Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 маусымдағы 3 сессиясының № 40 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 маусымда № 3883 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2020 жылғы 30 шілдедегі № 518 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 30.07.2020 № 518 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы заңының 6-бабына, "Қазақстан Республикасында бейбіт жиындар, митингтер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10 - бабына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі толықтырылып, қосымшаға сәйкес реттелсін.
2. Саран қалалық мәслихатының 2007 жылғы 11 шілдедегі "Бейбіт жиындар, митингтер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар өткізу тәртібі туралы" № 603-1 шешімінің күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2007 жылы 06 тамызда № 8-7-48 болып тіркелген, 2007 жылғы 11 тамыздағы № 32 "Ваша газета" газетінде жарияланған).
3. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия торағасы К. Сатова
Мәслихат хатшысы Р. Бекбанов
Саран қалалық мәслихатының
2016 жылғы 23 маусымдағы
3 сессиясының № 40 шешіміне
қосымша
Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу
1. Басқа тұлғалардың құқықтары мен еркіндіктерін, қоғамдық қауіпсіздікті, сондай - ақ көліктің, инфрақұрылым объектілерінің қалыпты жұмыс істеуі, жасыл желектер мен кіші сәулет нысандарының сақталуын қамтамасыз ету мақсатында ұсынылады:
1) Саран қаласы мен Ақтас кенті аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер өткізуге арналған орындар:
"Бартерный" дүкенінің алдындағы алаң, "Горняк" ықшам ауданы;
Актас кентіндегі стадион, Бірінші май көшесі, 13, 2 - корпус.
2) Саран қаласы және Ақтас кенті аумағында бейбіт шерулер, демонстрациялар өткізу үшін маршруттар:
Кеншілер көшесі Жеңіс көшесінің қиылысынан Стадион көшесінің қиылысына дейін;
Макаренко көшесі Жұмысшылар көшесінің қиылысынан "Горняк" ықшам ауданына дейін;
Ковыльный көшесі Лихачев көшесінің қиылысынан Городской көшесінің қиылысына дейін.

О дополнительном регламентировании порядка проведения миpных собpаний, митингов, шествий, пикетов и демонстpаций
Решение 3 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23 июня 2016 года № 40. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 июня 2016 года № 3883. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 30 июля 2020 года № 518
Сноска. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 30.07.2020 № 518 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 маpта 1995 года "О поpядке оpганизации и пpоведения миpных собpаний, митингов, шествий, пикетов и демонстpаций в Республике Казахстан", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения миpных собpаний, митингов, шествий, пикетов и демонстpаций согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Саранского городского маслихата от 11 июля 2007 года № 603-1 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 8-7-48 от 06 августа 2007 года, опубликовано в газете "Ваша газета" № 32 от 11 августа 2007 года).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Сатова
Секретарь маслихата Р. Бекбанов
Приложение
к решению 3 сессии
Саранского городского маслихата
от 23 июня 2016 года № 40
Дополнительное регламентирование порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций
1. В целях обеспечения прав и свобод других лиц, общественной безопасности, а также нормального функционирования транспорта, объектов инфраструктуры, сохранности зеленных насаждений и малых архитектурных форм рекомендуются:
1) места для проведения мирных собраний, митингов на территории города Сарани и поселка Актас:
площадь перед магазином "Бартерный", микрорайон "Горняк";
стадион поселка Актас, улица Первомайская, 13, корпус 2.
2) маршруты для проведения мирных шествий, демонстраций на территории города Сарани и поселка Актас:
улица Шахтерская от пересечения с улицей Победы до пересечения с улицей Стадионная;
улица Макаренко от пересечения с улицей Рабочая до микрорайона "Горняк";
улица Ковыльная от пересечения с улицей Лихачева до пересечения с улицей Городская.

2. Қала әкімдігі басқа азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын, қоғамдық қауiпсiздiктi, сондай-ақ көлiктiң, инфрақұрылым объектiлерiнiң қалыпты жұмыс iстеуiн, жасыл желектер мен шағын сәулет нысандарының сақталуын қамтамасыз ету мақсатында, қажет болған жағдайда, өтiнiш жасағандарға шараны өткiзудiң өзге уақыты, жерiн және маршрутын ұсынады.
3. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу туралы өтініш, оны өткізуді белгілеген күннен бұрын 10 күннен кешіктірмей жазбаша нысанда беріледі.
4. Өтініште іс - шараның мақсаты мен нысаны, өткізілетін орны немесе қозғалыстың маршруты, оның басталатын және аяқталатын уақыты, қарастырылған қатысушылар саны, уәкілетті (ұйымдастырушылар) және қоғамдық тәртіптің сақталуына жауапты тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жерлері жұмыс (оқу) орны, өтініш берген күні көрсетіледі.
Өтініш беру мерзімі - Саран қаласы әкімдігінде тіркелген күннен бастап есептеледі.
5. Осы Тәртіптің 3, 4 тармағы бұзылған жағдайда, өтініш берушіге жаңа өтініш беру жолымен жіберілген бұзушылықтарды қалпына келтіру ұсынысымен түсіндіру сипатындағы жауап беріледі. Жаңа өтінішті қарау мерзімі ол түскен сәттен есептеледі.
6. Бас тартылған жағдайда ұйымдастырушыларға барлық дайындық рәсімдерін доғару және ол туралы ықтимал қатысушыларға тиісінше хабарлау бойынша жедел шаралар қабылдауы жазбаша көрсетіледі.
7. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар, сондай - ақ қатысушылардың сөз сөйлеуі өтініштерде көрсетілген мақсаттарға сәйкес, белгіленген мерзімде және келісілген орында (көрсетілген маршрутта) өткізіледі.
8. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу кезінде уәкілдер (ұйымдастырушылар), сондай - ақ басқа қатысушылар қоғамдық тәртіпті сақтаулары керек.
9. Уәкілдер (ұйымдастырушылар) жиындар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрацияларға әрекет етуге қабілетсіз және ішімдікке немесе есірткіге мас болған тұлғалардың қатысуына жол бермеуі тиіс.
10. Уәкілдер (ұйымдастырушылар) және басқа қатысушылар жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрацияларда ішімдік ішуге, есірткі, психотропты заттар тұтынуға, олардың баламаларын қолдануға, транспаранттар, лозунгтер пайдалануға, сондай - ақ қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыстар жасауға көпшілікті шақырып сөз айтуға, әлдекімнің атына қорлау сөздерін айтуға жол берілмейді.
11. Уәкілдер (ұйымдастырушылар) және басқа қатысушылар жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрацияларда тұлғалар түрін анықтауды қиындататын маскалар және басқа заттар пайдалануына жол берілмейді.

2. Акимат города в целях обеспечения прав и свобод других лиц, общественной безопасности, а также нормального функционирования транспорта, объектов инфраструктуры, сохранности зеленых насаждений и малых архитектурных форм при необходимости предлагает обратившимся с заявлением иные время, место и маршрут проведения мероприятия.
3. Заявление о проведении собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации подается в письменной форме не позднее, чем за 10 дней до намеченной даты их проведения.
4. В заявлении указываются цель, форма, место проведения мероприятия или маршруты движения, время его начала и окончания, предполагаемое количество участников, фамилии, имена, отчества уполномоченных (организаторов) и лиц, ответственных за соблюдение общественного порядка, место их жительства и работы (учебы), дата подачи заявления. Срок подачи заявления исчисляется со дня его регистрации в акимате города Сарани.
5. В случае нарушения пункта 3,4 настоящего порядка заявителю дается ответ разъяснительного характера с предложением устранить допущенные нарушения путем подачи нового заявления. Сроки рассмотрения нового заявления исчисляются с момента его поступления.
6. В случае отказа организаторам письменно указывается на незамедлительное принятие мер по отмене всех подготовительных процедур и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.
7. Собрания, митинги, шествия, пикеты и демонстрации, а также выступления их участников проводятся в соответствии с целями, указанными в заявлении, в определенные сроки и в обусловленном месте (по указанному маршруту).
8. При проведении собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций уполномоченные (организаторы), а также иные участники должны соблюдать общественный порядок.
9. Уполномоченные (организаторы) должны не допускать участия в собраниях, митингах, шествиях, пикетах, демонстрациях недееспособных лиц и лиц, находящихся в состоянии алкогольного либо наркотического опьянения.
10. Уполномоченным (организаторам) и иным участникам собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций не допускается распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов, прекурсоров, использовать транспаранты, лозунги, а также допускать публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, а также оскорбления в адрес кого-либо.
11. Уполномоченным (организаторам) и иным участникам собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций не допускается использование масок и иных предметов, предназначенных для затруднения установления личности.

12. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар, егер: өтініш берілмеген болса, тыйым салу туралы шешім болса, оны өткізудің Қазақстан Республикасының заңдылықтарында қарастырылған тәртібі бұзылса, сондай - ақ азаматтардың өмірі мен денсаулығына қауіп туындаса, қоғамдық тәртіп бұзылса Саран қаласы әкімдігінің өкілінің талабы бойынша шартсыз тоқтатылуы керек.
13. Қоғамдық тәртіпті, сондай - ақ пикетке қатысушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында, Саран қаласы әкімдігі үштен көп болмайтын дара пикетті бір күні, бір уақытта және бір орында өткізуге рұқсат беруі мүмкін.
14. Қоғамдық тәртіпті, сондай - ақ пикетшілердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында, әртүрлі дара пикетшілердің қатысушылары бір-бірінен кем дегенде 50 метр қашықтықта орналасады.
15. Пикетке шығу кезінде пикет өтетін объектінің жанында тұруға, отыруға, көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға, қысқа ұрандарды шақыруға, пикет тақырыбында жарнамалық ұранды (өз дауысының мүмкіндіктерін пайдаланып) шақыруға жол беріледі.

12. Собрания, митинги, шествия, пикеты и демонстрации должны быть безусловно прекращены по требованию представителя акимата города Сарани, если: не было подано заявление, состоялось решение о запрещении, нарушен порядок их проведения, предусмотренный законодательством Республики Казахстан, а также при возникновении опасности для жизни и здоровья граждан, нарушении общественного порядка.
13. В целях обеспечения общественного порядка, а также безопасности участников пикетов акимат города Сарани может разрешить проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте не более трех одиночных пикетов.
14. В целях обеспечения общественного порядка, так и в интересах безопасности самих пикетчиков участники различных одиночных пикетов располагаются друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров.
15. При пикетировании допускается стоять, сидеть у пикетируемого объекта, использовать средства наглядной агитации, выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета (используя возможности своего голоса).