Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қазандағы № 263 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 ақпанда № 14840 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 32 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 32 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілері құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қаржы нарығының әдіснамасы департаменті (Әбдірахманов Н.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил выдачи разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2016 года № 263. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2017 года № 14840. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 32.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 32 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Департаменту методологии финансового рынка (Абдрахманов Н.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.

4. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар министрі
________________________ Д.Абаев
2017 жылғы 27 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
____________ Т.Сүлейменов
2017 жылғы 25 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 263 қаулысымен
бекітілді
Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру қағидалары
1. Осы Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі (бұдан әрі – Кредиттік бюро туралы заң) және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді.
2. Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсынылады.
Өтінішті өтініш беруші қағаз тасымалдағышта не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық түрде ұсынады.
3. Өтінішке Кредиттік бюро туралы заңның 9-бабы 1-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көзделген құжаттар қоса беріледі.

4. Управлению защиты прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьеву А.Л.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Министр ___________ Д.Абаев
27 января 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Министр ___________ Т. Сулейменов
25 января 2017 года
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 263
Правила выдачи разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям (далее - Правила), разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" (далее - Закон о кредитных бюро) и от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях".
2. Заявление о выдаче разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям (далее – заявление), представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) по форме согласно приложению 1 к Правилам.
Заявление представляется заявителем на бумажном носителе либо в электронном виде через веб-портал "электронного правительства".
3. К заявлению прилагаются документы, предусмотренные подпунктами 2) и 3) пункта 1 статьи 9 Закона о кредитных бюро.

4. Өтініш беруші кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсатты және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні алуға арналған құжаттарды ұсынған жағдайда және кредиттік бюро Кредиттік бюро туралы заңның 8-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда, өтініш берушіге Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы акті беріледі.
Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсатты және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру туралы шешім не дәлелді бас тарту Кредиттік бюро туралы заңның 9-бабының 2-тармағында көзделген мерзім шегінде беріледі.
Кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні уәкілетті органның комиссиясы (бұдан әрі – комиссия) жасайды және тексерілетін кредиттік бюроның өкіліне қол қоюға жіберіледі. Егер комиссия мүшесі қабылданған шешіммен келіспесе және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіге қол қоймаса, онда ол өзінің бас тарту себептері туралы ақпаратты комиссияға жазбаша нысанда ұсынады, ол кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіге қоса беріледі.
Кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы акт комиссия мүшелерінің үштен екісінің қолы болған жағдайда жасалған болып саналады.
Комиссия және оның құрамы туралы ереже уәкілетті органның бұйрығымен бекітіледі.

4. В случае представления заявителем документов для получения разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям, и при условии соответствия кредитного бюро требованиям, установленным статьей 8 Закона о кредитных бюро, заявителю выдается разрешение на право осуществления деятельности кредитного бюро по форме согласно приложению 2 к Правилам и акт о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям, по форме согласно приложению 3 к Правилам.
Решение либо мотивированный отказ в выдаче разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям, выдается в пределах срока, предусмотренного пунктом 2 статьи 9 Закона о кредитных бюро.
Акт о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям, составляется комиссией уполномоченного органа (далее – комиссия) и направляется на подписание представителю проверяемого кредитного бюро. Если член комиссии не согласен с принятым решением и не подписывает акт о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям, то он представляет комиссии в письменной форме информацию о причинах своего отказа, которая прилагается к акту о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям.
Акт о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям, считается составленным при наличии двух третей подписей членов комиссии.
Положение о комиссии и ее состав утверждаются приказом уполномоченного органа.

5. Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсатты және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні уәкілетті орган шектеусіз мерзімге береді.
6. Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсатты және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беруден бас тарту Кредиттік бюро туралы заңның 10-бабында көзделген негіздер бойынша жүргізіледі.
Кредиттік бюро қызметін жүзеге
асыру құқығына рұқсат және
кредиттік тарихтардың деректер
базасын, пайдаланылатын
ақпараттық жүйелерді қорғау
және олардың сақталуын
қамтамасыз ету жөніндегі
кредиттік бюроға және үй-
жайларға қойылатын талаптарға
кредиттік бюроның сәйкестігі
туралы актіні беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________ -ға (уәкілетті органның толық атауы) _____________________________________________________________ -дан (өтініш берушінің толық атауы) Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру туралы өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беруді сұраймын.
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
1. Өтініш берушінің орналасқан жері (нақты мекенжайы):
__________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйдің нөмірі,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефон нөмірі, факсы)
2. Кредиттік бюроның бірінші басшысы және бас бухгалтері туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса),
туылған күні және жылы, байланыс телефондарының нөмірлері)

5. Разрешение на право осуществления деятельности кредитного бюро и акт о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям, выдается уполномоченным органом на неограниченный срок.
6. Отказ в выдаче разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям, производится по основаниям, предусмотренным статьей 10 Закона о кредитных бюро.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на право осуществления
деятельности кредитного бюро и
акта о соответствии кредитного
бюро требованиям,
предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению
сохранности базы данных
кредитных историй,
используемых информационных
систем и помещениям
Форма
В ________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от __________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
Заявление о выдаче разрешения на право осуществления деятельности
кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям,
предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы
данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещениям
Сноска. Заявление в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу выдать разрешение на право осуществления деятельности кредитного бюро и
акт о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по
защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых
информационных систем и помещениям.
Сведения о заявителе:
1. Место нахождения заявителя (фактический адрес)
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, бизнес-идентификационный
номер, номер телефона, факс)
2. Сведения о первом руководителе и главном бухгалтере кредитного бюро
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и год рождения, номера
контактных телефонов)

3. Кредиттік бюроның акционерлері (құрылтайшылары, қатысушылары)
туралы мәліметтер:
жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса),
туылған күні және жылы: __________________________________________
_________________________________________________________________;
заңды тұлғалар үшін – толық атауы, мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы мәліметтер, жарғылық капиталының мөлшері:
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________.
4. Толық төленгенін растайтын құжаттардың: төлем тапсырмаларының, кассалық кіріс
ордерінің деректемелерін көрсете отырып, жарғылық капиталдың мөлшері
(акционерлік қоғам ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғаларды
қоспағанда):_____________________________________
_________________________________________________________________.
5. Жарияланған акциялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің
нөмірі және күні (акционерлік қоғам ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды
тұлғалар үшін): ________________________________
_________________________________________________________________.
6. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналары мен
парақтарының саны: __________________________________
_________________________________________________________________.
Өтініш беруші өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін
толығымен растайды.
Өтініш беру үшін өтініш беруші уәкілеттік берген адамның тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса), лауазымы
__________________________________________________________________
_________________ (қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "___" _____________
Кредиттік бюро қызметін жүзеге
асыру құқығына рұқсат және
кредиттік тарихтардың деректер
базасын, пайдаланылатын
ақпараттық жүйелерді қорғау
және олардың сақталуын
қамтамасыз ету жөніндегі
кредиттік бюроға және
үй-жайларға қойылатын
талаптарға кредиттік бюроның
сәйкестігі туралы актіні беру
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының елтаңбасы Уәкілетті органның толық атауы Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат
Рұқсаттың нөмірі ____________                  Берілген күні 20__ жылғы "___" ___________
________________________________________________________________________________
(кредиттік бюроның толық атауы)
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Мөр орны
Алматы қаласы
Кредиттік бюро қызметін жүзеге
асыру құқығына рұқсат және
кредиттік тарихтардың деректер
базасын, пайдаланылатын
ақпараттық жүйелерді қорғау
және олардың сақталуын
қамтамасыз ету жөніндегі
кредиттік бюроға және
үй-жайларға қойылатын
талаптарға кредиттік бюроның
сәйкестігі туралы актіні беру
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
________________________________________ (кредиттік бюроның атауы) кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді
қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-
жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы акт
________________________                              20__ жылғы "__" _________
жасалған орны                                                      берілген күні
Осы кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді
қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-
жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні мынадай
құрамдағы комиссия жасады:
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеуді, бақылауды және қадағалауды жүзеге
асыратын уәкілетті органның өкілдері:
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Комиссияның жұмысына кредиттік тарихтарды қалыптастыру және оларды пайдалану
жүйесі қатысушыларының өкілдері қатысады:
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Комиссия тексерген объектілердің және зерделеген құжаттардың толық сипаты:
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Кредиттік тарихтарды қалыптастыру және оларды пайдалану жүйесі қатысушысының
өкілдері түсіндірмелерінің қысқаша мазмұны:
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Комиссияның кредиттік бюроның техникалық және өзге құжаттарын тексеруінен, оның
техникалық үй-жайларын, электрондық-компьютерлік жабдығын, байланыс жүйелері мен
қорғаныш құрылғыларын және кредиттік тарихтарды қалыптастыру және оларды пайдалану
жүйесіндегі жұмысқа арналған өзге объектілерді тексеруінен мыналар анықталды:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
(қойылатын талаптарға сәйкес келуі (сәйкес келмеуі) және ұйымның ақпараттық
қызметтер нарығындағы қызметін бастау (жалғастыру) үшін жеткілікті болуы (жеткіліксіз
болуы).
Кредиттік бюроға комиссияның актісіне қоса берілген мынадай техникалық құжаттама
және өзге құжаттар ұсынылды:
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Комиссия мүшелері:
__________ ______________________________________________________
(лауазымы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))
______________________
келісілді (келісілген жоқ)
__________ ______________________________________________________
(лауазымы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))
______________________
келісілді (келісілген жоқ)
__________ ______________________________________________________
(лауазымы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))
______________________
келісілді (келісілген жоқ)
Комиссия жетекшісі:
_____________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қазандағы
№ 263 қаулысына
қосымша
Күші жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілері құрылымдық элементтерінің тізбесі

3. Сведения об акционерах (учредителях, участниках) кредитного бюро: для
физических лиц: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и год рождения
_______________________________________________________________________________;
для юридических лиц: полное наименование, сведения о государственной
регистрации (перерегистрации), размер уставного капитала
_______________________________________________________________________________.
4. Размер уставного капитала с указанием реквизитов документов, подтверждающих
полную оплату: платежные поручения, приходные кассовые ордера (за исключением
юридических лиц в организационно- правовой форме акционерного общества)
______________________________________________________________________________.
5. Номер и дата свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных
акций (для юридических лиц в организационно-правовой форме акционерного общества)
_____________________________________________________________________________.
6. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому
из них _________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________.
Заявитель полностью подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению
документов (информации).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного
заявителем на подачу заявления ___________________________________________________
___________
(подпись)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"___" _____________ 20__ года
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения на право
осуществления деятельности кредитного бюро
и акта о соответствии кредитного бюро
требованиям, предъявляемым к кредитному бюро
по защите и обеспечению сохранности базы
данных кредитных историй, используемых
информационных систем и помещениям
Форма
Герб
Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
Разрешение
на право осуществления деятельности кредитного бюро
Номер разрешения ____________
Дата выдачи "____" _________ 20__ года
_______________________________________________________________________
(полное наименование кредитного бюро)
Председатель (заместитель Председателя)
Место печати
город Алматы
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения на право
осуществления деятельности кредитного бюро
и акта о соответствии кредитного бюро
требованиям, предъявляемым к кредитному бюро
по защите и обеспечению сохранности базы
данных кредитных историй, используемых
информационных систем и помещениям
Форма
Акт
о соответствии ________________________________________
(наименование кредитного бюро)
требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению
сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и
помещениям
__________________________                         "__" _________ 20__ года
место составления                                     дата выдачи
Настоящий акт о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к
кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй,
используемых информационных систем и помещениям, составлен комиссией в следующем
составе:
представители уполномоченного органа, осуществляющего регулирование, контроль
и надзор финансового рынка и финансовых организаций:
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
В работе комиссии участвуют представители участника системы формирования
кредитных историй и их использования:
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Подробное описание обследованных объектов и изученных комиссией документов:
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Краткое содержание пояснений представителей участника системы формирования
кредитных историй и их использования:
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Проверкой комиссией технических и иных документов кредитного бюро,
обследованием его технических помещений, электронно-компьютерного оборудования,
систем связи и защитных устройств и иных объектов, предназначенных для работы в системе
формирования кредитных историй и их использования, установлено:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
(соответствие (несоответствие) предъявляемым требованиям и достаточность
(недостаточность) для начала (продолжения) деятельности организации на рынке
информационных услуг).
Кредитным бюро предъявлена следующая техническая документация и иные
документы, которые приложены к акту комиссии:
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Члены комиссии:
___________ ____________________________________________________________________
(должность)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
__________________________
согласовано (не согласовано)
___________ ____________________________________________________________________
(должность)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________
согласовано (не согласовано)
___________ ____________________________________________________________________
(должность)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________
согласовано (не согласовано)
Руководитель комиссии:
________________________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2016 года № 263
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также структурных элементов некоторых правовых актов Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу

1. "Кредиттік бюроның қызметін лицензиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 26 мамырдағы № 76 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5256 тіркелген, 2008 жылғы 1 тамызда "Заң газеті" газетінде № 116 (1342) жарияланған).
2. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне лицензиялау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы № 182 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5478 тіркелген, 2009 жылғы 17 ақпанда "Заң газеті" газетінде № 24 (1447) жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының лицензиялау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 5-тармағы.
3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтiк құқықтық актілеріне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 50 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6219 тіркелген, 2010 жылғы 26 тамызда Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында № 14 жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгiзiлетiн нормативтiк құқықтық актілері тiзбесiнің 20-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 109 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9712 тіркелген, 2014 жылғы 28 қазанда "Заң газеті" газетінде № 162 (2556) жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 7-тармағы.

1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 мая 2008 года № 76 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности кредитного бюро" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5256, опубликованное 1 августа 2008 года в газете "Юридическая газета" № 116 (1516)).
2. Пункт 5 Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года № 182 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5478, опубликованным 17 февраля 2009 года в газете "Юридическая газета" № 24 (1621)).
3. Пункт 20 Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 50 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6219, опубликованным 26 августа 2010 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 14).
4. Пункт 7 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 109 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9712, опубликованным 28 октября 2014 года в газете "Юридическая газета" № 162 (2730)).