"Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2016 жылғы 28 қыркүйектегі VI шақырылған VII сессиясының № 1342/7 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 қазанда № 3986 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2020 жылғы 19 маусымдағы № 1723/39 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 19.06.2020 № 1723/39 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі" туралы заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1.Осы шешімнің қосымшасына сәйкес "Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2.Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Суханова
Мәслихат хатшысы Ж. Мамерханова
Шахтинск қалалық мәслихатының
2016 жылғы 28 қыркүйектегі
VII сессиясының № 1342/7
шешімімен бекітілген
"Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы
1.Осы "Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген және "Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің "Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінде атқаратын қызметін растайтын ресми құжат болып табылады.
3. Куәлік бір түрде жасанды теріден жасалған мұқабада көзделген.
4. Куәлік белгіленген тәртіппен Шахтинск қалалық мәслихаты хатшысының қолтаңбасымен беріледі.
5. Куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырылған (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған кезде беріледі.
6. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметкерлер тиісті өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті алған жеріне тапсырады.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Шахтинского городского маслихата" и его описание
Решение VII сессии VI созыва Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 28 сентября 2016 года № 1342/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 октября 2016 года № 3986. Утратило силу решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 19 июня 2020 года № 1723/39
Сноска. Утратило силу решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 19.06.2020 № 1723/39 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Шахтинского городского маслихата" и его описание согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Суханова
Секретарь маслихата Ж. Мамерханова
Утверждены
решением VII сессии Шахтинского
городского маслихата
от 28 сентября 2016 года № 1342/7
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Шахтинского городского маслихата" и его описание
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Шахтинского городского маслихата" и его описание (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Шахтинского городского маслихата" и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее - удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат Шахтинского городского маслихата".
3. Удостоверение предусмотрено одного вида в переплете из искусственной кожи.
4. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью секретаря Шахтинского городского маслихата.
5. Удостоверения выдаются при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере.
6. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения сдают удостоверения по месту его получения.

7. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы Қағидаларға 1-қосымшаға нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәліктерді беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
8. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды "Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің кадрлар жұмысы жөніндегі бас маман жүргізеді.
9. Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәліктерді есептен шығаруға және жоюға арналған актіні жасай отырып "Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің кадрлар жұмысы жөніндегі бас маман жүргізеді.
10. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде "Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің кадрлар жұмысы жөніндегі бас мамана хабарлайды.
11. Куәлікті жоғалтқан адам жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы мәліметті жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді.
12. Куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ куәлікті басқа тұлғаларға беру, куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісін "Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің кадрлар жұмысы жөніндегі бас маман белгіленген тәртіппен қызметтік тексеру жүргізу қажеттігі тұрғысынан қарайды.
13. Көк түсті жасанды теріден жасалған мұқабадағы куәлікте Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген және мемлекеттік тілде "Куәлік" деген типографиялық шрифтегі жазбасы мемлекеттік және орыс тілінде болады. Ашылған түрінде куәліктің мөлшері 65x200 миллиметр, ішбеті форматы 60х90 миллиметр. Сол жақ және оң жақ ішкі бөлігі белгіленген үлгідегі тангир торының аясында күннің астында қалықтаған бүркіт бейнеленген көгілдір түсте орындалған. Сол жақ бұрыштың сол жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының суреті. Он жақ бұрыштың сол жағында фотосуретке арналған орын бар. Екі жағында да жоғарғы бөлігінде мемлекеттік және орыс тілдерінде "Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі деген жазу басылады, төменгі жағында куәліктің нөмірі, мемлекеттік және орыс тілдерінде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы мемлекеттік және орыс тілдерінде көрсетіледі. Екі жақ төменгі тарапында куәліктің берілген күні болады.
14. Куәліктер Шахтинск қалалық мәслихаты хатшысының қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
"Шахтинск қалалық мәслихатының
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру Қағидаларына
және оның сипаттамасына
1-қосымша
Нысан
"Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратынлауазымы
Куәлік №
Беру күні
Куәлік берілген қызметкердің қолы
Тапсырукүні
Куәлікті тапсырған қызметкердің қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуытиіс.
"Шахтинск қалалық мәслихатының
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру Қағидаларына
және оның сипаттамасына
2-қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ
__________________ ________________ №________
жасалу орны       күні

7. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журналах выдачи и возврата удостоверений, которые пронумеровываются и прошнуровываются по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Учет выдачи и возврата удостоверений ведется главным специалистом по кадровой работе государственного учреждения "Аппарат Шахтинского городского маслихата".
9. Списание и уничтожение удостоверений производится главным специалистом по кадровой работе государственного учреждения "Аппарат Шахтинского городского маслихата" с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течение трех рабочих дней в письменной форме сообщает главному специалисту по кадровой работе государственного учреждения "Аппарат Шахтинского городского маслихата".
11. Лицо, утерявшее удостоверение, направляет на опубликование в средствах местной массовой информации сведения о недействительности утерянного удостоверения.
12. По каждому факту утери, порчи удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи удостоверения другим лицам, использования удостоверения в личных внеслужебных целях, главным специалистом по кадровой работе государственного учреждения "Аппарат Шахтинского городского маслихата" в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
13. Обложка удостоверения в переплете из искусственной кожи синего цвета с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и надписью "Удостоверение" на государственном и русском языках. В развернутом виде удостоверение имеет размер 65x200 миллиметра, вкладыш форматом 60х90 миллиметра. Левая и правая внутренняя часть выполнена в голубом цвете с изображением парящего орла под солнцем на фоне тангирной сетки установленного образца. Слева в левом углу изображение Государственного Герба Республики Казахстан. Справа в левом углу место для фотографии. В верхней части с двух сторон печатается надпись государственное учреждение "Аппарат Шахтинского городского маслихата" на государственном и русском языках, по ниспадающей указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность на государственном и русском языках. С обеих нижних сторон дата выдачи удостоверения.
14. Удостоверения заверяются подписью секретаря Шахтинского городского маслихата и скрепляются оттиском гербовой печати.
Приложение 1
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
государственного учреждения
"Аппарат Шахтинского
городского маслихата"
и его описание
Форма
Журнал
выдачи и возврата служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Шахтинского городского маслихата"
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ удостоверения
Дата выдачи
Роспись работника кому выдано
Дата сдачи
Роспись работника, кто сдал удостоверение
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
государственного учреждения
"Аппарат Шахтинского
городского маслихата"
и его описание
Форма
Наименование организации
АКТ
__________________ ________       № ________
места составления дата

Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Шахтинск қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидаларының 9-тармағының негізінде қызметкердің жұмыстан босатылуына, басқа қызметке ауысуына (қайта тағайындалған) байланысты қызметтік куәлігін жою және есептен шығару бойынша осы актіні жасадық.
Лауазымның атауы Қолы
Лауазымның атауы Қолы
Лауазымның атауы Қолы

Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 9 Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Шахтинского городского маслихата" и его описания составили настоящий акт по списанию и уничтожению служебного удостоверения работника в связи с увольнением, переводом (переназначением) на другую должность.
Наименование должности Подпись
Наименование должности Подпись
Наименование должности Подпись