Железинка аудандық мәслихатының 2014 жылғы 5 наурыздағы "Железинка ауданындағы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 176-5/25 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Железинка аудандық мәслихатының 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 8/6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 мамырда № 5117 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2018 жылғы 13 тамыздағы № 246/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 13.08.2018 № 246/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Железинка аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Железинка аудандық мәслихатының 2014 жылғы 5 наурыздағы "Железинка ауданындағы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 176-5/25 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3746 болып тіркелген, 2014 жылғы 5 наурыздағы "Родные просторы", "Туған өлке" газеттерінің № 14 жарияланған) мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Железинка ауданындағы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 11), 12), 13), 14), 15) тармақшаларымен толықтырылсын:
"11) орталық атқарушы орган – халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ететін мемлекеттік орган;
12) шартты ақшалай көмек – отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының талаптары бойынша айлық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан төмен жеке тұлғаларға немесе отбасыларға мемлекет беретін ақшалай нысандағы төлем;
13) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты – шартты ақшалай көмек тағайындау үшін отбасы атынан әрекет ететін еңбекке қабілетті жеке тұлға мен уәкілетті орган арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;

О внесении изменений и дополнений в решение Железинского районного маслихата от 5 марта 2014 года № 176 - 5/25 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Железинского района"
Решение маслихата Железинского района Павлодарской области от 14 апреля 2016 года № 8/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 11 мая 2016 года № 5117. Утратило силу решением маслихата Железинского района Павлодарской области от 13 августа 2018 года № 246/6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата Железинского района Павлодарской области от 13.08.2018 № 246/6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Железинского районного маслихата от 5 марта 2014 года № 176-5/25 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Железинского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3746, опубликованное в районных газетах "Туған өлке", "Родные просторы" от 5 марта 2014 года № 14) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Железинского района, утвержденных указанным решением:
пункт 2 дополнить подпунктами 11), 12), 13), 14), 15) следующего содержания:
"11) центральный исполнительный орган – государственный орган, обеспечивающий реализацию государственной политики в сфере социальной защиты населения;
12) обусловленная денежная помощь – выплата в денежной форме, продоставляемая государством физическим лицам или семьям с месячным доходом ниже 60 процентов от величины прожиточного минимума на условиях социального контракта активизации семьи;
13) социальный контракт активизации семьи – соглашение между трудоспособным физическим лицом, выступающим от имени семьи для назначения обусловленной денежной помощи, и уполномоченным органом, определяющее права и обязанности сторон;

14) Жұмыспен қамту орталығы – ауданның жергілікті атқарушы органы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру мақсатында құрған "Железин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Железин ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" мемлекеттік мекемесі;
15) отбасыға көмектің жеке жоспары – уәкілетті орган өтініш берушімен бірлесіп жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және (немесе) әлеуметтік бейімделу бойынша әзірлеген іс-шаралар кешені.";
8-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Арнайы және учаскелік комиссиялар туралы үлгілік ережелерді орталық атқарушы орган бекітеді.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан аспайтын отбасылар.";
11-тармақтың 2) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"осы Қағидалардың 9-тармағының 12) тармақшасында көрсетілген санаттарға әлеуметтік келісімшарт негізінде әлеуметтік көмектің мөлшері отбасының (адамның) әрбір мүшесіне отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы мен облыстарда белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Шартты ақшалай көмектің мөлшері отбасының құрамы өзгерген, сондай-ақ отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасасу кезінде ұсынылған табыстарды есепке ала, атаулы әлеуметтік көмек төлемдері тоқтатылған кезде, аталған жағдайлар туындаған сәттен, бірақ тағайындау сәтінен ерте емес, қайта есептеледі.";
мынадай мазмұндағы 27-1 тармақпен толықтырылсын:
"27-1. Отбасы (адам) әлеуметтік келісімшарт негізінде әлеуметтік көмекке жүгінген кезде уәкілетті орган, селолық округ әкімі консультация өткізу деңгейінде көмектің көрсетілу шарттарын түсіндіреді және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартына келісім берген жағдайда азаматпен әңгімелесу жүргізеді, әңгімелесу барысында отбасының (азаматтың) мәселелері туралы ақпаратты нақтылап, өмірлік қиын жағдайдан шығу мүмкіндіктерін айқындайды, сонымен қатар алдын-ала мыналарды анықтайды:
1) талапкердің шартты ақшалай көмек алуына құқығы;
2) жұмыспен қамтылуға жәрдемдесудің мемлекеттік шаралары.
Әңгімелесу нәтижелері бойынша әңгімелесу парақшасы ресімделеді және осы Қағидаға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес өтініш берушінің отбасылық және материалдық жағдайы туралы сауалнама толтырылады.
Өтініш беруші шартты ақшалай көмек алу үшін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес өтініш береді.
Әлеуметтік келісімшарт негізінде әлеуметтік көмек алуға үміткер отбасының (адамның) жан басына шаққандағы орташа табысы, атаулы әлеуметтік көмек алушыларды қоспағанда, отбасы мүшелерінің санына және үш айға шартты ақшалай көмек тағайындауға жүгінген айының алдыңғы үш ай ішінде алынған жиынтық табысты бөлу жолымен есептеледі және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзім ішінде қайта қаралмайды.

14) Центр занятости – государственное учреждение "Центр занятости населения акимата Железинского района" государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Железинского района" созданное местным исполнительным органом района в целях реализации активных мер содействия занятости;
15) индивидуальный план помощи семье – комплекс разработанных уполномоченным органом совместно с претендентом мероприятий по содействию занятости и (или) социальной адаптации.";
пункт 8 дополнить абзацем следующего содержания:
"Типовые положения о специальных и участковых комиссиях утверждаются центральным исполнительным органом.";
пункт 9 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) семьи со среднедушевым доходом, не превышающим 60 процентов от прожиточного минимума.";
подпункт 2) пункта 11 дополнить абзацами следующего содержания:
"для категории, указанной в подпункте 12) пункта 9 настоящих Правил размер социальной помощи на основе социального контракта на каждого члена семьи (лицо) определяется как разница между среднедушевым доходом семьи (лица) и 60 процентами от величины прожиточного минимума, установленной в областях.
Размер обусловленной денежной помощи пересчитывается в случае изменения состава семьи, а также прекращения выплаты адресной социальной помощи с учетом доходов, представленных на момент заключения социального контракта активизации семьи, с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.";
дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. При обращении семьи (лица) за социальной помощью на основе социального контракта уполномоченный орган, аким сельского округа на уровне проведения консультации разъясняет условия ее оказания и при согласии на заключение социального контракта активизации семьи проводит собеседование с гражданином, в ходе которого уточняет информацию о проблемах семьи (гражданина), о ее возможностях по выходу из трудной жизненной ситуации, а также предварительно определяет:
1) право претендента на получение обусловленной денежной помощи;
2) государственные меры оказания содействия занятости.
По результатам собеседования оформляется лист собеседования и заполняется анкета о семейном и материальном положении заявителя согласно приложениями 1 и 2 к настоящим Правилам.
Заявитель представляет заявление на оказание обусловленной денежной помощи согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Среднедушевой доход семьи (лица), претендующего на оказание социальной помощи на основе социального контракта исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного за три месяца, предшествующих месяцу обращения за назначением обусловленной денежной помощи, на число членов семьи и на три месяца, за исключением получателей адресной социальной помощи, и не пересматривается в течение срока действия социального контракта активизации семьи.

Сонымен бірге, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер тұлғаның (отбасының) жиынтық табысы Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-п бұйрығымен бекітілген жиынтық табысын есептеу Қағидасына сәйкес есептеледі.
Осы Қағидалардың 9-тармағының 12) тармақшасында көрсетілген негіздеме бойынша өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек жан басына шаққандағы айлық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан аспайтын тұлғаларға (отбасыларға) отбасының белсенденділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасау кезінде отбасының (тұлғаның) еңбекке қабілетті мүшелерінің жұмыспен қамту шараларына қатысу және отбасы мүшелерінің (адамның) әлеуметтік бейімделу қажеттілігі жағдайында, еңбекке қабілеттілерді қосқанда (бұдан әрі – әлеуметтік келісімшарт негізінде әлеуметтік көмек) беріледі.
Әлеуметтік келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмек отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын қолдану мерзіміне беріледі және ай сайын немесе үміткердің өтініші бойынша үш айда бір рет төленеді.
Әлеуметтік келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмектің біржолғы сомасы бұрынғы қарыздарды өтеуге, тұратын жылжымайтын мүлік сатып алуға, сондай-ақ сауда саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған шығындардан басқа, әлеуметтік келісімшарт бойынша міндеттерді орындауға байланысты іс-шараларға ғана, оның ішінде жеке қосалқы шаруашылықты дамытуға (үй малын, құс және тағы басқаларды сатып алу), жеке кәсіпкерлік қызметті ұйымдастыруға қолданылуға тиіс.";
мынадай мазмұндағы 3-1 бөліммен толықтырылсын:
"3-1. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасау.
Өтініш берушімен осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты жасалады.
Әлеуметтік келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмегін алу құқығын белгілегеннен кейін уәкілетті орган өтініш берушіні және (немесе) оның отбасы мүшелерін көмек көрсетудің жеке жоспарын осы Қағидаға 5-қосымшадағы нысанға сәйкес әзірлеуге және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасауға шақырады.
Сонымен қатар бірінші және екінші топтағы мүгедектерден, окушылардан, студенттерден, тыңдаушылардан, курсанттар мен күндізгі оқу магистранттарынан басқаларын, оның ішінде өзін-өзі жұмыспен қамтығандар, жұмыссыздар бір жұмыс күні ішінде жұмыспен қамту орталығына жұмыспен қамтуға жәрдемдесу іс-шараларына белсенді қатысу үшін жолданады немесе Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңына сәйкес жергілікті бюджет қаражатымен іске асырылатын басқа да жұмыспен қамтуға жәрдемдесу іс-шараларына қатысуға жолдамалар ұсынылады.
Жеке жоспар өтініш беруші және (немесе) оның отбасы мүшелерімен бірігіп әзірленеді және аз қамтылған азаматтардың тұрмыс деңгейін жақсарту үшін отбасын (азаматты) кәсіби және әлеуметтік бейімдеу бойынша жоспарланған іс-шаралардан тұрады, соның ішінде:
уәкілетті органның және (немесе) Жұмыспен қамту орталығының жәрдемдесуімен белсенді жұмыс іздеу және олар ұсынған жұмыс орнына орналастыру;
кәсіби даярлаудан, қайта даярлаудан және біліктілігін арттырудан өту;
жеке кәсіпкерлікті жүзеге асыру, жеке қосалқы шаруашылықты жүргізу;
халықтың нысаналы тобының мерзімді скринингтен өту;
отбасы құрамында жүкті әйел болған жағдайда, акушерлік-гинекологиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына 12 аптаға дейінгі жүктілік бойынша тіркеуге тұрғызу және жүктілік мерзімінің аяғына дейін бақылауда болу;
маскүнемдік, нашақорлық, туберкулез сияқты сырқаттар болған жағдайда өз еркімен емделу;
арнаулы әлеуметтік көмек және (немесе) мүгедектерді оңалту шараларын дер кезінде алу;
аз қамтылған отбасының (азаматтың) қажеттілігіне байланысты уәкілетті органның қарауы бойынша кәсіптік және әлеуметтік бейімделу бойынша басқа да іс-шаралар.
Келесідей жағдайларды есепке алмағанда, жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларына қатысу отбасының жұмысқа қабілетті мүшесінің міндетті шарты болып табылады:
стационарлық, амбулаториялық (санаторлық) емделудің мерзімінде (медициналық ұйымдардан құжаттардың сәйкестігін куәландыратын қажетті құжаттарды ұсынған жағдайда);
жұмыспен қамтуға жәрдемдесу мемлекеттік шараларына қатысуға негізгі талапкердің жүзеге асыруынан басқа, үш жасқа дейінгі балаға қарау, он сегіз жасқа толғанға дейінгі мүгедек-балаға, бірінші және екінші топтағы мүгедектерге, үнемі көмек және күтімді қажет ететін сексен жастан асқан қарт адамдарға.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты алты айға, тағы да алты айға ұзарту мүмкіндігімен, бірақ бір жылдан көп емес отбасы мүшелерінің әлеуметтік бейімделуін ұзарту қажет болған жағдайда және (немесе) отбасының жұмысқа қабілетті мүшелерінің кәсіби оқуын аяқтамаған жағдайда және (немесе) жастар практикасынан өтуде және (немесе) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыс істеу жағдайында жасалады.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты ұзартылған кезде әлеуметтік келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмек мөлшері қайта қарастырылмайды.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты екі данада жасалады, біреуі өтініш берушіге, тіркеу журналында қолын қойғызып беріледі, екіншісі отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарт жасаған ұйымында сақталады.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарт бойынша міндеттемелерін орындау мониторингі шартты жасаған органмен жүзеге асырылады.
Уәкілетті орган отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарттың барлық кезеңінде қолдау жасайды және жеке жоспардың орындалуын бақылайды, сондай-ақ оның тиімділігін бағалайды.";

При этом совокупный доход рассчитывается в соответствии с Правилами исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи, утвержденными Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п.
Социальная помощь при наступлении трудной жизненной ситуации по основанию, указанному в подпункте 12) пункта 9 настоящих Правил предоставляется лицам (семьям) с месячным среднедушевым доходом, не превышающим 60 процентов прожиточного минимума при заключении социального контракта активизации семьи на условиях участия трудоспособных членов семьи (лица) в мерах содействия занятости и случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных (далее – социальная помощь на основе социального контракта).
Социальная помощь на основе социального контракта предоставляется на срок действия социального контракта активизации семьи и выплачивается ежемесячно или единовременно за три месяца по заявлению претендента.
Единовременная сумма социальной помощи на основе социального контракта должна быть использована исключительно на мероприятия, связанные с выполнением обязанностей по социальному контракту, в том числе на развитие личного подсобного хозяйства (покупка домашнего скота, птицы и другое), организацию индивидуальной предпринимательской деятельности, кроме затрат на погашение предыдущих займов, приобретение жилой недвижимости, а также осуществление деятельности в сфере торговли.";
дополнить разделом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Заключение социального контракта активизации семьи.
С заявителем заключается социальный контракт активизации семьи, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
После определения права на социальную помощь на основе социального контракта уполномоченный орган приглашает заявителя и (или) членов его семьи для разработки индивидуального плана помощи семье по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и заключения социального контракта активизации семьи.
При этом претенденты из числа самозанятых, безработных, за исключением инвалидов первой и второй группы, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, в течение одного рабочего дня направляются для участия в активных мерах содействия занятости в центр занятости либо предоставляют направления на иные меры содействия занятости, реализуемые за счет средств местного бюджета в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения".
Индивидуальный план разрабатывается совместно с заявителем и (или) членами его семьи и содержит намечаемые мероприятия по содействию занятости и социальной адаптации семьи (гражданина) для повышения уровня жизни малообеспеченных граждан, в частности:
активный поиск работы при содействии уполномоченного органа и (или) Центра занятости, и трудоустройство на предложенное ими место работы;
прохождение профессиональной подготовки, переподготовки, повышение квалификации;
осуществление индивидуальной предпринимательской деятельности, ведение личного подсобного хозяйства;
прохождение периодических скрининговых осмотров целевых групп населения;
в случае наличия в составе семьи беременных женщин постановку на медицинский учет до 12 недели беременности в организации здравоохранения, оказывающих акушерско-гинекологическую помощь и наблюдение в течение всего периода беременности;
добровольное лечение при наличии таких заболеваний как алкоголизм, наркомания, туберкулез;
своевременное получение специальных социальных услуг и (или) мер реабилитации инвалидов;
другие мероприятия по профессиональной и социальной адаптации, определенные по усмотрению уполномоченного органа в зависимости от индивидуальной потребности малообеспеченной семьи (гражданина).
Участие в мерах содействия занятости является обязательным условием для трудоспособных членов семьи, за исключением следующих случаев:
период стационарного, амбулаторного (санаторного) лечения (при предоставлении подтверждающих документов от соответствующих медицинских организаций);
осуществления кроме основного претендента на участие в государственных мерах содействия занятости, ухода за детьми в возрасте до трех лет, ребенком–инвалидом до достижения им восемнадцати лет, инвалидами первой и второй групп, престарелыми старше восьмидесяти лет, которые нуждаются в постороннем уходе и помощи.
Социальный контракт активизации семьи заключается на шесть месяцев с возможностью пролонгации еще на шесть месяцев, но не более одного года при условии необходимости продления социальной адаптации членов семьи, и (или) не завершения трудоспособными членами семьи профессионального обучения и (или) прохождения молодежной практики и (или) занятости в социальных рабочих местах.
При пролонгации социального контракта активизации семьи размер социальной помощи на основе социального контракта не пересматривается.
Социальный контракт активизации семьи заключается в двух экземплярах, один из которых выдается заявителю под роспись в журнале регистрации, второй хранится в органе заключивший социальный контракт активизации семьи.
Мониторинг исполнения обязательств по социальному контракту активизации семьи осуществляется органом его заключившим.
Уполномоченный орган осуществляет на всех этапах сопровождение социального контракта активизации семьи и контроль за выполнением индивидуального плана, а также проводит оценку его эффективности.";

28-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты бойынша міндеттемелерді орындамау және (немесе) бұзу жағдайларда тоқтатылады.";
5 бөлім келесі редакцияда жазылсын:
"5. Қорытынды ереже.
30. Әлеуметтік көмек берудің мониторингі мен есепке алынуын уәкілетті орган "Е-Собес" немесе "Әлеуметтік көмек" автоматтандырылған ақпараттық жүйесін пайдалану арқылы жүргізеді.";
осы шешімнің 1-5 қосымшаларына сәйкес 1-5 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Железинка аудандық мәслихатының әлеуметтік-экономикалық дамыту және бюджеттік тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы О. Джумалинов
Аудандық мәслихаттың хатшысы П. Лампартер
Железинка ауданындағы
әлеуметтік көмек
көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
қағидаларына
1-қосымша
Шартты ақшалай көмек алу үшін әңгімелесу парағы
Өтініш берушінің Т.А.Ә .__________________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының Т.А.Ә.
__________________________________________________________________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты ақшалай көмек алуға жүгінген күн________________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) сипаттамасы: __________________________________________________________________
Отбасының жұмыс істемейтін ересек мүшелерінің еңбек қызметі (жұмыс орны, лауазымы, жұмыстан шығу себептері) :
Отбасы мүшелері
Кәсібі
Соңғы жұмыс орны, жұмыстан шығу себептері
Жалпы жұмыс өтілі
Соңғы жұмыс орнындағы жұмыс өтілі
Еңбек дағдылары мен шеберлігі
Жұмыссыздық кезеңінің ұзақтығы
Өтініш беруші
Зайыбы (жұбайы)
Басқа ересектер
Еңбек қызметінің мүмкіндіктері (пікір):
Өтініш беруші:__________________________________________
Зайыбы (жұбайы):_______________________________________
Отбасының басқа да ересек мүшелері:_________________________________
Отбасы мүшелері арасындағы қарым-қатынас______________________
Отбасындағы қиындықтар__________________________________________
Отбасының мүмкіндіктері (әлеуеті) – жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының бағасы________________________________
Проблемалар, алаңдаушылық (бүгінгі күннің қиындықтары), не кедергі келтіреді___________________________________________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) қалауы
__________________________________________________________________
Басқа__________________________________________________________
Тараптардың қолдары
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі            Қатысушы (лар)
___________________ (қолы)                  _________________ (қолы)
___________________ (күні)                  ___________________ (күні)
Железинка ауданындағы
әлеуметтік көмек
көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
қағидаларына
2-қосымша
Өтініш берушінің отбасылық және
материалдық жағдайы туралы сауалнама
Өтініш беруші және бір мекенжай бойынша орналасқан отбасы мүшелері туралы мәліметтер:
Т.А.Ә.
Туған жылы
Туыстық қатысы
Негізгі қызметі
(жұмыс істеуші, жұмыс істейтін зейнеткер, жасына байланысты зейнеткер, мүгедек, жұмыссыз, бала күтімі бойынша демалыста, үй шаруасындағы әйел, студент, оқушы, (мектеп жасына дейінгі бала)
Жұмыс істейтін адамдар үшін жұмыс орны және лауазымы, оқушылар үшін қазіргі уақыттағы оқу орны
15 жастан асқан адамдар үшін білімі (растайтын құжаты бар білімі)
Басқа мекенжай бойынша орналасқан отбасы мүшелері туралы мәліметтер: (жұбайы/зайыбы, кәмелетке толмаған балалар)
________________________________________________________________________________
Мектепке жасына дейінгі балалар мектепке дейінгі ұйымға бара ма ____________________________________________________________________
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің шартты ақшалай көмек алуға өтініш берген айдың алдындағы 12 айдағы табыстары туралы мәліметтер (табыстың барынша дәл санын жазыңыз). Ақпараттық жүйелерден алынған деректер шартты ақшалай көмек сомасын есептеу үшін негіз болып табылады.
Р/с №
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Жұмыс, оқу орны (жұмыссыздар жұмыспен қамту уәкілетті органының тіркелімінде екенін растайтын анықтама ұсынады)
Құжатпен расталған табыс сомасы
Басқа да көрсетілген табыстары
Жұмыс орны қызметінен
Зейнетақы, жәрдемақы
Кәсіпкерлік қызметтен
шәкіртақы
алименттер
Басқа табыстар
*Отбасының тұрғын үй-тұрмыстық жағдайы: тұрғын ауданы: _______ шаршы метр;
меншік нысаны: ________;
ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны; тұрғын үйдің сапасы (қалыпты жағдайда, ескі, апаттық жағдайда, жөнделмеген);
(қажеттісінің астын сызу);
үйдің материалы (кірпіш, ағаш, қаңқа-қамыстан жасалған, сабан, іргетасы жоқ сабан, қол астындағы материалдардан салынған, уақытша баспана, киіз үй)
(қажеттісінің астын сызу);
тұрғын үйдің жабдықталуы (су құбыры, дәретхана, кәріз, жылу, газ, жуынатын бөлме, лифт, телефон)
(қажеттісінің астын сызу).
Менің отбасымның мүшелеріне меншік құқығында тиесілі жылжымайтын мүлік пен мүлік, жер учаскесін, шаруа қожалығын, жеке қосалқы шаруашылықты иеленуі туралы мәліметтер:
Мүліктің түрі
Мүліктің сипаттамасы
(саны, көлемі, үлгісі және т.б.)
Тиесілігі
Отбасы мүшелерінің денсаулық жағдайы, мүгедектіктің, аурулардың болуы (тексеруден қашан және қайдан өтті, қандай ем қабылдайды, диспансерлік есепте тұра ма), соңғы жылдары болған операциялар немесе жарақаттар:
____________________________________________________________________
өтініш беруші____________________________________________________
зайыбы (жұбайы)_________________________________________________
балалар__________________________________________________________
басқа да туысқандар_______________________________________________

пункт 28 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) расторжения и (или) невыполнения обязательств по социальному контракту активизации семьи и социальному контракту.";
раздел 5 изложить в следующей редакции:
"5. Заключительное положение.
30. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес" или "Социальная помощь.";
дополнить приложениями 1-5 в соответствии с приложениями 1-5 к настоящему решению.
2. Контроль за выполнением решения возложить на постоянную комиссию социально-экономического развития и бюджета Железинского районного маслихата.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата О. Джумалинов
Секретарь районного маслихата П. Лампартер
Приложение 1
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
и определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся
граждан Железинского района
Лист собеседования
на получение обусловленной денежной помощи
Ф.И.О. заявителя_________________________________________________
Ф.И.О. специалиста отдела занятости и социальных программ
__________________________________________________________________
Дата обращения за обусловленной денежной помощью на основе социального контракта активизации семьи _____________________________
Характеристика семьи (одиноко проживающего гражданина):
_______________________________________________________
Трудовая деятельность взрослых неработающих членов семьи (места работы, должность, причины увольнения):
Члены семьи
Профессия
Последнее место работы, причины увольнения
Стаж работы общий
Стаж работы на последнем месте
Трудовые навыки и умения
Длительность периода без работы
Заявитель
Супруг (супруга)
Другие взрослые
Возможности трудовой деятельности (мнение):
Заявитель:
________________________________________________________________________
Супруг (супруга): ______________________________________________
Другие взрослые члены семьи: ____________________________________
Отношения между членами семьи_________________________________
Сложности в семье_______________________________________________
Возможности (потенциал) семьи – оценка специалиста отдела занятости и социальных
программ _________________________________________________________________
Проблемы, беспокойства (трудности на сегодняшний день), что мешает ______
Желания семьи (одиноко проживающего гражданина)
_________________________________________________________________________
Другое___________________________________________________________________
Подписи сторон
Отдел занятости и социальных программ Участник (и)
_______________________(подпись)            _______________(подпись)
_______________________(дата)                  ________________(дата)
Приложение 2
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров и
определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
Железинского района
Анкета
о семейном и материальном положении заявителя
Сведения о заявителе и членах семьи, зарегистрированных по одному адресу:
Ф.И.О.
Дата рождения
Родственные отношения
Основное занятие (работающий, работающий пенсионер, пенсионер по возрасту, инвалид, безработный, в отпуске по уходу за ребенком, домохозяйка, студент, школьник, (дошкольник)
Место работы и должность для работающих, место учебы для учащихся в настоящее время
Образование для лиц старше 15 лет (образование, на которое есть подтверждающий документ)
Сведения о членах семьи, зарегистрированных по другому адресу (супруг/супруга, несовершеннолетние дети): __________________________________________________________________
Посещают ли дети дошкольного возраста дошкольную организацию
_________________________________________________________________
Сведения о доходах заявителя и членов семьи за 12 месяцев, предшествующих месяцу обращения за обусловленной денежной помощью (проставьте максимально точную цифру доходов). Основанием для начисления суммы обусловленной денежной помощи будут являться данные из информационных систем.
№ п/п
Ф.И.О. заявителя и членов семьи
Место работы, учебы (безработные подтверждают факт регистрации справкой уполномоченного органа по вопросам занятости)
Документально подтвержденные суммы доходов
Прочие заявленные
доходы
от трудовой деятельности
пенсии, пособия
от предпринимательской деятельности
стипендии
алименты
иные доходы
*Жилищно-бытовые условия семьи: жилая площадь: _________ квадратных метров;
форма собственности: ___ ;
число комнат без кухни, кладовых и коридора; качество жилища (в нормальном состоянии, ветхий, аварийный, без ремонта)
(нужное подчеркнуть);
материал дома (кирпичный, деревянный, каркасно-камышитовый, саманный, саманный без фундамента, из подручных материалов, времянка, юрта)
(нужное подчеркнуть);
благоустройство жилища (водопровод, туалет, канализация, отопление, газ, ванна, лифт, телефон)
(нужное подчеркнуть).
Сведения о недвижимости и имуществе, принадлежащем членам моей семьи на праве собственности, владении земельным участком, крестьянским подворьем, личным подсобным хозяйством:
Вид имущества
Характеристика имущества (число, размер, марка и т.д.)
Принадлежность
Состояние здоровья членов семьи, наличие инвалидности, заболеваний (когда и где проходил обследование, какое лечение принимает, состоит ли на диспансерном учете), перенесенных за последний год операций или травм:
_________________________________________________________________
заявитель______________________________________________________
супруг(супруга)________________________________________________
дети__________________________________________________________
другие родственники_____________________________________________

16 жасқа дейінгі мүгедек бала (16 жасқа дейінгі мүгедек балалар) алатын арнаулы әлеуметтік қызметтер:________________________________________
Отбасының материалдық жағдайына Сіздің беретін бағаңыз:
тамақтануға да жетпейді;
тамақтануға ғана жетеді;
тамақтануға және басты қажеттілік заттарына ғана жетеді;
балаларды киіммен, аяқ киіммен және мектеп керек-жарақтарымен қамтамасыз етуге мүмкіндік жоқ.
Өмірдегі қиын жағдайдан шығуды көздейтін қызметтің бағыттары (өтініш берушінің пікірі) _____________________________________________________
Сіз жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің қандай белсенді шараларына қатыса аласыз:
бос тұрған жұмыс орындарына жұмысқа орналастыру;
іске асырылатын инфрақұрылымдық жобалардың шеңберінде жұмыс орындарына орналастыру;
микрокредит беру;
кәсіптік оқыту (даярлау, қайта даярлау, біліктілікті арттыру);
әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналастыру;
"Жастар практикасына" қатысу;
әлеуметтік-экономикалық әлеуеті төмен елді мекендерден әлеуметтік-экономикалық әлеуеті жоғары елді мекендерге және экономикалық даму орталықтарына қоныс аударуға қатысу.
_____________ ________________________ _______________
(күні) (тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Железинка ауданындағы
әлеуметтік көмек
көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
қағидаларына
3-қосымша
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне ____________________________
(облысы, ауданы, елді мекені)
____________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________
(елді мекені, ауданы)
___________мекенжайы бойынша тұратын
________________________________
(көше, үй және пәтер №, телефон)
құжат, жеке куәлік № _________________
берілген күні _________________________
ЖСН ____________________________
Өтініш
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты ақшалай көмек тағайындауды сұраймын.
Осымен жобаға қатысу заңдылығын бағалау үшін менің отбасымның мүшелері туралы ақпаратты (табыс, білім, негізгі қаражат) пайдалануға, сондай-ақ тиісті ақпаратты мемлекеттік органдарда тексеруге, сәйкестікке келтіруге және жаңартуға келісім беремін.
Мен берген ақпараттың құпия екендігі және ол әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру үшін ғана пайдаланылатыны туралы маған хабарланды.
Мен мемлекеттік ақпараттық жүйе арқылы менің отбасымның мүшелері туралы ақпарат алуға келісім беремін.
Менің отбасым (мені қоса алғанда) _____ адамнан тұрады.
Отбасы құрамында өзгерістер болған жағдайда, ол туралы он бес жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауаптылық туралы маған ескертілді.
Мен атаулы әлеуметтік көмектен (отбасы атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылған жағдайда) бас тартамын және менің табыстарымды (менің отбасымның табыстарын) Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының базасындағы деректермен салыстырып тексеруге келісемін.
Құқығым болған жағдайда маған және менің отбасымның мүшелеріне бір мезгілде мынадай көмектерді көрсетуіңізді сұраймын:
тұрғын үй көмегі;
арнайы әлеуметтік қызметтер;
мүгедектерді жеке оңалту шаралары (сурдотехникалық, тифлотехникалық, протездік-ортопедиялық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, ымдау тілі маманының, жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерін көрсету жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша әлеуметтік көмек).
"____"__________20__ ж. _____________________
(күні) (өтініш берушінің қолы)
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметтік белгілері үшін_______________________________________________________
Құжаттар "____"__________20__ ж. қабылданды
_______________________________________________________________ (құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты және қолы)
Отбасының тіркеу нөмірі

Получение ребенком–инвалидом до 16 лет (детьми – инвалидами до 16 лет) специальных социальных услуг:___________________________________
Ваша оценка материального положения семьи:
не хватает даже на питание;
хватает только на питание;
хватает только на питание и предметы первой необходимости;
нет возможности обеспечивать детей одеждой, обувью и школьными принадлежностями.
Направления предполагаемой деятельности по выходу из трудной жизненной ситуации (мнение заявителя) _______________________________.
В каких активных мерах содействия занятости Вы можете принять участие:
трудоустройство на имеющиеся вакансии;
трудоустройство на рабочие места в рамках реализуемых инфраструктурных проектов;
микрокредитование;
профобучение (подготовка, переподготовка, повышение квалификации);
трудоустройство на социальное рабочее место;
участие в "Молодежной практике";
участие в переселении из населенных пунктов с низким потенциалом соцэкономического развития в населенные пункты с высоким потенциалом соцэкономического развития и центры экономического развития.
__________ _________________________ __________
(дата)                        (фамилия, имя, отчество)                   (подпись)
Приложение 3
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров и
определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
Железинского района
В отдел занятости и социальных программ
____________________________
(населенный пункт, район, область)
от__________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
проживающего по адресу_______________
(населенный пункт, район)
____________________________
улица, № дома и квартиры, телефон_________
документ, удостоверения личности №____
дата выдачи __________________________
ИИН ____________________________
Заявление
Прошу назначить обусловленную денежную помощь на основании социального контракта активизации семьи.
Настоящим выражаю согласие на использование информации о членах моей семьи (доходы, образование, основные средства) для оценки правомочности участия в проекте, а также проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в государственных органах.
Я информирован (а) о том, что представляемая мной информация конфиденциальна и будет использоваться исключительно для реализации социальных программ.
Я, даю согласие на получение информации о членах моей семьи через государственные информационные системы.
Моя семья (включая меня) состоит из _____ человек.
В случае возникновения изменений в составе семьи обязуюсь в течение пятнадцати рабочих дней сообщить о них.
Предупрежден (а) об ответственности за представление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Я отказываюсь от адресной социальной помощи (в случае, если семья является получателем адресной социальной помощи) и согласен (на) на сверку моих (моей семьи) доходов с данными базы государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения.
Одновременно при наличии права прошу оказать мне и членам моей семье:
жилищную помощь;
специальные социальные услуги;
меры реабилитации инвалидов (сурдотехнические, тифлотехнические, протезно-ортопедические средства, специальные средства для передвижения, социальные услуги индивидуального помощника, специалиста жестового языка социальную помощь по решению местных представительных органов).
"____"__________20__ г. __________________
(дата)                        (подпись заявителя)
Для служебных отметок отдела занятости и социальных программ.
__________________________________________________________________
Документы приняты "____" __________20__ г.
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество и подпись лица, принявшего документы)
Регистрационный номер семьи
Заявление с прилагаемыми документами передано в участковую комиссию "__"

Өтініш қоса берілген құжаттармен "__"__________ 20__ ж. учаскелік комиссияға берілді. "__"__________ 20__ ж. қабылданды.
________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған учаскелік комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты және қолы)
Өтініш берушінің қолы _______________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(қию сызығы)
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауаптылық туралы ескертілдім.
Азамат __________________________өтініші қоса берілген ______ данадағы құжаттармен, отбасының _____________ тіркеу нөмірімен "____" _____________20__ ж. қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, қолы __________________________________________________
Железинка ауданындағы
әлеуметтік көмек
көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
қағидаларына
4-қосымша
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты
______________________ № ____ 20 __ жылғы "_____"_____________
(жасалған орны)
____________________________________________________________атынан
(уәкілетті органның атауы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде),
__________________________________________________________________
уәкілетті өкілдің атқаратын лауазымы)
бұдан әрі _____________________________ деп аталатын бір тараптан және
шартты ақшалай көмекті алатын отбасы атынан азамат
__________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), жеке басын куәландыратын
құжаттың атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі, құжаттың сериясы, нөмірі, кім және қашан берді) ___________________________ мекенжай бойынша тұратын екінші тараптан отбасының белсенділігін арттырудың осы әлеуметтік келісімшартын (бұдан әрі – келісімшарт) төмендегілер туралы жасасты:
1. Келісімшарт мәні
1. Келісімшарт мәні жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мен отбасы (адам) жүзеге асыратын отбасын (адамды) өмірлік қиын жағдайдан шығаруға бағытталған іс-шаралар кешені болып табылады.
2. Келісімшарт тараптарының міндеттері
2. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі:
1) қатысушыға және оның отбасы мүшелеріне, отбасының еңбекке қабілетті мүшелері жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқан жағдайда отбасының_____мүшесіне:
_______________________________________________________________
(отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
___бастап__дейінгі кезеңге ай сайын______ (_______________________) теңге
(сома жазумен)
мөлшерінде және (немесе) бір жолғы _____ (_______________________) теңге
(сома жазумен)
мөлшерінде (жеке қосалқы шаруашылықты дамыту (үй малын, құсын сатып алу) жеке кәсіпкерлік қызметті ұйымдастыру) шартты ақшалай көмекті төлейді;

__________20__г. Принято "__" ________20__г.
__________________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество и подпись члена участковой комиссии, принявшего документы)
Подпись заявителя _______________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(линия отреза)
Предупрежден (а) об ответственности за представление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Заявление гр. __________________________с прилагаемыми документами в количестве___ штук, регистрационным номером семьи ________ принято "____" _____________20__ г.
___________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество, должность, подпись лица, принявшего документы
Приложение 4
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров и
определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся
граждан Железинского района
Социальный контракт активизации семьи
____________________ №_____ "_____" _____________20 __год
(место заключения)
_____________________________ в лице _____________________________
(наименование уполномоченного органа) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________
занимаемая должность уполномоченного представителя)
именуемый в дальнейшем ________________________, с одной стороны, и гражданин (ка), ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер, серия, № документа, кем и когда выдан)
выступающий (ая) от лица семьи на получение обусловленной денежной помощи; и проживающий (ая) по адресу ________________________________,
с другой стороны, заключили настоящий социальный контракт активизации семьи (далее – контракт) о нижеследующем:
1. Предмет контракта
1. Предметом социального контракта является комплекс мероприятий, направленных на выход семьи из трудной жизненной ситуации, осуществляемый отделом занятости и социальных программ и семьей (лицом).
2. Обязанности сторон контракта
2.Отдел занятости и социальных программ:
1) выплачивает получателю обусловленной денежной помощи и членам его (ее) семьи обусловленную денежную помощь при условии участия
трудоспособных членов семьи в активных мерах содействия занятости на_____ членов семьи:
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи)
ежемесячно в размере___________ (___________________________) тенге
(сумма прописью)
за период с _по _ и (или) единовременно в размере ___(______________) тенге на
(сумма прописью)
(развитие личного подсобного хозяйства (покупка домашнего скота, птицы) организацию индивидуальной предпринимательской деятельности)

2) келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын Отбасыға көмектің жеке жоспарына (бұдан әрі – Жеке жоспар) сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және (немесе) әлеуметтік бейімдеу (қажет болған жағдайда) бойынша іс-шаралар ұсынуды ұйымдастырады;
3) отбасының өзін-өзі қамтамасыз етуге өтуіне ықпал және келісімшартты іске асыру мерзімі ішінде сүйемелдеуді қамтамасыз етеді;
4) Жеке жоспарда көзделген іс-шараларды іске асыруға жұмылдырылған басқа да ұйымдармен өзара іс-әрекетті жүзеге асырады;
5) шартты ақшалай көмек алушы оның отбасы мүшелерінің Жеке жоспарды орындау бойынша келісімшарттың міндеттемелерін орындауына тоқсан сайын мониторинг жүргізеді.
3. Шартты ақшалай көмек алушы және оның отбасы мүшелері:
1) әлеуметтік келісімшарт талаптарын және Жеке жоспар бойынша іс-шараларды толық көлемде орындайды және өмірлік қиын жағдайдан шығу жөнінде белсенді іс-әрекеттер қабылдайды;
2) жұмыспен қамту орталығымен жасалған әлеуметтік келісімшарт талаптарын орындайды;
3) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысу нәтижесінде жұмыспен қамту орталығы немесе жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі ұсынған жұмыс орнына жұмысқа орналасады;
4) халықтық нысаналы топтары скринингтік тексеруден өтеді, отбасы мүшесінде жүкті әйел болған кезде акушерлік-гинекологиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымында жүктілігі 12 аптаға дейін есепке тұруды және жүктіліктің бүкіл кезеңі ішінде қадағалауды жүзеге асырады;
5) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне шартты ақшалай көмек тағайындауға және оның мөлшеріне әсер ететін жағдайлар туындауы туралы ақпаратты көрсетілген жағдайлар туындаған күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде ұсынады;
6) банк шотының нөмірі, тұрғылықты жері өзгерген жағдайда жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне тиісті өзгерістерді растайтын құжаттармен осы өзгерістер туралы өтініш беру жолымен хабарлайды;
7) шартты ақшалай көмекті заңсыз тағайындауға әкеп соқтырған жалған мәліметтер ұсынғаны анықталған жағдайда заңсыз алынған ақшалай қаражатты ерікті түрде қайтарады.
3. Тараптардың құқықтары
4.Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі:
1) отбасының (адамның) және оның отбасы мүшелерінің мұқтаждығын тексеру және айқындау үшін үшінші адамдардан (кәсіпорындардан, салық органдарынан және басқа да ұйымдардан) олардың табыстары мен мүлкі туралы қосымша мәліметтер сұратады;
2) отбасының материалдық жағдайын тексереді;
3) алынған ақпаратты шартты ақшалай көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы мәселені шешу кезінде пайдаланады;

2) организовывает предоставление мероприятий по содействию занятости и (или) социальной адаптации (в случае необходимости) согласно Индивидуальному плану помощи семье (далее – Индивидуальный план), который является неотъемлемой частью контракта;
3) содействует выходу семьи на самообеспечение и обеспечивает сопровождение в течение всего срока действия контракта;
4) осуществляет взаимодействие с другими организациями, задействованными в реализации мероприятий, предусмотренных Индивидуальным планом;
5) проводит ежеквартальный мониторинг выполнения получателем обусловленной денежной помощи и членами его (ее) семьи обязательств контракта по выполнению Индивидуального плана.
3. Получатель обусловленной денежной помощи и члены его семьи:
1) выполняют условия социального контракта и мероприятий по Индивидуальному плану в полном объеме и предпринимают активные действия по выходу из трудной жизненной ситуации;
2) выполняют условия социального контракта, заключенного с центром занятости;
3) в результате участия в государственных мерах содействие занятости трудоустраиваются на предложенное место работы центром занятости или отделом занятости и социальных программ;
4) проходят скрининговые осмотры целевых групп населения, в случае наличия в составе семьи беременных женщин постановку на учет 12 недели беременности в организации здравоохранения, оказывающих акушерско-гинекологическую помощь и наблюдение в течение всего периода беременности;
5) предоставляют в отдел занятости и социальных программ информацию о наступлении обстоятельств, влияющих на назначение обусловленной денежной помощи и его размер, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня наступления указанных обстоятельств;
6) в случае изменения номера банковского счета, местожительства информируют отдел занятости и социальных программ путем подачи заявления об этих изменениях с документами, подтверждающими соответствующие изменения;
7) в случае выявления представления недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение обусловленной денежной помощи в добровольном порядке возвращают денежные средства, полученные неправомерно.
3. Права сторон
4. Отдел занятости и социальных программ:
1) запрашивает у третьих лиц (предприятий, налоговых органов и других организаций) дополнительные сведения о доходах и имуществе семьи и членов его семьи для их проверки и определения нуждаемости;
2) проверяет материальное положение семьи;
3) использует полученную информацию при решении вопроса о назначении (отказе в назначении) обусловленной денежной помощи;

4) егер отбасы жұмыспен қамту орталығымен жасалған келісімшарттың және әлеуметтік келісімшарттың міндеттемелерін орындамаса, шартты ақшалай көмек төлеуді тоқтатады;
5) келісімшарттың уақтылы және тиісінше орындалуын талап етеді;
6) келісімшарт шеңберінде өзге де мәселелерді шешеді.
5. Шартты ақшалай көмек алушы:
1) келісімшартта және Жеке жоспарда көзделген әлеуметтік қолдау шараларын алады;
2) отбасы құрамының өзгеруіне байланысты шартты ақшалай көмекті қайта есептеуді талап етеді;
3) Жеке жоспар іс-шараларының орындалуымен байланысты консультация мен ақпарат алады.
4. Келісімшарттың талаптарын орындамағаны
үшін тараптардың жауапкершілігі
6. Шартты ақшалай көмек алушы және оның отбасы мүшелері шартты ақшалай көмек тағайындауға берілген өтініште жалған немесе толық емес мәліметтер көрсеткені үшін қолданыстағы заңнамаға сәйкес жауапты болады.
7. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мен жұмыспен қамту орталығы отбасына келісімшартта және әлеуметтік келісімшартта, сондай-ақ Жеке жоспарда көзделген көлемде әлеуметтік қолдау көрсетуге жауапты болады.
8. Осы келісімшартты және әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеуді және оның мониторингін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мен жұмыспен қамту орталығы жүргізеді.
9. Келісімшарт талаптарын орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
5. Күтпеген жағдайлар
10. Тараптар азаматтық заңнамада көзделген күтпеген жағдайлар туындаған кезде міндеттерін толық немесе ішінара орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
11. Күтпеген жағдайлар туындаған кезде осы келісімшартқа сәйкес қандай да болсын міндеттемелердің орындалуы осындай жағдайлардың туындауына байланысты мүмкін болмаған тарап күтпеген жағдайлар басталған немесе аяқталған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабардар етуге міндетті.
12. Егер күтпеген жағдайлардың туындауына байланысты тараптардың осы келісімшарт бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара орындай алмауы____(кезеңді көрсету) асатын болса, тараптар осы келісімшартты бұзуға құқылы.
6. Өзге де талаптар
13. Келісімшартқа тараптардың келісімі бойынша қосымша келісімге қол қою арқылы өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі.
14. Келісімшарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және 20 ____ жылды қоса қолданылады.
15. Келісімшартты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі отбасы осы келісімшарттың және жұмыспен қамту орталығы мен отбасының еңбекке қабілетті мүшелері арасында жасалған әлеуметтік келісімшарттың талаптарын орындамаған кезде бір жақты тәртіппен бұзылады.

4) прекращает выплату обусловленной денежной помощи, если семья не выполняет обязательств контракта и социального контракта, заключенного с центром занятости;
5) требует своевременного и надлежащего исполнения контракта;
6) решает иные вопросы в рамках контракта.
5. Получатель обусловленной денежной помощи:
1) получает меры социальной поддержки, предусмотренные контрактом и Индивидуальным планом;
2) имеет право на перерасчет обусловленной денежной помощи в связи с изменением состава семьи;
3) получает консультацию и информацию, связанные с выполнением мероприятий Индивидуального плана.
4. Ответственность сторон за не исполнение условий контракта
6. Получатель обусловленной денежной помощи и члены его семьи несут ответственность в соответствии с действующим законодательством за предоставление ложных или неполных сведений, указанных в заявлении на назначение обусловленной денежной помощи.
7. Отдел занятости и социальных программ и центр занятости несут ответственность за предоставление семье социальной поддержки в объеме, предусмотренном настоящим контрактом и социальным контрактом, а также Индивидуальным планом.
8. Сопровождение и мониторинг настоящего контракта и социального контракта ведут отдел занятости и социальных программ и центр занятости.
9. За не исполнение и (или) не надлежащее исполнение условий контракта стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Непредвиденные обстоятельства
10. Стороны освобождаются от ответственности за полное или частичное не исполнение обязательств при наступлении непредвиденных обстоятельств, предусмотренных гражданским законодательством.
11. При возникновении непредвиденных обстоятельств сторона, чье исполнение каких-либо обязательств в соответствии с настоящим контрактом оказалось невозможным в силу наступления таких обстоятельств, обязана уведомить другую сторону в течение 3 (трех) рабочих дней с момента наступления или прекращения непредвиденных обстоятельств.
12. Если невозможность полного или частичного исполнения сторонами обязательств по настоящему контракту в связи с наступлением непредвиденных обстоятельств будет существовать свыше _____ дней (указать период), то стороны вправе расторгнуть настоящий контракт.
6. Прочие условия
13. В контракт вносятся изменения и (или) дополнения по соглашению сторон путем подписания дополнительного соглашения.
14. Контракт вступает в силу со дня его подписания и действует по 20__год.
15. Контракт расторгается отделом занятости и социальных программ в одностороннем порядке при невыполнении семьей условий настоящего контракта и социального контракта, заключенного между центром занятости и трудоспособными членами семьи.

16. Осы келісімшарт бірдей заңды күші бар екі данада жасалған.
7. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері
___________________________________
Уәкілетті органның толық атауы
___________________________________
(мекенжайы)
___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
___________________________________
(қолы)
_____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
_____________________________
(мекенжайы)
_____________________________
(қолы)
_____________________________
(қолы)
Железинка ауданындағы
әлеуметтік көмек
көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
қағидаларына
5-қосымша
Отбасыға көмектің жеке жоспары
Уәкілетті орган_________________________________________________
Көмекті алушы:______________________________________________
(тегі аты, әкесінің аты, тұратын мекенжайы)
Келісімшарттың қолданылуы басталған күн:______________________
Келісімшарттың қолданылуы тоқтатылған күн:___________________
Қажетті іс-әрекеттер:_________________________________________
1. Отбасын өмірлік қиын жағдайдан шығаруға арналған көмектің 20___жыл _______________ (айын көрсету) іс-шаралар жоспары және сол бойынша 20___жыл__________ (айын көрсету) есептілікті ұсыну.
Тегі, аты, әкесінің аты
Іс-шаралар
Орындалу мерзімі
Жауапты маман
Көмекті, қызметті ұсынатын орган (мекеме)
Күнін көрсете отырып, орындалуы туралы белгі
Нәтижесі (бағалау)
Жүргізілген іс-шаралар бойынша келісімшартты сүйемелдеуді жүзеге асыратын әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттың түпкілікті қорытындысы: _______________________________________________________________
Қажетті өзара іс-әрекеттер:
жұмыспен қамту органымен__________________________________
денсаулық сақтау органымен_______________________________
басқа да байланыстар________________________________________
Қолы:_______________ Күні:_______________
(Кезеңдер саны отбасындағы нақты жағдайлар мен бейімдеу бағдарламасына байланысты)
Берілетін көмектің түрлері:
Ай сайынғы жәрдемақы
Біржолғы төлем
Жергілікті бюджеттің есебінен іске асырылатын өзге де көмек түрлері
Біржолғы төлем кезінде:
Шығын сметасы:
Сатып алынған техниканың, жабдықтардың және басқа да атаулары
Сомасы, мың теңге
Барлығы:
Отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы, теңгемен:
Келісімшарт жасалғанға дейін
Келісімшарттың қолданылу мерзімінің аяқталуы бойынша
Шартты ақшалай көмек мөлшерін қоса есептегенде
Шартты ақшалай көмек мөлшерін есептемегенде
Жүргізілген іс-шаралардың тиімділігі туралы қорытынды
_________________________________________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметттік бағдарламалар бөлімі:
_________________________________________________________________
(уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________
(қолы)
20____жылғы "___" ___________

16. Настоящий контракт составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
7. Адреса и реквизиты сторон
________________________________
Полное наименование уполномоченного органа
________________________________
(адрес)
________________________________
(фамилия, имя, отчество)
_________________________________
(подпись)
________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________
(адрес)
________________________________
подпись
______________________________
(подпись)
Приложение 5
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров и
определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
Железинского района
Индивидуальный план помощи семье
Уполномоченный орган ___________________________________________
Получатель помощи: ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество, адрес проживания)
Дата начала действия контракта ____________________________________
Дата окончания действия контракта _________________________________
Необходимые действия: ____________________________________________
1. План мероприятий помощи для выхода семьи из трудной жизненной ситуации на (указать месяц) ________________20__ год и предоставлению отчетности за (указать месяц) __________20__ год
Фамилия, имя, отчество
Мероприятие
Срок исполнения
Ответственный специалист
Орган (учреждение), предоставляющее помощь, услуги
Отметка о выполнении с указанием даты
Результат (оценка)
Контрольное заключение, осуществляющего сопровождение контракта, по проведенным мероприятиям: _______________________________________________
Необходимое взаимодействие:
с органом службы занятости_______________________________________
с органом здравоохранения________________________________________
другие контакты_________________________________________________
Подпись: _______________ Дата_______________
(Число этапов зависит от конкретной ситуации в семье и программы адаптации)
Виды предоставляемой помощи:
Ежемесячное пособие
Единовременная выплата
Иные виды помощи, реализуемые за счет местного бюджета
В случае единовременной выплаты:
Смета затрат:
Наименование приобретенной техники, оборудования и других
Сумма, тысяч тенге
Итого:
Среднедушевой доход семьи (лица), тенге:
до заключения контракта
по окончании срока действия контракта
с учетом размера обусловленной денежной помощи
без учета размера обусловленной денежной помощи
Заключение об эффективности проведенных мероприятий
________________________________________________________________
Отдел занятости и социальных программ:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество уполномоченного представителя)
________________________________________________________________
(подпись)
Дата "___" _________ 20__ год