"Бірыңғай электр энергетикасы жүйесінің, электр станцияларының, аудандық қазандықтардың, электр және жылу желілерінің жұмысындағы технологиялық бұзушылықтарға тергеп-тексеру жүргізу және оларды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 121 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 581 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 7 ақпанда № 14770 болып тіркелді.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бірыңғай электр энергетикасы жүйесінің, электр станцияларының, аудандық қазандықтардың, электр және жылу желілерінің жұмысындағы технологиялық бұзушылықтарға тергеп-тексеру жүргізу және оларды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 121 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10558 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бірыңғай электр энергетикасы жүйесінің, электр станцияларының, аудандық қазандықтардың, электр және жылу желілерінің жұмысындағы технологиялық бұзушылықтарға тергеп-тексеру жүргізу және оларды есепке алу қағидаларында:
7-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлеккеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 121 "Об утверждении Правил проведения расследования и учета технологических нарушений в работе единой электроэнергетической системы, электростанций, районных котельных, электрических и тепловых сетей"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 581. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 февраля 2017 года № 14770.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 121 "Об утверждении Правил проведения расследования и учета технологических нарушений в работе единой электроэнергетической системы, электростанций, районных котельных, электрических и тепловых сетей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10558, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 16 апреля 2015 года) следующее изменение:
в Правилах проведения расследования и учета технологических нарушений в работе единой электроэнергетической системы, электростанций, районных котельных, электрических и тепловых сетей, утвержденных указанным приказом:
приложение 7 изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
____________ Н. Айдапкелов
2016 жылғы 30 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 581 бұйрығына
қосымша
Бірыңғай электр энергетикасы
жүйесінің, электр
станцияларының, аудандық
қазандықтардың, электр және
жылу желілерінің жұмысындағы
технологиялық бұзушылықтарға
тергеп-тексеру жүргізу және
оларды есепке алу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Технологиялық бұзушылықтар туралы есептілік
Есепті кезең 20__ жылғы "_"_____ бастап 20__ жылғы "____"__________ дейін.
Көрсеткіші: ТБ-1
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: энергия беруші және энергия өндіруші ұйымдар
Қайда ұсынылады: энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi мемлекеттiк орган немесе жергілікті атқарушы орган (құзыреті бойынша)
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңінен кейінгі айдың жетінші жұлдызына дейін ай сайын
Авариялар
I дәрежелі істен шығулар
Жыл басынан бастап барлығы
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
Оның ішінде
Жеткіліксіз жіберілген
Жыл басынан бастап барлығы
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
Оның ішінде
Жеткіліксіз жіберілген
2.1
2.2
Электр энергиясы
Жылу энергиясы
2.1
2.2
Электр энергиясы
Жылу энергиясы
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
кестенің жалғасы
II дәрежелі істен шығулар
Жазатайым оқиғалар
Өрт
Жыл басынан бастап барлығы
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
Оның ішінде
Жеткіліксіз жіберілген
Жыл басынан бастап барлығы
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
Оның ішінде өліммен аяқталатын
Жыл басынан бастап барлығы
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
2.1
2.2
2.3; 2.4
2.5; 2.9; 2.10
басқалары
Электр энергиясы
Жылу энергиясы
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
Есеп беру кезеңінде
Өткен жылдың тиісті кезеңінде
Есеп беру айына нысанды толтыру жабдықтың жұмысындағы технологиялық бұзушылықтар жөніндегі есептік құжаттар негізінде жүргізіледі.
Кестеге 6-10 кВ кабельдік желілерден басқа, кернеуі 0,4 кВ электр станцияларының, кернеуі 20 кВ және төмен электр желілерінің электр техникалық жабдығы өшуінің II дәрежелі жіктелген істен шығулар енгізілмейді.
Басшы ________________________________
(Т.А.Ә. қолы)
_______________________________________________________
Бас бухгалтер ________________________
(Т.А.Ә. қолы)
_______________________________________________________
М.О. (бар болған жағдайда)
"Технологиялық бұзушылықтар туралы есептілік" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по
статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Н. Айдапкелов
30 декабря 2016 года
Приложение
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2016 года № 581
Приложение 7
к Правилам проведения расследования
и учета технологических нарушений в
работе единой электроэнергетической
системы, электростанций, районных котельных,
электрических и тепловых сетей
Форма
Отчетность о технологических нарушениях
Отчетный период с "____" __________ по "____" __________ 20____ года
Индекс: ТН-1
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: энергопередающие и энергопроизводящие организации
Куда представляется: государственный орган по государственному энергетическому надзору
и контролю или местный исполнительный орган (по компетенции)
Срок представления: ежемесячно до седьмого числа месяца, следующего за отчетным
Аварии
Отказы I степени
Всего с начала года
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
В том числе по
Недоотпуск
Всего с начала года
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
В том числе по
Недоотпуск
2.1
2.2
Электрической энергии
Тепловой энергии
2.1
2.2
Электрической энергии
Тепловой энергии
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
продолжение таблицы
Отказы II степени
Несчастные случаи
Пожары
Всего с начала года
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
В том числе по
Недоотпуск
Всего с начала года
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
В том числе с летальным исходом
Всего с начала года
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
2.1
2.2
2.3; 2.4
2.5;2.9; 2.10
прочие
Электрической энергии
Тепловой энергии
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
За отчетный период
За соответствующий период прошлого года
Заполнение формы проводится за отчетный месяц на основании учетных документов
по технологическим нарушениям в работе оборудования.
В таблицу не вносятся классифицированные отказы II степени отключения
электротехнического оборудования электростанций напряжением 0,4 кВ, электрических
сетей напряжением 20 кВ и ниже, кроме кабельных линий 6-10 кВ.
Руководитель ______________________________________________________________
(Ф.И.О., при наличии в документе, удостоверяющем личность, подпись)
_________________
Главный бухгалтер _________________________________________________________
(Ф.И.О., при наличии в документе, удостоверяющем личность, подпись)
_________________
М.П. (при наличии)
Пояснение по заполнению
"Формы отчетности о технологических нарушениях"

1. "Авариялар" бөлімінде:
"Жыл басынан бастап барлығы" бағанында жыл басынан бастап авариялар саны көрсетіледі;
"Есеп беру кезеңінде" және "Өткен жылдың тиісті кезеңінде" бағандарында есеп беру кезеңінде және өткен есептік жылдан кейінгі жылдың тиісті кезеңінде болған авариялар саны көрсетіледі;
"Оның ішінде" бағанында осы Қағидаларға 2-қосымшаның 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген технологиялық бұзушылықтар жіктеу себептерінің белгілері бойынша болған авариялар саны көрсетіледі;
"Жеткіліксіз жіберілген" кіші бөлімінде "Есеп беру кезеңінде" және "Өткен жылдың тиісті кезеңінде" бағандарында есеп беру кезеңіндегі және өткен жылдың тиісті кезеңіндегі авариялар салдарынан болған жеткіліксіз жіберілген электр және жылу энергиясы көрсетіледі.
2. "I дәрежелі істен шығулар" бөлімінде:
"Жыл басынан бастап барлығы" бағанында жыл басынан бастап I дәрежелі істен шығулар саны көрсетіледі;
"Есеп беру кезеңінде" және "Өткен жылдың тиісті кезеңінде" бағандарында есеп беру кезеңіндегі болған және өткен жылдың тиісті кезеңінде болған I дәрежелі істен шығулар саны көрсетіледі;
"Оның ішінде" бағанында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес технологиялық бұзушылықтардың ұйымдастырушылық себептерінің жіктеу белгілері көрсетіледі;
"Жеткіліксіз жіберілген" бөліміндегі "Есеп беру кезеңінде" және "Өткен жылдың тиісті кезеңінде" бағандарында есеп беру кезеңіндегі және өткен жылдың тиісті кезеңіндегі I дәрежелі істен шығулар салдарынан болған жеткіліксіз жіберілген электр және жылу энергиясы көрсетіледі.
3. "II дәрежелі істен шығулар" бөлімінде:
"Жыл басынан бастап барлығы" бағанында жыл басынан бастап II дәрежелі істен шығулар саны көрсетіледі;
"Есеп беру кезеңінде" және "Өткен жылдың тиісті кезеңінде" бағандарында есеп беру кезеңіндегі және өткен жылдың тиісті кезеңіндегі II дәрежелі істен шығулар саны көрсетіледі;
"Оның ішінде" бағанында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген технологиялық бұзушылықтардың ұйымдастырушылық себептерінің жіктеу белгілері көрсетіледі;
"Жеткіліксіз жіберілген" кіші бөліміндегі "Есеп беру кезеңінде" және "Өткен жылдың тиісті кезеңінде" бағандарында есеп беру кезеңіндегі және өткен жылдың тиісті кезеңіндегі II дәрежелі істен шығулар салдарынан болған жеткіліксіз жіберілген электр және жылу энергиясы көрсетіледі.
4. "Жазатайым оқиғалар" бөлімінде:
"Жыл басынан бастап барлығы" бағанында жыл басынан бастап жазатайым оқиғалар саны көрсетіледі;
"Есеп беру кезеңінде" және "Өткен жылдың тиісті кезеңінде" бағандарында есеп беру кезеңіндегі және өткен жылдың тиісті кезеңіндегі болған жазатайым оқиғалар саны көрсетіледі;
"Оның ішінде өліммен аяқталатын" бағанында есеп беру кезеңіндегі және өткен жылдың тиісті кезеңіндегі өліммен аяқталатын жазатайым оқиғалар саны көрсетіледі;

1. В разделе "Аварии":
в графе "Всего с начала года" указывается количество аварий с начала года;
в графах "за отчетный период" и "за соответствующий период прошлого года",
указывается количество аварий за отчетный период и за соответствующий период года,
предшествующего отчетному;
в графе "в том числе по" указывается количество аварий, произошедших по
классификационным признакам причин технологических нарушений, указанных в
подпунктах 1) и 2) пункта 2 приложения 2 к Правилам
в подразделе "недоотпуск" в графах "за отчетный период" и "за соответствующий
период прошлого года" указываются недоотпуск электрической и тепловой энергии
вследствие аварий за отчетный период и за соответствующий период прошлого года.
2. В разделе "отказы I степени":
в графе "Всего с начала года" указывается количество отказов I степени с начала года;
в графах "за отчетный период" и "за соответствующий период прошлого года"
указывается количество отказов I степени за отчетный период и за соответствующий период
прошлого года;
в графе "в том числе по" указываются классификационные признаки организационных
причин технологических нарушений согласно приложению 2 к Правилам;
в подразделе "недоотпуск" в графах "за отчетный период" и "за соответствующий
период прошлого года" указываются недоотпуск электрической и тепловой энергии вследствие
отказов I степени за отчетный период и за соответствующий период прошлого года.
3. В разделе "отказы II степени":
в графе "Всего с начала года" указывается количество отказов II степени с начала года;
в графах "за отчетный период" и "за соответствующий период прошлого года"
указывается количество отказов II степени за отчетный период и за соответствующий период
прошлого года;
в разделе "в том числе по" указываются квалификационные признаки организационных
причин технологических нарушений согласно приложению 2 к Правилам.
в подразделе "недоотпуск" в графах "за отчетный период" и "за соответствующий период
прошлого года" указываются недоотпуск электрической и тепловой энергии вследствие отказов
II степени за отчетный период и за соответствующий период прошлого года.
4. В разделе "Несчастные случаи":
в графе "Всего с начала года" указывается количество несчастных случаев с начала года;
в графах "за отчетный период" и "за соответствующий период прошлого года" указывается
количество несчастных случаев за отчетный период и за соответствующий период прошлого года;
в графе "в том числе c летальным исходом" указывается количество летальных исходов c
указанием за отчетный период и за соответствующий период прошлого года.

5. "Өрт" бөлімінде:
"Жыл басынан бастап барлығы" бағанында жыл басынан бастап өрт саны көрсетіледі;
"Есеп беру кезеңінде" және "Өткен жылдың тиісті кезеңінде" бағандарында есеп беру кезеңіндегі және өткен жылдың тиісті кезеңіндегі өрт саны көрсетіледі.

5. В разделе "Пожары":
в графе "Всего с начала года" указывается общее количество пожаров с начала года;
в графах "за отчетный период" и "за соответствующий период прошлого года" указывается
количество пожаров за отчетный период и за соответствующий период прошлого года.