Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдарының тізбелерін айқындау туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 28 наурыздағы № 403 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 04 мамырда № 5505 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Айқындалсын:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Қ.Д. Ысқақовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкiмдiгiнiң
2016 жылғы "28" наурыздағы
№ 403 қаулысына 1-қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Медициналық мамандығы бар мемлекеттік мекеме немесе қазыналық кәсіпорын басшысы, басшының орынбасары (басшының экономикалық, қаржылық және әкімшілік шаруашылық мәселелері бойынша орынбасарларынан басқа).
2. Мемлекеттік мекеме немесе мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның құрылымдық бөлімшесінің басшысы (меңгерушісі): аурухананың медицина бөлімшесінің, емхананың, дәріхананың.
3. Мамандар: әлеуметтік қызметкер, барлық мамандықтағы дәрігерлер, фельдшер, акушер, зертханашы (медициналық), мейіргер, тiс дәрігері (дантист), тic технигі (тіс протездеу бөлімшесінің, кабинетінің зертханашысы), стоматолог-дәрігердің көмекшісі (стоматологтың ассистенті), рентген зертханашысы, фармацевт, стоматологиялық гигиенист, медициналық тіркеуші, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, техник-дозиметрист, диеталық мейіргер, нұсқаушы-дезинфектор, обаға қарсы қызметтің зоологы.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2016 жылғы "28" наурыздағы
№ 403 қаулысына 2-қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдарының
тізбесі
1. Медициналық немесе педагогикалық немесе әлеуметтік мамандығы бар мемлекеттік мекеме немесе қазыналық кәсіпорын басшысы, басшының орынбасары (басшының экономикалық, қаржылық және әкімшілік шаруашылық мәселелері бойынша орынбасарларынан басқа).

Об определении перечней должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Кызылординской области от 28 марта 2016 года № 403. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 04 мая 2016 года № 5505.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
1) перечень должностей специалистов в области здравоохранения, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Искакова К.Д.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Приложение 1
к постановлению акимата
Кызылординской области
от "28" марта 2016 года № 403
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Руководитель, заместитель руководителя государственного учреждения или казенного предприятия, имеющий медицинскую специальность (за исключением заместителей руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросам).
2. Руководитель (заведующий) структурного подразделения государственного учреждения или казенного предприятия: медицинского отделения больницы, поликлиники, аптеки (ой).
3. Специалисты: социальный работник, врачи всех специальностей, фельдшер, акушер (ка), лаборант (медицинский), медицинская (ий) сестра (брат), зубной врач (дантист), зубной техник (лаборант зубопротезного отделения, кабинета), помощник врача-стоматолога (ассистент стоматолога), рентгенолаборант, фармацевт, гигиенист стоматологический, медицинский регистратор, инструктор по лечебной физкультуре, техник-дозиметрист, диетическая сестра, инструктор-дезинфектор, зоолог противочумной службы.
Приложение 2
к постановлению акимата
Кызылординской области
от "28" марта 2016 года № 403
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Руководитель, заместитель руководителя государственного учреждения или казенного предприятия, имеющий медицинскую или педагогическую или социальную специальность (за исключением заместителей руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросам).

2. Мемлекеттік мекеме немесе қазыналық кәсіпорынның құрылымдық бөлімшесінің басшысы (меңгерушісі): медициналық бөлімшесінің, дәріхананың, үйде қызмет көрсету бөлімшесінің, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың Мансап орталығының басшысы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 11.02.2025 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Мамандар: әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман, Мансап орталығының құрылымдық бөлімшесінің маманы, Мансап орталығының әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанты, зейнетақы мен жәрдемақыны төлеу жөніндегі ұйымның маманы, қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар балалар мен 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, барлық мамандықтағы мұғалімдер, тәрбиеші, барлық мамандықтағы дәрігерлер, медициналық мейіргер, диеталық мейіргер, әдіскер, дефектолог, логопед, психолог, емдік денешынықтыру жөніндегі нұсқаушы, жүзу жөніндегі нұсқаушы, еңбек терапиясы жөніндегі нұсқаушы, райттерапия (иппотерапия) жөніндегі нұсқаушы-әдіскер, кітапханашы, музыкалық жетекші, мәдени ұйымдастырушы (бұқаралық жұмыс жөніндегі ұйымдастырушы), Мансап орталығының ассистенті.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 12.01.2024 № 8 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

2. Руководитель (заведующий) структурного подразделения государственного учреждения или казенного предприятия: медицинского отделения, аптекой, отделения надомного обслуживания, руководитель Карьерного центра районов и городов областного значения.
Сноска. Пункт 2 – в редакции постановления акимата Кызылординской области от 11.04.2025 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Специалисты: специалист по социальной работе, специалист структурного подразделения Карьерного центра, консультант по социальной работе Карьерного центра, специалист организации по выплате пенсий и пособий, социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью, социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицами с инвалидностью старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями, социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах, учителя всех специальностей, воспитатель, врачи всех специальностей, медицинская (ий) сестра (брат), диетическая сестра, методист, дефектолог, логопед, психолог, инструктор по лечебной физкультуре, инструктор по плаванию, инструктор по трудотерапии, инструктор-методист по райттерапии (иппотерапии), библиотекарь, музыкальный руководитель, культорганизатор (организатор по массовой работе), ассистент Карьерного центра.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления акимата Кызылординской области от 12.01.2024 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).