Профилактикасы мен диагностика бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 311 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 шілдеде № 6544 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27–бабына, "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармағының 17-3) тармақшасына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған профилактикасы мен диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мұхамбетов
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі Ветеринариялық бақылау және
қадағалау комитетінің Қостанай облыстық
аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
______________________________ О. Батырбеков
Әкімдіктің
2016 жылғы 29 маусымдағы
№ 311қаулысымен бекітілген
Профилактикасы мен диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесі
1. Ірі қара малдың аурулары – некробактериоз, гиподерматоз.
2. Ұсақ қара малдың аурулары – псороптоз, бақайқұрт.
3. Жылқы аурулары – сақау, параскаридоз, нематодоз, гастрофилез.
4. Шошқа аурулары – аскаридоз.
5. Төл аурулары – сальмонеллез, диплококкоз, колибактериоз.

Об утверждении перечня энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств
Постановление акимата Костанайской области от 29 июня 2016 года № 311. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 14 июля 2016 года № 6544
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 17-3) пункта 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мухамбетов
Руководитель государственного учреждения
"Костанайская областная территориальная
инспекция Комитета ветеринарного контроля
и надзора Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан"
_________________________ У. Батырбеков
Утвержден
постановлением акимата
от 29 июня 2016 года № 311
Перечень энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств
1. Болезни крупного рогатого скота – некробактериоз, гиподерматоз.
2. Болезни мелкого рогатого скота – псороптоз, копытная гниль.
3. Болезни лошадей – мыт, параскаридоз, нематодоз, гастрофилез.
4. Болезни свиней – аскаридоз.
5. Болезни молодняка – сальмонеллез, диплококкоз, колибактериоз.