Алматы қаласының коммуналдық мүлкін иеліктен шығару түрлерін таңдау жөніндегі критерийлерді белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 3/479 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2016 жылғы 25 қазанда № 1325 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 29 тамыздағы № 3/477 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 29.08.2024 № 3/477 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 "Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы" және 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 "Жекешелендірудің 2016-2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" қаулыларына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған коммуналдық мүлікті иеліктен шығару түрлерін таңдау жөніндегі критерийлер осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Aлматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) Aлматы қаласының әділет органдарына осы қаулының қабылданғаны туралы хабарласын;
2) осы қаулыны ресми баспа басылымдарында жариялау бойынша шаралар қабылдасын.
3. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласының коммуналдық мүлкін иеліктен шығару түрлерін таңдау жөніндегі критерийлерді белгілеу туралы" 2014 жылғы 18 тамыздағы № 3/683 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылғы 16 қыркүйекте № 1084 болып тіркелген, 2014 жылғы 23 қыркүйекте "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ә. Жүнісоваға жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 3/479 қаулысына
қосымша
Коммуналдық мүлікті иеліктен шығару түрлерін таңдау жөніндегі критерийлер
№ р/с
Критерий атауы
Иеліктен шығару түрі
1
объектіге әрі қарай бақылау жүргізуге мемлекет мүддесінің болмауы;
объектіні барынша мүмкін болатын жоғары бағамен сату және сауда-саттыққа қатысушыларды кеңінен тарту.
Аукцион түрінде сауда-саттық өткізу
2
сату шарттарын белгілеу жолымен белгілі бір уақыт кезеңінде объектіге мемлекеттің бақылауын сақтау қажеттілігі (қызмет бейінін сақтау);
объектіні барынша мүмкін болатын жоғары бағамен сату және сауда-саттыққа қатысушыларды кеңінен тарту.
тендер түрінде сауда-саттық өткізу
3
сенімгерлік басқарушының, жалға алушының (жалдаушының) кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқару, мүліктік жалдау (жалға алу) шарттарының талаптарын орындауына белгілі бір уақыт кезеңінде мемлекеттің бақылауын сақтау қажеттілігі.
тікелей атаулы сату
4
объектінің қор биржасының талаптарына сәйкестігі;
шетелдік инвесторларды қоса, сауда-саттыққа қатысушыларды кеңінен тарту қажеттілігі
қор биржасында сауда-саттық өткізу
5
акционерлік қоғамдардың мемлекетке тиесілі ақцияларына құқығын растайтын туынды бағалы қағаздарды сату қажеттілігі.
туынды бағалы қағаздарды сату
6
жекешелендіру объектілерін сату алдындағы дайындық пен оларды сату жөнінде консультациялық қызметтерді тарту қажеттілігі;
жекешелендіру бағасының басымдығын және (немесе) өзге де шарттарын айқындайтын қаржы кеңесшісінің қатысуымен өткізу сауда-саттықты қажеттігі.
екі кезеңдік рәсімдер арқылы конкурс

Об определении критериев по выбору видов отчуждения коммунального имущества города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 27 сентября 2016 года № 3/479. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 25 октября 2016 года № 1325. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 29 августа 2024 года № 3/477
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 29.08.2024 № 3/477 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920 "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации" и от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016-2020 годы", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить прилагаемые критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление финансов города Алматы" в установленном действующим законодательством порядке:
1) известить органы юстиции города Aлматы о принятии настоящего постановления;
2) принять меры по опубликованию настоящего постановления в официальных печатных изданиях.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Алматы от 18 августа 2014 года № 3/683 "Об определении критериев по выбору видов отчуждения коммунального имущества города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 16 сентября 2014 года № 1084, опубликовано 23 сентября 2014 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы").
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы А. Жунусову.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Приложение
к постановлению акимата
города Алматы
от 27 сентября 2016 года № 3/479
Критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества
№ п/п
Наименование критерия
Вид отчуждения
1
отсутствие заинтересованности государства в дальнейшем контроле над объектом;
возможность реализации объекта по максимально высокой цене и привлечения широкого круга участников торгов.
проведение торгов
в форме аукциона
2
необходимость сохранения контроля государства над объектом на определенный период времени путем установления условий продажи (сохранение профиля деятельности);
возможность реализации объекта по максимально высокой цене и привлечения широкого круга участников торгов.
проведение торгов
в форме тендера
3
необходимость сохранения на определенный период времени контроля государства за выполнением условий договора доверительного управления, имущественного найма (аренды) с правом последующего выкупа доверительным управляющим, нанимателем (арендатором).
прямая адресная
продажа
4
соответствие объекта требованиям фондовой биржи;
необходимость привлечения широкого круга участников торгов, включая иностранных инвесторов.
проведение торгов на фондовой бирже
5
необходимость реализации производных ценных бумаг, удостоверяющих права на акции акционерных обществ, принадлежащие государству.
реализация производных ценных бумаг
6
необходимость привлечения консультационных услуг по предпродажной подготовке объектов приватизации и их продаже;
необходимость проведения торгов с участием финансового советника, определяющего приоритет цены и (или) иных условий приватизации.
конкурс путем
двухэтапных процедур