Алматы қаласы бойынша тауарлық және сұйытылған мұнай газын тұтыну нормаларын бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 3 маусымдағы № 2/253 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2016 жылғы 4 шілдеде № 1297 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 9 қаңтардағы "Газ және газбен жабдықтау туралы" Заңының 7 бабы 5 тармағының 6-2) тармақшасына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі, ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда Алматы қаласы әкімдігінің 06.03.2020 № 1/61 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Алматы қаласы бойынша тауарлық және сұйытылған мұнай газын тұтыну нормалары бекітілсін.
2. Алматы қаласы Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы қолданыстағы заңнамамен белгіленген тәртіпте осы қаулыны интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.

Об утверждении норм потребления товарного и сжиженного нефтяного газа по городу Алматы
Постановление акимата города Алматы от 3 июня 2016 года № 2/253. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 4 июля 2016 года № 1297
Об утверждении норм потребления
товарного и сжиженного нефтяного газа
по городу Алматы
В соответствии с подпунктом 6-2) пункта 5 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года "О газе и газоснабжении", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата города Алматы от 06.03.2020 № 1/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить нормы потребления товарного и сжиженного нефтяного газа по городу Алматы, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Управлению энергетики и коммунального хозяйства города Алматы в порядке, установленном действующим законодательством обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е. Әукеновке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 3 маусымдағы
№ 2/253 қаулысына қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 06.03.2020 № 1/61 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Алматы қаласы бойынша тауарлық газды тұтыну нормалары
Тауарлық газды тұтыну сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Айлық тұтыну нормасы
1.
Газ плитасыжәне орталықтандырылған ыстық сумен жабдықтауболған жағдайда тамақ әзірлеу
Бір айда бір адамға шаққанда текше метр

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Е.Аукенова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Приложение к постановлению
акимата города Алматы
от 3 июня 2016 года № 2/253
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 06.03.2020 № 1/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Нормы потребления товарного газа по городу Алматы
Характеристика потребления товарного газа
Единица измерения
Месячная норма потребления
1.
Приготовление пищи при наличии газовой плиты и централизованного горячего водоснабжения
Кубических метров на одного человека в месяц

10,0
2.
Газ плитасы және газ су қыздырғышболған жағдайда су жылыту
Бір айда бір адамға шаққанда текше метр
24,0
3.
Газ плитасы болған жағдайда және орталықтандырылған ыстық сумен жабдықтаужәне су қыздырғыш болмаған жағдайда су жылыту
Бір айда бір адамға шаққанда текше метр
14,0
4.
Тұрғын үй-жайларды жеке (пәтер бойынша) жылыту:
- жылыту жүйелерінің бірінші тобы – жылыту пештері
- жылыту жүйелерінің екінші тобы – жылыту аппараттары мен түрлі типтегі қазандар
Бір айда бір шаршы метрге шаққанда текше метр
6.7
6
Алматы қаласы бойынша сұйытылған мұнай газын тұтыну нормалары
Сұйытылған мұнай газын тұтыну сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Газ тұтыну нормасы
1.
Газ плитасы және орталықтандырылған ыстық сумен жабдықтау болған жағдайда
Бір айда бір адамға шаққанда килограмм
4,62
2.
Газ плитасы және газ су қыздырғыш болған, орталықтандырылған ыстық сумен жабдықтау болмаған жағдайда
Бір айда бір адамға шаққанда килограмм
13,26
3.
Газ плитасы болған жәнеорталықтандырылған ыстық сумен жабдықтау және газ су ысытқышы болмаған жағдайда
Бір айда бір адамға шаққанда килограмм
7,95
4.
Тұрғын үй-жайларды жеке (пәтер бойынша) жылыту
Бір айда бір шаршы метрге шаққанда килограмм
3,57

10,0
2.
Подогрев воды при наличии газовой плиты и газового водонагревателя
Кубических метров на одного человека в месяц
24,0
3.
Подогрев воды при наличии газовой плиты и отсутствии централизованного горячего водоснабжения и газового водонагревателя
Кубических метров на одного человека в месяц
14,0
4.
Индивидуальное (поквартирное) отопление жилых помещений:
- первая группа отопительных систем – отопительные печи
- вторая группа отопительных систем – отопительные аппараты и котлы различных типов
Кубических метров на квадратный метр в месяц
6,7
6
Нормы потребления сжиженного нефтяного газа по городу Алматы
Характеристика расхода
сжиженного нефтяного газа
Единица измерения
Норма расхода газа
1.
При наличии газовой плиты и централизованного горячего водоснабжения
Килограмм на одного человека в месяц
4,62
2.
При наличии газовой плиты и газового водонагревателя при отсутствии централизованного горячего водоснабжения
Килограмм на одного человека в месяц
13,26
3.
При наличии газовой плиты и отсутствии централизованного горячего водоснабжения и газового водонагревателя
Килограмм на одного человека в месяц
7,95
4.
Индивидуальное (поквартирное) отопление жилых помещений
Килограмм на один квадратный метр в месяц
3,57