"Жамбыл облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 27 ақпандағы № 20 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 13 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 2 ақпандағы № 2921 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2018 жылғы 25 қаңтардағы № 3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 25.01.2018 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жамбыл облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 27 ақпандағы № 20 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2147 болып тіркелген, 2014 жылдың 17 сәуірінде "Ақ-жол" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жамбыл облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесіне өзгерістер мен толықтыру осы қаулының қосымшасына сәйкес енгізілсін.
2. Облыс әкімі аппаратының персоналды басқару бөлімі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысы Р. Рахманбердиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2016 жылғы "27" қаңтардағы
№ 13 қаулысына қосымша
"Жамбыл облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесіне (бұдан әрі – Ереже) енгізілетін өзгерістер мен толықтыру
Ереженің:
15 тармағының 1) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік ішкі аудитті жүзеге асыру.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20."Жамбыл облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттілігі:
облыс әкімі аппаратына жүктелген мақсаттарды іске асыруды ұйымдастырады;
облыс әкімі аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
өз құзыреті шегінде облыс әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастырады, үйлестіреді және бақылайды;
облыс әкімі аппаратының құрылымы мен штат кестесін, оның құрылымдық бөлімшелері туралы ережені бекітеді;
облыс әкімі аппаратының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін мемлекеттік лауазымдарға тағайындайды және мемлекеттік лауазымдардан босатады;
еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды адамдардың құзыретіне жатқызылған жұмыскерлерді қоспағанда, облыс әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерін іссапарға жіберу, оларға демалыстар беру, материалдық көмек көрсету, оларды даярлау, қайта даярлау, біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақылар белгілеу мәселелерін шешеді;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар басшыларын және олардың орынбасарларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы облыс әкіміне ұсыныстар енгізеді;
облыс әкімдігіне облыс әкімі аппараты туралы Ережені бекітуді ұсынады;
облыс әкімі аппаратының тәртіптік және конкурстық комиссияларының қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады;
еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды адамдардың құзыретіне жатқызылған жұмыскерлерді қоспағанда, облыс әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің тәртіптік жауаптылығы мәселелерін шешеді;
қызметтік тәртіптің сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
облыс әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
облыс әкімдігінің және әкімінің қарауына енгізілетін мәселелердің, қаулылардың, облыс әкімінің шешімдері мен өкімдері жобаларының облыс әкімдігі Регламентімен белгіленген тәртіппен өтуінің және бекітілуінің сақталуын қамтамасыз етеді;
облыстың жергілікті атқарушы және өкілді органдары қабылдаған шешімдердің орындалу барысын бақылайды;
облыс әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;
өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз етеді;
азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады;
облыс әкімінің кадр саясатын іске асыруды ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
облыс әкімдігі қаулыларының, хаттамалық тапсырмаларының, облыс әкімінің шешімдері мен өкімдерінің расталған көшірмелерін жіберудің тізбесін бекітеді;
Қазақстан Республикасының заңдарында және өзге де нормативтік құқықтық актілерінде жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Жамбыл облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.".
"Жамбыл облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің (кәсіпорындардың) тізбесіндегі 3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в постановление акимата Жамбылской области от 27 февраля 2014 года №20 "Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылской области"
Постановление акимата Жамбылской области от 27 января 2016 года № 13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 2 февраля 2016 года № 2921. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 25 января 2018 года № 3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 25.01.2018 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Жамбылской области от 27 февраля 2014 года № 20 "Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылской области"" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2147, опубликовано 17 апреля 2014 года в газете "Знамя труда") следующие изменения и дополнение:
в Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Жамбылской области", утвержденное указанным постановлением, внести изменения и дополнение согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Отделу управления персоналом аппарата акима области в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима области Р. Рахманбердиева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Приложение к постановлению
акимата Жамбылской области
от "27" января 2016 года № 13
Изменения и дополнение, вносимые в Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Жамбылской области" (далее – Положение)
В Положении:
подпункт 1) пункта 15 дополнить абзацем следующего содержания:
"осуществление внутреннего государственного аудита в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылской области":
организует реализацию целей, возложенных на аппарат акима области;
несет персональную ответственность за выполнение возложенных на аппарат акима области задач и осуществление аппаратом своих функций;
организует, координирует и контролирует деятельность структурных подразделений аппарата акима области в пределах своей компетенции;
утверждает структуру и штатное расписание аппарата акима области, положение о его структурных подразделениях;
назначает на государственные должности и освобождает от государственных должностей административных государственных служащих корпуса "Б" аппарата акима области;
решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки, переподготовки и повышения квалификации, поощрения, установления надбавок государственным служащим аппарата акима области, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих должностных лиц;
вносит предложение акиму области о назначении на должность и освобождении от должности руководителей исполнительных органов и их заместителей, финансируемых из местного бюджета;
представляет на утверждение акимата области Положение об аппарате акима области;
осуществляет общее руководство деятельностью дисциплинарной и конкурсной комиссий аппарата акима области;
решает вопросы дисциплинарной ответственности государственных служащих аппарата акима области, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих должностных лиц;
осуществляет контроль за соблюдением служебной дисциплины;
устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима области;
обеспечивает соблюдение установленного Регламентом акимата области порядка прохождения и утверждения вносимых на рассмотрение акимата и акима области вопросов, проектов постановлений акимата области, решений и распоряжений акима области;
контролирует ход исполнения решений, принятых местными исполнительными и представительными органами области;
утверждает смету расходов аппарата акима области и в ее пределах распоряжается финансовыми средствами;
обеспечивает исполнение требований законодательства Республики Казахстан о противодействии коррупции в пределах своей компетенции;
осуществляет личный прием граждан;
организует и обеспечивает реализацию кадровой политики акима области;
утверждает перечень рассылки заверенных копий постановлений, протокольных поручений акимата области, решений и распоряжений акима области;
осуществляет иные полномочия, возложенные законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.".
в перечне государственных учреждений (предприятий), находящихся в ведении коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылской области" пункт 3 изложить в следующей редакции: