Жарқайың аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 5С-46/3 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 тамыздағы № 6С-4/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 тамызда № 5506 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жарқайың аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 5С-46/3 (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5202 болып тіркелген, 2016 жылғы 29 қаңтарында "Жарқайың тынысы" және "Целинное знамя" аудандық газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеттің тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2453635,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 412099,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 9824,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 22650,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 2009062,1 мың теңге;
2) шығындар - 2472674,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 4715,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 6363,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1648,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -23754,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 23754,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 7, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Д.Меджидов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ұ.Ахметова
"КЕЛІСІЛДІ"
Жарқайың ауданының әкімі А.Үйсімбаев

О внесении изменений в решение Жаркаинского районного маслихата от 22 декабря 2015 года № 5С-46/3 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 22 августа 2016 года № 6С-4/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 августа 2016 года № 5506
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаркаинского районного маслихата "О районном бюджете на 2016-2018 годы" от 22 декабря 2015 года № 5С-46/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5202, опубликовано 29 января 2016 года в районных газетах "Жарқайың тынысы" и "Целинное знамя") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы - 2453635,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 412099,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 9824,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 22650,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2009062,1 тысячи тенге;
2) затраты - 2472674,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 4715,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 6363,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1648,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -23754,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 23754,1 тысячи тенге.";
приложения 1, 4, 5, 7, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Д.Меджидов
Секретарь
районного маслихата
У.Ахметова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Жаркаинского района А.Уисимбаев

25845,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
451,4
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
10301,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
804,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10419,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10419,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
6068,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6068,0
02
Қорғаныс
5847,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5847,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4183,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1502,1
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
162,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық- атқару қызметі
1400,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1400,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1400,0
04
Бiлiм беру
1544717,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1522520,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15172,0
003
Жалпы білім беру
1187806,5
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткiзу
11446,0
006
Балаларға қосымша білім беру
33215,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
211510,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
96,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11839,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
320,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

25845,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
451,4
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
10301,0
015
Капитальные расходы государственного органа
804,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10419,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
10419,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
6068,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6068,0
02
Оборона
5847,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5847,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4183,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1502,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
162,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1400,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1400,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1400,0
04
Образование
1544717,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
1522520,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15172,0
003
Общеобразовательное обучение
1187806,5
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
11446,0
006
Дополнительное образование для детей
33215,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
211510,0
012
Капитальные расходы государственного органа
96,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11839,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
320,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

3747,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6058,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
80332,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4757,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
4757,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
18159,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18159,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9478,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9083,2
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
395,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
47937,8
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15327,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1430,8
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1000,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2000,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1180,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
425,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
26575,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20270,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
8871,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8721,0
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
11399,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7311,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
4088,0
12
Көлiк және коммуникация
37611,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5311,6
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5311,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

3747,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6058,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80332,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4757,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4757,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
18159,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
18159,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9478,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9083,2
004
Организация работ по зонированию земель
395,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
47937,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
15327,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1430,8
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1000,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
2000,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1180,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
425,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
26575,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20270,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
8871,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
8721,0
017
Капитальные расходы государственного органа
150,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
11399,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
7311,0
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
4088,0
12
Транспорт и коммуникации
37611,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5311,6
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
5311,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

585310,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
578947,5
оның iшiнде:
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге
423073,0
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
62406,0
Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8927,0
Өрлеу жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге
5612,0
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
2155,0
жергілікті атқарушы органдардың азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша штаттық санын ұстауға
1160,0
Аудандық бiлiм бөлімі
40025,5
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
35813,0
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге
4212,5
Ауданның тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
40026,0
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге
40000,0
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін және нұсқауларды орнатуға
26,0
Ауданның ветеринария бөлімі
4490,0
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешенінің штаттық санын ұстауға
4490,0
Бюджеттік несиелер
6363,0
оның iшiнде:
Аудандық экономика және қаржы бөлімі
6363,0
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
6363,0
Жарқайың аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 6С-4/3 шешіміне
3 қосымша
Жарқайың аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 5С-46/3 шешіміне
5 қосымша
2016 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
83915,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
83915,6
оның iшiнде:
Аудандық бiлiм бөлімі
750,0
мектептерге арнап электрондық оқулықтар сатып алуға
750,0
Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
323,1
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 71-жылдығына арналған бір жолғы материалдық көмек төлеуге
323,1
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі
16721,0
балалар мен жасөспірімдердің спорттық мектептері шығындарының облыстық бюджеттен аудандық бюджетке ауыстырылуына байланысты
16721,0
Аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

585310,5
Целевые текущие трансферты
578947,5
в том числе:
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
423073,0
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
62406,0
Отдел занятости и социальных программ района
8927,0
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
5612,0
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
2155,0
на содержание штатной численности местных исполнительных органов по регистрации актов гражданского состояния
1160,0
Отдел образования района
40025,5
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
35813,0
на обеспечение экономической стабильности
4212,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
40026,0
на обеспечение экономической стабильности
40000,0
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
26,0
Отдел ветеринарии района
4490,0
на содержание штатной численности местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
4490,0
Бюджетные кредиты
6363,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
6363,0
для реализации мер социальной поддержки специалистов
6363,0
Приложение 3
к решению Жаркаинского
районного маслихата
от 22 августа 2016 года
№ 6С-4/3
Приложение 5
к решению Жаркаинского
районного маслихата
от 22 декабря 2015 года
№ 5С-46/3
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2016 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
83915,6
Целевые текущие трансферты
83915,6
в том числе:
Отдел образования района
750,0
на приобретение электронных учебников для школ
750,0
Отдел занятости и социальных программ района
323,1
на выплату единовременной материальной помощи к 71-годовщине Победы в Великой Отечественной войне
323,1
Отдел физической культуры и спорта района
16721,0
в связи с передачей расходов детских юношеских спортивных школ из областного бюджета на районные бюджеты
16721,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района