"Алматы облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2016 жылғы 03 ақпандағы № 57 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2016 жылы 04 наурызда № 3744 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2016 жылғы 22 маусымдағы № 325 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 22.06.2016 № 325 қаулысымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының үлгі Ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Алматы облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Алматы облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және облыс әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің орынбасары Б. Ә. Өнербаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Баталов
Алматы облысы әкімдігінің 2016 жылғы "3" ақпандағы № 57 қаулысымен бекітілген қосымша
"Алматы облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Алматы облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) облыс аумағында мәдениет, архивтер және құжаттама саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области"
Постановление акимата Алматинской области от 03 февраля 2016 года № 57. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 04 марта 2016 года № 3744. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 22 июня 2016 года № 325
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 22.06.2016 № 325.
В соответствии с подпунктом 7) статьи 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстана от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Возложить на руководителя государственного учреждения "Управления культуры, архивов и документации Алматинской области" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и на интернет-ресурсе акимата области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Алматинской области Унербаева Б. А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней его первого официального опубликования.
Аким области А. Баталов
Приложение утвержденное постановлением акимата Алматинской области от "3" февраля 2016 года № 57
Положение о государственном учреждении "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области" (далее - Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере культуры, архивов и документации на территории области.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штамп со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарманың егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 040000, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Абай көшесі, № 241.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Алматы облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманың қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, ондай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Басқарманың миссиясы: мәдениет, архивтер және құжаттама саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
14. Міндеттері:
1) архивтер және құжаттама саласындағы мемлекеттік реттеуді жүргізу;
2) мәдениет саласындағы мемлекеттік реттеуді жүргізу.
15. Функциялары:
1) мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) театр, музыка және кино өнері, мәдени-демалыс қызметі, кітапхана және музей ісі саласында облыстың мемлекеттік мәдениет ұйымдарын құру, қайта ұйымдастыру, тарату, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
3) театр, цирк, музыка және кино өнерін, мәдени-демалыс қызметі мен халық шығармашылығын, кітапхана және музей ісін дамыту бойынша облыстың мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметін қолдау және үйлестіру, облыстың мәдениет саласындағы мекемелерінің қызметін қамтамасыз ету;
4) шығармашылық қызметтің түрлі салаларында облыстық (өңірлік) байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізуді ұйымдастыру;
5) облыстың мәдени құндылықтарын есепке алу, қорғау, консервациялау және реставрациялау, сондай-ақ пайдалану, елдің көрнекті мәдениет қайраткерлерін мәңгі есте қалдыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;

4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 040000, Республика Казахстан, Алматинская область, город Талдыкорган, улица Абая, № 241.
9. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансирование деятельности Управления осуществляется из местного бюджета.
12. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Управления: реализация государственной политики в сфере культуры, архивов и документации.
14. Задачи:
1) осуществление государственного регулирования в области архивов и документации;
2) осуществление государственного регулирования в области культуры.
15. Функции:
1) реализация государственной политики в области культуры;
2) создание, реорганизация, ликвидация государственных организации культуры области в сфере театрального, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности, библиотечного и музейного дела, а также осуществление координации их деятельности;
3) поддерживание и координация деятельности государственных организаций культуры области по развитию театрального, циркового, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности и народного творчества, библиотечного и музейного дела, обеспечение деятельности учреждении области в области культуры;
4) организация проведения областных (региональных) смотров, фестивалей и конкурсов в различных сферах творческой деятельности;
5) организация работы по учету, охране, консервации и реставрации, а также использованию культурных ценностей области увековечению памяти видных деятелей культуры страны;

6) мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөнiндегi сараптама комиссиясын құру және ол туралы ережені бекіту;
7) тиісті аумақта орналасқан мәдениет ұйымдарының қызметіне мониторингті жүзеге асыру және уәкілетті органға ақпарат, сондай-ақ белгіленген нысанда статистикалық есептер беру;
8) облыстық деңгейде сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізу;
9) облыстың мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттаудан өткізу;
10) өз құзыреті шегінде мәдениет саласындағы коммуналдық меншікті басқаруды жүзеге асыру;
11) облыстың мәдени мақсаттағы объектілерінің құрылысы, реконструкциясы және жөнделуі бойынша тапсырысшы болу;
12) тарихи-мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, тарихи, ұлттық және мәдени дәстүрлер мен салттардың дамуына ықпал жасау;
13) мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру;
14) талантты жастарды және перспективалы шығармашылық ұжымдарды іздестіруге және қолдауға бағытталған іс-шаралар кешенін жүзеге асыру;
15) мәдениет саласында әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар өткізуді жүзеге асыру;
16) ұлттық мәдени игілік объектілерінің айрықша режимінің сақталуын қамтамасыз ету;
17) облыстың аумағында архив iсiнде және құжат жасауда бiрыңғай мемлекеттiк саясатты iске асыру;
18) облыстың мемлекеттік архивтерінің сақтауына қабылданған Ұлттық архив қорының құжаттарын сақтауды, толықтыруды және пайдалануды ұйымдастыру;
19) облыстың мемлекеттік архивтерінде сақталатын Ұлттық архив қоры құжаттарын мемлекеттiк есепке алуды жүргiзу және олардың сақталуын қамтамасыз ету;
20) коммуналдық меншiктегi тарихи және мәдени құжаттық ескерткіштерді қорғау, оларды сақтау мен пайдалану;
21) құжаттардың ғылыми және практикалық құндылығына сараптама жүргiзудi ұйымдастыру;
22) облыстың мемлекеттік архивтерінде сақталатын Ұлттық архив қорының құжаттары бойынша деректер қорын қалыптастыру;
23) облыстың аумағында орналасқан, Ұлттық архив қорын толықтыру көздері болып табылатын ұйымдарда iс жүргiзудiң жай-күйiне, құжаттардың сақталуына ұйымдастырушылық-әдiстемелiк басшылық жасау және бақылау жасау;
24) жеке және заңды тұлғалардың сұрауларын орындауды ұйымдастыру;
25) сараптау-тексеру комиссиясы туралы ереженi бекiту;
26) Ұлттық архив қорының құжаттарын мемлекеттiң, жеке және заңды тұлғалардың сұрауларын қанағаттандыру үшiн пайдалану;
27) облыстың тарихы бойынша архив құжаттарын жинау және қайтару;
28) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.

6) создание экспертной комиссии по временному вывозу культурных ценностей и утверждение положения о ней;
7) осуществление мониторинга деятельности организаций культуры, расположенных на соответствующей территории, и предоставления в уполномоченный орган информацию, а также статистические отчеты установленной формы;
8) проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий на уровне области;
9) проведение аттестации государственных организаций культуры области;
10) в пределах своей компетенции осуществление управления коммунальной собственностью в области культуры;
11) выступление заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов культурного назначения области;
12) организация работ по сохранению историко-культурного наследия, содействие развитию исторических, национальных и культурных традиций и обычаев;
13) выдача свидетельств на право временного вывоза культурных ценностей;
14) осуществление комплекс мероприятий, направленных на поиск и поддержку талантливой молодежи и перспективных творческих коллективов;
15) осуществление проведения социально значимых мероприятий в области культуры;
16) обеспечение соблюдения особого режима объектов национального культурного достояния;
17) реализация единой государственной политики в архивном деле и документообразовании на территории области;
18) организация хранения, комплектования и использования документов Национального архивного фонда, принятых на хранение, государственных архивов области;
19) ведение государственного учета и обеспечение сохранности документов Национального архивного фонда, хранящихся в государственных архивах области;
20) защита документальных памятников истории и культуры, находящихся в коммунальной собственности, их хранение и использование;
21) организация экспертизы научной и практической ценности документов;
22) формирование базы данных по документам Национального архивного фонда, хранящимся в государственных архивах области;
23) организационно-методическое руководство и контроль за состоянием делопроизводства, хранением документов в организациях – источниках пополнения Национального архивного фонда, расположенных на территории области;
24) организация исполнения запросов физических и юридических лиц;
25) утверждение положения об экспертно-проверочной комиссии;
26) использование документов Национального архивного фонда для удовлетворения запросов государства, физических и юридических лиц;
27) сбор и возвращение архивных документов по истории области;
28) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

16. Құқықтары мен міндеттері:
1) уәкілетті органмен келісім бойынша шығармашылық қызметтің түрлі салаларында республикалық конкурстар мен фестивальдер өткізуді ұйымдастыруға құқылы;
2) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты сұрату және алу;
3) оперативті басқару құқығымен қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
4) заңнамада белгіленген тәртіппен мәдениет, архивтер және құжаттама шаралары бойынша мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу;
5) заңнамада белгіленген тәртіппен мәдениет, архивтер және құжаттама шараларын өткізу бойынша жұмыстарды сатып алу шартын жасау және оның орындалуын бақылау;
6) Басқарма құзыретіне жататын облыс әкімі, әкімдігінің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын дайындау;
7) Басқарма мүдделерін барлық құзыретті, мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымдарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында білдіру;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде мәдениет, архивтер және құжаттама саласында басқа да құқықтарды және міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. Басқармаға басшылықты Басқармаға жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. Басқарманың бірінші басшысын облыс әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. Басқарманың бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. Басқарманың бірінші басшысының өкілеттігі:
1) Басқарма қызметкерлерінің міндеттері мен өкiлеттiктерiн өз құзыреті шегінде айқындайды;
2) Басқарма қызметкерлерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және босатады;
3) Басқарманың қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың директорларын қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және босатады;
4) Басқарма қызметкерлерін, Басқарманың қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың директорларын заңнамада белгіленген тәртіппен ынталандырады және тәртіптік жазалар қолданады;
5) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
6) мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда өз құзыреті шегінде Басқарманың мүддесін білдіреді;
7) Басқармадағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді, сол үшін жеке жауапкершілік алуды белгілейді;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарманың бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгiлейдi.
4. Мемлекеттік органның мүлкі

16. Права и обязанности:
1) организовывать проведение республиканских конкурсов и фестивалей в различных сферах творческой деятельности по согласованию с уполномоченным органом;
2) запрашивать и получать необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
3) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
4) организовывать и проводить государственные закупки по культурным, архивным и документационным мероприятиям в установленном законодательством порядке;
5) заключать договора на закупку работ и услуг по выполнению культурных, архивных и документационных мероприятий и контролировать их выполнение в установленном законодательством порядке;
6) разрабатывать проекты нормативных правовых актов акима, акимата области входящих в компетенцию Управления;
7) представлять интересы Управления во всех компетентных, государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также судебных и правоохранительных органах;
8) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности в области культуры, архивов и документации в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство Управлением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель Управления назначается и освобождается от должности акимом области.
20. Первый руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя Управления:
1) в пределах своей компетенции определяет обязанности и полномочия работников Управления;
2) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности работников Управления;
3) в соответствии с действующим законодательством назначает и освобождает от должности директоров государственных учреждений и организаций, находящихся в ведении Управления;
4) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников Управления и директоров государственных учреждений и организаций, находящихся в ведении Управления;
5) в пределах своей компетенции издает приказы;
6) в пределах своей компетенции представляет интересы Управления в государственных органах и иных организациях;
7) противодействует коррупции в Управлении с установлением за это персональной ответственности;
8) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

22. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкін.
Басқарманың мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. Басқармаға бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарма, өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта құру және тарату
25. Басқарманы қайта құру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Басқарманың қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi:
1) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Сүйінбай атындағы Алматы облыстық филармониясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
2) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Б. Римова атындағы Талдықорған драма театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
3) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Алматы облыстық тарихи-мәдени мұраны қорғау жөніндегі орталық" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
4) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Алматы облыстық халық шығармашылығы орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
5) "Қазақстан Республикасы мәдениет қызметкерлері кәсіптік одағы" Республикалық Қоғамдық Бірлестігінің "М. Тынышпаев атындағы Талдықорған облыстық тарихи-өлке тану мұрожайы мәдениет қызметкерлерінің бастауыш кәсіподақ ұйым" филиалы;
6) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Көркемөнер галереясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
7) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Іліяс Жансүгіров атындағы мәдениет сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
8) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Алатау әуендері" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;

22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущества государственного органа
23. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
25. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Управления:
1) государственное коммунальное казенное предприятие "Алматинская областная филармония имени Суюнбая" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области";
2)8государственное коммунальное казенное предприятие "Талдыкорганский драматический театр имени Б. Римовой" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области";
3) государственное коммунальное казенное предприятие "Алматинский областной центр по охране историко-культурного наследия" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области";
4) государственное коммунальное казенное предприятие "Алматинский областной центр народного творчества" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области";
5) филиал республиканского общественного объединение "Профсоюз работников культуры Республики Казахстан" "Первичная профсоюзная организация работников Талдыкорганского областного историко-краеведческого музея имени М. Тынышпаева";
6) государственное коммунальное казенное предприятие "Галерея изобразительного искусства" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области";
7) государственное коммунальное казенное предприятие "Дворец культуры имени Ильяса Жансугурова" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области";
8) государственное коммунальное казенное предприятие "Алатау әуендері" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области";

9) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ұста Дәркембай атындағы қолөнер музейі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
10) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Жауынгерлік Даңқ мұражайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
11) Панфилов ауданы Әкімінің "Әбілхан Қастеевтің көркемсурет галереясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Басқарманың қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тiзбесi:
1) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "С. Сейфуллин атындағы Алматы облыстық әмбебап кітапханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Алматы облысының мемлекеттік мұрағаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) "Алматы облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Талдықорған мемлекеттік мұрағаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

9) государственное коммунальное казенное предприятие "Музей прикладного искусства имени Уста Даркембая" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области";
10) государственное коммунальное казенное предприятие "Музей воинской Славы" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области";
11) государственное коммунальное казенное предприятие "Художественная галерея Абылхана Кастеева" Акима Панфиловского района.
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении Управления:
1) коммунальное государственное учреждение "Алматинская областная универсальная библиотека имени С. Сейфуллина" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области";
2) коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Алматинской области" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области";
3) коммунальное государственное учреждение "Талдыкорганский государственный архив" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области".