Қарасу ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 72 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 6788 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасу ауданының 2017 -2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 575 929,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 067 047,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10 413,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8540,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 489 929,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 752254,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 12 397,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 27 163, 5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 14 766,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– - 188 722,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 188 722,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 170 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 2185823,0 мың теңге көзделгені ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) алынып тасталды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 170 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеу;
3) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру;
5) еңбек нарығын дамыту: еңбекақыны ішінара субсидиялауға;
6) Шолақашы ауылының су құбыры тарату желілерін қайта құруға.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 170 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).

О районном бюджете Карасуского района на 2017-2019 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 21 декабря 2016 года № 72. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 января 2017 года № 6788. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Карасуского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 575 929,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 067 047,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 413,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 540,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 489 929,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 752 254,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 397,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 163,5 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 766,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 188 722,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 188 722,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 30.11.2017 № 170 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 2 185 823,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) исключен решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 30.11.2017 № 170 (вводится в действие с 01.01.2017).
2) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
3) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
4) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
5) развитие рынка труда: частичное субсидирование заработной платы;
6) реконструкцию разводящих сетей водопровода села Челгаши.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 30.11.2017 № 170 (вводится в действие с 01.01.2017).

4. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер, республикалық бюджеттен қаражаттардың түсімдері көзделсін.
5. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер және облыстық бюджеттен дамуға арналған трансферттері көзделсін, оның ішінде:
1) арнайы мақсаттағы аудитті жүргізуге арналған;
2) мәдениет объектілердің терроризмге қарсы қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылау жүйесін қою және төлеуге;
3) цифрлық білімдік инфрақұрылымын құруға арналған;
4) 2016 жылы "Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы" бағдарламасы бойынша жұмыссыздардың бағытталған кәсіптік даярлау оқуын аяқтауға;
5) қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге;
6) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге;
7) жерге орналастыру құжаттамасын, топография және сібір жарасы көмінділерінің топырақты ошақтарын қоршауға;
8) инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға;
9) Шолақашы ауылының су құбыры тарату желілерін қайта құруға;
10) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған бағдарламасының шеңберінде, мобильді орталықтарда оқытуды қоса отырып, еңбек нарығында талап етілген мамандықтар мен дағдылар бойынша жұмыс кадрларды қысқа мерзімді кәсіби оқыту;
11) халықты жұмыспен қамту орталықтарында электрондық кезек жүйесі жабдықтарын құрамалау және сатып алуға;
12) Қостанай облысы Қарасу ауданы Қарасу ауылында 320 орынға мемлекеттік тілде оқытатын жалпы білім беретін орта мектебінің құрылысы;";
"13) КР-КК-21 автомобиль жолының 13 километрінде (Жамбыл ауылына кіре берісінде) су өткізгіш құбырын орташа жөндеу;";
"14) КР-КК-21 автомобиль жолының 14 километрінде (Жамбыл ауылына кіре берісінде) су өткізгіш құбырын орташа жөндеу.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 03.05.2017 № 106 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2017 № 152 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-1. 2017 жылға арналған аудандық бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 170 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. алынып тасталды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 30.10.2017 № 152 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Предусмотреть в бюджете района на 2017 год поступление средств из республиканского бюджета, бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов.
5. Предусмотреть в бюджете района на 2017 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе на:
1) проведение аудита специального назначения;
2) оплату по поставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения в целях обеспечения антитерростической защищенности объектов культуры;
3) создание цифровой образовательной инфраструктуры;
4) завершение обучения безработных, направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по программе "Дорожная карта занятости 2020";
5) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
6) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
7) разработку землеустроительной документации, топографирование и устройство ограждений почвенных очагов сибиреязвенных захоронений;
8) утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов;
9) реконструкцию разводящих сетей водопровода села Челгаши;
10) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы;
11) на приобретение и монтаж оборудования системы электронной очереди в центрах занятости населения;
12) строительство общеобразовательной средней школы с государственным языком обучения на 320 мест в селе Карасу Карасуского района Костанайской области;
13) средний ремонт водопропускной трубы на 13 километре автомобильной дороги КР-КК-21 (подъезд к селу Жамбыл);
14) средний ремонт водопропускной трубы на 14 километре автомобильной дороги КР-КК-21 (подъезд к селу Жамбыл).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Карасуского района Костанайской области от 03.05.2017 № 106 (вводится в действие с 01.01.2017); от 30.10.2017 № 152 (вводится в действие с 01.01.2017).
5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 30.11.2017 № 170 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. исключен - решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 30.10.2017 № 152 (вводится в действие с 01.01.2017).

7. 2017-2019 жылдарға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2017-2019 жылдарға арналған Қарасу ауданының ауыл және ауылдық округтерінің жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөлінуі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті сессияның төрағасы,
Қарасу аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Қазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қарасу ауданы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесі басшысының міндет атқарушысы
_________________ А. Қазиев
2016 жылғы 21 желтоқсан
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 72 шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджеті

7. Утвердить перечень бюджетных программ сел и сельских округов на 2017 - 2019 годы, согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 5.
9. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления сел и сельских округов Карасуского района на 2017-2019 годы, согласно приложению 6.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии,
секретарь Карасуского
районного маслихата
С. Казиев
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата Карасуского района"
_______________ А. Казиев
21 декабря 2016 года
Приложение № 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 72
Районный бюджет на 2017 год