2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 6/65 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 3228 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2016 жылғы 29 қарашадағы № 25-VI "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" заңдарына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 - 2019 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға, мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 113 024 429,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 69 934 846,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 395 924,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 13 049,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 39 680 609,9 мың теңге;
2) шығындар – 104 352 169,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 640 482,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 654 006,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 013 524,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 8 377 468,1 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 8 397 087,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 19 618,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 6 345 690,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 345 690,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 22.11.2017 № 14/165 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мына мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 26,6 пайыз;
Қарақия ауданына – 30,1 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 65,4 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 96,7 пайыз;
Ақтау қаласына – 16,4 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 46,4 пайыз;
2) төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
3) шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;

Об областном бюджете на 2017 - 2019 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2016 года № 6/65. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 декабря 2016 года № 3228.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 29 ноября 2016 года № 25-VI "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2017 - 2019 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2017 год, в следующих объемах:
1) доходы – 113 024 429,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 69 934 846,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 395 924,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 049,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 39 680 609,9 тысяч тенге;
2) затраты – 104 352 169,8 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 640 482,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 654 006,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 013 524,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 377 468,1 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8 397 087,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 19 618,9 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 6 345 690,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 345 690,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 22.11.2017 № 14/165(вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 26,6 процентов;
Каракиянскому району - 30,1 процент;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкараганскому району - 65,4 процента;
Мунайлинскому району – 96,7 процентов;
городу Актау - 16,4 процента;
городу Жанаозен - 46,4 процента;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 100 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 100 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов;

4) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 26,5 пайыз;
Қарақия ауданына – 30,7 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 65,5 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 96,8 пайыз;
Ақтау қаласына – 16,3 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 46,7 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 22.11.2017 № 14/165 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 8 568 886 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 3 894 605 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 262 560 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 4 411 721 мың теңге.
4. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттерінен облыстық бюджетке 2 930 922 мың теңге сома көлемінде бюджеттік алымдар көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 2 930 922 мың теңге.
5. Республикалық бюджетке аударылуға жататын бюджеттік алулар 28 977 170 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен жүзеге асырылатыны қаперге алынсын.
6. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығулар жүргізуге;
халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу уақытында қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге;
агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;
жергілікті деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге;
саламатты өмір салтын насихаттауға;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, сондай-ақ балаларға арналған және емдік мамандандырылған тамақ өнімдерін сатып алуға;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;

4) социальный налог:
Бейнеускому району – 26,5 процентов;
Каракиянскому району - 30,7 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкараганскому району - 65,5 процентов;
Мунайлинскому району – 96,8 процентов;
городу Актау - 16,3 процента;
городу Жанаозен - 46,7 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 22.11.2017 № 14/165(вводится в действие с 01.01.2017).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 8 568 886 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 3 894 605 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 262 560 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 4 411 721 тысяча тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год объем бюджетных изъятий из районных бюджетов в областной бюджет в сумме 2 930 922 тысячи тенге, в том числе:
Каракиянского района – 2 930 922 тысячи тенге.
5. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет, осуществляются из областного бюджета в сумме 28 977 170 тысяч тенге.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения;
на субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на местом уровне;
на пропаганду здорового образа жизни;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, а также специализированных продуктов детского и лечебного питания на амбулаторном уровне;
на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
еңбек нарығын дамытуға.
ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыныптық біліктілік үшін үстемеақы көлемін ұлғайтуға;
ішкі істер органдарының бөлімшелерін материалдық-техникалық қамтамасыз етуге.";
инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеуге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облыстық мәслихатының 03.03.2017 № 7/104 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі);
7. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
білім саласы объектілерін дамытуға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
сумен жабдықтау және су бұру объектілерін дамытуға;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
8. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
облыс орталықтарында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге.
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беруге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облыстық мәслихатының 03.03.2017 № 7/104 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі);
9. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын, білім беру саласындағы ағымдағы іс-шараларды жүзеге асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
10. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
көліктің инфрақұрылымды дамытуға.

на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
на развитие рынка труда.
на увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел.";
на материально-техническое оснащение подразделений органов внутренних дел.";
на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Мангистауской области от 03.03.2017 № 7/104(вводится в действие 01.01.2017);
7. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на развитие объектов образования;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на развитие объектов водоснабжения и водоотведения;
на развитие объектов водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развитие регионов до 2020 года.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены бюджетные кредиты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах.
кредиты на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства. кредиты на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Мангистауской области от 03.03.2017 № 7/104(вводится в действие 01.01.2017);
9. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области на реализацию текущих мероприятий в сфере образования.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на развитие транспортной инфраструктуры.

11. Қалалардың әкімшілік бағыныстағы аумақтарда орналаспаған, ауылдық жерлерде және кенттерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға 12 100 теңге мөлшерінде құқық берілсін.
12. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 03.03.2017 № 7/104 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Облыс әкімдігінің резерві 29 470,1 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 22.11.2017 № 14/165 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 4-қосымшаға сәйкес, облыстық бюджет пен аудандардың бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі 2017-2019 жылдарға үш жылдық кезеңге абсолюттік көрсеткіште бекітілсін.
15. 5-қосымшаға сәйкес, облыстық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
16. 6-қосымшаға сәйкес, 2017 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.
17. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы О. Қазақбаев
Облыстық
мәслихат хатшысы Б. Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
С.Б. Нарешова

11. Предоставить право:
на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельской местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов, в размере 12 100 тенге.
12. в соответствии с пунктам 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 03.03.2017 № 7/104(вводится в действие с 01.01.2017).
13. Утвердить резерв акимата области в сумме 29 470,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 22.11.2017 № 14/165(вводится в действие с 01.01.2017).
14. Установить объемы трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов в абсолютном выражении с разбивкой по годам, согласно приложению 4.
15. Утвердить перечень областных бюджетных программ на 2017 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета, согласно приложению 5.
16. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2017 год не подлежат секвестру бюджетные программы согласно приложению 6.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии О. Казахбаев
Секретарь областного
маслихата
Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
Нарешова С.Б.

74 940,0
013
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
2 905,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
4 374 611,0
029
Әдістемелік жұмыс
438 812,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
191 747,0
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
32 925,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
170 224,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
590 173,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
932 777,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
932 777,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
7 243 762,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
127 510,0
079
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттерi
889 486,0
086
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6 226 766,0
05
Денсаулық сақтау
11 493 230,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 221 020,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 730,0
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарының жіберуі бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
55 193,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
363 391,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
66 188,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
154 264,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
235 904,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 568 162,0
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
1 406 305,0

74 940,0
013
Капитальные расходы государственного органа
2 905,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
4 374 611,0
029
Методическая работа
438 812,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
191 747,0
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
32 925,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
170 224,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
590 173,0
285
Управление физической культуры и спорта области
932 777,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
932 777,0
271
Управление строительства области
7 243 762,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
127 510,0
079
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
889 486,0
086
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
6 226 766,0
05
Здравоохранение
11 493 230,8
253
Управление здравоохранения области
10 221 020,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
99 730,0
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
55 193,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
363 391,0
006
Услуги по охране материнства и детства
66 188,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
154 264,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
235 904,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2 568 162,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
1 406 305,0

013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
31 128,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 592 226,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
41 484,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
31 120,0
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
147 516,0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
187 648,0
021
Онкогематологиялық аурулармен ауыратын науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
114 003,0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
244 339,0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
352 702,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 462 503,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
30 747,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
407,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
916 706,0
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
17 941,0
038
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
81 476,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
19 937,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 272 210,8
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 272 210,8
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2 646 303,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 371 256,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
354 163,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
162 099,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау

013
Проведение патологоанатомического вскрытия
31 128,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 592 226,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
41 484,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
31 120,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
147 516,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
187 648,0
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
114 003,0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
244 339,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
352 702,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 462 503,0
029
Областные базы спецмедснабжения
30 747,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
407,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
916 706,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
17 941,0
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
81 476,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
19 937,0
271
Управление строительства области
1 272 210,8
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 272 210,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 646 303,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 371 256,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
354 163,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
162 099,0
003
Социальная поддержка инвалидов

283 442,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
270 324,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
67 315,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
278 254,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 875,0
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
441 026,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
78 546,0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
172 216,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12 143,0
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
82 182,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
40 070,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
116 601,0
261
Облыстың білім басқармасы
200 722,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
149 631,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
51 091,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
25 033,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
25 033,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 267,0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

283 442,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
270 324,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
67 315,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
278 254,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 875,0
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
441 026,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
78 546,0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
172 216,0
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
12 143,0
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
82 182,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
40 070,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
116 601,0
261
Управление образования области
200 722,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
149 631,0
037
Социальная реабилитация
51 091,0
263
Управление внутренней политики области
25 033,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
25 033,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 267,0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

2 267,0
297
Облыстың еңбек басқармасы
47 025,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
47 025,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 964 261,1
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 055 268,1
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 541 087,0
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 393 154,1
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
121 027,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 908 993,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 706,0
008
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 890 303,0
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 098 617,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
634 151,0
045
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
5 809,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
186 407,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
5 165 403,3
262
Облыстың мәдениет басқармасы
1 299 898,3
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 435,5
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
252 117,0
005
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
315 363,5
007
Театр және музыка өнерін қолдау
504 903,0
008
Облыстық кiтапханалардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
75 388,0
011
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
519,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
105 172,3
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
658 396,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2 267,0
297
Управление труда области
47 025,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
47 025,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 964 261,1
271
Управление строительства области
3 055 268,1
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
1 541 087,0
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 393 154,1
030
Развитие коммунального хозяйства
121 027,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 908 993,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
76 706,0
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 890 303,0
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 098 617,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
634 151,0
045
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
5 809,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
186 407,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
17 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
5 165 403,3
262
Управление культуры области
1 299 898,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры
46 435,5
003
Поддержка культурно-досуговой работы
252 117,0
005
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
315 363,5
007
Поддержка театрального и музыкального искусства
504 903,0
008
Обеспечение функционирования областных библиотек
75 388,0
011
Капитальные расходы государственного органа
519,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
105 172,3
263
Управление внутренней политики области
658 396,0
001
Услуги по реализации государственной, внутренней политики на местном уровне

63 182,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
80,0
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
70 025,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 025,0
002
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
40 000,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
39 266,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 466,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800,0
12
Көлiк және коммуникация
7 103 987,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 103 987,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 074,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 853 183,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
322 948,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
503 011,0
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 123 182,0
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 260 589,0
13
Басқалар
2 513 152,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
29 470,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
29 470,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
217 692,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
217 692,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
779 667,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
779 667,0
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
1 171 951,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 453,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
100,0
006
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 010 328,0
007
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру

63 182,0
005
Капитальные расходы государственного органа
80,0
272
Управление архитектуры и градостроительства области
70 025,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
30 025,0
002
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
40 000,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
39 266,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
38 466,0
003
Капитальные расходы государственного органа
800,0
12
Транспорт и коммуникации
7 103 987,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
7 103 987,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
41 074,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры
3 853 183,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
322 948,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
503 011,0
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
1 123 182,0
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
1 260 589,0
13
Прочие
2 513 152,1
257
Управление финансов области
29 470,1
012
Резерв местного исполнительного органа области
29 470,1
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
217 692,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно - частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно - частного партнерства и концессионных проектов
217 692,0
271
Управление строительства области
779 667,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
779 667,0
278
Управление предпринимательства и торговли области
1 171 951,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
37 453,0
003
Капитальные расходы государственного органа
100,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 010 328,0
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"

5. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫ (ПРОФИЦИТ)
1 883 884
6. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫН ҚАРЖЫЛАНДЫРУ (ПРОФИЦИТІН ПАЙДАЛАНУ)
-1 883 884
Функционалдық топ Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі Бағдарлама Атауы Сомасы, мың теңге
1 2 3
16
Қарыздарды өтеу
1 883 884
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 883 884
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
1 336 788
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
547 096
Облыстық мәслихаттың
2016 жылғы "8" желтоқсандағы
№ 6/65 шешімне
4 қосымша
ОБЛЫСТЫҚ БЮДЖЕТ ПЕН АУДАНДАРДЫҢ БЮДЖЕТТЕРІ АРАСЫНДАҒЫ ЖАЛПЫ СИПАТТАҒЫ ТРАНСФЕРТТЕР КӨЛЕМІ 2017-2019 ЖЫЛДАРҒА ҮШ ЖЫЛДЫҚ КЕЗЕҢГЕ АБСОЛЮТТІК КӨРСЕТКІШТЕРІ
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 03.03.2017 № 7/104 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
2017
2018
2019
АУДАНДАР БЮДЖЕТТЕРІНЕН ОБЛЫСТЫҚ БЮДЖЕТКЕ БЕРІЛЕТІН БЮДЖЕТТІК АЛЫП ҚОЮЛАР КӨЛЕМІ
2 930 922
3 480 274
3 722 275
Қарақия ауданы
2 930 922
3 480 274
3 722 275
ОБЛЫСТЫҚ БЮДЖЕТТЕН АУДАНДАР БЮДЖЕТТЕРІНЕ БЕРІЛЕТІН БЮДЖЕТТІК СУБВЕНЦИЯЛАР КӨЛЕМІ
8 568 886
11 287 026
8 356 086
Бейнеу ауданы
3 894 605
5 506 947
3 979 687
Маңғыстау ауданы
262 560
545 712
Мұнайлы ауданы
4 411 721
5 234 367
4 376 399
Облыстық мәслихаттың
2016 жылғы "8" желтоқсандағы
№ 6/65 шешімне
5 қосымша
2017 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН ОБЛЫСТЫҚ БЮДЖЕТТІҢ АТҚАРЫЛУ ҮДЕРІСІНДЕ СЕКВЕСТРГЕ ЖАТПАЙТЫН БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМАЛАР ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі Бағдарлама Атауы
04
Білім беру
261
Облыстың білім беру басқармасы
003
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндіру
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация

5. ДЕФИЦИТ (ПРОФИЦИТ) БЮДЖЕТА
1 883 884
6. ФИНАНСИРОВАНИЕ ДЕФИЦИТА (ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ПРОФИЦИТА) БЮДЖЕТА
-1 883 884
Функциональная группа Администратор Программа Наименование Сумма, тыс. тенге
16
Погашение займов
1 883 884
257
Управление финансов области
1 883 884
008
Погашение долга местного исполнительного органа
1 336 788
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
547 096
Приложение 4
к решению областного маслихата
от "8" декабря 2016 года № 6/65
ОБЪЕМЫ ТРАСНФЕРТОВ ОБЩЕГО ХАРАКТЕРА МЕЖДУ ОБЛАСТНЫМ БЮДЖЕТОМ И БЮДЖЕТАМИ РАЙОНОВ В АБСОЛЮТНОМ ВЫРАЖЕНИИ НА ТРЕХЛЕТНИЙ ПЕРИОД 2017-2019 ГОДОВ С РАЗБИВКОЙ ПО ГОДАМ
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 03.03.2017 № 7/104(вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
2017
2018
2019
ОБЪЕМЫ БЮДЖЕТНЫХ ИЗЪЯТИЙ ПЕРЕДАВАЕМЫЕ ИЗ РАЙОННЫХ БЮДЖЕТОВ В ОБЛАСТНОЙ БЮДЖЕТ
2 930 922
3 480 274
3 722 275
Каракиянский район
2 930 922
3 480 274
3 722 275
ОБЪЕМЫ БЮДЖЕТНЫХ СУБВЕНЦИЙ, ПЕРЕДАВАЕМЫЕ ИЗ ОБЛАСТНОГО БЮДЖЕТА В РАЙОННЫЕ БЮДЖЕТЫ
8 568 886
11 287 026
8 356 086
Бейнеуский район
3 894 605
5 506 947
3 979 687
Мангистауский район
262 560
545 712
Мунайлинский район
4 411 721
5 234 367
4 376 399
Приложение 5
к решению областного маслихата
от "8" декабря 2016 года № 6/65
ПЕРЕЧЕНЬ ОБЛАСТНЫХ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ, НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ СЕКВЕСТРУ В ПРОЦЕССЕ ИСПОЛНЕНИЯ ОБЛАСТНОГО БЮДЖЕТА НА 2017 ГОД
Функциональная группа Администратор Программа Наименование
04
Образование
261
Управление образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за сключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими растройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоавктивных веществ
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация

014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаторлық деңгейде дәрiлiк заттармен және мамандандырылған балалар және емдiк тамақ өнiмдерiмен қамтамасыз ету
019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткiлiксiздiгi, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитетi жеткiлiксiз науқастарды, сондай-ақ бүйрегi транспланттаудан кейiнгi науқастарды дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргiзу үшiн вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
036
Жiтi миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейiнде жеңiлдiктi жағдайларда дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету
Облыстық мәслихаттың
2016 жылғы "8" желтоқсандағы
№ 6/65 шешімне
6 қосымша
2017 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН АУДАНДАР МЕН ҚАЛАЛАР БЮДЖЕТТЕРІНІҢ АТҚАРЫЛУ ҮДЕРІСІНДЕ СЕКВЕСТРГЕ ЖАТПАЙТЫН БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМАЛАР ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі Бағдарлама Атауы
04
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін жақын маңдағы денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Приложение 6
к решению областного маслихата
от "8" декабря 2016 года № 6/65
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ, НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ СЕКВЕСТРУ В ПРОЦЕССЕ ИСПОЛНЕНИЯ БЮДЖЕТОВ РАЙОНОВ И ГОРОДОВ НА 2017 ГОД
Функциональная группа Администратор Программа Наименование
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула, аульного округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь