2017-2019 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 51 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 қаңтарда № 5213 болып тіркелді
Ескерту. Шешімнің тақырыбы мен қосымшаларында "Ырғыз ауданының бюджетін", "Ырғыз ауданының 2017 жылға арналған бюджеті", "Ырғыз ауданының 2018 жылға арналған бюджеті", "Ырғыз ауданының 2019 жылға арналған бюджеті" сөздері "Ырғыз аудандық бюджеті", "2017 жылға арналған Ырғыз аудандық бюджеті", "2018 жылға арналған Ырғыз аудандық бюджеті", "2019 жылға арналған Ырғыз аудандық бюджеті" сөздерімен ауыстырылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 17.11.2017 № 108 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 - 2019 жылдарға арналған Ырғыз ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер                                                 3 396 219,2 мың теңге;
оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша                               475 752 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша                         16 458 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн
түсiмдер бойынша                                           1 800 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша                               2 902 209,2 мың теңге;
2) шығындар                                                 3 574 273,5мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу                               7 516,5 мың теңге,
оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер                                     15 658,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу                               8 142 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар
бойынша сальдо                                           0 мың теңге;
оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу                               0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                                     - 185 570,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру                         185 570,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 13.03.2017 № 75 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.07.2017 № 95 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.08.2017 № 102 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 108 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Об утверждении Иргизского районный бюджет на 2017-2019 годы
Решение маслихата Иргизского района Актюбинской области от 22 декабря 2016 года № 51. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 11 января 2017 года № 5213
Сноска. В заголовке и в приложениях указанного решения слова "бюджета Иргизского района", "бюджет Иргизского района на 2017 год", "бюджет Иргизского района на 2018 год", "бюджет Иргизского района на 2019 год", заменены словами "Иргизского районный бюджет", "Иргизский районный бюджет на 2017 год", "Иргизский районный бюджет на 2018 год", "Иргизский районный бюджет на 2019 год решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 17.11.2017 № 108 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Иргизского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Иргизского района на 2017 - 2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы                                                 3 396 219,2 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям                                     475 752 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям                               16 458 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                                           1 800 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                               2 902 209,2 тысяч тенге;
2) затраты                                                 3 574 273,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                         7 516,5 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                     15 658,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                               8 142 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                                     0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов                         0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                                     - 185 570,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета                         185 570,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 13.03.2017 № 75 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.07.2017 № 95 (вводится в действие с 01.01.2017); от 22.08.2017 № 102 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 108 (вводится в действие с 01.01.2017).

2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
бензинге және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2017 - 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2017 жылғы 1 қаңтардан бастап:
жалақының ең төмен мөлшері – 24 459 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 269 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 24 459 теңге.
4. "2017 - 2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 72 шешіміне сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген субвенциялар көлемі 2017 жылға 2 195 000 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге- 3 899 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге-6 703 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға- 827 мың теңге;

2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на бензин и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из бюджета района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания;
другие неналоговые поступления;
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 - 2019 годы" установлено:
с 1 января 2017 года:
1) минимальный размер заработной платы - 24 459 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 269 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 24 459 тенге.
4. В соответствии с решением областного маслихата № 72 от 12 декабря 2016 года "Об областном бюджете на 2017 - 2019 годы" предусмотрены на 2017 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет в сумме 2 195 000 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
3 899 тысяч тенге -на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
6 703 тысяч тенге- на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
827 тысяч тенге- на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;

еңбек нарығын дамытуға – 14 074 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 12.07.2017 № 95 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 108 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттер түсетіні ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға -58 062 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 154 948 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінің кең жолақты интернетке қол жеткізуін қамтамасыз етуге – 2 785 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерін интерактивті білім контентіне қосуға- 5 690 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға- 4 845 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдарының күрделі шығыстарына – 30 093 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге- 19 280 мың теңге;
бруцеллезбен ауырған, санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылық малдардың (ірі және ұсақ малдар) құнын (50% дейін) өтеуге 4 421 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуге- 130 328,2 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға -95 063 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 131 500 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға– 22 996 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға- 4 885 мың теңге;
елді мекендердегі өрттерді, дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға -1 887 мың теңге;
робототехника бойынша элективті курс үшін жабдықтар сатып алуға- 5 981 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға-8 942 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

14 074 тысяч тенге – на развитие рынков труда.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 12.07.2017 № 95 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 108 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
58 062 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
154 948 тысяч тенге -на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
2 785 тысяч тенге- на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополосному интернету;
5 690 тысяч тенге -на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту;
4 845 тысяч тенге-на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой;
30 093 тысяч тенге-на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
19 280 тысяч тенге- на содействие занятости населения;
4 421 тысяч тенге - на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
130 328,2 тысяч тенге-на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
95 063 тысяч тенге -на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
131 500 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
22 996 тысяч тенге- на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
4 885 тысяч тенге- на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1 887 тысяч тенге -на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах;
5 981 тысяч тенге- на приобретение оборудования для элективного курса по робототехнике;
8 942 тысяч тенге- на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения).
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 12.07.2017 № 95 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2017 жылға арналған Ырғыз аудандық бюджеті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 12.07.2017 № 95 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Иргизского районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа согласно приложению 5.

10. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер сомасы 6- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз аудандық мәслихаты сессиясының төрағасы: И. СӘРСЕНБАЕВ
Ырғыз аудандық мәслихатының хатшысы: К. ҚОСАЯҚОВ
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 51 шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған Ырғыз аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 12.12.2017 № 111 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

10. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Иргизского районного маслихата: И. САРСЕНБАЕВ
Секретарь Иргизского районного маслихата: К. КОСАЯКОВ
Приложение 1 к решению районного маслихата от 22 декабря 2016 года № 51
Иргизский районный бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 –в редакции решения маслихата Иргизского района Актюбинской области от 12.12.2017 № 111 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма
(тысяча тенге)
Класс
Под класс
Наименование
1
2
3
4
5
І. Доходы

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
8 143
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
8 143
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 51 шешіміне 4-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 51 шешіміне 5-қосымша
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының 2017 жылға бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 12.12.2017 № 111 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ауылдық округтер атауы
"Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
"Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету"
"Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
"Мемлекеттік органның күрделі шығыстары"
"Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Барлығы (мың теңге)
Ырғыз

452
Отдел финансов района (города областного значения)
8 143
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
8 143
Приложение 4 к решению районного маслихата от 22 декабря 2016 года № 51
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Иргизского районного бюджета на 2017 год
Фунциональнаягруппа
Администратор
Программа
Наименование
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению районного маслихата от 22 декабря 2016 года № 51
Бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017 год
Сноска. Приложение 5 –в редакции решения маслихата Иргизского района Актюбинской области от 12.12.2017 № 111 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наимено-вание сельских округов
"Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
"Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на д ому"
"Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах,сельских округах
"Капитальные расходы государственного органа"
"Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов до 2020 года"
Всего (тысяча тенге)
Ыргыз