносы возвращаются единым оператором в срок не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления о возврате гарантийного взноса, поданного участником тендера, с указанием реквизитов этого участника.
16. До публикации извещения по каждому юридическому лицу, акции (доли участия) либо имущественный комплекс которого являются объектом доверительного управления, учредителем готовится информация об объекте, состоящая из копий следующих документов:
1) свидетельство либо справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
2) устав;
3) свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций (для акционерных обществ);
4) бухгалтерские балансы с приложениями за три года, предшествующие отчетному периоду.
После публикации извещения единый оператор обеспечивает доступ всем желающим к информации об объекте, размещенной на веб-портале реестра, а балансодержатель обеспечивает доступ к осмотру объекта.
17. Единый оператор обеспечивает функционирование веб-портала реестра, а также принимает гарантийные взносы участников, перечисляет гарантийный взнос участника, победившего в тендере или закрытом тендере на счет учредителя и возвращает гарантийные взносы другим участникам тендера.
18. Участники тендера или закрытого тендера вносят гарантийный взнос в размере, сроки и порядке, указанные в извещении о проведении тендера или закрытого тендера. Гарантийный взнос вносится самим участником либо любым другим физическим или юридическим лицом от его имени. Один гарантийный взнос дает возможность участия в тендере или закрытом тендере на один объект. Получателем гарантийного взноса является единый оператор.

19. Тендерге немесе жабық тендерге қатысу үшін кепілдік жарна әрбір объект үшін оның бастапқы бағасының (объектіні сатып алу құқығымен берген жағдайда) немесе баланстық құнының (объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берген жағдайда) үш пайызы мөлшерінде жеке белгіленеді.
20. Кепілдік жарна қатысушының мынадай:
1) тендердің немесе жабық тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қою;
2) құрылтайшымен шарт жасасу міндеттемелерін қамтамасыз етуінің кепілі ретінде енгізіледі.
21. Осы Қағидалардың 15-тармағының екінші бөлігінде көзделген жағдайларды қоспағанда, қатысушы тендердің немесе жабық тендердің өткізілуіне кемінде үш жұмыс күні қалғанға дейін оған қатысудан бас тартқан жағдайда бірыңғай оператор кепілдік жарнаны қайтармайды.
Құрылтайшы кепілдік жарнаны мынадай жағдайларда:
жеңімпаз тендер немесе жабық тендер нәтижелері туралы хаттамаға не шартқа қол қоймаған;
объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берген жағдайда жеңімпазға;
сенімгерлік басқарушы объектіні сатып алу құқығынан бас тартқан жағдайда қайтармайды.
Қалған барлық жағдайларда бірыңғай оператор осы қатысушының деректемелерін көрсете отырып, тізілімнің веб-порталында тендерге немесе жабық тендерге қатысушы ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қол қойған, кепілдік жарнаны қайтару туралы өтінішті берген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде кепілдік жарналарды қайтарады.
22. Бірыңғай оператор тізілімнің веб-порталында ЭЦҚ-ны пайдалана отырып құрылтайшы қол қойған кепілдік жарнаны аударуға өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде тендерде немесе жабық тендерде жеңіске жеткен қатысушының кепілдік жарнасын құрылтайшының шотына аударады.
23. Тендер немесе жабық тендер жеңімпазының кепілдік жарнасын құрылтайшы шарт жасалған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде:
1) бюджетке аударады және аталған төлем шарт бойынша (объектіні кейіннен сатып алу құқығымен берген жағдайда) тиісті аванстық төлем шотына есептеледі;
2) қатысушыға (объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берген жағдайда) тендер немесе жабық тендер қатысушысының өтініші болған кезде қайтарады.
6-тарау. Тендерді өткізу тәртібі
24. Тендерге қатысушыларды тіркеу хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және тендер басталғанға дейін екі сағат бұрын аяқталады.
25. Тендерге немесе жабық тендерге қатысу үшін қатысушы мыналарды:
1) жеке тұлғалар мен жеке кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – ЖСН), тегін, атын және әкесінің атын (болған жағдайда);

19. Гарантийный взнос для участия в тендере или закрытом тендере устанавливается для каждого объекта отдельно в размере трех процентов от его начальной цены (в случае передачи объекта с правом выкупа) или балансовой стоимости (в случае передачи объекта в доверительное управление без права последующего выкупа).
20. Гарантийный взнос вносится в качестве гарантии обеспечения следующих обязательств участника:
1) подписание протокола о результатах тендера или закрытого тендера;
2) заключение договора с учредителем.
21. Гарантийный взнос не возвращается единым оператором в случае отказа участника от участия в тендере или в закрытом тендере менее чем за три рабочих дня до его проведения, за исключением случаев, предусмотренных частью второй пункта 15 настоящих Правил.
Гарантийный взнос не возвращается учредителем в случаях:
не подписания протокола о результатах тендера или закрытого тендера либо договора победителем;
передачи объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа победителю;
отказа доверительным управляющим от права выкупа объекта.
Во всех остальных случаях, гарантийные взносы возвращаются единым оператором в срок не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления о возврате гарантийного взноса, подписанного участником тендера или закрытого тендера на веб-портале реестра с использованием ЭЦП, с указанием реквизитов этого участника.
22. Единый оператор в срок не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления на перечисление гарантийного взноса, подписанного учредителем с использованием ЭЦП на веб-портале реестра, перечисляет гарантийный взнос участника, победившего на тендере или закрытом тендере, на счет учредителя.
23. Гарантийный взнос победителя тендера или закрытого тендера учредитель в течение пяти рабочих дней с даты заключения договора:
1) перечисляет в бюджет и данный платеж засчитывается в счет причитающегося авансового платежа по договору (в случае передачи объекта с правом выкупа);
2) возвращает участнику (в случае передачи объекта в доверительное управление без права последующего выкупа) при наличии заявления участника тендера или закрытого тендера.
Глава 6. Порядок проведения тендера
24. Регистрация участников тендера производится со дня публикации извещения и заканчивается за два часа до начала тендера.
25. Для участия в тендере или закрытом тендере участнику необходимо предварительно зарегистрироваться на веб-портале реестра с указанием:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), фамилии, имени и отчества (при наличии);

2) заңды тұлғалар үшін: бизнес сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – БСН), толық атауын, бірінші басшының тегін, атын және әкесінің атын (болған жағдайда);
3) кепілдік жарнаны қайтару үшін екінші деңгейдегі банктегі есеп айырысу шотының деректемелерін;
4) байланыс деректерін (пошталық мекенжайын, телефонын, е-mail) көрсете отырып, тізілімнің веб-порталында алдын ала тіркелуі қажет.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде қатысушы бір жұмыс күні ішінде тізілімнің веб-порталына енгізілген деректерді өзгертеді.
26. Тендерге немесе жабық тендерге қатысушы ретінде тіркелу үшін тізілімнің веб-порталында қатысушының ЭЦҚ қол қойылған өтінімді тіркеу қажет.
27. Өтінімге:
1) тендерлік ұсыныс (объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берген кезде);
2) тізілімнің веб-парағында арнайы бөлінген электрондық конвертке салынған тендерге қатысушы қол қойған баға ұсынысы (объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берген кезде);
3) құжаттардың "PDF (Portable Document Format)" форматында сканерленген) электрондық көшірмелері:
тендер жарияланған күннен кейін берілген анықтаманы берген күннің алдындағы үш айдан астам созылатын тендерге қатысушы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша банк (банк филиалы) алдында мерзімі өткен берешектің жоқ екендігі туралы банктің (банк филиалының) қол қойылған және мөр басылған (ЭЦҚ) анықтамасы. Егер әлеуетті қатысушы екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетел банкінің клиенті болып табылған жағдайда, осындай банктердің әрқайсысынан анықтама ұсынылады;
"Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 5-бабымен міндетті аудит жүргізу белгіленген заңды тұлғалардың соңғы қаржы жылындағы аудиторлық есебі;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік не анықтама;
жарғы. Шетелдік заңды тұлғалар шетел мемлекетінің консулдық мекеме заңдастырған құрылтай құжаттарын, мемлекеттік және орыс тілдерінде нотариат куәландырған аудармасымен, сондай-ақ Гаага қаласында 1961 жылғы 5 қазанда жасалған Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенцияға сәйкес апостиль мөртаңбасы қойылған құжаттарды ұсынады;
тендер жарияланған күннен кейін берілген салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің (төлеу мерзімі Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының кодексінің 6-тарауына сәйкес кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда) жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер;
хабарламада көрсетілген қатысушыға (сенімгерлік басқарушыға) қойылатын талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар көшірмелері қоса беріледі.

2) для юридических лиц: бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), полного наименования, фамилии, имени и отчества (при наличии) первого руководителя;
3) реквизитов расчетного счета в банке второго уровня для возврата гарантийного взноса;
4) контактных данных (почтовый адрес, телефон, e-mail).
При изменении вышеуказанных данных участник в течение одного рабочего дня изменяет данные, внесенные на веб-портал реестра.
26. Для регистрации в качестве участника тендера или закрытого тендера необходимо на веб-портале реестра зарегистрировать заявку, подписанную ЭЦП участника.
27. К заявке прилагается:
1) тендерное предложение (при передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа);
2) ценовое предложение, подписанное участником тендера, загружаемое в электронный конверт на специально отведенной веб-странице реестра (при передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа);
3) электронные (сканированные в формате "PDF (Portable Document Format)" копии документов:
справки банка (филиала банка) об отсутствии просроченной задолженности перед банком (филиалом банка) по всем видам обязательств участника тендера, длительностью более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, выданной не ранее даты объявления тендера, с подписью и печатью (ЭЦП). В случае, если потенциальный участник является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, то представляются справки от каждого из таких банков;
аудиторского отчета за последний финансовый год юридических лиц, для которых статьей 5 Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности" установлено обязательное проведение аудита;
свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
устава. Иностранные юридические лица представляют учредительные документы с нотариально заверенным переводом на государственном и русском языках, легализованные консульским учреждением иностранного государства, а также документы с проставлением штампа апостиль согласно Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов, совершенной в городе Гааге 5 октября 1961 года;
сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с главой 6 Кодекса Республики Казахстан о налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс), выданные не ранее даты объявления тендера;
подтверждающих соответствие требованиям к участнику (доверительному управляющему), указанным в извещении.

28. Өтінім тіркелгеннен кейін тізілімнің веб-порталы үш минут ішінде сенімгерлік басқару шарттары бойынша электрондық деректер базасында кепілдік жарнаның түсуі туралы мәліметтердің болуын автоматты түрде тексереді.
Бірыңғай оператордың шотына тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген кепілдік жарнаның тендер басталғанға дейін екі сағат бұрын түспеуі тізілім веб-порталының өтінімнен бас тартуы үшін негіз болып табылады.
Сенімгерлік басқару шарттары бойынша электрондық деректер базасында бірыңғай оператордың шотына кепілдік жарнаның түсуі туралы мәліметтер болған жағдайда, тізілімнің веб-порталы қатысушының өтінімін қабылдауды жүзеге асырады.
Тізілімнің веб-порталы автоматты түрде тексеру нәтижелері бойынша тізілімнің веб-порталында көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына өтінімді қабылдау не өтінімнен бас тарту себептері туралы электрондық хабарлама жібереді.
29. Тендер немесе жабық тендер демалыс және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабында көзделген мереке күндерін қоспағанда, сейсенбі – жұма аралығында тізілімнің веб-порталында өткізіледі. Тендер Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден бастап сағат 13:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі.
30. Қазақстан Республикасының заңдарына немесе құрылтай құжаттарына сәйкес жүзеге асырылуы тендердің немесе жабық тендердің шарты болып табылатын қызмет түрлерімен айналысуға мүмкіндігі жоқ тұлға тендерге немесе жабық тендерге қатысушы болып табылмайды.
31. Өтінімдер, өтінімдерге қоса берілген тендерлік және баға ұсыныстары, қатысушылар құжаттарының электрондық (сканерленген) көшірмелері тізілімнің веб-порталында сақталады және тендер өткізу туралы хабарламада немесе жабық тендерге қатысуға шақыруда көрсетілген күн мен уақытқа дейін жүктеу және қарау үшін қолжетімсіз болады.
32. Өтінімдерді ашу тендер өткізу туралы хабарламада немесе жабық тендерге қатысуға шақыруда көрсетілген тендердің немесе жабық тендердің күні мен уақыты келгенде тізілімнің веб-порталы арқылы автоматты түрде жүргізіледі.
33. Құрылтайшы тізілімнің веб-порталында тендерге немесе жабық тендерге жіберілген қатысушыларды айқындау мақсатында өтінімдерді, сондай-ақ оларға қоса берілетін құжаттардың электрондық (сканерленген) көшірмелерін қарайды.
Қатысушы хабарламада көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде немесе осы Қағидалардың 27-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуі болмаған жағдайда немесе созылмалы банктік қарыз немесе салықтық қарыз болған жағдайда құрылтайшы қатысушыны себебін көрсете отырып, тендерге немесе жабық тендерге жібермейді.

28. После регистрации заявки веб-порталом реестра в течении трех минут производится автоматическая проверка на наличие в электронной базе данных по договорам доверительного управления сведений о поступлении гарантийного взноса.
Основанием для отклонения веб-порталом реестра заявки участника является не поступление за два часа до начала тендера гарантийного взноса, указанного в извещении о проведении тендера, на счет единого оператора.
В случае наличия в электронной базе данных по договорам доверительного управления сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора, веб-портал реестра осуществляет принятие заявки участника.
По результатам автоматической проверки веб-портал реестра направляет на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра, электронное уведомление о принятии заявки либо причинах отклонения заявки.
29. Тендер или закрытый тендер на веб-портале реестра проводится со вторника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, предусмотренных статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан". Тендер проводится в период с 10:00 до 13:00 часов по времени города Астаны.
30. Лицо, которое в соответствии с законами Республики Казахстан или учредительными документами не может заниматься теми видами деятельности, осуществление которых является условием тендера или закрытого тендера не является участником тендера или закрытого тендера.
31. Заявки, тендерные и ценовые предложения прилагаемые к заявкам, электронные (сканированные) копии документов участников хранятся на веб-портале реестра и не доступны для загрузки и просмотра до времени и даты, указанных в извещении о проведении тендера или в приглашении на участие в закрытом тендере.
32. Вскрытие заявок производится посредством веб-портала реестра автоматически по наступлению даты и времени тендера или закрытого тендера, указанных в извещении о проведении тендера или в приглашении на участие в закрытом тендере.
33. Заявки, а также прилагаемые к ним электронные (сканированные) копии документов рассматриваются учредителем на веб-портале реестра, в целях определения участников, допущенных к тендеру или закрытому тендеру.
При несоответствии участника требованиям, указанным в извещении или в случае отсутствия одного из документов, указанных в пункте 27 настоящих Правил либо при наличии просроченной банковской задолженности или налоговой задолженности, учредитель не допускает участника к тендеру или закрытому тендеру, с указанием причины.

34. Объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берген кезде тендерлік комиссияның жеңімпаз туралы шешімі құрылтайшы тендерге немесе жабық тендерге жіберген қатысушылардың құжаттарын қарау нәтижелері бойынша қатысып отырған комиссия мүшелерінің жалпы санынан қарапайым көпшілігінің дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған кезде төрағаның дауысы шешуші болып табылады.
35. Объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берген кезде тізілімнің веб-порталы құрылтайшы тендерге немесе жабық тендерге жіберген тендерге немесе жабық тендерге қатысушылардың баға ұсыныстарын автоматты түрде ашу және салыстыру нәтижелері бойынша жеңімпазды анықтайды.
Объект үшін ең жоғары баға ұсынған қатысушы жеңімпаз болып танылады.
Объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру бойынша тендерге немесе жабық тендерге қатысушылар ұсынған бағалар сәйкес (тең) болған жағдайда өтінімді бұрын тіркеген қатысушы жеңімпаз болып танылады.
36. "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 100-бабының 2-тармағына сәйкес сауда-саттық жария болады. Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгін, қоршаған табиғи ортасын қорғауды, сыртқы экономикалық жағдайын қозғайтын, Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын ерекше жағдайларда тендер жабық болуы мүмкiн.
37. Жабық тендерге мүдделі мемлекеттік органдардың ұсыныстары негізінде тендерлік комиссия айқындайтын қатысушылардың шектелген тобы қатысады.
38. Жабық тендердің барлық шарттарымен жабық тендерге қатысуға жазбаша шақыруларды құрылтайшы жібереді. Қатысуға шақыру жіберілген адамдарды тіркеу жазбаша шақырулар жіберілген күннен бастап тізілімнің веб-порталында жүргізіледі және жабық тендер басталғанға дейін екі сағат бұрын аяқталады.
39. Жабық тендер өткізуге дайындық тәртібі, тендерлік құжаттаманың мазмұны, жабық тендер өткізу, нәтижелерін ресімдеу және сенімгерлік басқару жөніндегі шарттың мазмұны ашық тендерге белгіленген тәртіпке сәйкес белгіленеді.
7-тарау. Тендер нәтижелерін ресімдеу тәртібі және шарттың мазмұны
40. Тендер немесе жабық тендер нәтижелері туралы хаттама жеңімпаз бен құрылтайшының тендер немесе жабық тендер шарттарында және жеңімпаздың ұсыныстарында шарт жасасу міндеттемелерін тіркейтін құжат болып табылады.
41. Тендерлік комиссия хатшысы объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру бойынша тендерді немесе жабық тендерді өткізу күні тізілімнің веб-порталында тендер нәтижелері туралы хаттаманы қалыптастырады және оны барлық комиссия мүшелері ЭЦҚ-ны пайдала отырып қол қою рәсімінен кейін жариялайды.
Комиссия мүшесі тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қоймаған жағдайда комиссия хатшысы тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қоймаған тендерлік комиссия мүшелерін хаттамада көрсетеді.

34. При передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа решение тендерной комиссии о победителе принимается простым большинством голосов от общего числа присутствующих членов комиссии, по результатам рассмотрения документов участников, допущенных к тендеру или закрытому тендеру учредителем. При равенстве голосов голос председателя является решающим.
35. При передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа веб-портал реестра по результатам автоматического вскрытия и сопоставления ценовых предложений участников тендера или закрытого тендера, допущенных к тендеру или закрытому тендеру учредителем, определяет победителя.
Победителем признается участник, предложивший наивысшую цену за объект.
В случае совпадения (равенства) цен, предложенных участниками тендера или закрытого тендера по передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа, победителем, признается участник, ранее зарегистрировавший заявку.
36. В соответстветсии с пунктом 2 статьи 100 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" торги являются открытыми. В исключительных случаях, затрагивающих национальную безопасность, охрану окружающей природной среды, внешнеэкономическое положение Республики Казахстан, определяемых Правительством Республики Казахстан, тендер может быть закрытым.
37. Участие в закрытом тендере принимает ограниченный круг участников, определяемый тендерной комиссией на основании предложений заинтересованных государственных органов.
38. Письменные приглашения на участие в закрытом тендере со всеми условиями закрытого тендера рассылает учредитель. Регистрация заявок лиц, которым направлено приглашение на участие, производится на веб-портале реестра со дня рассылки письменных приглашений и заканчивается за два часа до начала закрытого тендера.
39. Порядок подготовки к проведению закрытого тендера, содержание тендерной документации, проведение, оформление результатов закрытого тендера и содержание договора по доверительному управлению устанавливаются в соответствии с порядком, установленным для открытого тендера.
Глава 7. Порядок оформления результатов тендера и содержание договора
40. Протокол о результатах тендера или закрытого тендера является документом, фиксирующим обязательства победителя и учредителя заключить договор на условиях тендера или закрытого тендера и предложений победителя.
41. Секретарь тендерной комиссии в день проведения тендера или закрытого тендера по передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа формирует на веб-портале реестра протокол о результатах тендера и публикует его после процедуры подписания с использованием ЭЦП всеми членами тендерной комиссии.
В случае не подписания членом тендерной комиссии протокола о результатах тендера, секретарем тендерной комиссии в протоколе указываются члены тендерной комиссии, не подписавшие протокол о результатах тендера.

42. Тізілімнің веб-порталы жеңімпазға тендер немесе жабық тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қою үшін электрондық пошта арқылы тендер нәтижелері туралы хабарлама жібереді.
Объектіні сенімгерлік басқаруға беру бойынша тендер нәтижелері туралы хаттамада:
1) себептерін көрсете отырып жіберілмеген қатысушылар тізімі;
2) жіберілген қатысушылар тізімі;
3) жеңімпаз көрсетіледі.
43. Тендер нәтижелері туралы хаттамаға (объектіні сенімгерлік басқаруға кейіннен сатып алу құқығымен немесе сатып алу құқығынсыз беру бойынша) тендер немесе жабық тендер өткізілген күні құрылтайшы және жеңімпаз қол қояды.
44. Тендер немесе жабық тендер мынадай жағдайларда:
1) тендерлік комиссия барлық қатысушылардың тендерлік ұсыныстарын тендер немесе жабық тендер шарттарын қанағаттандырмайды немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмейді деп таныса;
2) екінші және кейінгі тендерлерді немесе жабық тендерлерді қоспағанда, тіркелген не тендерге немесе жабық тендерге жіберілген қатысушылардың саны екеуден кем болса;
3) тендер жеңімпазы тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қоймаған жағдайда өткізілмеді деп танылады.
45. Егер тендер немесе жабық тендер өтпеді деп жарияланса, құрылтайшы тендер өткізу туралы хабарламада немесе жабық тендерге қатысуға шақыруда көрсетілген тендер немесе жабық тендер күні мен уақытынан кейін жиырма төрт сағат ішінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тізілімнің веб-порталында қалыптастырылатын өтпеген тендер туралы актіге қол қояды.
Осы Қағидалардың 44-тармағының 2) тармақшасының негізінде тендер немесе жабық тендер өтпеді деп танылған жағдайда баға ұсыныстары ашылмайды.
Жеңімпаз тендер нәтижелері туралы хаттамаға не шартқа белгіленген мерзімде қол қоймаған жағдайда құрылтайшы ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тізілімнің веб-порталында қалыптастырылатын тендер нәтижелерін жою туралы актіге қол қояды.
46. Тендерді немесе жабық тендерді өткізуге кедергі болатын тізілім веб-порталының техникалық ақаулық фактісі болған жағдайда, бірыңғай оператор бұл туралы құрылтайшыға жазбаша хабарлайды және тізілімнің веб-порталында ақпарат орналастыру және тізілімнің веб-порталында көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына электрондық хабарлама жіберу арқылы аталған тендерді немесе жабық тендерді жалғастыру күні мен уақыты туралы тендерге немесе жабық тендерге қатысқан қатысушыларды алдын ала міндетті түрде хабардар ете отырып, тендерді техникалық ақаулықты жойған күннен кейінгі келесі жұмыс күніне ауыстырады.
47. Тіркелген қатысушылардың болмауына байланысты екінші және кейінгі тендерлер немесе жабық тендерлер өткізілмеді деп танылған кезде тендерлік комиссия тендер немесе жабық тендер шарттарын, объектіні сатып алу бағасын өзгертуі және жаңа тендер немесе жабық тендер жариялауы мүмкін.

42. Веб-портал реестра направляет победителю уведомление о результатах тендера или закрытого тендера по электронной почте для подписания протокола о результатах тендера.
В протоколе о результатах тендера по передаче объекта в доверительное управление указываются:
1) список не допущенных участников с указанием причины;
2) список допущенных участников;
3) победитель.
43. Протокол о результатах тендера (по передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа) подписывается учредителем и победителем в день проведения тендера или закрытого тендера.
44. Тендер или закрытый тендер признается несостоявшимся в случаях, если:
1) тендерные предложения всех участников признаны тендерной комиссией не удовлетворяющими условиям тендера (закрытого тендера) или не соответствующими законодательству Республики Казахстан;
2) количество зарегистрированных участников либо допущенных к тендеру или закрытому тендеру менее двух, за исключением второго и последующих тендеров или закрытых тендеров;
3) не подписания победителем протокола о результатах тендера.
45. Если тендер или закрытый тендер объявляется несостоявшимся, учредителем в течение двадцати четырех часов после времени и даты тендера или закрытого тендера, указанных в извещении о проведении тендера или в приглашении на участие в закрытом тендере, подписывается с использованием ЭЦП акт о несостоявшемся тендере, формируемый веб-порталом реестра.
В случае признания тендера или закрытого тендера не состоявшимся на основании подпункта 2) пункта 44 настоящих Правил вскрытие ценовых предложений не производится.
В случае не подписания победителем в установленные сроки протокола о результатах тендера либо договора, учредителем подписывается с использованием ЭЦП акт об отмене результатов тендера, формируемый на веб-портале реестра.
46. В случае наличия факта технического сбоя веб-портала реестра, препятствующего проведению тендера или закрытого тендера, единый оператор письменно уведомляет об этом учредителя и переносит тендер на следующий рабочий день после дня исправления технического сбоя с обязательным предварительным уведомлением принимавших участие в тендере или закрытом тендере участников о дате и времени продолжения данного тендера или закрытого тендера посредством размещения информации на веб-портале реестра и направления электронного сообщения на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра.
47. При признании второго и последующих тендеров не состоявшимися из-за отсутствия зарегистрированных участников, тендерная комиссия может менять условия тендера, цену выкупа объекта и объявлять новый тендер.

48. Объектіні сенімгерлік басқару осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес үлгілік шартқа сай жасалатын шарт негізінде туындайды (құрылады).
Құрылтайшының басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қойған күннен бастап он жұмыс күннен кешіктірмей сенімгерлік басқарушымен шарт жасасады.
Тендер жеңімпазы құрылтайшыға шартқа қол қою кезінде өтінімге қоса тіркелген құжаттардың түпнұсқаларын не нотариат растаған көшірмелерін тексеру үшін ұсынады.
49. Жылжымайтын мүлікке арналған сенімгерлік басқару шарты мемлекеттік тіркелуі тиіс. Шартты мемлекеттік тіркеу сенімгерлік басқарушының қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
50. Шарт тендер жеңімпазының тендерлік ұсыныстарына сәйкес шарттарды көздейді.
51. Қажет болған жағдайда мыналарға:
1) объектіге инвестициялардың көлеміне, түрлеріне және мерзімдеріне;
2) өндіріс көлеміне, шығарылатын өнімнің немесе көрсетілетін қызметтердің түрлері мен номенклатурасына;
3) белгілі бір тұтынушыларға өнімді жеткізуге;
4) баға белгілеуге, оның ішінде бағалардың шекті деңгейі бойынша шектеулерге;
5) табиғат қорғау іс-шараларын өткізуге;
6) қазіргі жұмыс орындарының санын сақтап қалуға немесе жаңаларын ашуға;
7) өндірістік және әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін пайдалану тәртібіне;
8) объектінің берешектерін белгіленген мерзімдерде өтеуге;
9) сенімгерлік басқарушының объектіні кейін сатып алуына;
10) мәмілелер жасасуға және/немесе белгілі бір уақыт кезеңі ішінде объектіге қатысты белгілі бір іс-қимылдарға тыйым салуға;
11) объектінің нарықтық құнын төлеу үшін бөліп төлеуді ұсынуға;
12) объектіні сенімгерлік басқаруға беру кезінде туындайтын салықтық міндеттемелерге қатысты сенімгерлік басқару міндеттемелері объектіні сенімгерлік басқаруға беру шарттары болады.
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік
басқаруға беру қағидаларына
1-қосымша
нысан
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі
тендерге қатысуға
ӨТІНІМ
1. _____ мерзімге кейіннен сатып алу (құқығымен/құқығынсыз) ________________ ________________________________________________________________________________
(объектінің атауы)
сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендер өткізу туралы жарияланған хабарламаны қарап және Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларымен таныса отырып, мен, төменде қол қоюшы
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) толығымен, не заңды тұлғаның атауы)
________________________________________________________________________________
тендерге қатысуға өтінімді қабылдауды және 20__ жылғы "___" _______________ Интернет желісінде www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша орналастырылған мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында өтетін тендерге қатысушы ретінде тіркеуді сұраймын.

48. Доверительное управление объектом возникает (учреждается) на основании договора, заключаемого в соответствии с типовым договором согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Договор с доверительным управляющим заключается руководителем учредителя, либо лицом, исполняющим его обязанности, не позднее десяти рабочих дней со дня подписания протокола о результатах тендера.
Победитель тендера представляет учредителю при подписании договора оригиналы либо нотариально удостоверенные копии документов, прикрепленных к заявке для сверки.
49. Договор доверительного управления на недвижимое имущество подлежит государственной регистрации. Государственная регистрация договора осуществляется за счет средств доверительного управляющего.
50. Договор предусматривает условия в соответствии с тендерными предложениями победителя.
51. По мере необходимости условиями передачи объекта в доверительное управление являются обязательства доверительного управляющего в отношении:
1) объемов, видов и сроков инвестиций в объект;
2) объемов производства, видов и номенклатуры выпускаемой продукции или оказываемых услуг;
3) поставки продукции определенным потребителям;
4) ценообразования, в том числе ограничения по предельному уровню цен;
5) проведения природоохранных мероприятий;
6) сохранения существующего количества или создания новых рабочих мест;
7) порядка использования объектов производственной и социальной инфраструктуры;
8) погашения задолженностей объекта в установленные сроки;
9) последующего выкупа объекта доверительным управляющим;
10) совершения сделок и/или запрещения определенных действий в отношении объекта в течение определенного периода времени;
11) предоставления рассрочки для оплаты рыночной стоимости объекта;
12) налоговых обязательств, возникающих при передаче объекта в доверительное управление.
Приложение 1
к Правилам передачи
государственного имущества
в доверительное управление
Форма
ЗАЯВКА
на участие в тендере по передаче государственного имущества в
доверительное управление
1. Рассмотрев опубликованное извещение о проведении тендера по передаче
________________________________________________________________________________
(наименование объекта)
в доверительное управление ____________________ последующего выкупа сроком на _____,
(с правом / без права)
и ознакомившись с Правилами передачи государственного имущества в доверительное
управление, я, нижеподписавшийся
________________________________________________________________________________
(фамилия и имя полностью, отчество при его наличии, либо
наименование юридического лица)
прошу принять заявку на участие в тендере и зарегистрировать в качестве участника тендера,
который состоится "____" _______ 20__ г. на веб-портале реестра государственного
имущества, размещенного в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz.

2. Біз (мен) ________________________________________ сомасында (сомасы теңгемен, оның ішінде жазумен көрсетіледі) тендерге қатысу үшін хабарламада көрсетілген мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) шотына:
________________________________________________________________________________
(ЖСН, БСН, төлемді тағайындау коды, Кбе, мекеменің коды) кепілдік жарна енгіздік (енгіздім).
Кепілдік жарна енгізілген сенімгерлік басқару объектілері туралы мәлеметтер:
Сенімгерлік басқару объектісінің атауы
Аударылуы тиіс кепілдік жарнаның сомасы, теңге
Жиыны
Енгізілген кепілдік жарналар туралы мәліметтер:
Р/с
Кепілдік жарнаның мақсаты және тендерге қатысу үшін кепілдік жарна енгізілген сенімгерлік басқару объектісінің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілдік жарнаның сомасы, теңге
1
2
Жиыны
3. Біздің (менің) қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес еместігіміз айқындалған жағдайда, біз (мен) тендерге қатысу құқығынан айырылатынымызға (ма), біз (мен) тендерде жеңіске жеткен жағдайда біз (мен) қол қойған Тендердің нәтижелері туралы хаттама мен Сенімгерлік басқару шарты жарамсыз деп танылатынына келісемін.
4. Егер біз (мен) тендердің жеңімпазы болған жағдайда, өзімізге Тендер нәтижелері туралы хаттамаға тендер өткізілген күні қол қою және Тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей, хабарламада көрсетілген және біз (мен) ұсынған тендердің шарттарында Сенімгерлік басқару шартын жасасу міндеттемелерін қабылдаймыз.
5. Мына:
тендерді өткізуден кем дегенде үш жұмыс күні бұрын оған қатысудан бас тартқан;
тендердің нәтижелері туралы хаттамаға не шартқа қол қоймаған;
объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берген;
кейіннен сатып алу құқығынан бас тартқан жағдайларда, енгізілген кепілдік жарна сомасы қайтарылмайтынымен және мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысында қалатынымен келісемін (міз).
6. Осы өтінім Тендердің нәтижелері туралы хаттамамен бірге Сенімгерлік басқару шартын жасасуға дейін қолданылатын шарт күшіне ие.
7. Өзім(із) туралы мынадай мәліметтерді ұсынамын (-мыз):
Заңды тұлға үшін:
Атауы _______________________________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесiнiң аты ______________________________________________
Мекенжайы: _______________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банк деректемелері:
ЖСК _____________________________________________________________________
БСК ______________________________________________________________________
Банктің атауы ______________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген адамның ЖСН/БСН__________________________________
Өтінімге мыналар:

2. Нами (мною) внесен гарантийный взнос для участия в тендере общей суммой
________________________________________________________________________________
(указывается сумма в тенге, в том числе прописью)
на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества (далее – единый
оператор), указанный в извещении:
________________________________________________________________________________
(ИИК, БИК, код назначения платежа, Кбе)
Сведения об объектах доверительного управления, по которым внесен гарантийный взнос:
№ п/п
Наименование объекта доверительного управления
Сумма гарантийного взноса, подлежащая перечислению, тенге
1
2
Итого
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
№ п/п
Назначение гарантийного взноса и наименование объекта доверительного управления, по которому внесен гарантийный взнос для участия в тендере
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
Итого
3. Согласен (ы) с тем, что в случае обнаружения нашего (моего) несоответствия требованиям, предъявляемым участнику, мы (я) лишаемся права участия в тендере, в случае нашей (моей) победы на тендере подписанные нами (мною) Протокол о результатах тендера и Договор доверительного управления будут признаны недействительными.
4. В случае, если мы (я) становимся Победителями тендера, принимаем на себя обязательства подписать Протокол о результатах тендера в день проведения тендера и заключить Договор доверительного управления на условиях тендера, указанных в извещении и предложенных нами (мною), не позднее десяти рабочих дней со дня подписания протокола о результатах тендера.
5. Согласен (ы) с тем, что сумма внесенного нами гарантийного взноса не возвращается и остается у учредителя доверительного управления государственным имуществом в случаях:
- отказа от участия в тендере менее чем за три рабочих дня до его проведения;
- не подписания протокола о результатах тендера либо договора;
- передачи объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа;
- моего отказа от права выкупа объекта.
6. Настоящая заявка вместе с Протоколом о результатах тендера имеет силу договора, действующего до заключения Договора доверительного управления.
7. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование _____________________________________________________________
БИН _____________________________________________________________________
Ф.И.О (при наличии) руководителя ___________________________________________
Адрес: ____________________________________________________________________
Номер телефона (факса): ____________________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
ИИК _____________________________________________________________________
БИК _____________________________________________________________________
Наименование банка ________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос _______________________________
К заявке прилагаются:

1) ________________________________________________________________________
2) ________________________________________________________________________
3) ____________________________________________________________ қоса беріледі.
Жеке тұлға үшін:
Тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда):
ЖСН _____________________________________________________________________
Паспорт деректері __________________________________________________________
Мекенжайы: _______________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банк деректемелері:
ЖСК _____________________________________________________________________
БСК ______________________________________________________________________
Банктің атауы ______________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген адамның ЖСН/БСН__________________________________
Өтінімге мыналар:
1) ________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
3) ________________________________________ қоса беріледі.
________ ________________________________________________________________
(қолы)       (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты немесе заңды тұлғаның атауы
және басшының тегі, аты, әкесiнiң аты
20__ ж. "___"____________.
М.О.
Өтінімді мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы
20__ ж. "___"____________20__ ж. сағат "___" минутта қабылдады.
Тендерге қатысушының нөмірі___________________________________
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік
басқаруға беру қағидаларына
2-қосымша
нысан
Сенімгерлік басқарудың үлгілік шарты
(объектінің атауы)
_____________ қ.      № _____ 20__ жылғы "___" _____________________
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 20__ жылғы "___" _________№ ____ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті туралы ереженің немесе Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің 20__ жылғы "___" __________ № ____________бұйрығымен бекітілген _______________________________________________ (мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің атауы) туралы ереженің немесе жергілікті атқарушы орган коммуналдық меншікті басқаруға уәкілеттік берген жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган ережесінің негізінде әрекет ететін ____________________________________________________________________ (мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің атауы)
немесе жергілікті атқарушы органның (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, коммуналдық меншікті басқаруға жергілікті атқарушы орган уәкілеттік берген) атынан бұдан әрі "Құрылтайшы" деп аталатын басшы
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
бір тараптан және бұдан әрі "Сенімгерлік басқарушы" деп аталатын,
________________________________________________________________________________
(20__ жылғы "___" _________ № ____ жарғының, ереженің, сенімхаттың)
негізінде әрекет ететін ____________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
екінші тараптан, бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар, төмендегілер туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты.

1) ________________________________________________________________________
2) ________________________________________________________________________
3) ________________________________________________________________________
4) ________________________________________________________________________
Для физического лица:
Ф.И. О (при наличии) _______________________________________________________
ИИН _____________________________________________________________________
Паспортные данные ________________________________________________________
Адрес: ____________________________________________________________________
Номер телефона (факса): ____________________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
ИИК _____________________________________________________________________
БИК _____________________________________________________________________
Наименование банка _______________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос ______________________________
К заявке прилагаются:
1) ________________________________________________________________________
2) ________________________________________________________________________
3) ________________________________________________________________________
4) ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(подпись) (Ф.И. О (при наличии) физического лица или наименование юридического лица и
Ф.И. О (при наличии) руководителя)
"__" _________ 20_____ г.
Принята веб-порталом реестра государственного имущества
"___" __________ 20__ г. __________ часов _______ мин.
Номер участника тендера ____________________________________________________
Приложение 2
к Правилам передачи государственного
имущества в доверительное
управление
Форма
Типовой договор доверительного управления
________________________________________________________________________________
(наименование объекта)
г. ______ № ______ "__________" 20____ г.
___________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по государственному имуществу или
его территориального подразделения)
или местный исполнительный орган (исполнительный орган, уполномоченный местным
исполнительным органом на управление коммунальным имуществом, финансируемый из
местного бюджета) именуемый в дальнейшем "Учредитель", в лице Руководителя
____________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
действующего на основании Положения о Комитете государственного имущества и
приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденного приказом
Министра финансов Республики Казахстан от "__" __________ 20__ года №__, или
Положения о
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального подразделения уполномоченного органа
по государственному имуществу),
утвержденного приказом Комитета государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан № __ от "__" _______ 20__ года, или
Положения исполнительного органа, уполномоченного местным исполнительным
органом на управление коммунальным имуществом, финансируемого из местного бюджета
с одной стороны, и
________________________________________________________________________________
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица)
именуемый в дальнейшем "Доверительный управляющий", в лице
________________________________________________________________________________
действующего на основании _______________________________________________________
устава, положения, доверенности № ________ от "__" ______ 20__ г.) с другой стороны,
совместно именуемые как "Стороны", заключили настоящий Договор (далее – Договор)
о нижеследующем:

1. Шарттың нысанасы
1. Құрылтайшы Сенімгерлік басқарушыға, бұдан әрі "Объект" деп аталатын
________________________________________________________________________________
(мүліктің атауы)
сенімгерлік басқаруға береді, ал Сенімгерлік басқарушы осы Шарт бойынша пайда алушы болатын Құрылтайшының мүдделеріне сай Объектіні басқаруды жүзеге асыруға міндеттенеді.
2. Объект Сенімгерлік басқарушыға Қазақстан Республикасының заңнамасында және осы Шартта көзделген тәртіппен және шарттарда сенімгерлікпен басқаруға беріледі.
3. Сенімгерлік басқарушы өзіне мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша берілген жылжымайтын мүлікті тек қана Қазақстан Республикасының заңдарында, мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару туралы шартта көзделген жағдайларда не мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысының жазбаша келісімімен иеліктен шығарады немесе кепілге береді. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару туралы шартта өзгеше көзделмесе, сенімгерлік басқарушы жылжымалы мүлікке билік етуге құқылы.
4. Осы Шарт Сенімгерлік басқарушының Объектіге сенімгерлік басқаруды жүзеге асыруға құқығын куәландыратын негіздеме болып табылады.
5. Құрылтайшы Сенімгерлік басқарушыға берілген күні Объектінің:
1) кепілде тұрмағанын;
2) үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салынғанын/салынбағанын;
3) сатуға қойылмағанын растайды.
6. Объектіні сенімгерлік басқаруға беру оған меншік құқығының Сенімгерлік басқарушыға өтуіне әкеп соқтырмайды.
7. Сенімгерлік басқарушының Объектіні басқару бойынша құқықтары мен міндеттері Объекті Сенімгерлік басқарушыға берілген сәттен басталады. Объектіні беру (қабылдап алу-беру актісін жасау, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес акционерлердің, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысушылардың тізіліміне тиісті жазбаларды енгізу немесе сенімгерлік басқаруға берілетін Объектіге байланысты өзгесі) осы Шартқа қол қойылған сәттен бастап _______________________ жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
2. Тараптардың құқықтары
8. Құрылтайшының:
1) жазбаша сұрау салу бойынша Объектіні басқару жөніндегі Сенімгерлік басқарушының қызметі туралы ақпарат (есеп) алуға;
2) осы Шарт бойынша Сенімгерлік басқарушының қызметіне араласпай, Сенімгерлік басқарушы міндеттемелерінің орындалуын, оның ішінде Объектіні басқару тиімділігінің мониторингін жүргізуге, Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуы жөніндегі сенімгерлік басқарушының есебін тыңдау жолымен бақылауға;

1. Предмет Договора
1. Учредитель передает Доверительному управляющему
________________________________________________________________________________
(наименование имущества)
именуемый в дальнейшем "Объект", в доверительное управление, а Доверительный управляющий обязуется осуществлять управление Объектом в интересах Учредителя, который выступает выгодоприобретателем по настоящему Договору.
2. Объект передается в доверительное управление Доверительному управляющему в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и настоящим Договором.
3. Доверительный управляющий отчуждает или передает в залог недвижимое имущество, переданное ему по договору доверительного управления государственным имуществом, только в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан, договором о доверительном управлении государственным имуществом либо с письменного согласия учредителя доверительного управления государственным имуществом. Движимым имуществом доверительный управляющий вправе распоряжаться, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан или договором о доверительном управлении государственным имуществом.
4. Основанием, удостоверяющим право Доверительного управляющего на осуществление доверительного управления Объектом, является настоящий Договор.
5. Учредитель подтверждает, что Объект на дату его передачи
Доверительному управляющему:
1) не находится в залоге;
2) обременен/не обременен правами третьих лиц;
3) не выставлен на продажу.
6. Передача Объекта в доверительное управление не влечет перехода права собственности на него к Доверительному управляющему.
7. Права и обязанности Доверительного управляющего по управлению Объектом возникают с момента передачи Объекта Доверительному управляющему. Передача Объекта осуществляется путем (составления акта приема-передачи, внесения соответствующей записи в реестр акционеров, участников товарищества с ограниченной ответственностью в соответствии с законодательством Республики Казахстан или иное в зависимости от Объекта, передаваемого в доверительное управление) __________________ в течение ______ рабочих дней с момента заключения настоящего Договора.
2. Права сторон
8. Учредитель имеет право:
1) получать информацию (отчет) о деятельности Доверительного управляющего по управлению Объектом по письменному запросу;
2) не вмешиваясь в деятельность Доверительного управляющего, контролировать выполнение обязательств Доверительного управляющего по настоящему Договору, в том числе путем проведения мониторинга эффективности управления Объектом, заслушивания отчета Доверительного управляющего по выполнению обязательств по Договору;

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де әрекеттерді жасауға құқығы бар.
9. Сенімгерлік басқарушының:
1) Құрылтайшының мүддесіне сай сенімгерлік басқаруға берілген Объектіге қатысты заңды және іс жүзіндегі әрекеттерді жасауға;
2) Мемлекеттік меншікті сенімгерлік басқару шартымен Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасымен белгіленген тәртіппен тиісті қаржы жылына арналған мемлекеттік бюджетте көзделген қаражат шеңберінде осы Шартқа қосымшаға сәйкес берілген нысан бойынша Актіні ұсынған жағдайда, мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару кезінде өзі шығарған қажетті шығыстарды өтеуге; Шағындарды өтеу актісі тек тиісті қаржы жылына арналған бюджетте көзделген, ағымдағы бюджеттік бағдарлама болған жағдайда ұсынылады.
3) егер бұл Қазақстан Республикасының заңдарында немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру туралы шартта көзделген болса, сыйақы алуға;
4) өзге де құқықтарды жүзеге асыруға;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне сенімгерлік басқаруға берілген Объектіні сатып алуға құқығы бар.
3. Тараптардың міндеттері
10. Құрылтайшы:
1) Сенімгерлік басқарушыға Объектіні осы Шартта белгіленген мерзімдерде беруге;
2) Сенімгерлік басқарушыға осы Шарт бойынша оның міндеттерін жүзеге асыруы үшін қажетті құжаттарды беруге;
3) осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде Сенімгерлік басқарушыны хабардар етпей, Объектіні сенімгерлік басқаруға үшінші тұлғаларға беру туралы шешімдер қабылдамауға;
4) Объектіні кепілдікке бермеуге, үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салмауға және осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде үшінші тұлғаларға сатуға қоймауға міндетті.
11. Сенімгерлік басқарушы:
1) Объектіні тиімді басқаруды жүзеге асыруға;
2) Объектінің сақталуын қамтамасыз етуге;
3) өзінің Сенімгерлік басқарушы ретінде әрекет ететінін көрсете отырып, сенімгерлік басқаруға берілген Объектімен мәмілелерді өз атынан жасауға;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қажетті болып табылатын барлық рұқсат беру құжаттарын уәкілетті мемлекеттік органдардан алуға;
5) Осы Шартқа сәйкес Сенімгерлік басқарушының құқықтары мен міндеттерін жүзеге асыруға;
6) Құрылтайшыға өзінің Шартты тиісінше орындамауы салдарынан келтірілген шығындарды өтеуге;
7) Шартты тиісінше орындау мақсатында сенімгерлік басқару бойынша әрекеттер нәтижесінде туындайтын міндеттерді орындауға;
8) Құрылтайшыға _____________________ өз қызметі туралы жазбаша (ұсыну мерзімдері) түрде есеп беруге;

3) совершать иные действия предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
9. Доверительный управляющий имеет право:
1) совершать в отношении переданного в доверительное управление Объекта юридические и фактические действия в интересах Учредителя;
2) на возмещение необходимых расходов, произведенных им при доверительном управлении государственным имуществом, в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан, договором доверительного управления государственным имуществом при предоставлении Акта согласно по форме, согласно приложению к настоящему Договору; Акт на возмещение расходов предоставляется только в случае наличия текущей бюджетной программы, предусмотренной в бюджете на соответствующий финансовый год.
3) на вознаграждение, если это предусмотрено законами Республики Казахстан или договором о доверительном управлении государственным имуществом;
4) осуществлять иные права;
5) на приобретение переданного ему в доверительное управление Объекта в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Обязанности сторон
10. Учредитель обязан:
1) передать Объект Доверительному управляющему в сроки установленные, настоящим Договором;
2) передать Доверительному управляющему необходимые документы для осуществления его обязанностей по настоящему Договору;
3) в течение срока действия настоящего Договора без уведомления
Доверительного управляющего не принимать решений о передаче Объекта в доверительное управление третьим лицам;
4) не передавать Объект в залог, не обременять правами третьих лиц, и не выставлять на продажу третьим лицам в течение срока действия настоящего Договора.
11. Доверительный управляющий обязан:
1) осуществлять эффективное управление Объектом;
2) обеспечить сохранность Объекта;
3) совершать сделки с переданным в доверительное управление Объектом от своего имени, указывая при этом, что он действует в качестве Доверительного управляющего;
4) получить все разрешительные документы от уполномоченных государственных органов, которые являются необходимыми в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) осуществлять права и обязанности Доверительного управляющего в соответствии с настоящим Договором;
6) возмещать Учредителю убытки, причиненные вследствие ненадлежащего исполнения им Договора;
7) исполнять обязанности, возникающие в результате действий по доверительному управлению, в целях надлежащего исполнения Договора;
8) предоставлять Учредителю отчет о своей деятельности в письменной форме
____________________________________________;
(сроки предоставления)

9) Сенімгерлік басқарушының осы Шартпен өзінің сенімгерлік басқаруына берілген мемлекеттік мүлікпен байланысты қаржылық қызметі туралы есебін "Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер және қаржылық қызмет туралы есептер беруінің қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы № 130 қаулысымен (бұдан әрі – Қаулы) айқындалған тәртіпте беруге;
10) мемлекеттік мүлікті иеліктен шығару туралы немесе оны кепілге беру туралы мәмілені жасасқан жағдайда, мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есепті Қаулымен айқындалған тәртіпте _____________________беруге;
11) Осы Шартқа Тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 15 күн ішінде осы Шартты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыруға (жылжымайтын мүлікті сенімгерлік басқаруға берген жағдайда);
12) Объектіні Құрылтайшыға осы Шарттың күші жойылған кезде (шарттың мерзімі аяқталғанда, Шартты мерзімінен бұрын бұзғанда) 10 жұмыс күні ішінде беруге;
13) өзге де міндеттемелерді орындауға (сенімгерлік басқаруға берілетін Объектіге байланысты) міндетті.
4. Тараптардың жауапкершілігі
12. Сенімгерлік басқарушы Объектіні басқару кезінде еңсерілмейтін күш әрекеті келтірген зиянды немесе залалды қоспағанда, Құрылтайшының мүддесіне келтірілген кез келген зиян немесе залал үшін жауапты болады.
13. Тараптар осы Шарт бойынша өздерінің міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
5. Форс-мажор
14. Егер осы Шарт бойынша міндеттемелерінің толық немесе ішінара орындалмауы еңсерілмейтін күш жағдайларының (жер сілкінісі, топан су, өрт, эмбарго, соғыс немесе әскери қимылдар, мемлекеттік органдардың міндеттемелердің орындалуына тыйым салатын немесе қандай да бір кедергі келтіретін нормативтік құқықтық актілерді шығаруы) салдарынан болса, бұл жағдайлар Тараптардың еркіне тәуелді болмаған және осы Шарт бойынша Тараптардың кез келгені өздерінің міндеттемелерін орындауы мүмкін болмаған жағдайда Тараптар ол үшін
жауапкершіліктен босатылады.
15. Осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлары, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдар болған уақытқа тең мерзімге кейінге қалдырылады.

9) предоставлять отчет о финансовой деятельности доверительного управляющего, связанного с государственным имуществом, переданным ему в доверительное управление настоящим Договором в порядке, определенном постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2016 года № 130 "Об утверждении Правил и сроков представления физическими и юридическими лицами, участвующими в выполнении функций по управлению государственным имуществом, отчетов обо всех сделках имущественного характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью" (далее – Постановление);
10) в случае заключения сделки об отчуждении или залоге государственного имущества, предоставлять отчет обо всех сделках имущественного характера, связанных с государственной собственностью в порядке, определенном Постановлением
_________________________________;
(сроки предоставления)
11) в течение 15 календарных дней с даты подписания Сторонами настоящего Договора осуществить государственную регистрацию настоящего Договора (в случае передачи в доверительное управление недвижимого имущества);
12) передать Объект Учредителю при прекращении настоящего Договора (истечении срока договора, досрочного расторжения) в течение 10-ти рабочих дней;
13) иные обязанности (в зависимости от Объекта, передаваемого в доверительное управление).
4. Ответственность сторон
12. Доверительный управляющий несет ответственность за любой вред или ущерб, причиненный им интересам Учредителя при управлении Объектом, за исключением вреда или ущерба, причиненного действием непреодолимой силы.
13. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение своих обязательств по настоящему Договору в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Форс-мажор
14. Стороны освобождаются от ответственности за полное или частичное неисполнение обязательств по настоящему Договору, если оно явилось следствием обстоятельств непреодолимой силы (землетрясение, наводнение, пожар, эмбарго, война или военные действия, издание нормативных правовых актов государственными органами, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств), при условии, что эти обязательства не зависели от воли Сторон и сделали невозможным исполнение любой из сторон своих обязательств по настоящему Договору.
15. Срок исполнения обязательств по настоящему Договору отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами.

16. Тараптардың кез келгені еңсерілмейтін күш жағдайлары туындаған кезде екінші Тарапқа осы жағдайлардың туындағаны туралы жазбаша түрде күнтізбелік 30 күн ішінде хабарлауға міндетті.
17. Хабардар етпеу немесе уақтылы хабардар етпеу Тарапты кез келген жоғарыда көрсетілген жағдайға міндеттеменің орындалмауы жауапкершілігінен босататын негіздеме ретінде сілтеме жасау құқығынан айырады.
18. Егер Тараптардың міндеттемелерді толық немесе ішінара орындауының мүмкін еместігі 2 күнтізбелік айдан асса, онда Тараптар осы Шартты бұзуға құқылы.
6. Құпиялылық
19. Тараптар Шарттағы барлық ақпарат құпия болып табылады деп келісті және Тараптар оны қорғау үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды.
20. Тараптардың әрқайсысы екінші Тараптан алынған құпия ақпаратты жарияламауға міндеттенеді және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, осы ақпаратты екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға ашуға құқығы жоқ.
7. Дауларды шешу
21. Осы Шарттан туындайтын барлық даулар мен келіспеушіліктер келіссөздер жолымен шешіледі.
22. Даулар мен келіспеушіліктерді келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған жағдайда, дау заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының сот органдарында қаралуы тиіс.
8. Шарттың қолданылу мерзімі
23. Осы Шарт Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және _____________________________________________ дейін қолданылады.
9. Шарт талаптарының орындалуын бақылау
24. Осы Шарт талаптарының орындалуын бақылауды Құрылтайшы жүзеге асырады.
Құрылтайшы осы мақсатта басқа да мүдделі мемлекеттік органдар өкілдерінің қатысуымен комиссия құра алады. Сенімгерлік басқарушы осындай комиссияның қарауына қажетті құжаттар мен есептерді комиссия белгілеген нысан бойынша және мерзімдерде беруі тиіс.
10. Өзге де талаптар
25. Осы Шартта көзделмеген қалған барлық жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
26. Құрылтайшы және Сенімгерлік басқарушы өзара келісім бойынша қосымша келісімдер жасау арқылы осы Шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізуге құқылы.
27. Осы Шартқа барлық қосымша келісімдер оның ажырамас бөлігі болып табылады және оларға Тараптардың қол қоюға тиіс уәкілетті өкілдері қол қояды.
28. Осы Шарттың қолданылу мерзімінің тоқтатылуы ол бойынша Тараптар міндеттемелерінің тоқтауына әкеп соқтырады, бірақ Тараптардың осы Шарт талаптарын орындауы кезінде бұзушылықтар орын алса, осы Шарттың Тараптарын жауапкершіліктен босатпайды.

16. Любая из Сторон при возникновении обстоятельств непреодолимой силы обязана в течение 30 календарных дней письменно информировать другую Сторону о наступлении этих обстоятельств.
17. Не уведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любое вышеуказанное обстоятельство как на основание, освобождающее от ответственности за неисполнение обязательства.
18. Если невозможность полного или частичного исполнения обязательства Сторонами будет существовать свыше 2 календарных месяцев, то Стороны вправе расторгнуть настоящий Договор.
6. Конфиденциальность
19. Стороны согласились, что вся информация, содержащаяся в Договоре, является конфиденциальной, и Стороны предпримут все необходимые меры для ее защиты.
20. Каждая из Сторон обязуются не разглашать конфиденциальную информацию, полученную от другой Стороны, и не вправе раскрывать эту информацию третьим лицам без предварительного письменного согласия другой Стороны, за исключением случаев, прямо предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Разрешение споров
21. Все споры и разногласия, возникающие из настоящего Договора, решаются путем переговоров.
22. В случае, невозможности решения споров и разногласий путем переговоров, спор подлежит рассмотрению в судебных органах Республики Казахстан в установленном законодательством порядке.
8. Срок действия Договора
23. Настоящий Договор вступает в силу с даты его подписания Сторонами и до
_______________________________________________________________________________.
9. Контроль за выполнением условий Договора
24. Контроль за выполнением условий настоящего Договора осуществляет Учредитель.
С этой целью Учредитель также может образовать комиссию с участием представителей других заинтересованных государственных органов. Доверительный управляющий должен представлять на рассмотрение такой комиссии необходимые документы и отчеты по форме и в сроки, устанавливаемые самой комиссией.
10. Прочие условия
25. Во всем остальном, что не предусмотрено настоящим Договором, стороны будут руководствоваться законодательством Республики Казахстан.
26. Учредитель и Доверительный управляющий имеют право по обоюдному согласию вносить изменения и дополнения к настоящему Договору посредством заключения дополнительных соглашений.
27. Все дополнительные соглашения к настоящему Договору являются его неотъемлемой частью и должны подписываться уполномоченными на то представителями Сторон.
28. Прекращение срока действия настоящего Договора влечет за собой прекращение обязательств Сторон по нему, но не освобождает Стороны настоящего Договора от ответственности за его нарушения, если таковые имели место при исполнении Сторонами условий настоящего Договора.

29. Сатып алу құқығынсыз Сенімгерлік басқару шарты тоқтаған жағдайда Сенімгерлік басқарушы қабылдау-беру актісі бойынша күнтізбелік он күн ішінде объектіні Құрылтайшыға қайтарады.
30. Осы Шарт бірдей заңды күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде 2 данада, Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан жасалды.
11. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері
Құрылтайшы
_____________________________
______ _______________________
(қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
М.О.
Сенімгерлік басқарушы
_______________________________
______ _________________________
(қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
М.О.
Сенімгерлік басқарудың
үлгілік шартына қосымша
нысан
Сенімгерлік басқаруға берілген объекті бойынша шығыстарды өтеу актісі
№____ "___" _______________
20__ жыл
Объектінің атауы ____________________________________________
20__ жылғы "___" ___________ №___сенімгерлік басқару шарты
Шарт бойынша жалпы сомасы __________________________теңге
Бюджеттік бағдарлама бойынша _____________________________
р/с
Объектімен байланысты шығыстардың атауы
Өлшем бірлігі
Шығыстардың жалпы сомасы
Төленген шығыстар сомасы
Төленетін сома
Ескерту
Жиыны:
Сенімгерлік басқаруға берілген объектімен байланысты шығыстар сомасы:
_____________________________________________________ теңге.
(цифрмен, жазумен)
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
____________________________
______ _____________________
(қолы)
(ТАӘ (бар болса)
М.О.
Сенімгерлік басқарушы __________________________
______ ____________________
(қолы)
(ТАӘ (бар болса)
М.О.

29. В случае прекращения Договора доверительного управления без права выкупа Доверительный управляющий возвращает Учредителю объект в течение десяти рабочих дней по акту приема-передачи.
30. Настоящий Договор составлен в 2-х экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
11. Адреса и реквизиты Сторон:
Учредитель
Доверительный управляющий
_____________________________________
_______________ ______________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при наличии)
М.П.
_____________________________________
_______________ ______________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(при наличии)
М.П.
Приложение
к Типовому договору
доверительного управления
форма
Акт
на возмещение расходов по объекту доверительного управления
№______ от "___" ______________ 20__ года
Наименование объекта ______________________________________________________
Договор доверительного управления № ___________ от "___" ___________ 20__ года
Общая сумма по договору ______________________________________________ тенге
По бюджетной программе ___________________________________________________
п/п
Наименование расходов, связанных с объектом
Единица измерения
Общая сумма расходов
Оплаченная сумма расходов
Сумма к оплате
Примечание
Итого:
Сумма расходов, связанных с объектом доверительного управления составила:
___________________________________________________________ тенге.
(цифрами, прописью)
Администратор бюджетных программ
Доверительный управляющий
_____________________________________
_________ ______________________
(подпись) (Ф.И.О. (при наличии)
М.П.
_____________________________________
_________ ______________________
(подпись) (Ф.И.О. (при наличии)
М.П.