"Денсаулық сақтау статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 14 қарашадағы № 51 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Төрағасының 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 293 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 14611 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2017 жылғы 8 қарашадағы № 163 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 08.11.2017 № 163 бұйрығымен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту.
Осы бұйрық 01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 3) және 8) тармақшаларына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 17-тармағының 260) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 14 қарашадағы № 51 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10084 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 30 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 7), 8) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және кәсіптік аурулар туралы есеп" (коды 631112004, индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) "Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және кәсіптік аурулар туралы есеп" (коды 631112004, индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес бекітілсін.";
7, 8-қосымшалар осы бұйрықтың 1, 2-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы Заң басқармасымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 51 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике здравоохранения и инструкций по их заполнению"
Приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 293. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2016 года № 14611. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 8 ноября 2017 года № 163 (вводится в действие с 01.01.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 08.11.2017 № 163 (вводится в действие с 01.01.2018).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2017 г.
В соответствии с подпунктами 3) и 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", а также с подпунктом 260) пункта 17 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 51 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике здравоохранения и инструкций по их заполнению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10084, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 30 января 2015 года) следующие изменения:
подпункты 7), 8) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"7) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о травматизме, связанном с трудовой деятельностью, и профессиональных заболеваниях" (код 631112004, индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая), согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о травматизме, связанном с трудовой деятельностью, и профессиональных заболеваниях" (код 631112004, индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая), согласно приложению 8 к настоящему приказу.";
приложения 7, 8 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему приказу.
2. Управлению планирования статистической деятельности совместно с Юридическим управлением Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерінің эталондық бақылау банкiне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарына жұмыс бабында басшылыққа алу үшін жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика Министрлігі
Статистика комитетінің
төрағасы
Н. Айдапкелов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрi
Т. Дүйсенова ______________
2016 жылғы 5 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2016 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 293 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 7 к приказу
Председателя Комитета по
статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 14 ноября 2014 года № 51
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2014 жылғы 14 қарашадағы
№ 51 бұйрығына 7-қосымша
Аумақтық статистика
органына тапсырылады
Представляется территориальному органу статистики
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан
алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес бастапқы статистикалық деректерді ұсыну және бастапқы статистикалық деректерді белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики в установленный срок являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан
коды 631112004
Код статистической
формы 631112004
7-ТПЗ
Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және кәсіптік аурулар туралы есеп
Отчет о травматизме, связанном с трудовой деятельностью, и профессиональных заболеваниях
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
жыл
Отчетный период год
Заңнамамен белгіленген тәртіпке сәйкес атына жазатайым оқиға тіркелген заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, на которых был зарегистрирован несчастный случай в соответствии с порядком, установленным законодательством.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 25 ақпанға (қоса алғанда) дейін.
Срок представления до 25 февраля (включительно) после отчетного периода
БСН коды
Код БИН

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копий на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в бумажном и электронном виде в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Управлению планирования статистической деятельности Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных подразделений и территориальных органов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель Комитета по
статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Айдапкелов
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
_______________ Т. Дуйсенова
5 декабря 2016 года
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 декабря 2016 года № 293
Приложение 7 к приказу
Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 14 ноября 2014 года № 51
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 14 қарашадағы № 51 бұйрығына 7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес бастапқы статистикалық деректерді ұсыну және бастапқы статистикалық деректерді белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики в установленный срок являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысан коды 631112004
Код статистической формы 631112004
Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және кәсіптік аурулар туралы есеп
7-ТПЗ
Отчет о травматизме, связанном с трудовой деятельностью, и профессиональных заболеваниях
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Заңнамамен белгіленген тәртіпке сәйкес атына жазатайым оқиға тіркелген заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, на которых был зарегистрирован несчастный случай в соответствии с порядком, установленным законодательством.
Тапсыру мерзіміесепті кезеңнен кейінгі 25 ақпанға (қоса алғанда) дейін.
Срок представления – до 25 февраля (включительно) после отчетного периода.
БСН коды
код БИН

11. Кәсіптік ауру түрінің тиісті кодын белгілеңіз
Отметьте соответствующий код вида профессионального заболевания
12. Статистикалық нысанның 4-қосымшасына сәйкес оқиға түрінің кодын көрсетіңіз
Укажите код вида происшествия в соответствии с приложением 4 к статистической форме
13. Статистикалық нысанның 5-қосымшасына сәйкес жазатайым оқиға себебінің кодын көрсетіңіз
Укажите код причины несчастного случая в соответствии с приложением 5 к статистической форме
14. Статистикалық нысанның 6-қосымшасына сәйкес зардап шегуші жарақатының ауыртпалық дәрежесінің кодын көрсетіңіз
Укажите код степени тяжести травмы пострадавшего соответствии с приложением 6 к статистической форме
15. Еңбекке қабілеттілігін жоғалтқан күнтізбелік күндерінің саны
Число каленьдарных дней потери трудоспособности
16. Еңбекке қабілеттілігін жоғалтқан жұмыс күндерінің саны
Число рабочих дней потери трудоспособности
17. Жазатайым оқиғаның материалдық зардаптары:
Материальные последствия несчастного слуяая:
17.1. Еңбекке жарамсыздық парағы бойынша төленді, мың теңге
Выплачено по листку нетрудоспособности, тысяч тенге
17.2. Басқа жұмысқа ауыстырғанда бұрынғы табысқа дейінгі қосымша төлемдердің сомасы, мың теңге
Сумма доплат до прежнего заработка при переводе на другую работу, тысяч тенге
17.3. Біржолғы жәрдемақылар төленді, мың теңге
Выплачено единовременных пособий, тысяч тенге
Атауы Мекенжайы
Наименование ___________________ Адрес ________________________
___________________ ________________________
Телефон _______________________
Электрондық почта мекенжайы (респонденттін)
Адрес электронной почты (респондента) ___________________________
Алғашқы деректерді жариялауға келісеміз*
Согласны на опубликование первичных данных*
Алғашқы деректерді жариялауға келіспейміз*
Не согласны на опубликование первичных данных*
Ескертпе:
Примечание:
*аталған тармақ Қазақстан Республикасы "Мемлекеттік статистика туралы" Заңының 8-бабының 5-тармағына сәйкес толтырылады
*данный пункт заполняется пункту 5 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике"
Орындаушы
Исполнитель _________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) телефон
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер _______________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Басшы
Руководитель __________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
"Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және
кәсіптік аурулар туралы есеп"
(индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі жылдық)
статистикалық нысанына 1-қосымша
Жұмыстардың үлкейтілген топтарының, шағын топтарының, құрамалы
және базалық топтарының тізбесі
Коды
Атауы
0
Қарулы күштер
1
Билік органдарының және ұйымдардың басшыларын коса барлық деңгейдегі басқарма басшылары (өкілдері)
2
Біліктілік деңгейі жоғары мамандар
3
Біліктілік деңгейі орта мамандар
4
Ақпарат дайындаумен, құжаттамаларды ресімдеумен, есеп жүргізумен және қызмет көрсетумен айналысатын
5
Қызмет көрсету, коммуналдық қызмет көрсету, сауда саласының және тектес қызмет түрлерінің қызметкерлері
6
Ауыл, орман, аңшылық, балық шаруашылығының, балық аулау кәсібінің білікті қызметкерлері
7
Ірі және ұсақ өнеркәсіп кәсіпорындарының, көркем кәсіптердің, құрылыстың, көліктің, байланыстың, геологияның және жер қойнауын барлаудың білікті қызметкерлері
7.1
Кен, күрделі таулы, құрылыс-құрастырушы және жөндеу-құрылыс жұмыстарындағы жұмысшылар
7.2
Металл өңдеу және машина жасау өнеркәсібінің, монета өдірісінің жұмысшылары
7.3
Прецизиондық құрал-жабдықтар мен аспаптарды жасаумен айналысатын жұмысшылар, көркемдік өнеркәсібінің көркемдік кәсіп және басқа да өндіріс түрлерінің жұмысшылары, баспа өндірісінің жұмысшылары
7.4
Ірі және ұсақ өнеркәсіп кәсіпорындарының білікті жұмысшыларының басқа да кәсіптері
7.5
Көлік және байланыс жұмысшыларының кәсіптері*
7.6
Геологиямен және жер қойнауын барлаумен айналысатын жұмысшылардың кәсіптері
8
Қондырғылар мен машиналардың операторлары, аппаратшылары, машинистері және слесарь-құрастырушылары
8.1
Өнеркәсіптік қондырғылар операторлары, аппаратшылары және машинистері
8.2
Стационарлық жабдықтардың операторлары, аппаратшылары, машинистері және слесарь-құрастырушылары
8.3
Қозғалмалы жабдықтардың жүргізушілері мен машинистері
9
Біліктілігі жоқ жұмысшылар
9.1
Қызмет көрсету, коммуналдық қызмет көрсету, сауда саласынының және тектес кәсіптердің білікті емес жұмысшылары
9.2
Ауыл, орман, аңшылық шаруашылықтарының, балық шаруашылығының және балық аулау кәсібінің білікті емес жұмысшылары
9.3
Өнеркәсіпте, құрылыста, көлікте, байланыста, геология және жер қойнауын барлауда жұмыс істейтін білікті емес жұмысшылар
9.4
Экономиканың барлық саласына ортақ білікті емес жұмысшылар
"Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және
кәсіптік аурулар туралы есеп"
(индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі жылдық)
статистикалық нысанына 2-қосымша
Жарақат түрлерінің тізбесі*
Коды
Сипаттама
Т0001
Сыртқы жарақат (тырналу, су көпіршігі (термиялық емес), соғып алу, сыртқы бөтен денеден жарақаттану, (үлкен ашық жараларсыз), жәндіктердің шағып алуы (улы емес) **
Т01
Дененің бірнеше бөліктеріне жайылған ашық жарақат (соның ішінде кесілген, жұлынған, басқа денеге қадалған жарақат, шағып алу, қауып алу)
S0001
Жабық сынықтар**
S0002
Ашық сынықтар**
S0009
Басқа сынықтар (шығып кетумен, ығысумен) **
Т143
Дененің анықталмаған бөлігінің қаптамалы-байламалық аппаратының шығуы, созылуы және оған артық күш тусуі
Т058
Әртүрлі комбинацияларда дененің басқа мүшелерін қамтитын травматикалық отау
Т0002
Шайқалудан болған жарақаттар және ішкі ағзалардың жарақаттары (соның ішінде жарылыс толқынынан, қанталаудан, шайқалудан, мылжаланған, шабылғаннан болған жарақаттар, қанды ісік жарақаты, тесілген жарылған және ішкі ағзалардың тесілуі) **
Т0003
Күйіктер (термиялық) (электр қыздырғыш приборлардан, электр тоғынан, жалыннан, үйкелуден, ыстық ауадан және ыстық газдан, ыстық заттардан, найзағайдан, радиациядан болған) **
Т0004
Химиялық күйіктер**
Т0005
Ыстық сұйықтықтан және будан болған күйіктер**
Т0006
Үсу**
Т0007
Жіті улану (кері әсерлер, инъекцияға тез реакция, улы, іріп-шіріген және каустикалық заттарды жұту, copу немесе дем алу, улы сұйықтықтармен байланыстағы удың әсерін қосқанда) **
А0001
Инфекциялар, соның ішінде жұқпалы ішек аурулары, кейбір зооноздар, паразиттік аурулар, вирустық жұқпалар, микоздар) **
J0001
Радиацияның күшті әсері**
Т67
Жоғары температура мен жарық ықпалының әсерлері
Т68
Гипотермия
Т70
Атмосфера қысымы мен су қысымының әсері
Т71
Тұншығу
Т74
Қатыгез қарау синдромы
Т750
Найзағайдан зақымдану (найзағайдан зақымданудан болған шок, БДУ найзағайынан зақымдану)
Т751
Суға бату және батудан өлмеу
Т752
Дірілдің әсері (бірден естімей қалуды коса алғанда)
Т754
Электр тогының әсері (электр тогымен өлімші болып зақымдану, электр тогынан болған шок)
Т0098
Бірқатар басқа да жарақаттар**
Т0099
Анықталмаған жарақат түрі**
Ескертпе:
* бұл жіктелім аурулар мен денсаулықпен байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктеуішіне (АХЖ-10) негізделген
** аталған сипаттамалар жарақаттардың (жиынтықталған атаумен) топтамалары болып табылады
"Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және
кәсіптік аурулар туралы есеп"
(индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі жылдық)
статистикалық нысанына 3-қосымша
Дененің зақымданған мүшелерінің тізбесі
Коды
Атауы
А1
Бастың шаш бөлігі, бас сүйек, ми, бас сүйек нервтері және қан тамырлары
А2
Құлақ (құлақтар)
A3
Көз (көздер)
А4
Tіс, тістер
А5
Беттің басқа да белгіленген мүшелері
А6
Бас, бастың көптеген зақымдары
А7
Бас, бастың басқа бөлімдерде көрсетілмеген басқа да белгіленген мүшелері
А8
Бас, анықталмаған бөлігі
В1
Мойынның артқы бөлігі және бұғананың үстіңгі жағы
В8
Мойын, оның басқа бөлімдерде көрсетілмеген басқа да анықталған мүшелері
В9
Мойын, анықталмаған бөлігі
С1
Омыртқа және омыртқалар
С8
Арқа, оның басқа бөлімдерде көрсетілмеген басқа да анықталған мүшелері
С9
Арқа, анықталмаған бөлігі
D1
Кеуде клеткасы (қабырға, соның ішінде төс және омыртқаның кеуде бөлігі)
D2
Кеуде клеткасының басқа бөліктері, соның ішінде ішкі ағзалар
D3
Жамбас пен іштің төменгі бөлігі, соның ішінде ішкі ағзалар
D4
Сыртқы жыныс мүшелері
D7
Дене, оның көптеген бөліктерін зақымдау
D8
Дене, оның басқа бөлімдерде көрсетілмеген басқа да анықталған мүшелері
D9
Дене және анықталмаған ішкі ағзалар
Е1
Иық және иықтың жігі
Е2
Қол, соның ішінде шынтақ
Е3
Білезік
Е4
Қолдың басы
Е5
Қол басының үлкен саусағы
Е6
Басқа саусақ (басқа саусақтар)
Е7
Қолдар, оның көптеген бөліктерін зақымдау
Е8
Қолдар, оның басқа бөлімдерде көрсетілмеген басқа да анықталған мүшелері
Е9
Қолдар, анықталмаған
F1
Сан және ұршық буыны
F2
Тобық, соның ішінде тізе
F3
Тобық буыны
F4
Табан
F5
Табан башпайы (табан башпайлары)
F6
Аяқтар, оның көптеген бөліктерін зақымдау
F7
Аяқтар, оның басқа бөлімдерде көрсетілмеген басқа да анықталған мүшелері
F8
Аяқтар, анықталмаған
G1
Жалпы әсері (мысалы, улану немесе жұқпалардан)
G8
Дененің көптеген бөліктерін зақымдау
Ү
Басқа да зақымданған дене мүшелері
Z
Анықталмаған зақымданған дене мүшесі
"Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және
кәсіптік аурулар туралы есеп"
(индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі жылдық)
статистикалық нысанына 4-қосымша
Жазатайым оқиғаға әкеп соққан оқиға түрлерінің тізбесі*
Коды
Атауы
1
Ұйымның көлігінде болған жол-көлік оқиғасы
2
Қоғамдық көлікте болған жол-көлік оқиғасы
3
Жеке меншік көлікте болған жол-көлік оқиғасы
4
Теміржол көлік оқиғасы
5
Әуежол көлік оқиғасы
6
Сужол көлік оқиғасы
7
Зардап шегушінің құлауы
8
Зардап шегушінің биіктен құлауы
9
Заттардың, материалдардың, жердің және т.б. құлауы, қирауы, опырылуы
10
Қозғалып жүрген, ұшып жүрген, айналмалы заттар мен бөлшектердің әсері
11
Электр тоғымен зақымдану
12
Шектен тыс температуралардың әсері (өрт)
13
Зиянды және қауіпті өндірістік факторлар мен заттардың әсері
14
Иондаушы сәулелердің әсері
15
Шамадан тыс жүктемелер
16
Жануарлармен және жәндіктермен жанасу нәтижесіндегі зақымдану
17
Суға бату
18
Кісі өлтіру немесе денесіне зақым келтіру
19
Сұрапыл зілзала кезінде зақымдану
20
Кәсіби ауыру және улану
99
Оқиғалардың басқа түрі
"Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және
кәсіптік аурулар туралы есеп"
(индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі жылдық)
статистикалық нысанына 5-қосымша
Жазатайым оқиға себептерінің тізбесі*
Коды
Атауы
1
Жұмыс аймағындағы ауаның шамадан тыс тозандануы мен газдануы
2
Шудың жоғары деңгейі
3
Тербелістің жоғары деңгейі
4
Иондаушы сәулелердің жоғары деңгейі
5
Жұқпалы ауру көздерімен қарым-қатынас (аурудың атауы көрсетіледі)
6
Шамадан артық жүктің адам организміне әсері
7
Машиналар, тетіктер және жабдықтардың құрылысындағы кемшіліктер
8
Ақаулы машиналарды, тетіктерді және жабдықтарды пайдалану
9
Технологиялық процестердің бұзылуы
10
Көлік құралдарын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік талаптарының бұзылуы
11
Автожол қозғалысы ережелерінің бұзылуы
12
Теміржол қозғалысы ережелерінің бұзылуы
13
Әуежол қозғалысы ережелерінің бұзылуы
14
Сужол қозғалысы ережелерінің бұзылуы
15
Авариялар
16
Жұмыс жүргізудің қанағаттанғысыз ұйымдастырылуы
17
Ғимараттардың, құрылыстардың техникалык қанағаттанғысыз жай-күйі, аумақтардың ұсталуы, жұмыс орындарының ұйымдастырылуындағы кемшіліктер
18
Еңбек қауіпсіздігі тәсілдерін оқытудағы кемшіліктер
19
Жеке қорғаныш құралдарымен қамтамасыз етілмеуі немесе қолданбауы
20
Ұжымдық қорғаныш құралдарымен қамтамасыз етілмеуі
21
Еңбек және өндіріс тәртіптерін бұзу
22
Еңбекті қорғау және еңбек қауіпсіздігі ережелерін бұзу
23
Белгіленген еңбек режимін бұзу
24
Зардап шегушінің өрескел абайсыздығы
99
Жазатайым оқиғалардың өзге де себептері
"Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және
кәсіптік аурулар туралы есеп"
(индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі жылдық)
статистикалық нысанына 6-қосымша
Зардап шегушінің жарақат ауыртпалығының дәрежесі*
Коды
Атауы
1
Жеңіл жарақат
2
Орташа жарақат
3
Ауыр жарақат
4
Қайтыс (қаза) болды
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
2016 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 293 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
2014 жылғы 14 ақпандағы
№ 51 бұйрығына 8-қосымша
"Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және кәсіптік аурулар

11. Кәсіптік ауру түрінің тиісті кодын белгілеңіз
Отметьте соответствующий код вида профессионального заболевания
12. Статистикалық нысанның 4-қосымшасына сәйкес оқиға түрінің кодын көрсетіңіз
Укажите код вида происшествия в соответствии с приложением 4 к статистической форме
13. Статистикалық нысанның 5-қосымшасына сәйкес жазатайым оқиға себебінің кодын көрсетіңіз
Укажите код причины несчастного случая в соответствии с приложением 5 к статистической форме
14. Статистикалық нысанның 6-қосымшасына сәйкес зардап шегуші жарақатының ауыртпалық дәрежесінің кодын көрсетіңіз
Укажите код степени тяжести травмы пострадавшего в соответствии с приложением 6 к статистической форме
15. Еңбекке қабілеттілігін жоғалтқан күнтізбелік күндерінің саны
Число календарных дней потери трудоспособности
16. Еңбекке қабілеттілігін жоғалтқан жұмыс күндерінің саны
Число рабочих дней потери трудоспособности
17. Жазатайым оқиғаның материалдық зардаптары:
Материальные последствия несчастного случая:
17.1. Еңбекке жарамсыздық парағы бойынша төленді, мың теңге
Выплачено по листку нетрудоспособности, тысяч тенге
17.2. Басқа жұмысқа ауыстырғанда бұрынғы табысқа дейінгі қосымша төлемдердің сомасы, мың теңге
Сумма доплат до прежнего заработка при переводе на другую работу, тысяч тенге
17.3. Біржолғы жәрдемақылар төленді, мың теңге
Выплачено единовременных пособий, тысяч тенге
Атауы Мекенжайы
Наименование ___________________________ Адрес ______________________
___________________________ ____________________________
Телефон _______________________________
Электрондық почта мекенжайы (респонденттін)
Адрес электронной почты (респондента) ________________
Алғашқы деректерді жариялауға келісеміз*
Согласны на опубликование первичных данных*
Алғашқы деректерді жариялауға келіспейміз*
Не согласны на опубликование первичных данных*
Орындаушы
Исполнитель ____________________________ _________________________
тегі, аты және әкесінің аты телефон
(бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер ______________________ ____________________________
тегі, аты және әкесінің аты қолы
(бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество подпись
(при его наличии)
Басшы
Руководитель ___________________________ ____________________________
тегі, аты және әкесінің аты қолы
(бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество подпись
(при его наличии)
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Ескертпе:
Примечание:
* аталған тармақ Қазақстан Республикасы "Мемлекеттік статистика
туралы" Заңының 8-бабының 5-тармағына сәйкес толтырылады
* данный пункт заполняется согласно пункту 5 статьи 8 Закона
Республики Казахстан "О государственной статистике"
Приложение 1
к статистической форме "Отчет о травматизме,
связанном с трудовой деятельностью, и
профессиональных заболеваниях"
(индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая)
Перечень
укрупненных групп, подгрупп, составных
и базовых групп занятий
Код
Наименование
0
Вооруженные силы
1
Руководители (представители) органов власти и управления всех уровней, включая руководителей организаций
2
Специалисты высшего уровня квалификации
3
Специалисты среднего уровня квалификации (вспомогательный персонал)
4
Служащие, занятые подготовкой информации, оформлением документации, учетом и обслуживанием
5
Работники сферы обслуживания, предоставления коммунальных услуг, торговли и родственных видов деятельности
6
Квалифицированные работники сельского, лесного, охотничьего хозяйств, рыбоводства и рыболовства
7
Квалифицированные рабочие крупных и мелких промышленных предприятий, художественных промыслов, строительства, транспорта, связи, геологии и разведки недр
7.1
Рабочие, занятые на горных, горно-капитальных, строительно - монтажных и ремонтно-строительных работах
7.2
Рабочие металлообрабатывающей и машиностроительной промышленности, монетного производства
7.3
Рабочие, занятые изготовлением прецизионных инструментов и приборов, рабочие художественных промыслов и других видов производств в художественной промышленности, рабочие полиграфического производства
7.4
Другие профессии квалифицированных рабочих крупных и мелких промышленных предприятий
7.5
Профессии рабочих транспорта и связи*
7.6
Профессии рабочих, занятых в геологии и разведке недр
8
Операторы, аппаратчики, машинисты установок и машин и слесари - сборщики
8.1
Операторы, аппаратчики и машинисты промышленных установок
8.2
Операторы, аппаратчики, машинисты и слесари-сборщики стационарного оборудования
8.3
Водители и машинисты подвижного оборудования
9
Неквалифицированные рабочие
9.1
Неквалифицированные рабочие сферы обслуживания, предоставления коммунальных услуг, торговли и родственных видов деятельности
9.2
Неквалифицированные рабочие сельского, лесного, охотничьего хозяйств, рыбоводства и рыболовства
9.3
Неквалифицированные рабочие, занятые в промышленности, строительстве, на транспорте, в связи, геологии и разведке недр
9.4
Неквалифицированные рабочие, общие для всех отраслей экономики
Приложение 2
к статистической форме "Отчет о травматизме,
связанном с трудовой деятельностью, и
профессиональных заболеваниях"
(индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая)
Перечень видов травм*
Код
Описание
T0001
Поверхностные травмы (включая ссадины, водные пузыри (нетермические), ушибы, травмы от поверхностного инородного тела (без больших открытых ран), укусы насекомых (неядовитые) **
T01
Открытые раны, захватывающие несколько областей тела (в том числе, резаные, рваные, колотые раны с проникающим инородным телом, укушенные)
S0001
Закрытые переломы **
S0002
Открытые переломы**
S0009
Другие переломы (с вывихом, со смещением) **
T143
Вывих, растяжение и перенапряжение капсульно-связочного аппарата неуточненной области тела
T058
Травматические ампутации, захватывающие другие области тела в разных комбинациях
T0002
Травмы от сотрясения и травмы внутренних органов (в том числе от взрывной волны, кровоподтеки, травмы от сотрясения, размозжения, рассечения, травматическая гематома, проколы, разрывы и надрывы внутренних органов) **
T0003
Ожоги (термические) (вызванные электронагревательными приборами, электрическим током, пламенем, трением, горячим воздухом и горячими газами, горячими предметами, молнией, радиацией) **
T0004
Химические ожоги**
T0005
Ожоги кипящей жидкостью и паром**
T0006
Обморожения**
T0007
Острые отравления (отрицательные воздействия, резкая реакция на инъекцию, глотание, абсорбция или вдыхание токсических, разъедающих и каустических веществ, включая токсическое воздействие контактов с ядовитыми жидкостями) **
A0001
Инфекции (в том числе кишечные инфекционные болезни, некоторые зоонозы, паразитарные болезни, вирусные инфекции, микозы) **
J0001
Эффекты воздействия радиации**
T67
Эффекты воздействия высокой температуры и света
T68
Гипотермия
T70
Воздействие атмосферного давления и давления воды
T71
Асфиксия
T74
Синдром жестокого обращения (физическая жестокость, психологическая жестокость)
T750
Поражение молнией (шок от поражения молнией, поражение молнией БДУ)
T751
Утопление и не смертельное погружение в воду
T752
Воздействие вибрации (включая резкую потерю слуха)
T754
Воздействие электрического тока (смертельное поражение электрическим током, шок, вызванный электрическим током)
T0098
Некоторые другие травмы**
T0099
Не уточненный вид травмы**
Примечание:
* данная классификация основана на Международной статистической
классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем (МКБ-10)
** данные описания являются группировками травм (обобщенным
наименованием)
Приложение 3
к статистической форме "Отчет о травматизме,
связанном с трудовой деятельностью, и
профессиональных заболеваниях"
(индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая)
Перечень пострадавших частей тела
Наименование
A1
Волосистая часть головы, черепная коробка, головной мозг, черепные нервы и сосуды
А2
Ухо (уши)
АЗ
Глаз (глаза)
А4
Зуб, зубы
А5
Другие отмеченные части лицевой стороны
А6
Голова, многочисленные поражения головы
А7
Голова, другие отмеченные части головы, не указанные в других разделах
А8
Голова, не уточненная часть
B1
Задняя часть шеи и надключичная область
В8
Шея, другие уточненные ее части, не указанные в других разделах
В9
Шея, не уточненная часть
C1
Позвоночник и позвонки
С8
Спина, другие уточненные части, не указанные в других разделах
С9
Спина, не уточненная часть
D1
Грудная клетка (ребра, в том числе грудины и грудного отдела позвоночника)
D2
Другие части грудной клетки, в том числе внутренние органы
D3
Нижняя часть таза и живота, в том числе внутренние органы
D4
Наружные половые органы
D7
Туловище, повреждения многих областей
D8
Туловище, другие уточненные части, не указанные в других разделах
D9
Туловище и внутренние органы, не уточненные
E1
Плечо и плечевой пояс
Е2
Рука, в том числе локоть
ЕЗ
Запястье
Е4
Кисть руки
Е5
Большой палец кисти
Е6
Другой палец (другие пальцы)
Е7
Верхние конечности, повреждения многих областей
Е8
Верхние конечности, другие уточненные части, не указанные в других разделах
Е9
Верхние конечности, не уточненные
F1
Бедро и тазобедренный сустав
F2
Голень, в том числе колено
F3
Голеностопный сустав
F4
Стопа
F5
Палец стопы (пальцы стопы)
F6
Нижние конечности, повреждения многих областей
F7
Нижние конечности, другие уточненные части, не указанные в других разделах
F8
Нижние конечности, не уточненные
G1
Общее действие (например, от отравления или инфекции)
G8
Повреждения многих областей тела
Y
Другие поврежденные части тела
Z
Поврежденная часть тела, не уточненная
Приложение 4
к статистической форме "Отчет о травматизме,
связанном с трудовой деятельностью, и
профессиональных заболеваниях"
(индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая)
Перечень
видов происшествия, приведших к несчастному случаю*
Код
Наименование
1
Дорожное происшествие на транспорте организации
2
Дорожное происшествие на общественном транспорте
3
Дорожное происшествие на личном транспорте
4
Железнодорожное транспортное происшествие
5
Воздушно-транспортное происшествие
6
Воднотранспортное происшествие
7
Падение пострадавшего
8
Падение пострадавшего с высоты
9
Обрушение, обвалы, падение предметов, материалов, земли и т.д.
10
Воздействие движущихся, разлетающихся, вращающихся предметов и деталей
11
Поражение электрическим током
12
Воздействие экстремальных температур (пожар)
13
Воздействие вредных и опасных производственных факторов и веществ
14
Воздействие ионизирующих излучений
15
Физические перегрузки
16
Повреждение в результате контакта с животными и насекомыми
17
Утопление
18
Убийство или телесное повреждение
19
Повреждение при стихийных бедствиях
20
Профессиональное заболевание и отравление
99
Прочие виды происшествия
Приложение 5
к статистической форме "Отчет о травматизме,
связанном с трудовой деятельностью, и
профессиональных заболеваниях"
(индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая)
Перечень причин несчастного случая*
Код
Наименование
1
Повышенная запыленность и загазованность воздуха рабочей зоны
2
Повышенный уровень шума
3
Повышенный уровень вибрации
4
Повышенный уровень ионизирующих излучений
5
Контакт с источниками инфекционных заболеваний (указывается наименование заболеваний)
6
Воздействие на организм человека физических перегрузок
7
Конструктивные недостатки машин, механизмов и оборудования
8
Эксплуатация неисправных машин, механизмов и оборудования
9
Нарушение технологических процессов
10
Нарушение требований безопасности при эксплуатации транспортных средств
11
Нарушение правил автодорожного движения
12
Нарушение правил железнодорожного движения
13
Нарушение правил воздушно-транспортного движения
14
Нарушение правил воднотранспортного движения
15
Аварии
16
Неудовлетворительная организация производства работ
17
Неудовлетворительное техническое состояние зданий, сооружений, содержание территорий и недостатки в организации рабочих мест
18
Недостатки в обучении безопасным приемам труда
19
Необеспеченность или неприменение средств индивидуальной защиты
20
Необеспеченность средствами коллективной защиты
21
Нарушение трудовой и производственной дисциплины
22
Нарушение правил безопасности и охраны труда
23
Нарушение установленного режима труда
24
Грубая неосторожность пострадавшего
99
Прочие причины несчастного случая
Приложение 6
к статистической форме "Отчет о травматизме,
связанном с трудовой деятельностью, и
профессиональных заболеваниях"
(индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая)
Степень тяжести травмы пострадавшего*
Код
Наименование
1
Легкая
2
Средняя
3
Тяжелая
4
Умер (погиб)
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 декабря 2016 года № 293
Приложение 8 к приказу
Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 14 ноября 2014 года № 51
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о травматизме, связанном с трудовой деятельностью, и
профессиональных заболеваниях"

туралы есеп" (коды 631112004, индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі
жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық
нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және кәсіптік аурулар туралы есеп" (коды 631112004, индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Еңбек қызметімен байланысты жарақаттану және кәсіптік аурулар туралы есеп" (коды 631112004, индексі 7-ТПЗ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі - статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) адам өліміне әкелген өндірістік жарақат - осы жарақаттың себебі болған өндірістегі жазатайым оқиға күнінен бастап бір жыл ішінде өлімге әкеліп соқтырған өндірістік жарақат;
2) өндірістік (кәсіби) жарақаттар - жұмыс берушілермен еңбек қатынастарында болған қызметкерлермен еңбек міндеттемелерін орындау үдерісінде жазатайым оқиға немесе денсаулыққа өзге де кері әсер ету нәтижесінде болған, ағымдағы жылы тексеріс жүргізілген барлық жарақаттар, кәсіби сырқаттар, уланулар және денсаулыққа өзге де кері әсер етулер.
3. Статистикалық нысан Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің (бұдан әрі - Еңбек кодексі) "Еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру және есепке алу" 20-тарауының "Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау" 4-бөліміне және "Еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру материалдарын ресімдеу бойынша нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1055 бұйрығына сәйкес толтырылады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12655 болып тіркелген).
Өлімге әкеліп соқтырған өндірістік жарақат осы жарақаттың себебі болған өндірістегі жазатайым оқиға күнінен бастап бір жыл ішінде өлімге әкеліп соқтырған өндірістік жарақат ретінде өлшенеді.
Статистикалық нысанға өндірісте жұмысшылармен, қызметшілермен, олар бойынша Еңбек кодексіне сәйкес жазатайым оқиға тіркелген барлық меншік нысандарындағы кәсіпорындарда, мекемелерде, ұйымдарда тәжірибеден өтуі немесе жұмыстарды орындауы кезінде оқушылармен және студенттермен болған жазатайым оқиғалар туралы деректер кіреді.
Есепке алуға жұмыс берушілермен еңбек қатынастарында болған қызметкерлермен еңбек міндеттемелерін орындау үдерісінде жазатайым оқиға немесе денсаулыққа өзге де кері әсер ету нәтижесінде болған, ағымдағы жылы тексеріс жүргізілген барлық жарақаттар, кәсіби сырқаттар, уланулар және денсаулыққа өзге де кері әсер етулер жатады.
Тергеп-тексеру барысында алкогольден немесе есірткіден масаю жағдайында өз денсаулығына қасақана зиян келтірген деп белгіленген, жұмыс берушінің мүддесімен байланысты емес қауіпті және зиянды өндірістік факторлардың әсеріне қатысты емес зардап шегушінің денсаулығының кенеттен нашарлауы нәтижесіндегі еңбек қызметімен байланысты емес жарақаттар және қызметкер денсаулығының өзге де зақымданулары өндірістік (кәсіптік) ауру болып ресімделмейді.

(код 631112004, индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая)
1. Настоящая инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о травматизме, связанном с трудовой деятельностью, и профессиональных заболеваниях" (код 631112004, индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о травматизме, связанном с трудовой деятельностью, и профессиональных заболеваниях" (код 631112004, индекс 7-ТПЗ, периодичность годовая) (далее – статистическая форма).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) производственная травма со смертельным исходом – производственная травма, ведущая к смерти в течение одного года со дня несчастного случая на производстве, ставшего причиной данной травмы;
2) производственные (профессиональные) травмы – все травмы, профессиональные заболевания, отравления и иные отрицательные воздействия на здоровье, полученные в результате несчастного случая или иного отрицательного воздействия на здоровье в процессе исполнения трудовых обязанностей с работниками, состоящими в трудовых отношениях с работодателями по которым производилось расследование в текущем году.
3. Статистическая форма заполняется в соответствии с разделом 4 "Безопасность и охрана труда", главы 20 "Расследование и учет несчастных случаев, связанных с трудовой деятельностью" Трудового Кодекса Республики Казахстан (далее – Трудовой Кодекс) от 23 ноября 2015 года и приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1055 "Об утверждении форм по оформлению материалов расследования несчастных случаев, связанных с трудовой деятельностью" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12655).
Производственная травма со смертельным исходом измеряется как производственная травма, ведущая к смерти в течение одного года со дня несчастного случая на производстве, ставшего причиной данной травмы.
В статистическую форму включаются данные о несчастных случаях, происшедших на производстве с рабочими, служащими, учащимися и студентами при прохождении практики или выполнения работы на предприятиях, учреждениях, организациях всех форм собственности по которым в соответствии с Трудовым Кодексом был зарегистрирован несчастный случай.
Учету подлежат все травмы, профессиональные заболевания, отравления и иные отрицательные воздействия на здоровье, полученные в результате несчастного случая или иного отрицательного воздействия на здоровье в процессе исполнения трудовых обязанностей с работниками, состоящими в трудовых отношениях с работодателями, по которым производилось расследование в текущем году.
Травмы, не связанные с трудовой деятельностью, полученные в результате несчастного случая, в ходе расследования которого установлено, что получены в результате умышленного причинения вреда своему здоровью, в состоянии опьянения алкогольного или наркотического, в результате внезапного ухудшения здоровья пострадавшего, не связанного с воздействием опасных и вредных производственных факторов или в ходе выполнения работ, не связанных с интересами работодателя, и иные повреждения здоровья работника, не оформляются как производственные (профессиональные).

4. 1-сұрақта заңды тұлғаның (бөлімшенің) (оның тіркелген жеріне қарамастан) нақты орналасқан орны - облыс, қала, аудан, елді мекен, сондай-ақ Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасына (ЭҚЖЖ бойынша код) сәйкес заңды тұлғаның (бөлімшенің) экономикалық қызметінің нақты жүзеге асырылатын негізгі түрінің коды мен атауы көрсетіледі.
2.1-сұрақта жазатайым оқиға (кәсіптік ауру, улану) актісінің нөмірі қойылады;
2.2-сұрақта жазатайым оқиғаның (қәсіптік аурудың, уланудың) күні көрсетіледі.
3-сұрақта зардап шегушінің жынысы, 4-сұрақта жарақат алу сәтіндегі зардап шегушінің жасы көрсетіледі (толық жасының саны).
5-сұрақта статистикалық нысанның 1-қосымшасында көрсетілген Кәсіптер жіктеуішінен зардап шегушінің мәртебесі келтіріледі.
6-сұрақта жұмыс ауысымды болған-болмағаны жайлы көрсетіледі Еңбек кодексінің 73-бабының 1-тармағына сәйкес. "Жоқ" жауабын көрсеткен жағдайда 7-сұрақ толтырылмайды.
7-сұрақта жазатайым оқиға болған ауысым көрсетіледі Еңбек Кодексінің 71-бабының 5-тармағына сәйкес (бөлім ауысымдық жұмыс кезінде толтырылады).
8-сұрақта сот-медициналық сараптама қорытындысы бойынша жазатайым оқиға сәтіндегі науқастың денсаулық жағдайы толтырылады.
9-сұрақта жарақат түрінің коды көрсетіледі. Осы жіктелім статистикалық нысанның 2-қосымшасында келтірілген Аурулар мен денсаулықпен байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктеуішіне (бұдан әрі - АХЖ-10) негізделген. (Жарақат түрі - жабық сынық - коды - S0001 (көптеген жарақаттарда 5-ке дейінгі кодтарды толтыру көзделген).
10-сұрақта статистикалық нысанның 3-қосымшасында келтірілген АХЖ-10 негізінде зардап шеккен дене мүшесінің коды көрсетіледі, (дененің бірнеше бөлігі зардап шеккен жағдайда 5-ке дейінгі кодтарды толтыру көзделген).
11-сұрақта кәсіптік ауру түрінің коды көрсетіледі. Өндірістегі ауыр кәсіптік ауру мен улану жағдайы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 440 бұйрығымен бекітілген Халықтың инфекциялық және паразиттік, кәсіптік аурулары мен улану жағдайларын тексеру қағидаларына сәйкес аталған нысан бойынша жүргізілген материалдар негізінде Еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиға туралы актімен ресімделеді (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11748 болып тіркелген), (бірнеше кәсіби ауру болған жағдайда 5-ке дейінгі кодтарды толтыру көзделген).
12-сұрақта статистикалық нысанның 4-қосымшасында көрсетілген оқиғалар түрлері тізбесінің коды көрсетіледі (Оқиға түрі - электр тогымен зақымдану - коды - 11).

4. В вопросе 1 указывается фактическое месторасположение юридического лица (подразделения) (независимо от места его регистрации) – область, город, район, населенный пункт, а также наименование и код согласно Номенклатуре видов экономической деятельности (код по ОКЭД) фактически осуществляемого основного вида экономической деятельности юридического лица (подразделения).
В вопросе 2.1 проставляется номер акта несчастного случая (профзаболевания, отравления).
В вопросе 2.2 указывается дата несчастного случая (профзаболевания, отравления).
В вопросе 3 указывается пол пострадавшего, в вопросе 4 - возраст пострадавшего на момент получения травмы (число полных лет).
В вопросе 5 приводится статус пострадавшего из Классификатора занятий, который указан в Приложении 1 к статистической форме.
В вопросе 6 указывается, была ли работа сменной согласно пункту 1 статьи 73 Трудового кодекса. При указании ответа "нет", вопрос 7 не заполняется.
В вопросе 7 указывается смена, в которой произошел несчастный случай согласно пункту 5 статьи 71 Трудового кодекса (раздел заполняется при сменной работе).
В вопросе 8 указывается физическое состояние больного в момент несчастного случая по заключению судебно-медицинской экспертизы.
В вопросе 9 указывается код вида травмы. Данная классификация основана на Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем (далее - МКБ-10), приведенном в Приложении 2 к статистической форме. (Вид травмы - закрытый перелом - код – S0001. (при множественных травмах предусмотрено заполнение до 5 кодов).
В вопросе 10 указывается код пострадавшей части тела на основании МКБ-10 приведенной в Приложении 3 к статистической форме (в случае, когда пострадало несколько частей тела предусмотрено заполнение до 5 кодов).
В вопросе 11 указывается код вида профессионального заболевания. Случай острого профессионального заболевания и отравления на производстве оформляется Актом о несчастном случае на производстве на основании материалов, приведенных в соответствии с Правилами расследования случаев инфекционных и паразитарных, профессиональных заболеваний и отравлений населения, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 440 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11748), (при наличии нескольких профессиональных заболеваний предусмотрено заполнение до 5 кодов).
В вопросе 12 указывается код перечня видов происшествия согласно Приложению 4 к статистической форме (Вид происшествия – поражение электрическим током – код 11).

13-сұрақта статистикалық нысанның 5-қосымшасында келтірілген жазатайым оқиға себептері тізбесінің коды көрсетіледі (Жазатайым оқиғаның себебі - еңбектің қауіпсіздігі тәсілдеріне оқытудағы кемшіліктер - коды - 18).
14-сұрақта статистикалық нысанның 6-қосымшасында көрсетілген зардап шегуші жарақатының ауыртпалық дәрежесінің коды көрсетіледі (ауыртпалық деңгейі - орташа - коды - 2). Адам өліміне әкелген жағдайларды қоспағанда кәсіптік аурулардан зардап шеккендер бойынша бұл сұрақ толтырылмайды.
15, 16-сұрақтарда көрсетілген жоғалған уақыт еңбекке қабілеттілікті уақытша жоғалтуға әкеп соғатын өндірістік жарақаттың әрбір жағдайы бойынша жеке өлшенеді. Осы жарақаттың жұмыс күндеріндегі де ауыртпалығын бағалау үшін ол зардап шеккен адамның уақытша еңбекке жарамсыз болған күнтізбелік күндерінің саны ретінде өлшенеді.
Жоғалған уақыт жазатайым оқиға болған күннен кейінгі бірінші күннен бастап жұмыс орнына оралған күннің алдындағы күнге дейін өлшенеді. Нақты өндірістік жарақат салдарынан жұмыста қайтадан болмаған жағдайда, әрбір кезең жоғарыда көрсетілгенге сәйкес өлшенеді, ал әрбір кезеңдегі жоғалтқан күндердің саны осы жарақаттың нәтижесінде жоғалтқан уақыттың жалпы санына қосылады. Жұмыста уақытша болмаған уақыт, егер ол емделу себебіне байланысты бір күннен аспаса, онда ол жоғалған уақытқа қосылмайды.
Бір және одан көп күнге еңбекке қабілетін жоғалтумен жазатайым оқиғаның материалдық зардаптары (адам өліміне әкеліп соқтырған жазатайым окиғаның материалдық зардаптарын қосқанда) 17.1, 17.2, 17.3-жолдар бойынша көрсетіледі. Егер зардап шегушінің уақытша еңбекке жарамсыздығы алдыңғы жылдың соңынан бастап созылса, онда мұндай жағдайда есепті жылдағы еңбекке жарамсыз (күнтізбелік және жұмыс) күндері мен (жазатайым оқиғаны сәйкестендіру үшін), кезеңдегі материалдық зардаптары тек бірінші жолға толтырылады.
5. Осы статистикалық нысанды тапсыру қағаз жеткізгіште немесе электронды форматта жүзеге асырылады. Статистикалық нысанды электронды форматта толтыру Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында (www.stat.gov.kz) орналастырылған "Деректерді on-line режимде жинау" ақпараттық жүйесін қолдану арқылы жүзеге асырылады.

В вопросе 13 указывается код перечня причин несчастного случая, приведенного в Приложении 5 к статистической форме (Причина несчастного случая – недостатки в обучении безопасным приемам труда, код 18).
В вопросе 14 указывается код степени тяжести травмы пострадавшего, согласно Приложению 6 к статистической форме (степень тяжести - средняя – код 2). По пострадавшим от профессиональных заболеваний данный вопрос не заполняют за исключением смертельных случаев.
Потерянное время, указываемое в вопросах 15, 16 измеряется отдельно по каждому случаю производственной травмы, ведущей к временной потере трудоспособности. Оно измеряется как количество календарных дней, в течение которых пострадавшее лицо является временно нетрудоспособным, чтобы оценить тяжесть данной травмы и в рабочих днях.
Потерянное время измеряется с первого дня после дня, когда произошел несчастный случай, до дня, предшествующего дню возвращения на рабочее место. В случае повторного отсутствия, вызванного конкретной производственной травмой, каждый период отсутствия измеряется согласно вышеуказанному, а число дней, потерянных за каждый период, складывается, что дает общую цифру времени, потерянного в результате данной травмы. Временное отсутствие на работе, если оно не превышает одного дня по причине лечения, не включается в потерянное время.
Материальные последствия несчастного случая с утратой трудоспособности на один день и более (включая материальные последствия несчастных случаев со смертельным исходом) указываются по строкам 17.1, 17.2, 17.3. Если временная нетрудоспособность у пострадавших продлилась с конца предыдущего года, то в этом случае заполняется только первая строка (для идентификации несчастного случая), дни нетрудоспособности (календарные и рабочие) в отчетном году и, материальные последствия за соответствующий период (выплаты страховых компаний не учитываются).
5. Представление данной статистической формы осуществляется на бумажном носителе или в электронном формате. Заполнение статистической формы в электронном формате осуществляется посредством использования информационной системы "Сбор данных в on-line режиме", размещенного на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (www.stat.gov.kz).