"Алматы қаласы аумақтарының функционалдық аймақтарында құрылыс салудың қалақұрылыстық регламенттерін жүзеге асыру жоспарын бекіту туралы" ІІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының 2006 жылғы 20 қарашадағы XXVІ сессиясының № 284 шешіміне толықтыру енгізу туралы
Алматы қаласы мәслихатының V сайланған LI сессиясының 2016 жылғы 11 наурыздағы № 417 шешімі. Алматы қаласының Әділет департаментінде 2016 жылғы 12 сәуірде № 1277 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2025 жылғы 11 ақпандағы № 200 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 11.02.2025 № 200 (01.03.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 желтоқсандағы № 1330 қаулысымен бекітілген Aлматы қаласының Бас жоспарына және Aлматы қаласы әкімінің ұсынуына сәйкес, қалалық ортаны кешенді көріктендіру және эстетикалық ұйымдастыру және экологиялық қолайлы, қауіпсіз және әлеуметтік ыңғайлы тіршілік ортасын құру мақсатында, V сайланған Aлматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. ІІІ сайланған Aлматы қаласы мәслихатының ХХVI сессиясының 2006 жылғы 20 қарашадағы № 284 "Aлматы қаласы аумақтарының функционалдық аймақтарында құрылыс салудың қалақұрылыстық регламенттерін іске асыру жоспарын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 720 тіркелген, 2006 жылғы 21 желтоқсандағы "Aлматы ақшамы" және "Вечерний Aлматы" газетінде жарияланған) келесі толықтыру енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Aлматы қаласы аумақтарының функционалдық аймақтарында құрылыс салудың қалақұрылыстық регламенттерін іске асыру жоспарының 4 қосымшасындағы:
Ж-З Шағын қабатты құрылыс салу (2-3 қабат) жер телімінсіз аймағы тарауының бөлігі келесі мазмұндағы соңғы азатжолмен толықтырылсын:
"Шығыс айналма жолының (ШAAЖ) параметрлерін белгілеу Әл-Фараби даңғылының, Саин, Жандосов көшелерінің (Саин көшесінен қала шекарасына дейін) оңтүстігінде орналасқан барлық құрылыс түрлеріне шығыңқы іргелік қабатты қоспағанда үш қабаттан көп емес етіп белгілеу, биіктігі жер деңгейінен жақтаудың ұштауына (жабынның ұшы) дейін он екі метрден аспайтын және ені он бес метрден көп емес, жерасты бөлігінде паркинг орналастыру кезінде ғимараттың енін он жеті метрден асырмай (ендік бағытта), ауа лебін өткізу үшін ғимараттарды меридиан бағытында орналастыру".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Aлматы қаласы мәслихатының қала құрылысы, көріктендіру және коммуналдық меншік мәселелері бойынша тұрақты комиссиясының төрағасы Б.С. Шинге және Aлматы қаласы әкімінің орынбасары Б.О. Сауранбаевқа жүктелсін.

О внесении дополнения в решение XXVI-й сессии маслихата города Алматы III созыва от 20 ноября 2006 года № 284 "Об утверждении Плана реализации градостроительных регламентов застройки функциональных зон территории города Алматы"
Решение LI-й сессии маслихата города Алматы V созыва от 11 марта 2016 года N 417. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 12 апреля 2016 года за N 1277. Утратило силу решением внеочередной XXVII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 11 февраля 2025 года № 200
Сноска. Утратило силу решением внеочередной XXVII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 11.02.2025 № 200 (вводится в действие с 01.03.2025).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Генеральным планом города Aлматы, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2002 года № 1330, и представлением акима города Aлматы, в целях комплексного благоустройства и эстетической организации городской среды, а также создания экологически благоприятной, безопасной и социально удобной жизненной среды, маслихат города Aлматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение XXVI-й сессии маслихата города Aлматы III-го созыва от 20 ноября 2006 года № 284 "Об утверждении Плана реализации градостроительных регламентов застройки функциональных зон территории города Aлматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 720, опубликовано 21 декабря 2006 года в газетах "Aлматы ақшамы" и "Вечерний Aлматы") следующее дополнение:
в приложении 4 к Плану реализации градостроительных регламентов застройки функциональных зон города Aлматы, утвержденному указанным решением:
в части Ж-3 Зона малоэтажной застройки (2-3 этажа) без участка дополнить последним абзацем следующего содержания:
"Параметры зданий расположенных южнее Восточной объездной дороги (ВОAД), проспекта Aль-Фараби, проспекта Саина, ул. Жандосова (от проспекта Саина до границы города) определить не более трех этажей плюс цокольный этаж для всех видов застройки с максимальной высотой не более двенадцати метров до верха парапета (конька кровли) от уровня земли и шириной не более пятнадцати метров, при размещении паркинга в подземной части ширину зданий принимать не более семнадцати метров (в широтном направлении) с меридианальным размещением зданий для пропуска воздушных потоков".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии маслихата города Aлматы по вопросам градостроительства, благоустройства и коммунальной собственности Шин Б.С. и заместителя акима города Aлматы Сауранбаева Б.О.

3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
V сайланған
Aлматы қаласы мәслихаты
LІ сессиясының төрағасы
Ә. Нәбиев
V сайланған
Aлматы қаласы мәслихатының
хатшысы
Қ. Қазанбаев

3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель LI-й сессии
маслихата города Aлматы
V-го созыва
A. Набиев
Секретарь маслихата
города Aлматы V-го созыва
К. Казанбаев