"Ақмола облысының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № А-4/127 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № А-5/139 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 сәуірде № 5320 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару мен өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақмола облысының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № А-4/127 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4782 болып тіркелген, 2015 жылы 19 мамырда "Арқа ажары" және "Акмолинская правда" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақмола облысының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
15-тармақ жаңа мазмұнда жазылсын:
"15. Функциялар:
Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының, оның ішінде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі талаптардың сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
жұмыс берушілер ұсынған ұжымдық шарттардың мониторингін жүзеге асырады;
өндірістік жарақаттанудың, кәсіптік аурулардың, кәсіптік уланулардың себептеріне талдау жүргізеді және олардың профилактикасы жөнінде ұсыныстар әзірлейді;
еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиғаларды осы Кодексте және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерінде белгіленген тәртіппен тергеп-тексереді;
жұмыс берушілердегі еңбек қауіпсіздігін және еңбекті қорғауды қамтамасыз етуге жауапты адамдардың білімін тексеруді жүргізеді;
өндірістік мақсаттағы объектілерді пайдалануға қабылдау жөніндегі қабылдау комиссиясының құрамына қатысады;
еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау нормативтерін жетілдіру мәселелері бойынша жұмыскерлер мен жұмыс берушілердің өкілдерімен өзара іс-қимыл жасайды;
жұмыскерлердің, жұмыс берушілер мен олардың өкілдерінің еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері жөніндегі өтініштерін қарайды;
өндірістік объектілерді еңбек жағдайлары бойынша аттестаттау мониторингін жүзеге асырады;
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексеру кестелерін әзiрлейдi және бекiтедi;
еңбек жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органға еңбекті қорғау және еңбек қауiпсiздiгі жөніндегі ақпараттық жүйе негізінде кезеңдік есептерді, сондай-ақ еңбек қауiпсiздiгі және еңбектi қорғау жай-күйі мониторингінің нәтижелерін ұсынады;
еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген нысан бойынша ұжымдық еңбек дауларының мониторингін жүргізеді;
еңбек жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органға еңбек қатынастары бойынша қажетті ақпаратты береді;
жұмыс берушінің қызметін декларациялауды жүзеге асырады.";
19-тармақ жаңа мазмұнда жазылсын:
"19."Ақмола облысының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары бар.
Басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.".

О внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 31 марта 2015 года № А-4/127 "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление по инспекции труда Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 29 марта 2016 года № А-5/139. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 26 апреля 2016 года № 5320. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление по инспекции труда Акмолинской области" от 31 марта 2015 года № А-4/127 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4782, опубликовано 19 мая 2015 года в газетах "Арқа ажары" и "Акмолинская правда") следующие изменения:
в положении о государственном учреждении "Управление по инспекции труда Акмолинской области", утвержденном указанным постановлением:
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Функции:
осуществление государственного контроля за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан, в том числе требований по безопасности и охране труда;
осуществление мониторинга коллективных договоров, представленных работодателями;
проведение анализа причин производственного травматизма, профессиональных заболеваний, профессиональных отравлений и разработка предложений по их профилактике;
расследование несчастных случаев, связанных с трудовой деятельностью, в порядке, установленном Трудовым Кодексом и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
проведение проверки знаний лиц, ответственных за обеспечение безопасности и охраны труда у работодателей;
участие в составе приемочной комиссии по приемке в эксплуатацию объектов производственного назначения;
взаимодействие с представителями работников и работодателей по вопросам совершенствования нормативов безопасности и охраны труда;
рассмотрение обращений работников, работодателей и их представителей по вопросам безопасности и охраны труда;
осуществление мониторинга аттестации производственных объектов по условиям труда;
разработка и утверждение графиков проверок в соответствии с Предпринимательским Кодексом Республики Казахстан;
представление в уполномоченный государственный орган по труду периодически отчетов, а также результатов мониторинга состояния безопасности и охраны труда на базе информационной системы по охране труда и безопасности;
ведение мониторинга коллективных трудовых споров по форме, установленной уполномоченным государственным органом по труду;
предоставление необходимой информации по трудовым отношениям в уполномоченный государственный орган по труду;
осуществление декларирования деятельности работодателя.";
пункт 19 изложить в новой редакции:
"19. Руководитель государственного учреждения "Управление по инспекции труда Акмолинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.".

"19. "Ақмола облысының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары бар.
Басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.".

"19. Руководитель государственного учреждения "Управление по инспекции труда Акмолинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.".