Арал қаласының көшелері мен тұйықтарын қайта атау туралы
Қызылорда облысы Арал ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 18 қарашадағы № 249-қ қаулысы және Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 51 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 06 желтоқсанда № 5660 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына және Қызылорда облыстық ономастикалық комиссиясының 2016 жылғы 21 қыркүйектегі № 3 қорытындысына сәйкес Арал ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арал қаласының мына көшелері мен тұйықтары:
1) "Советская" көшесі "Молдиман Елеуов" есімімен;
2) "Красноармейская" көшесі "Жанғазы Жанаев" есімімен;
3) "Приморская" көшесі "Омар Әбдуәлиев" есімімен;
4) "Пролетар" көшесі "Әлсейіт Жұбаниязов" есімімен;
5) "М.Громов" көшесі "Бержан Жайлыбаев" есімімен;
6) "Н.Шверник" көшесі "Шамша Байғараев" есімімен;
7) "40 жылдық Қазақстан" көшесі "Төлепберген Нұржанов" есімімен;
8) "Хабаровск" көшесі "Алданазар Шоқпаров" есімімен;
9) "А.Матросов" көшесі "Еңсеп Ізбасқанов" есімімен;
10) "Алматы" тұйығы "Қойшыбай Балапанов" есімімен;
11) "З.Космедемьянская" тұйығы "Балекеш Ермағамбетов"есімімен;
12) "Ә. Молдағұлова" тұйығы "Әбдуәли Шалманов" есімімен;
13) "Т. Әубәкіров" тұйығы "Нағметулла Балапанов" есімімен;
14) "О.Жандосов" тұйығы "Смағұл Тәукеев" есімімен;
15) "В.Комаров" тұйығы "Қарман Оразалиев" есімімен қайта аталсын.
2. Осы қаулы мен шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Арал ауданының әкімі М.Оразбаев
Арал аудандық мәслихатының кезектен тыс
оныншы сессиясының төрағасы
А.Садуақасова
Арал аудандық мәслихатының хатшысы Д. Мадинов

О переименовании улиц и переулков города Аральск
Постановление Аральского районного акимата Кызылординской области от 18 ноября 2016 года № 249-қ и решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 18 ноября 2016 года № 51. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 06 декабря 2016 года № 5660
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и заключением Кызылординской областной ономастической комиссии от 21 сентября 2016 года № 3 акимат Аральского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие улицы и переулки города Аральск:
1) улицу "Советская" именем "Молдиман Елеуов";
2) улицу "Красноармейская" именем "Жанғазы Жанаев";
3) улицу "Приморская" именем "Омар Әбдуәлиев";
4) улицу "Пролетар" именем "Әлсейіт Жұбаниязов";
5) улицу "М. Громов" именем "Бержан Жайлыбаев";
6) улицу "Н. Шверник" именем "Шамша Байғараев";
7) улицу "40 жылдық Қазақстан" именем "Төлепберген Нұржанов",
8) улицу "Хабаровск" именем "Алданазар Шоқпаров";
9) улицу "А. Матросов" именем "Еңсеп Ізбасқанов";
10) переулок "Алматы" именем "Қойшыбай Балапанов";
11) переулок "З.Космедемьянская" именем "Балекеш Ермағамбетов";
12) переулок "Ә.Молдағұлова" именем "Әбдуәли Шалманов";
13) переулок "Т.Әубәкіров" именем "Нағметулла Балапанов";
14) переулок "О. Жандосов" именем "Смағул Тәукеев";
15) переулок "В. Комаров" именем "Қарман Оразалиев".
2. Настоящее постановление и решение вводятся в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Аральского района М.Оразбаев
Председатель внеочередной десятой сессии
Аральского районного маслихата
А.Садуакасова
Секретарь Аральского районного маслихата Д.Мадинов