V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XLI сессиясының "Алматы қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 23 шілдедегі № 347 шешіміне толықтырулар енгізу туралы
VІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХІІ сессиясының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 69 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2016 жылғы 27 желтоқсанда № 1336 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 73 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 08.12.2023 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XLI сессиясының "Алматы қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 23 шілдедегі № 347 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1194 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 тамызда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) келесі толықтырулар енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Алматы қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
1) 3. "Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі" тарауы:
келесі мазмұндағы 31-1 тармағымен толықтырылсын:
"31-1. Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасы әр ай сайын 29-на дейін емдеудің амбулаториялық кезеңінде жүрген туберкулезбен науқас адамдардың тізімін, сондай-ақ "Каменское Плато" туберкулезге қарсы шипажайына стационарлық емдеуге жолданған туберкулезбен науқас адамдардың тізімін және емін 7 күннен аса үзген туберкулезбен науқас адамдардың тізімін Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына ұсынсын.";
2) 4. "Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздемелер" тарауындағы:
42 тармақ келесі мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении дополнений в решение внеочередной XLI-й сессии маслихата города Алматы V-го созыва от 23 июля 2015 года № 347 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Алматы"
Решение ХII-й сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 9 декабря 2016 года № 69. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 27 декабря 2016 года № 1336. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 8 декабря 2023 года № 73
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 08.12.2023 № 73 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", маслихат города Алматы VI – го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение внеочередной XLI-й сессии маслихата города Алматы V-го созыва от 23 июля 2015 года № 347 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Алматы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1194, опубликовано 18 августа 2015 года в газетах "Алматы Ақшамы" и "Вечерний Алматы") следующие дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Алматы, утвержденных указанным решением:
1) в разделе 3. "Порядок оказания социальной помощи":
дополнить пунктом 31-1 следующего содержания:
"31-1. Управлению здравоохранения города Алматы ежемесячно до 29 числа предоставлять в Управление занятости и социальных программ города Алматы списки лиц больных туберкулезом, находящихся на амбулаторном этапе лечения, а также списки лиц больных туберкулезом, направленных на стационарное лечение в противотуберкулезный санаторий "Каменское Плато", и списки лиц, больных туберкулезом, оторвавшихся от лечения более 7 дней.";
2) в разделе 4. "Основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи":
пункт 42 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

"6) туберкулезбен ауыратын науқастарды "Каменское плато" туберкулезге қарсы шипажайына стационарлық емдеуге немесе Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының тізіміне сәйкес емін 7 күннен аса дәлелсіз себептер бойынша үзген кезде жіберу.".
2. Алматы қаласы мәслихатының аппараты:
1) осы шешімді Алматы қаласы мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
2) нормативтік құқықтық актіні Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткізсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму жөніндегі тұрақты комиссияның төрайымы Х.Есеноваға және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Р.Тауфиковқа жүктелсін (келісім бойынша).
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
VІ сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
XII сессиясының төрағасы
К. Авершин
VІ сайланған
Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев

"6) направления больных туберкулезом в стационарное лечение в противотуберкулезный санаторий "Каменское Плато" или при наличии пропуска лечения более 7 дней по неуважительным причинам, согласно списку Управления здравоохранения города Алматы.".
2. Аппарату маслихата города Алматы:
1) обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Алматы;
2) произвести государственную регистрацию нормативного правового акта в Департаменте юстиции города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по социально-культурному развитию маслихата города Алматы Х. Есенову и заместителя акима города Алматы Р. Тауфикова (по согласованию).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
ХII cессии маслихата
города Алматы VI-го созыва
К.Авершин
Секретарь
маслихата города Алматы
VI-го созыва
К. Казанбаев