"Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2016 жылғы 15 тамыздағы № 371 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 21 қыркүйекте № 14249 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 19 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
6-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық ұсыныстың ақпараттық парағы;";
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) егер ББӘ МИЖ-ді заңды тұлғаның жарғылық капиталын ұлғайту жолымен іске асыруды ұсынған жағдайда, бес жылдық кезеңге арналған іске асырылған, іске асырылып жатқан және іске асырылуы жоспарланған инвестициялық жобалар бойынша квазимемлекеттік сектор субъектісінің инвестициялық картасы қосымша ұсынылады, оны олар электрондық порталға, сондай-ақ осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз және электрондық жеткізгіштерде ұсынады.";
8-тармақтың екінші бөлігі алынып тасталсын;
59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59. Қажетті/пысықталған ақпаратты ұсыну және/немесе жүргізілген сараптамалармен қамтылмаған немесе толық қамтылмаған мәселелер бойынша қосымша сараптамаларды жүргізу бойынша сұрау салу тиісті ББӘ-ге, сұрау салудың көшірмесі осы Қағидалардың 52 – 56, 58-тармақтарында көрсетілген құжаттардың толық топтамасы түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органға жіберіледі.
Бұл ретте олардың сканерленген көшірмелері БИЖ қысқаша сипаттамасында көрсетілген ББӘ өкілінің электрондық пошта мекенжайына жіберіледі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 "Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 августа 2016 года № 371. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 сентября 2016 года № 14249
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 "Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9938, опубликованный 19 декабря 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций, утвержденных указанным приказом:
в пункте 6:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) информационный лист инвестиционного предложения по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) в случае если АБП предлагается реализовать ГИП путем увеличения уставного капитала юридического лица, дополнительно представляется инвестиционная карта субъекта квазигосударственного сектора по реализованным, реализуемым и планируемым к реализации инвестиционным проектам на пятилетний период, которая представляется в электронный портал, а также на бумажном и электронном носителях по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.";
часть вторую пункта 8 исключить;
пункт 59 изложить в следующей редакции:
"59. Запросы по представлению необходимой/доработанной информации и/или проведению дополнительных экспертиз по вопросам, не охваченным или не полностью охваченным проведенными экспертизами направляются соответствующему АБП, копия запроса – центральному или местному уполномоченному органу по государственному планированию в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня поступления полного пакета документов, указанных в пунктах 5256, 58 настоящих Правил.
При этом их сканированные копии направляются на адреса электронной почты представителя АБП, указанные в Краткой характеристике БИП.

ТЭН-нің, бөлiмдердің, тараулар мен параграфтардың жаңа редакциясы, сондай-ақ ТЭН-нiң параметрлерiн өзгертетiн ақпарат енгiзілген жағдайда, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 153-бабына сәйкес БИЖ-дің экономикалық сараптамасын жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының Үкіметі не жергілікті атқарушы органдар айқындаған заңды тұлғаның мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергілікті уәкiлеттi органды ББӘ хатын қоса бере отырып, экономикалық сараптама жүргізуді ұзарту туралы кейіннен хабардар етуімен сараптама жүргізу мерзiмi ББӘ-нің қағаз форматтағы хатын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнiне дейiн ұзартылады.";
мынадай мазмұндағы 115-1-тармақпен толықтырылсын:
"115-1. Осы Қағидалардың 114 және 115-тармақтарының ережелері осы Қағидалардың 110-тармағының екінші және үшінші бөліктерінде көрсетілген БИЖ-ге қолданылмайды.
Осы Қағидалардың 110-тармағының екінші және үшінші бөліктерінде көрсетілген БИЖ бойынша ББӘ бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға:
1) болжанатын қымбаттау сомасын көрсете отырып, мемлекеттік органның бірінші басшысы қол қойған өтінім-хатты;
2) келесі ақпарат қамтылуы тиіс мемлекеттік органның бірінші басшысы қол қойған түсініктеме жазбаны:
болжанатын қосымша бюджет шығыстарының негіздемесін;
ЖСҚ әзірлеу басталғаннан бастап жобаны бюджеттен әрбір жыл үшін қаржыландыру туралы ақпаратты ұсынады. Игерілмеу не қаражат үнемдеу болған жағдайда, себептері көрсетіле отырып, бұл ақпарат әрбір жылдағы жоспармен және фактімен сүйемелденеді;
қымбаттауға әкеліп соғатын себептердің нақты көрсетілуін қамтуы тиіс түсіндірме жазбаны;
3) тиісті уәкілетті мемлекеттік органның бірінші басшысы қол қойған салалық қорытындыны;
4) бірінші басшы қол қойған, мөрмен расталған осы Қағидаларға 16-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салыстырмалы кестені;
5) бірінші басшы қол қойған жалғастырылатын және аяқталған жобалар бойынша жеке-жеке төлеуға арналған фискалдық сертификатты (құндық деректерімен жұмыстардың көлемі бойынша ведомостарды және эскалация бойынша есептеулерді қоса бере отырып);
6) бірінші басшы қол қойған сертификаттар тізілімін;
7) жобаның қымбаттауы бойынша шығыстар сметаларын және тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің құны қымбаттаған жағдайдағы бағалар бойынша статистикалық деректерді;
8) құжаттар ұсынылған күннен бастап 6 (алты) айдан кешіктірмей белгіленген уәкілетті ішкі бақылау органының актісін ұсынады.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган осы тармақта көрсетілген құжаттар топтамасын қарайды және ол бойынша қорытындыны РБК-ның қарауына енгізеді.
РБК-ның оң шешімін алған кезде, Қазақстан Республикасы ратификациялаған, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жасалған қарыз шартының шеңберінде іске асырылатын МИЖ бойынша азаматтық-құқықтық шарттың талаптарына сәйкес жолдар учаскелерінің сметалық құнының ұлғаюын қаржыландыруға рұқсат етіледі.";
128-тармақтың екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Негiздiлiк" бөлiмi мынадай тарауларды қамтиды:

В случае внесения новой редакции ТЭО, разделов, глав и параграфов, а также информации, изменяющей параметры ТЭО, срок проведения экспертизы продлевается до 10 (десяти) рабочих дней со дня получения письма от АБП в бумажном формате с последующим уведомлением юридическим лицом, определенным Правительством Республики Казахстан либо местными исполнительными органами на осуществление экономической экспертизы БИП в соответствии со статьей 153 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, центрального или местного уполномоченного органа по государственному планированию о продлении проведения экономической экспертизы с приложением письма АБП.";
дополнить пунктом 115-1 следующего содержания:
"115-1. Положения пунктов 114 и 115 настоящих Правил, не распространяются на БИП, указанных во второй и третьей частях пункта 110 настоящих Правил.
По БИП, указанных во второй и третьей частях пункта 110 настоящих Правил, АБП представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию:
1) письмо-заявка за подписью первого руководителя государственного органа с указанием предполагаемой суммы удорожания;
2) пояснительная записка, подписанная первым руководителем государственного органа, в которой должна содержатся следующая информация:
обоснование предполагаемых дополнительных бюджетных расходов;
информация о финансировании проекта из бюджета за каждый год, начиная с начала разработки ПСД. Данная информация сопровождается планом и фактом за каждый год с указанием причин не освоения, либо экономии средств, в случае наличия таковых;
подробное указание причин, влекущих удорожание;
3) отраслевое заключение соответствующего уполномоченного государственного органа за подписью первого руководителя;
4) сравнительная таблица по форме согласно приложению 16-1 к настоящим Правилам за подписью первого руководителя заверенная печатью;
5) фискальный сертификат на оплату отдельно по продолжающимся и завершенными проектам за подписью первого руководителя (с приложением ведомости по объемам работ, расчетов по эскалации со стоимостными данными);
6) реестр по сертификатам за подписью первого руководителя;
7) сметы расходов по удорожанию проекта и статистических данных по ценам в случае удорожания стоимости товаров и услуг;
8) акт уполномоченного органа по внутреннему контролю, датированный не позднее 6 (шести) месяцев от даты представления документов.
Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию рассматривает пакет документов, указанных в настоящем пункте, и вносит заключение по ним на рассмотрение РБК.
При получении положительного решения РБК допускается финансирование увеличения сметной стоимости участков дорог согласно условиям гражданско-правового договора по БИП, реализуемым в рамках заключенного договора займа Правительства Республики Казахстан, ратифицированного Республикой Казахстан.";
части вторую и третью пункта 128 изложить в следующей редакции:
"Раздел "Обоснованность" содержит следующие главы:

1) "Инвестициялар көлемi" тарауы;
2) "Қаржыландырудың балама көздерi" тарауы;
3) "Инвестициялар ҚЭН-інің мақсаттары мен міндеттерінің инвестициялық ұсынысқа сәйкестігі" тарауы;
4) "Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің салалық картасы" тарауы.
Егер Инвестициялар Институционалдық МЖӘ жобасын іске асыруға бағытталған болса, "Қаржыландырудың балама көздерi" және "Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің салалық картасы" тараулары ұсынылмайды.";
131-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"131-1. "Квазимемлекеттік сектор субъектісінің салалық картасы" деген тарауда осы Қағидаларға 18-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық порталға, сондай-ақ қағаз және электрондық жеткізгіштерде ұсынылатын "Квазимемлекеттік сектор субъектісінің салалық картасы" нысаны бойынша іске асырылған, іске асырылатын және іске асырылуы жоспарланған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің инвестициялық жобалары бойынша ақпарат қамтылады.";
осы Бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 1-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы Бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 16-1-қосымшамен толықтырылсын;
18-1-қосымша осы Бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрық алынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына баспа және электрондық түрде жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәлімет ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
М. Құсайынов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
____________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушысының
2016 жылғы 15 тамыздағы
№ 371 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу,
мониторингілеу және іске
асырылуын бағалау

1) глава "Объем Инвестиций";
2) глава "Альтернативные источники финансирования";
3) глава "Соответствие целей и задач ФЭО Инвестиций инвестиционному предложению";
4) глава "Отраслевая карта субъекта квазигосударственного сектора".
В случае, если Инвестиции направлены на реализацию проекта институционального ГЧП, главы "Альтернативные источники финансирования" и "Отраслевая карта субъекта квазигосударственного сектора" не представляются.";
пункт 131-1 изложить в следующей редакции:
"131-1. Глава "Отраслевая карта субъекта квазигосударственного сектора" содержит информацию по реализованным, реализуемым и планируемым к реализации инвестиционным проектам субъектов квазигосударственного сектора по форме "Отраслевая карта субъекта квазигосударственного сектора", которую представят в электронный портал, а также на бумажном и электронном носителях по форме согласно приложению 18-1 к настоящим Правилам.";
дополнить приложением 1-1 согласно приложению 1 к настоящему Приказу;
дополнить приложением 16-1 согласно приложению 2 к настоящему Приказу;
приложение 18-1 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему Приказу;
2. Департаменту бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течении пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
М. Кусаинов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
от "___" ___________ 2016 года
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 августа 2016 года № 371

қағидаларына 1-1-қосымша
Нысан
_______ жылғы " " ___________
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің инвестициялық картасы
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі _____________________________
(Атауы және код)
Жобаның атауы
Іс-шаралардың/компо-ненттердің атаулары
Қатысушылардың (инвестицияны алушы) атаулары
Жобаның құны
(мың теңге)
Источник
финансирования
Период
Жүзеге асыру орны
Ескерту (қолданылған шешімдер, нәтижелер, басқалар)
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Ұлттық қор
Қарыз қаражаты
Өзіндік қаражат
Басқалар (қаржыландыру
көзін көрсету тіи)
құрылыс (инвестициялық)
қолданыс (постинвестициялық)
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің әзірленген инвестициялық жобалары (10 жыл ішінде)
1.
2.
1.
2.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің әзірленіп жатқан инвестициялық жобалары
1.
2.
1.
2.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің әзірленуі жоспарланған инвестициялық жобалары (5 жыл ішінде)
1.
2.
1.
2.
Ескертпе:
"Іс-шаралардың/компоненттердің атаулары" бағанасында жобаның іс-шаралар атаулары көрсетіледі. Тараулардың саны және атаулары қаржылық-кономикалық негіздемеде (республикалық немесе жергілікті бюджет, Қазақстан Республикасы Ұлттық фонд қаражаты қаржыландыру көздері болған жағдайда) немесе заңды тұлғалардың даму жоспарында (қарыз немесе меншікті қаражат қаржыландыру көзі болған жағдайда), көрсетілген және жобаның активтерін сатып алуды қарастыратын іс-шаралардың саны мен атауларына сәйкес болу керек.
"Қатысушылардың (инвестицияны алушы) атаулары" бағанасында қаражат бөлінген/бөлініп отырған/бөлінетін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің, сондай-ақ инвестициялардың соңғы алушыларының атаулары көрсетіледі.
"Жобаның құны (мың теңге)" бағанасында барлық қаржыландыру көздерін есепке алып жобаның жалпы құны көрсетіледі.
"Қаржыландыру көзі (мың тенге)" бағанасында қаражат бөлінген/бөлініп отырған/бөлінетін шенберінде тиісті қаржыландыру көзі бағанасында қаражат көрсетіледі.
"Құрылыс (инвестициялық) кезең" бағанасында инвестициялық жобаны іске асыру/құру мерзімі көрсетіледі.
"Қолданыс (постинвестициялық) кезең" бағанасында инвестициялық жобаны қолдану мерзімі көрсетіледі.
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу,
мониторингілеу және іске
асырылуын бағалау

Приложение 1-1
к Правилам разработки или корректировки, проведения
необходимых экспертиз инвестиционного предложения
государственного инвестиционного проекта, а также
планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и
оценки реализации бюджетных инвестиций
Форма
Инвестиционная карта субъекта квазигосударственного сектора
на "       " __________ год
Администратор бюджетной программы _______________________________
(наименование и код)
Наименование проекта
Наименования мероприятий/компонентов
Название участников (получатель инвестиций)
Стоимость проекта (тыс. тенге)
Источник
финансирования
Период
Место реализации
Примечание (принятые решения, результаты, прочие)
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Национальный фонд
Заемные средства
Собственные средства
другие (показать источник финансирования)
Стротельства (инвестиционный)
эксплуатации (постинвестиционный)
Реализованные инвестиционные проекты квазигосударственного сектора
(в течение 10 лет)
1.
2.
1.
2.
Реализуемые инвестиционные проекты квазигосударственного сектора
1.
2.
1.
2.
Планируемые к реализации инвестиционные проекты квазигосударственного сектора (в течение 5 лет)
1.
2.
1.
2.
Примечание:
В столбце "Наименование мероприятий/компонентов" указывается наименование мероприятий проекта. Количество и название глав должно соответствовать количеству и названию мероприятий, указанных в финансово-экономическом обоснований (в случае если источником финансирования являются республиканский либо местный бюджет, средства Национального фонда Республики Казахстан) либо в плане развития юридического лица (в случае если источником финансирования являются заемные либо собственные средства), и предусматривающих приобретение активов проекта.
В столбце "Название участников (получатель инвестиций)" указывается наименование субъекта квазигосударственного сектора, а также конечные получатели инвестиций, которым выделены/выделяются/будут выделяться средства.
В столбце "Стоимость проекта (тыс. тенге)" указывается общая стоимость проекта с учетом всех источников финансирования.
В столбце "Источник финансирования (тыс. тенге)" отражаются средства в соответствующем столбце источника финансирования, в рамках которого выделены/выделяются/будут выделяться средства.
В столбце "Период строительства (инвестиционный)" указывается срок реализации/строительства инвестиционного проекта.
В столбце "Период эксплуатации (эксплуатационный)" указывается срок эксплуатации инвестиционного проекта.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 августа 2016 года № 371

қағидаларына 16-1-қосымша
Нысан
Келісім-шарт құнының арттыру бойынша салыстырмалы кесте жобасы
№ р/н
Телім (км)
Бастапқы құн (мың теңге)
Түзетілген құн (мың теңге)
айырмашылығы мың теңге (+) - арттыру, (-) - төмендету
Қымбаттаудың себебі
барлығы
төленді
төлеуге жататын
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу,
мониторингілеу және іске
асырылуын бағалау
қағидаларына 18-1-қосымша
Нысан
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің салалық картасы
Жобаның атауы
Іс-шаралардың /
компоненттердің атаулары
Жобаны тапсырыс беруші
Қатысушылардың (инвестицияны алушы) атаулары
Қазақстан Республикасының стратегиялық және (немесе) бағдарламалық құжаттар
Экономиканың секторы
Жобаны іске асыру бастауы
Жобаның іске асыру кезеңі
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің әзірленген инвестициялық жобалары (10 жыл ішінде)
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің әзірленіп жатқан инвестициялық жобалары
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің әзірленуі жоспарланған инвестициялық жобалары (5 жыл ішінде)
Таблицаның жалғасы
Жобаның аяқталу мерзімі
Жобаның іске асыру орны
Жобаның тиімділік көрсеткіші
Жобаның өтелімділік мерзімі
Нәтижелер
Жобаның құны
( мың теңге)
Қаржыландыру көзі
Ескертпе
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Ұлттық қор
Қарыз қаражаты
Өзіндік қаражат
басқалары
(қаржыландыру
көзін көрсету)
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің әзірленген инвестициялық жобалары (10 жыл ішінде)
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің әзірленіп жатқан инвестициялық жобалары
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің әзірленуі жоспарланған инвестициялық жобалары (5 жыл ішінде)
Ескертпе:
"Жобаның атауы" бағанасында жобаның атауы көрсетіледі.
"Іс-шаралардың/компоненттердің атаулары" бағанасында жобаның іс-шаралар атаулары көрсетіледі. Тараулардың саны және атаулары қаржылық-кономикалық негіздемеде (республикалық немесе жергілікті бюджет, Қазақстан Республикасы Ұлттық фонд қаражаты қаржыландыру көздері болған жағдайда) немесе заңды тұлғалардың даму жоспарында (қарыз немесе меншікті қаражат қаржыландыру көзі болған жағдайда), көрсетілген және жобаның активтерін сатып алуды қарастыратын іс-шаралардың саны мен атауларына сәйкес болу керек.
"Жобаны тапсырыс беруші" бағанасында жауапты мемлекеттік орган – бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің (республикалық немесе жергілікті бюджет, Қазақстан Республикасы Ұлттық фонд қаражаты қаржыландыру көздері болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның (қарыз немесе меншікті қаражат қаржыландыру көзі болған жағдайда) атауы көрсетіледі.
"Қатысушылардың (инвестицияны алушы) атаулары" бағанасында қаражат бөлінген/бөлініп отырған/бөлінетін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің, сондай-ақ инвестициялардың соңғы алушыларының атаулары көрсетіледі.
"Қазақстан Республикасының стратегиялық және (немесе) бағдарламалық құжаттар" бағанасында жобаны іске асыруы қарастырылған Қазақстан Республикасының стратегиялық және (немесе) бағдарламалық құжаттардың атаулары көрсетіледі (республикалық немесе жергілікті бюджет, Қазақстан Республикасы Ұлттық фонд қаражаты қаржыландыру көздері болған жағдайда).
"Экономиканың секторы" бағанасында жобаны іске асыруы әсер тигізетін экономика саласының атауы көрсетіледі.
"Жобаны іске асыру бастауы" бағанасында жобаны іске асыру басталу мерзімі көрсетіледі.
"Жобаның іске асыру кезеңі" бағанасында ақпаратты ұсынған кезде жоба бойынша ағымдағы жағдай көрсетіледі.
"Жобаның аяқталу мерзімі" бағанасында аяқталған жобалар бойынша аяқталу мерзімі немесе іске асырылып жатқан және іске асыруы жоспарланған жобалар бойынша жоспарланған аяқтау мерзімі көрсетіледі.
"Жобаның іске асыру орны" бағанасында жоба іске асырылған/іске асырылып жатырған/іске асырылуы жоспарланған жердің мекен-жайы және елді мекені көрсетіледі.
"Жобаның тиімділік көрсеткіші" бағанасында жобаны іске асыруға шығындардың және нәтижелердің ара қатысы көрсетіледі.
"Жобаның өтелімділік мерзімі" бағанасында инвестициялар түрлендіретін кірістер инвестицияларға шығындарды жабу үшін керек уақыт кезені көрсетіледі (тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатудан түскен тікелей ақша қаражатының ағындарын алуға әкеп соқпайтын жобаларды қоспағанда)
"Нәтижелер" бағанасында мемлекеттік органның стратегиялық жоспарды, аумақты дамыту бағдарламасын және (немесе) бюджеттік бағдарламаларды іске асыру жөніндегі қызметін сипаттайтын нысаналы индикаторлардың, тікелей және түпкілікті нәтижелердің жиынтығы (республикалық немесе жергілікті бюджет, Қазақстан Республикасы Ұлттық фонд қаражаты қаржыландыру көздері болған жағдайда).
"Жобаның құны (мың теңге)" бағанасында бағанасында барлық қаржыландыру көздерін есепке алып жобаның жалпы құны көрсетіледі.
"Қаржыландыру көзі (мың тенге)" бағанасында қаражат бөлінген/бөлініп отырған/бөлінетін шенберінде тиісті қаржыландыру көзі бағанасында қаражат көрсетіледі.
"Ескертпе" бағанасында жобаның тиімділік және нәтижелер көрсеткіштеріне жеткібеген, сондай-ақ жобаны іске асыру мерзімі орындалмауы жағдайда олардың себептері және қабылданған шаралар көрсетіледі (республикалық немесе жергілікті бюджет, Қазақстан Республикасы Ұлттық фонд қаражаты қаржыландыру көздері болған жағдайда).

Приложение 16-1
к Правилам разработки или корректировки, проведения
необходимых экспертиз инвестиционного предложения
государственного инвестиционного проекта, а также
планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и
оценки реализации бюджетных инвестиций
Форма
Сравнительная таблица по увеличению стоимости контрактов проекта
№ п/п Участок (км) Первоначальная стоимость (тыс.тенге) Cкорректированная стоимость (тыс.тенге) Разница тыс.тенге (+) - увеличение, (-) - снижение Причина удорожания
всего оплачено подлежит к оплате
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 августа 2016 года № 371
Приложение 18-1
к Правилам разработки или корректировки, проведения
необходимых экспертиз инвестиционного предложения
государственного инвестиционного проекта, а также
планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и
оценки реализации бюджетных инвестиций
Форма
Отраслевая карта субъекта квазигосударственного сектора
Наименование проекта
Наименования мероприятий/компонентов
Заказчик проекта
Название участников (получатель инвестиций)
Стратегические и (или) программные документы Республики Казахстан
Сектор экономики
Начало реализации проекта
Стадия реализации проекта
Реализованные инвестиционные проекты квазигосударственного сектора (в течение 10 лет)
Реализуемые инвестиционные проекты квазигосударственного сектора
Планируемые к реализации инвестиционные проекты квазигосударственного сектора (в течение 5 лет)
Продолжение таблицы
Дата завершения проекта
Место реализации проекта
Показатели эффективности проекта
Срок окупаемости проекта
Результаты
Стоимость проекта
(тыс. тенге)
Источник
финансирования
Примечание
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Национальный фонд
Заемные средства
Собственные средства
Другие
(показать источник
финансирования)
Реализованные инвестиционные проекты квазигосударственного сектора (в течение 10 лет)
Реализуемые инвестиционные проекты квазигосударственного сектора
Планируемые к реализации инвестиционные проекты квазигосударственного сектора (в течение 5 лет)
Примечание:
В столбце "Наименование проекта" указывается наименование проекта.
В столбце "Наименование мероприятий/компонентов" указывается наименование мероприятий проекта. Количество и название глав должно соответствовать количеству и названию мероприятий, указанных в финансово-экономическом обоснований (в случае если источником финансирования являются республиканский либо местный бюджет, средства Национального фонда Республики Казахстан) либо в плане развития юридического лица (в случае если источником финансирования являются заемные либо собственные средства), и предусматривающих приобретение активов проекта.
В столбце "Заказчик проекта" указывается наименование ответственного государственного органа – администратора бюджетных программ (в случае если источником финансирования являются республиканский либо местный бюджет, средства Национального фонда Республики Казахстан) либо юридического лица (в случае если источником финансирования являются заемные либо собственные средства).
В столбце "Название участников (получатель инвестиций)" указывается наименование субъекта квазигосударственного сектора, а также конечные получатели инвестиций, которым выделены/выделяются/будут выделяться средства.
В столбце "Стратегические и (или) программные документы Республики Казахстан" указываются наименование установленных стратегических и (или) программных документов Республики Казахстан, в рамках которых предусмотрена реализация проекта (в случае если источником финансирования являются республиканский либо местный бюджет, средства Национального фонда Республики Казахстан).
В столбце "Сектор экономики" указывается наименование отрасли экономики, на которую оказывает эффект реализация проекта.
В столбце "Начало реализации проекта" указывается дата начала реализации проекта.
В столбце "Стадия реализации проекта" указывается текущая ситуация по проекту на момент представления информации.
В столбце "Дата завершения проекта" указывается дата завершения проекта по завершенным проектам или планируемая дата завершения по реализуемым и планируемым к реализации проектам.
В столбце "Место реализации проекта" указывается населенный пункт и адрес где реализован/реализуется/планируется к реализации проект.
В столбце "Показатели эффективности проекта" указываются соотношение затрат на реализацию проекта и его результатов.
В столбце "Срок окупаемости проекта" указывается период времени, необходимый для того, чтобы доходы, генерируемые инвестициями, покрыли затраты на инвестиции (за исключением проектов, не предполагающих получение прямых денежных притоков от реализации товаров, работ или услуг).
В столбце "Результаты" указываются целевые индикаторы, прямых и конечных результатов, характеризующие деятельность государственного органа по реализации стратегического плана, программы развития территории и (или) бюджетных программ (в случае если источником финансирования являются республиканский либо местный бюджет, средства Национального фонда Республики Казахстан).
В столбце "Стоимость проекта (тыс. тенге)" указывается общая стоимость проекта с учетом всех источников финансирования.
В столбце "Источник финансирования (тыс. тенге)" отражаются средства в соответствующем столбце источника финансирования, в рамках которого выделены/выделяются/будут выделяться средства.
В столбце "Примечание" указываются в случае не достижения показателей эффективности и результатов проекта, а также срыва сроков реализации проекта, их причины и принимаемые меры (в случае если источником финансирования являются республиканский либо местный бюджет, средства Национального фонда Республики Казахстан).