Кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 19 қыркүйектегі № 676 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 20 қазанда № 14344 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 433 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 17.08.2020 № 433 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 212-бабының 6-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру қағидалары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмелерін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қағаз және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн он жұмыс күні iшiнде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәлiметтердi Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгiнiң Заң департаментiне ұсынуды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 676 бұйрығымен
бекітілген
Кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын
мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру қағидалары

Об утверждении Правил предоставления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 сентября 2016 года № 676. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 октября 2016 года № 14344. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 17.08.2020 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6-1 статьи 212 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 19 сентября 2016 года № 676
Правила
предоставления информации о государственной регистрации ипотеки
судна или строящегося судна

1-Тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Кеменің немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тiркеу туралы ақпарат беру қағидалары "Сауда мақсатында теңiзде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 212-бабының 6-1-тармағына сәйкес әзiрлендi және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат беру тәртiбiн айқындайды.
2. Кеменің немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тiркеу уәкілетті органның аумақтық органдары (бұдан әрi – тiркеушi орган) осы кеме тiркелген мемлекеттік кемелер тiзiлiмiне, кеме кітабына және жасалып жатқан кемелер тізіліміне (бұдан әрі – кемелер тізілімі) тиiстi жазбаны енгiзу жолымен жүзеге асырады.
2-Тарау. Кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң
ипотекасын тiркеу туралы ақпарат беру тәртiбi
3. Заңды немесе жеке тұлғаның еркін нысандағы өтініші бойынша тіркеуші орган кемелер тізілімінен үзінді көшірме немесе көшірме нысанында ақпарат береді. Бұл ретте үзінді көшірме:
1) ипотека туралы мәлiметтер үзiндi көшiрме берiлген күннің алдындағы жұмыс күнiнiң аяғында берiлгенiне сiлтеменi;
2) тiркеушi органның мөрiмен куәландырылған тiркеушi органның уәкілеттi лауазымды тұлғасы қол қойылуын қамтиды.
Ақпарат беру мерзімі өтініш берілген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде беріледі.
4. Кеменің немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тiркеу туралы ақпарат өтеусiз берiледi.
5. Кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тiркеу туралы мәлiметтер барлық заңды және жеке тұлғалар үшiн ашық болып табылады.
6. Сол немесе өзге кемеге немесе жасалып жатқан кемеге қатысты ипотека туралы қандай да бiр жазбалар болмаған жағдайда үзiндi көшiрмеде осыған тиiстi сiлтеме болуы тиiс.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна разработаны в соответствии с пунктом 6-1 статьи 212 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" и определяют порядок предоставления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна.
2. Государственная регистрация ипотеки судна или строящегося судна осуществляется территориальными подразделениями уполномоченного органа (далее – территориальное подразделение) путем внесения соответствующей записи в государственный судовой реестр морских судов, судовую книгу и реестр строящихся судов (далее – реестр судов), в котором зарегистрировано данное судно.
Глава 2. Порядок предоставления информации о государственной
регистрации ипотеки судна или строящегося судна
3. По заявлению физического или юридического лица в произвольной форме, территориальное подразделение предоставляет информацию в форме выписки или копии из реестра судов. При этом выписка содержит:
1) указания на то, что сведения об ипотеке представлены на конец рабочего дня, предшествующего дню выдачи выписки;
2) подпись уполномоченного должностного лица территориального подразделения, заверенная печатью территориального подразделения.
Срок предоставления информации составляет два рабочих дня с момента подачи заявления.
4. Информация о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна предоставляется безвозмездно.
5. Сведения о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна являются открытыми для всех физических и юридических лиц.
6. В случае отсутствия каких-либо записей об ипотеке в отношении того или иного судна или строящегося судна выписка содержит соответствующее указание на это.