Қостанай қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 93 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 желтоқсанда № 6771 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38257464,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 21700176,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 125266,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1769500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 14662521,4 мың теңге;
2) шығындар – 42813558,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 904220,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 926769,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22548,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1614227,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1614227,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7074542,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7074542,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 04.12.2017 № 199 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке 8130824,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемі белгіленсін.
3. 2017 жылға арналған қала бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 0 құрайтыны мәліметке алынсын.
4. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 11839,3 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 6804,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 70824,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 63499,0 мың теңге сомасында;
білім беру объектілерін терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылау жүйесі жабдығын жеткізу және монтаждау бойынша қызметтерге ақы төлеуге 66688,0 мың теңге сомасында;

О бюджете города Костаная на 2017-2019 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 21 декабря 2016 года № 93. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2016 № 6771. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 38257464,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 21700176,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 125266,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1769500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14662521,4 тысяча тенге;
2) затраты – 42813558,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 904220,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 926769,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22548,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1614227,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1614227,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7074542,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7074542,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.12.2017 № 199 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2017 год в сумме 8130824,0 тысячи тенге.
3. Принять к сведению, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города на 2017 год составляет 0.
4. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 11839,3 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 6804,0 тысячи тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 70824,0 тысячи тенге;
на развитие рынка труда в сумме 63499,0 тысяч тенге;
на оплату услуг по доставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов образования в сумме 66688,0 тысяч тенге;

сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 38542,0 мың теңге сомасында;
арнайы бағыттағы аудитті жүргізуге және бухгалтерлерді оқытуға 6415,9 мың теңге сомасында;
мектептерді күрделі жөндеуге 413106,0 мың теңге сомасында;
көшелерді күрделі жөндеуге 1396000,0 мың теңге сомасында;
көшелерді орташа және ағымдағы жөндеуге 2251300,0 мың теңге сомасында;
Береке шағын ауданының егжей-тегжейлі жоспарының жобасын әзірлеуге 12245,6 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 96,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 6158,1 мың теңге сомасында;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 21906,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 70028,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында электрондық кезек жүйесі жабдығын сатып алуға және монтаждауға 2490,0 мың теңге сомасында;
"Қостанай қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімінің Қостанай қаласы әкімдігінің Орталық стадионы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынын күрделі жөндеуге 1063859,7 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 04.12.2017 № 199 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі, орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы трансферті 273968,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы трансферті 100,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға нысаналы трансферті 963864,9 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға нысаналы трансферті 3334711,2 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 98221,2 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға нысаналы трансферті 705950,4 мың теңге сомасында;
спорт объектілерін дамытуға нысаналы трансферті 381659,9 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға нысаналы трансферті 36466,8 мың теңге сомасында;

на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 38542,0 тысячи тенге;
на проведение аудита специального назначения и обучение бухгалтеров в сумме 6415,9 тысяч тенге;
на капитальный ремонт школ в сумме 413106,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт улиц в сумме 1396000,0 тысяч тенге;
на средний и текущий ремонт улиц в сумме 2251300,0 тысяч тенге;
на разработку проекта детальной планировки микрорайона Береке в сумме 12245,6 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 96,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 6158,1 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях в сумме 21906,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 70028,0 тысяч тенге;
на приобретение и монтаж оборудования системы электронной очереди в центрах занятости населения в сумме 2490,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт государственного коммунального казенного предприятия "Центральный стадион акимата города Костаная отдела физической культуры и спорта акимата города Костаная" в сумме 1063859,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.12.2017 № 199 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
целевого трансферта на строительство и реконструкцию объектов начального, основного, среднего и общего среднего образования в сумме
273968,0 тысяч тенге;
целевые трансферты на строительство и реконструкцию объектов дошкольного воспитания и обучения в сумме 100,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 963864,9 тысячи тенге;
целевого трансферта на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 3334711,2 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 98221,2 тысяча тенге;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства в сумме 705950,4 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие объектов спорта в сумме 381659,9 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие теплоэнергетической системы в сумме 36466,8 тысяч тенге;

көліктік инфрақұрылымды дамытуға нысаналы трансферті 1729300,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 04.12.2017 № 199 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте Ұлттық қордан қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беруге 979762,0 мың теңге сомасында.
7. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беруге 4461178,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 04.12.2017 № 199 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2017 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 85474,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 04.12.2017 № 199 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2017 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2017 жылдың 01 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, №19 сайлау
округі бойынша депутаты В. Сова
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы Б. Сандыбеков
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
__________________ Н. Дорошок
2016 жылғы 21 желтоқсан
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 93 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2017 жылға арналған бюджеті

целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1729300,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.12.2017 № 199 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрено поступление средств из Национального фонда, в том числе:
кредиты на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения в сумме 979762,0 тысячи тенге.
7. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:
кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 4461178,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.12.2017 № 199 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2017 год в сумме 85474,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.12.2017 № 199 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2017 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 19 В. Сова
Секретарь Костанайского
городского маслихата Б. Сандыбеков
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования акимата
города Костаная"
___________________ Н. Дорошок
21 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 93
Бюджет города Костаная на 2017 год