Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының қызметкерлеріне қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 2016 жылғы 14 желтоқсандағы № 86 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 14649 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 24 маусымдағы № 105 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 24.06.2021 № 105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының қызметкерлеріне қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Персоналды басқару қызметі:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеу күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығының" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің төрағасы
Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2016 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 86 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының қызметкерлеріне қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының қызметкерлеріне қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарына қызметтік куәліктерін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының қызметкерлеріне Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік), Агенттіктің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі) (бұдан әрі – Ұлттық бюро) және оның аумақтық органдарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері жатады.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения работникам органов по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан и его описания
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 14 декабря 2016 года № 86. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2017 года № 14649. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 июня 2021 года № 105.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 24.06.2021 № 105 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила выдачи служебного удостоверения работникам органов по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан и его описание.
2. Службе управления персоналом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
К. Кожамжаров
Утверждены
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 14 декабря 2016 года № 86
Правила выдачи служебного удостоверения работникам
органов по делам государственной службы и противодействию
коррупции Республики Казахстан и его описание
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения работникам органов по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан и его описание (далее – Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения органов по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан и его описание.
Работники органов по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан включают в себя административных государственных служащих Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство), Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) Агентства (далее – Национальное бюро) и их территориальных органов.

2. Қызметкердің қызметтік куәлігі (бұдан әрі –қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымын растайтын құжат болып табылады.
3. Агенттіктің және аумақтық органдары қызметкерлерінің қызметтік куәлігі осы Қағидалардың 1-қосымшасындағы сипаттамаға сәйкес және Ұлттық бюро мен оның аумақтық органдары қызметкерлерінің қызметтік куәлігі осы Қағидалардың 2-қосымшасындағы сипаттамаға сәйкес.
4. Сипаттамаға сәйкес келмейтін, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған қызметтік куәлік жарамсыз болып саналады.
2-тарау. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Қызметтік куәлік:
1) Агенттіктің орталық аппараттының қызметкерлеріне, Агенттіктің аумақтық органдарының басшыларына және басшыларының орынбасарларына – Агенттік Төрағасының ;
2) Ұлттық бюроның мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне – Ұлттық бюро басшысының;
3) Агенттіктің аумақтық органдарының қызметкерлеріне – Агенттіктің аумақтық органы басшысының;
4) Ұлттық бюроның аумақтық органдарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне – Ұлттық бюроның аумақтық органы басшысының қолы қойылып беріледі.
6. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, тегін ауыстырған, мерзімі өткен, жоғалтқан кезде, сондай-ақ бұрын берілген қызметтік куәлік бүлінген жағдайда беріледі.
7. Қызметтік куәліктерді беру және қайтаруды есепке алу осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысанда, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің қызметтік куәлігін беру және қайтаруды есепке алу журналында жүзеге асырылады.
Қызметтік куәлік қызметкерге қолы қойыла отырып беріледі.
8. Қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналдары Агенттіктің, Ұлттық бюроның және олардың аумақтық органдарының кадр қызметтерінде (бұдан әрі – кадр қызметі) сақталады.
9. Кадр қызметтері қызметтік куәліктерді тапсырған кезде барлық қызметкерлерге оларды пайдалану бойынша ауызша түсіндіру жүргізеді.
Лауазымы ауысқан, тегін ауыстырған жағдайларда, қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұдан бұрын берілген қызметтік куәлікті кадр қызметінің қызметкерлері қайтарып алады.
10. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды тиісті кадр қызметтерінің басшылары жүзеге асырады.
11. Қызметтік куәлік жоғалған жағдайда, қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша (еркін) нысанда тиісті кадр қызметіне хабарландыру береді.
12. Қызметтік куәлікті жоғалтқан адам жоғалған қызметтік куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты үш жұмыс күні ішінде жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді.

2. Служебное удостоверение работника (далее – служебное удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность.
3. Служебное удостоверение работников Агентства и его территориальных органов соответствует описанию согласно приложению 1 к настоящим Правилам и служебное удостоверение работников Национального бюро и его территориальных органов соответствует описанию согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. Служебное удостоверение, не соответствующее описанию, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками, считается недействительным.
Глава 2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается за подписью:
1) Председателя Агентства – работникам центрального аппарата Агентства, руководителям и заместителям руководителей территориальных органов Агентства;
2) руководителя Национального бюро – административным государственным служащим Национального бюро;
3) руководителя территориального органа Агентства – работникам территориальных органов Агентства;
4) руководителя территориального органа Национального бюро – административным государственным служащим территориальных органов Национального бюро.
6. Служебные удостоверения выдаются работникам при назначении на должность, изменении должности, смене фамилии, по истечении срока действия, при утере, а также порче ранее выданного служебного удостоверения.
7. Учет выдачи и возврата служебных удостоверений осуществляется в журнале учета выдачи и возврата служебных удостоверений Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Служебные удостоверения выдаются работнику под роспись.
8. Журналы учета выдачи и возврата служебных удостоверений хранятся в кадровых службах Агентства, Национального бюро и их территориальных органов (далее – кадровая служба).
9. При вручении служебных удостоверений кадровые службы проводят устные разъяснения для всех работников по их использованию.
При замене служебного удостоверения в случаях изменения должности, смены фамилии, ранее выданное служебное удостоверение изымается работником кадровой службы.
10. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляется руководителями соответствующих кадровых служб.
11. В случае утери служебного удостоверения, работник в течение трех рабочих дней извещает в письменной (произвольной) форме соответствующую кадровую службу.
12. Лицо, утерявшее служебное удостоверение, в течение трех рабочих дней направляет на опубликование в местные средства массовой информации объявление о недействительности утерянного служебного удостоверения.

13. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа адамдарға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша тиісті кадр қызметі белгіленген тәртіппен қызметтік тергеп – тексеру жүргізу туралы бұйрық дайындайды.
Кадр қызметі тиісті бұйрық шыққан күннен бастап он жұмыс күні ішінде қызметтік тергеп – тексеру жүргізеді.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген себептер бойынша мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлікті жоғалту фактісі расталған жағдайда, Агенттіктің, Ұлттық бюроның немесе олардың аумақтық органдарының тәртіптік комиссиясы Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану қағидаларына сәйкес мемлекеттік қызметшіні тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы шешім қабылдайды.
14. Жоғалғанның, бүлінгеннің орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тергеп – тексеру жүргізілгеннен кейін кадр қызметі береді.
15. Қызметкер жұмыстан шыққан, жаңа лауазымға тағайындалған кезде қызметтік куәлік тиісті бұйрық шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде кадр қызметіне тапсырылады.
Қызметтік куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беруге және есепке алуға жауапты адамның қолы қойылады.
16. Қызметкерлер жұмыстан шыққан, жаңа лауазымға тағайындалған, не мерзімі өткен, бүлінген кезде тапсырған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, комиссиямен жойылуға жатады. Қызметтік куәлікті жою туралы комиссия құрамы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының қызметтік куәліктерді беруге және есепке алуға жауапты қызметкерін, қаржы-шаруашылық қызметінің қызметкерін және өзге құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлерін қосқанда кемінде үш адамнан құралады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл органдарының
қызметкерлеріне қызметтік
куәлігін беру қағидалары және
оның сипаттамасына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның аумақтық органдары қызметкерлерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) және оның аумақтық органдары қызметкерлерінің қызметтік куәлігінің мұқабасы қою қызыл түсті жоғары сапалы былғарыдан көлемі 6,5х19 см ашық түрінде дайындалады.

13. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, кадровой службой готовится приказ о проведении служебного расследования.
Кадровая служба в течение десяти рабочих дней со дня издания соответствующего приказа проводит служебное расследование.
В случае подтверждения факта утери государственным служащим служебного удостоверения по причинам, указанным в части первой настоящего пункта, дисциплинарная комиссия Агентства, Национального бюро или их территориальных органов принимает решение о привлечении государственного служащего к дисциплинарной ответственности в соответствии с Правилами наложения дисциплинарного взыскания на государственных служащих, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152.
14. Новое служебное удостоверение взамен утерянного, испорченного, выдается кадровой службой после проведения служебного расследования.
15. При увольнении, назначении работника на новую должность, служебное удостоверение сдается в кадровую службу в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего приказа.
На обходном листе при сдаче служебного удостоверения ставится роспись лица, ответственного за учет и выдачу служебного удостоверения.
16. Служебные удостоверения, сданные работниками при увольнении, назначении на новую должность, порче либо по истечении срока действия, подлежат уничтожению комиссионно с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме. Комиссия по уничтожению служебных удостоверений создается в составе не менее трех человек, включая ответственного работника за учет и выдачу служебных удостоверений, работника финансово-хозяйственной службы и работников иных структурных подразделений органов по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения работникам органов
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
Республики Казахстан и его
описанию
Описание
служебного удостоверения работников Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы и противодействию
коррупции и его территориальных органов
1. Обложка служебного удостоверения работников Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - Агентство) и его территориальных органов изготавливается из высококачественной кожи темно-красного цвета, в размере 6,5х19 см в развернутом виде.

2. Қызметтік куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ҚЫЗМЕТ ІСТЕРІ ЖӘНЕ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ" деген типографиялық қаріппен жазба жазылған.
3. Қызметтік куәліктің ішкі сол және оң жақ бөліктері белгіленген үлгіде көгілдір түсте тангир торы реңкінде күн астында қалықтап бара жатқан қыранның бейнесімен орындалған.
4. Қызметтік куәліктің ішкі сол жақ бөлігінде:
1) жоғарғы бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ҚЫЗМЕТ ІСТЕРІ ЖӘНЕ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ" деген жазу қара түсте орындалған, одан төмен "Қазақстан Республикасы" деген қызыл түсте шағын мәтін орналасқан;
2) Агенттіктің аумақтық органдарында шағын мәтін астында тиісті органның атауы қара түсте орналастырылады;
3) сол жақ бұрышында Қазақстан Республикасының мемлекеттік стандарттарына сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген, оның астында "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу қара түсте орналастырылған және қара түсте қызметтік куәлік бланкісінің нөмірі көрсетілген;
4) ортасында ""№ __ КУӘЛІК" деген жазу қызыл түспен орналастырылған, оның астында қазақ тілінде қара түспен қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және атқаратын лауазымы көрсетіледі;
5) төменгі бөлігінде қызметтік куәліктің жарамдылық мерзімі көрсетіледі.
5. Қызметтік куәліктің ішкі оң жақ бөлігінде:
1) жоғарғы бөлігінде "АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ДЕЛАМ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СЛУЖБЫ И ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ" деген жазу қара түсте орындалған, одан төмен "Қазақстан Республикасы" деген қызыл түсте шағын мәтін орналасқан;
2) Агенттіктің аумақтық органдарында шағын мәтін астында тиісті органның атауы қара түсте орналастырылады;
3) сол жақ бұрышында 3х4 см көлемінде қызметкердің түрлі түсті фотосуреті (анфас) орналастырылады. Қызметкерлер фотосуретке ақ түсті реңде іскерлік стильдегі киіммен бас киімсіз түседі;
4) ортасында "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __" деген жазу қызыл түспен орналастырылған, оның астында орыс тілінде қара түспен қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және атқаратын лауазымы көрсетіледі.
6. Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген адамдар Агенттіктің және оның аумақтық органдарының қызметтік куәліктеріне қол қояды және Агенттіктің немесе оның аумақтық органдарының елтаңбалы мөрлерімен бекітіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл органдарының
қызметкерлеріне қызметтік
куәлігін беру қағидалары және
оның сипаттамасына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі) және оның аумақтық органдары қызметкерлерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы

2. На лицевой стороне, по центру служебного удостоверения расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ҚЫЗМЕТ ІСТЕРІ ЖӘНЕ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ".
3. Левая и правая внутренняя части служебного удостоверения выполнены в голубом цвете с изображением парящего орла под солнцем на фоне тангирной сетки установленного образца.
4. На левой внутренней части служебного удостоверения размещены:
1) в верхней части надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ҚЫЗМЕТ ІСТЕРІ ЖӘНЕ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІ", выполненная в черном цвете, под которой размещен микротекст "Қазақстан Республикасы" красного цвета;
2) территориальными органами Агентства под микротекстом размещается наименование соответствующего органа в черном цвете;
3) в левом углу изображен Государственный Герб Республики Казахстан, выполненный в соответствии с государственным стандартом Республики Казахстан, под которым расположена надпись "ҚАЗАҚСТАН", выполненная в черном цвете и указан номер бланка служебного удостоверения в черном цвете;
4) в центре размещена надпись "№ __ КУӘЛІК", выполненная красным цветом, под которой черным цветом указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и занимаемая должность работника на казахском языке;
5) в нижней части указывается срок действия служебного удостоверения.
5. На правой внутренней части служебного удостоверения размещены:
1) в верхней части надпись "АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ДЕЛАМ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СЛУЖБЫ И ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ", выполненная в черном цвете, под которой размещен микротекст "Қазақстан Республикасы" красного цвета;
2) территориальными органами Агентства под микротекстом размещается наименование соответствующего органа в черном цвете;
3) в левом углу размещается цветная фотография (анфас) работника размером 3х4 см. Работник фотографируется в деловом стиле одежды на белом фоне без головного убора;
4) в центре размещена надпись "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __", выполненная красным цветом, под которой черным цветом указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) и занимаемая должность работника на русском языке.
6. Служебные удостоверения Агентства и его территориальных органов подписываются лицами, указанными в пункте 5 настоящих Правил, и скрепляются гербовыми печатями Агентства или его территориальных органов.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения работникам органов
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
Республики Казахстан и его
описанию
Описание
служебного удостоверения работников Национального бюро по
противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) Агентства
Республики Казахстан по делам государственной службы и
противодействию коррупции и его территориальных органов

1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі) (бұдан әрі - Ұлттық бюро) және оның аумақтық органдары қызметкерлерінің қызметтік куәлігінің мұқабасы қою қызыл түсті жоғары сапалы былғарыдан көлемі 6,5х19 см ашық түрінде дайындалады.
2. Қызметтік куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ" деген типографиялық қаріппен жазба жазылған.
3. Қызметтік куәліктің ішкі сол және оң жақ бөліктері белгіленген үлгіде көгілдір түсте тангир торы реңкінде күн астында қалықтап бара жатқан қыранның бейнесімен орындалған.
4. Қызметтік куәліктің ішкі сол жақ бөлігінде:
1) жоғарғы бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ҚЫЗМЕТ ІСТЕРІ ЖӘНЕ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІНІҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ ҰЛТТЫҚ БЮРОСЫ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ)" деген жазу қара түсте орындалған, одан төмен "Қазақстан Республикасы" деген қызыл түсте шағын мәтін орналасқан;
2) Ұлттық бюроның аумақтық органдарында шағын мәтін астында тиісті органның атауы қара түсте орналастырылады;
3) сол жақ бұрышында Қазақстан Республикасының мемлекеттік стандарттарына сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген, оның астында "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу қара түсте орналастырылған және қара түсте қызметтік куәлік бланкісінің нөмірі көрсетілген;
4) ортасында "№ __ КУӘЛІК" деген жазу қызыл түспен орналастырылған, оның астында қазақ тілінде қара түспен қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және атқаратын лауазымы көрсетіледі;
5) төменгі бөлігінде қызметтік куәліктің жарамдылық мерзімі көрсетіледі.
5. Қызметтік куәліктің ішкі оң жақ бөлігінде:
1) жоғарғы бөлігінде "НАЦИОНАЛЬНОЕ БЮРО ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА) АГЕНТСТВА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ДЕЛАМ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СЛУЖБЫ И ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ" деген жазу қара түсте орындалған, одан төмен "Қазақстан Республикасы" деген қызыл түсте шағын мәтін орналасқан;
2) Ұлттық бюроның аумақтық органдарында шағын мәтін астында тиісті органның атауы қара түсте орналастырылады;
3) сол жақ бұрышында 3х4 см көлемінде қызметкердің түрлі түсті фотосуреті (анфас) орналастырылады. Қызметкерлер фотосуретке ақ түсті реңде іскерлік стильдегі киіммен бас киімсіз түседі;

1. Обложка служебного удостоверения работников Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Национальное бюро) и его территориальных органов изготавливается из высококачественной кожи темно-красного цвета, в размере 6,5х19 см в развернутом виде.
2. На лицевой стороне, по центру служебного удостоверения расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТІ".
3. Левая и правая внутренняя часть служебного удостоверения выполнены в голубом цвете с изображением парящего орла под солнцем на фоне тангирной сетки установленного образца.
4. На левой внутренней части служебного удостоверения размещены:
1) в верхней части надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ҚЫЗМЕТ ІСТЕРІ ЖӘНЕ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ АГЕНТТІГІНІҢ СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ ҰЛТТЫҚ БЮРОСЫ (СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ҚЫЗМЕТ)", выполненная в черном цвете, под которой размещен микротекст "Қазақстан Республикасы" красного цвета;
2) территориальными органами Национального бюро под микротекстом размещается наименование соответствующего органа в черном цвете;
3) в левом углу изображен Государственный Герб Республики Казахстан, выполненный в соответствии с государственным стандартом Республики Казахстан, под которым расположена надпись "ҚАЗАҚСТАН", выполненная в черном цвете и указан номер бланка служебного удостоверения в черном цвете;
4) в центре размещена надпись "№ __ КУӘЛІК", выполненная красным цветом под которой черным цветом указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и занимаемая должность работника на казахском языке;
5) в нижней части указывается срок действия служебного удостоверения.
5. На правой внутренней части служебного удостоверения размещены:
1) в верхней части надпись "НАЦИОНАЛЬНОЕ БЮРО ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ (АНТИКОРРУПЦИОННАЯ СЛУЖБА) АГЕНТСТВА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ДЕЛАМ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СЛУЖБЫ И ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ КОРРУПЦИИ", выполненная в черном цвете, под которой размещен микротекст "Қазақстан Республикасы" красного цвета;
2) территориальными органами Национального бюро под микротекстом размещается наименование соответствующего органа в черном цвете;
3) в левом углу размещается цветная фотография (анфас) работника размером 3х4 см. Работник фотографируется в деловом стиле одежды на белом фоне без головного убора;

4) ортасында "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __" деген жазу қызыл түспен орналастырылған, оның астында орыс тілінде қара түспен қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және атқаратын лауазымы көрсетіледі.
6. Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген адамдар Ұлттық бюроның және оның аумақтық органдарының қызметтік куәліктеріне қол қояды және Ұлттық бюроның немесе оның аумақтық органдарының елтаңбалық мөрлерімен бекітіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері жнәе
сыбайлас демқорлыққа қарсы
іс-қимыл органдарының
қызметкерлеріне қызметтік
куәлігін беру қағидалары және
оның сипаттамасына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің қызметтік куәлігін беру және қайтаруды есепке алу журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Қызметтік куәліктің нөмірі
Беру күні
Қызметтік куәлік берілген қызметкердің қолы
Тапсырған күні
Қызметтік куәлікті тапсырған қызметкердің қолы
Ескерту: журнал тігілген, нөмірленген, мөрмен бекітілген болуы тиіс.

4) в центре размещена надпись "УДОСТОВЕРЕНИЕ № __", выполненная красным цветом, под которой черным цветом указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и занимаемая должность работника на русском языке.
6. Служебные удостоверения Национального бюро и его территориальных органов подписываются лицами, указанными в пункте 5 настоящих Правил, и скрепляются гербовыми печатями Национального бюро или его территориальных органов.
Приложение 3
к Правилам выдачи служебного
удостоверения работникам
органов по делам государственной
службы и противодействию
коррупции Республики Казахстан
и его описанию
Форма
Журнал
учета выдачи и возврата служебных удостоверений
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
и противодействию коррупции
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Номер служебного удостоверения
Дата выдачи
Роспись работника кому выдано служебное удостоверение
Дата сдачи
Роспись работника, кто сдал служебного удостоверение
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован, скреплен печатью.