Алтынсарин ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 53 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 желтоқсанда № 6769 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтынсарин ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1848897,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 495018,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3947,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5539,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1344393,0 мың теңге;
2) шығындар – 1878220,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 22432,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 37438,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15006,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4480,0 мың тенге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4480,0 мың тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -56235,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56235,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 128 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 1299592,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен трансферттер көзделгені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс шаралар жоспарын іске асыруға 2017 жылға 3554,0 мың теңге;
2) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 2017 жылға 1846,0 мың теңге;
3) еңбек нарығының дамуына 2017 жылға 7975,0 мың теңге;
4) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 2017 жылға 1419,0 мың теңге;
5) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 2017 жылға 2071,0 мың теңге;
4. 2017 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджеттен трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
1) сандық білім беру инфрақұрылымын қамтамасыз ету үшін 32668,0 мың теңге;
2) Жұмыспен қамту жол картасы 2020 бойынша 2016 жылы кәсіби қайта даярлауға жіберілгендерді оқытуға 1834,0 мың теңге;
3) оралмандар мен көшіп келушілер үшін тұрғын үйдің (аренда) жалдау шығындарын өтеу бойынша 358,0 мың теңге;

О районном бюджете Алтынсаринского района на 2017-2019 года
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 21 декабря 2016 года № 53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2016 года № 6769. Прекращено действие в связи с истечением срока
Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 1848897,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 495018,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3947,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5539,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1344393,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1878220,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22432,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 37438,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15006,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4480,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4480,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 56235,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 56235,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 29.11.2017 № 128 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1299592,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета:
1) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы на 2017 год в сумме 3554,0 тысяч тенге;
2) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" на 2017 год в сумме 1846,0 тысяч тенге;
3) на развитие рынка труда на 2017 год в сумме 7975,0 тысяч тенге;
4) на доплату учителям прошедшим стажировку по языковым курсам на 2017 год в сумме 1419,0 тысяч тенге.
5) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника на 2017 год в сумме 2071,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрен трансферт из областного бюджета:
1) на содержание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 32668,0 тысяч тенге;
2) на доучивание направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 1834,0 тысячи тенге;
3) на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 358,0 тысяч тенге;

4) бухгалтерлерді оқытуға 984,0 мың теңге;
5) арнайы мақсаттағы аудитті өткізу бойынша 1000,0 мың теңге;
6) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізу бойынша 1386,0 мың теңге;
7) инсинераторларды қолдану арқылы биологиялық қалдықтарды пайдаға асыру үшін 3213,0 мың теңге;
8) Новоалексеевка ауылына су құбырлары мен таратушы желілерін салу үшін 6281,0 мың теңге;
5. 2017 жылға Алтынсарин ауданының жергілікті атқарушы органның резервін бекітуге 3000,0 мың теңге;
6. 2017 жылға аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілісін.
7. 2017 жылға кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілісін.
8. 2017 жылға ауылдық округтер, кенттер, ауылдар арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Лингер
Алтынсарин аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Есмұханов
КЕЛІСІЛДІ
"Алтынсарин аудандық әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________________ Е. Павлюк
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 53 шешіміне 1-косымша
Алтынсарин ауданының 2017 жылға арналған бюджеті

4) на обучение бухгалтеров в сумме 984,0 тысячи тенге;
5) на проведение аудита специального назначения в сумме 1000,0 тысяч тенге;
6) на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 1386,0 тысяч тенге;
7) на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3213,0 тысяч тенге;
8) на строительство водоводов и разводящих сетей села Новоалексеевка в сумме 6281,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2017 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов района на 2017 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
8. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами на 2017 год, согласно приложению 6 к настоящему решению.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии А. Лингер
Секретарь Алтынсаринского
районного маслихата
Б. Есмуханов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов акимата Алтынсаринского
района"
______________________ Е. Павлюк
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 53
Бюджет Алтынсаринского района на 2017 год

480,0
"Алтынсарин ауданы Ілияс Омаров атындағы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
216,0
"Алтынсарин ауданы Маяковский ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
620,0
"Алтынсарин ауданы Новоалексеев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
559,0
"Алтынсарин ауданы Приозерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
911,0
"Алтынсарин ауданы Свердлов ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
585,0
"Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2164,0
"Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
3814,0

480,0
Государственное учреждение " Аппарат акима сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района"
216,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Маяковского сельского округа Алтынсаринского района"
620,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Новоалексеевского сельского округа Алтынсаринского района"
559,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Приозерного сельского округа Алтынсаринского района"
911,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Свердловка Алтынсаринского района"
585,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района"
2164,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Убаганского сельского округа Алтынсаринского района"
3814,0