"Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2016 жылғы 25 мамырдағы N 176 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 24 маусымда N 3791 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 16 мамырдағы № 132 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 16.05.2019 № 132 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау "Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 25 мамырдағы № 176 қаулысымен бекітілген
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) "Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 9-3/999 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12520 болып тіркелген) бекітілген "Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді "Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - оператор) жүзеге асырады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 25 мая 2016 года N 176. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 июня 2016 года N 3791. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 16 мая 2019 года № 132
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 16.05.2019 № 132 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 25 мая 2016 года № 176
Регламент государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях" (далее – регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях", утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 9-3/999 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12520) (далее – стандарт).
Государственная услуга "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях" (далее – государственная услуга), оказывается местным исполнительным органом Северо-Казахстанской области (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется акционерным обществом "Казагромаркетинг" (далее – оператор).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – инвестициялық субсидиялау мәселелері бойынша Солтүстік Қазақстан облысы әкімі орынбасарының төрағалығымен өткен, комиссия хатшысының қолы қойылған және мөрімен расталған комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірме.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) операторға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсыну болып табылады:
1) инвестордың уәкілетті адамы немесе қол қою құқығына сенімхаты бар адам қол қойған және мөрмен бекітілген, осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім;
2) Агроөнеркәсіптік кешен (бұдан әрі – АӨК) субъектісін мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің көшірмесі немесе мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтама;
Ескертпе: "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы күшіне енгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті), мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтағанға дейін жарамды болып табылады.
3) бизнес-жоспарды, шарттар немесе коммерциялық ұсыныстарды қоса бере отырып, жаңа өндірістік қуаттылық құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдар және оларды іске асыру мерзімдері туралы ақпарат;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптаманың оң қорытындысы бар жобалардың жобалау-сметалық құжаттамасы;
5) тартылған қаржы (кредит/лизинг) есебінен жобаны іске асыру жағдайында, осы Қағидаларға сәйкес инвестор субсидияларды алу көздегені туралы қаржы институтына хабарлама көшірмесі.
Егер инвестициялық жоба пайдалануға берілген, сондай-ақ инвестициялық жоба шеңберінде техника мен жабдықтар сатып алынған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) объектіні немесе инвестициялық жобаның кезегін (кезеңін) пайдалануға қабылдау туралы мемлекеттік қабылдау не қабылдау комиссиясы актісінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выписка из протокола заседания комиссии под председательством заместителя акима Северо-Казахстанской области, по вопросам инвестиционного субсидирования с подписью секретаря комиссии и заверенная печатью.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к оператору:
1) заявка на инвестиционное субсидирование по форме, согласно приложению 2 к настоящему регламенту, подписываемую уполномоченным лицом инвестора или лицом, имеющим доверенность с правом подписи, и скрепленную печатью;
2) копия свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации субъекта агропромышленного комплекса (далее – АПК) или справка о государственной регистрации/перерегистрации;
Примечание: свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
3) информация об инвестиционных вложениях на создание новых или расширение действующих производственных мощностей и сроках их реализации, с приложением бизнес-плана, договоров или коммерческих предложений;
4) проектно-сметная документация, имеющая положительное заключение экспертизы проектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) в случае реализации проекта за счет привлеченных средств (кредита/лизинга), копия уведомления инвестором финансового института о намерении получения субсидий.
В случае, если инвестиционный проект уже введен в эксплуатацию, а также осуществлено приобретение техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, услугополучатель также представляет следующие документы:
1) нотариально удостоверенную копию акта государственной приемочной либо приемочной комиссии о приемке объекта или очереди (этапа) инвестиционного проекта в эксплуатацию;

2) сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісінің көшірмесі;
3) жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын сатып алу-сату шарттарының, шот-фактуралардың көшірмелері;
4) ауыл шаруашылығы, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелері;
5) ауыл шаруашылығы техникасын сатып алған кезде, құқық белгілейтін құжаттардың (көлік құралын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, техникалық паспорт) көшірмелері ұсынылады;
6) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты куәландырған кредиттік/лизингтік шарттар көшірмелері;
7) бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде, өндірістік қуаттылықтардың жүктемесі кемінде 30 %-ға жеткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы растайтын құжаттарды (бизнес-жоспар, өндірілген өнім түрлері бойынша өткізуді заттай және құндық мәнде растайтын құжаттардың оператор куәландырған көшірмелері, өндірістік қуаттылықтардың жүктемесіне жеткендігі туралы жұмыс органы мониторингінің актісі) ұсынады.
Инвесторлардың өтінімдерін жан-жақты қарау үшін, сондай-ақ даулы мәселелер болған кезде, комиссия (бұдан әрі – комиссия) қосымша құжаттар сұратады және операторға ауыл шаруашылығы саласындағы тиісті мамандарды не тәуелсіз сарапшыларды тартуды тапсырады. Бұл талап оператордың қызметтер көрсетуі жөніндегі шартта көзделген қаражат шеңберінде орындалады.
Қажет болған жағдайда, инвестордың өтінімінде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында комиссия инвестордан қажетті ақпаратты жазбаша нысанда сұратады. Комиссия сұрататын ақпаратты инвестордың беру мерзімі комиссияның хаттамалық шешімінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) оператордың кеңсе қызметкері өтінімдерді мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қосымшамен қоса қабылдайды және өтінімдерді тіркеу журналында тіркейді, оларды оператордың басшысына тапсырады – 60 (алпыс) минут;
2) оператордың басшысы тиісті бұрыштаманы қояды және өтінімді оператордың жауапты орындаушысына тапсырады – 6 (алты) сағат;
3) оператордың жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті берушінің сараптамалық комиссиясы (бұдан әрі – сараптамалық комиссия) отырысын шақыру туралы жазбаша хабарламаны оның мүшелеріне жібереді – 7 (жеті) жұмыс күні;

2) копию акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком;
3) копии договоров купли продажи, счетов-фактур, подтверждающих инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей;
4) копии актов приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования;
5) при приобретении сельскохозяйственной техники предоставляются копии правоустанавливающих документов (свидетельство о государственной регистрации транспортного средства, технический паспорт);
6) заверенные финансовым институтом копии кредитных/лизинговых договоров в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
7) после достижения загруженности производственных мощностей не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, услугополучатель представляет подтверждающие документы (бизнес-план, заверенные оператором копии документов, подтверждающих сбыт произведенной продукции по видам в натуральном и стоимостном выражении, акт мониторинга рабочего органа о достижении загруженности производственных мощностей).
Для всестороннего рассмотрения заявок инвесторов, а также при наличии спорных вопросов, комиссия по вопросам инвестиционного субсидирования (далее – комиссия) запрашивает дополнительные документы и поручает оператору привлечь соответствующих специалистов в области сельского хозяйства либо независимых экспертов. Данное условие выполняется в рамках средств, предусмотренных договором на оказание услуг оператора.
В случае необходимости, с целью уточнения сведений, содержащихся в заявке, комиссия запрашивает в письменной форме необходимую информацию у инвестора. Срок предоставления инвестором информации, запрашиваемой комиссией, указывается в протокольном решении комиссии.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник канцелярии оператора принимает заявки с приложением документов, необходимых для оказания государственной услуги и регистрирует в журнале регистрации заявок передает их руководителю оператора – 60 (шестьдесят) минут;
2) руководитель оператора налагает соответствующую визу и передает заявку ответственному исполнителю оператора – 6 (шесть) часов;
3) ответственный исполнитель оператора проверяет полноту представленных услугополучателем документов и направляет письменное уведомление членам экспертной комиссии услугодателя (далее – экспертная комиссия) о созыве заседания ее – 7 (семь) рабочих дней;

4) сараптамалық комиссия оператордан келіп түскен өтінімдерді қарайды, көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, олардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін қарайды, субсидиялар есептемесін жасайды және осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаның инвестициялық субсидиялауға сәйкестігі/сәйкессіздігі туралы сараптамалық комиссиясының қорытындысын (бұдан әрі - қорытындысы) дайындайды, ол комиссия отырысының материалдарына қоса беріледі – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
5) оператордың жауапты орындаушысы сараптамалық комиссия өтінімдерді қарағаннан кейін комиссия отырысын шақыру туралы инвестициялық субсидиялау мәселелері бойынша комиссия мүшелеріне жазбаша хабарлама жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
6) өтінімді мақұлдау не қайтарып беру туралы шешімді комиссия оның мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылдайды және ол хаттама түрінде ресімделеді – 24 (жиырма төрт) жұмыс күні және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жіберіледі;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы комиссия мүшелері хаттамаға қол қойғаннан кейін комиссия хатшысы қол қойған және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылған комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірмені дайындайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін оператордың кеңсесіне жібереді – 3 (үш) жұмыс күні;
8) оператордың кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 60 (алпыс) минут.
7. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтінімі;
2) оператор басшысының қарары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің сараптамалық комиссия мүшелеріне жазбаша хабарламасы;
4) субсидиялар есептемесі, сараптамалық комиссия қорытындысы;
5) комиссия мүшелеріне жазбаша хабарлама;
6) өтінімді мақұлдау не қайтарып беру туралы комиссия отырысының хаттамасы;
7) комиссия хатшысы қол қойған және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылған комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірме;
8) комиссия хатшысы қол қойған және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылған комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірмені көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:

4) экспертная комиссия рассматривает заявки, поступившие от оператора, проверяет полноту представленных услугополучателем документов, рассматривает их на соответствие действующему законодательству Республики Казахстан, производит расчет субсидий и готовит заключение экспертной комиссии о соответствии/несоответствии проекта инвестиционному субсидированию по форме, согласно приложению 3 к настоящему регламенту (далее – заключение), которое прикладывается к материалам на заседание комиссии – 7 (семь) рабочих дней;
5) ответственный исполнитель оператора после рассмотрения заявок экспертной комиссией направляет письменное уведомление членам комиссии по вопросам инвестиционного субсидирования о созыве заседания комиссии – 1 (один) рабочий день;
6) решение об одобрении либо отклонении заявки принимается комиссией большинством голосов ее членов и оформляется в виде протокола – 24 (двадцать четыре) рабочих дня и направляется ответственному исполнителю услугодателя;
7) ответственный исполнитель услугодателя после подписания протокола членами комиссии готовит выписки из протокола заседания комиссии с подписью секретаря комиссии и заверенные печатью услугодателя, направляет результат оказания государственной услуги в канцелярию оператора – 3 (три) рабочих дня;
8) работник канцелярии оператора выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – 60 (шестьдесят) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированная заявка услугополучателя;
2) резолюция руководителя оператора;
3) письменное уведомление членам экспертной комиссии услугодателя;
4) расчет субсидий, заключение экспертной комиссии;
5) письменное уведомление членам комиссии;
6) протокол заседания комиссии об одобрении либо отклонении заявки;
7) выписка из протокола заседания комиссии с подписью секретаря комиссии и заверенная печатью услугодателя;
8) выдача услугополучателю выписки из протокола заседания комиссии с подписью секретаря комиссии и заверенная печатью услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) оператордың кеңсе қызметкері;
2) оператордың басшысы;
3) оператордың жауапты орындаушысы;
4) сараптамалық комиссия;
5) инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі комиссия;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
7) оператордың жауапты орындаушысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметшілер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) оператордың кеңсе қызметкері өтінімдерді мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қоса қабылдайды және өтінімдерді тіркеу журналында тіркейді, оларды оператордың басшысына тапсырады – 60 (алпыс) минут;
2) оператордың басшысы тиісті бұрыштаманы қояды және өтінімді оператордың жауапты орындаушысына тапсырады – 6 (алты) сағат;
3) оператордың жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті берушінің сараптамалық комиссиясы (бұдан әрі – сараптамалық комиссия) отырысын шақыру туралы жазбаша хабарламаны оның мүшелеріне жібереді – 7 (жеті) жұмыс күні;
4) сараптамалық комиссия оператордан келіп түскен өтінімдерді қарайды, көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, олардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін қарайды, субсидиялар есептемесін жасайды және осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаның инвестициялық субсидиялауға сәйкестігі/сәйкессіздігі туралы сараптамалық комиссия қорытындысы сараптамалық комиссиясының қорытындысын (бұдан әрі - қорытындысы) дайындайды, ол комиссия отырысының материалдарына қоса беріледі – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
5) оператордың жауапты орындаушысы сараптамалық комиссия өтінімдерді қарағаннан кейін комиссия отырысын шақыру туралы инвестициялық субсидиялау мәселелері бойынша комиссия мүшелеріне жазбаша хабарлама жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
6) өтінімді мақұлдау не қайтарып беру туралы шешімді комиссия оның мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылданады және ол хаттама түрінде ресімделеді – 24 (жиырма төрт) жұмыс күні және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жіберіледі;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы комиссия мүшелері хаттамаға қол қойғаннан кейін комиссия хатшысы қол қойған және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылған комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірмені дайындайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін оператордың кеңсесіне жібереді – 3 (үш) жұмыс күні;
8) оператордың кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 60 (алпыс) минут.

1) работник канцелярии оператора;
2) руководитель оператора;
3) ответственный исполнитель оператора;
4) экспертная комиссия;
5) комиссия по вопросам инвестиционного субсидирования;
6) ответственный исполнитель услугодателя;
7) ответственный исполнитель оператора.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник канцелярии оператора принимает заявки с приложением документов, необходимых для оказания государственной услуги и регистрирует в журнале регистрации заявок передает их руководителю оператора – 60 (шестьдесят) минут;
2) руководитель оператора налагает соответствующую визу и передает заявку ответственному исполнителю оператора – 6 (шесть) часов;
3) ответственный исполнитель оператора проверяет полноту представленных услугополучателем документов и направляет письменное уведомление членам экспертной комиссии услугодателя (далее – экспертная комиссия) о созыве заседания ее – 7 (семь) рабочих дней;
4) экспертная комиссия рассматривает заявки, поступившие от оператора, проверяет полноту представленных услугополучателем документов, рассматривает их на соответствие действующему законодательству Республики Казахстан, производит расчет субсидий и готовит заключение экспертной комиссии о соответствии/несоответствии проекта инвестиционному субсидированию по форме, согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги (далее – заключение), которое прикладывается к материалам на заседание комиссии – 7 (семь) рабочих дней;
5) ответственный исполнитель оператора после рассмотрения заявок экспертной комиссией направляет письменное уведомление членам комиссии по вопросам инвестиционного субсидирования о созыве заседания комиссии – 1 (один) рабочий день;
6) решение об одобрении либо отклонении заявки принимается комиссией большинством голосов ее членов и оформляется в виде протокола – 24 (двадцать четыре) рабочих дня и направляется ответственному исполнителю услугодателя;
7) ответственный исполнитель услугодателя после подписания протокола членами комиссии готовит выписки из протокола заседания комиссии с подписью секретаря комиссии и заверенные печатью услугодателя, направляет результат оказания государственной услуги в канцелярию оператора – 3 (три) рабочих дня;
8) работник канцелярии оператора выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – 60 (шестьдесят) минут.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілмейді. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылдар рәсімдерінің (іс-қимылдарының) сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығында келтірілген.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші
№ р/с
Облыстың жергілікті атқарушы органы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
1
"Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы,
Парк көшесі, 57В
дүйсенбіден жұмаға дейін
сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс сағат
13.00-ден 14.30-ға дейін
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Нысан
Инвестициялық субсидиялауға өтінім
Кімге: ______________________________________________________________
(оператордың атауы)
Кімнен: _____________________________________________________________
(инвестордың атауы)
Қатысушы туралы мәліметтер
1
Инвестордың атауы
2
Бірінші басшының Тегі, аты, әкесінің аты
3
Қарыз алушыны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік/анықтама (нөмірі, берілген күні және орны, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі)
5
Заңды мекенжайы
6
Нақты мекенжайы
7
Банк деректемелері
8
Байланыс телефондары
Инвестициялық жобаның қысқаша сипаттамасы және ол іске
асырылатын/іске асырылған қаржы қаражатының көзі ____________________
_____________________________________________________________________
Инвестордың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және
қолы______________________________
Мөр орны
(бар болса)
Оператор өтінімді қабылдаған күні 20__ ж. "____"_____________
Өтінімді қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
_______________________
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Нысан
Жобаның инвестициялық субсидиялауға сәйкестігі/сәйкессіздігі
туралы сараптамалық комиссия қорытындысы №___
________________                                     20__жылғы "___" __________
(жасалған орны)
Инвестициялық жоба туралы мәліметтер және оның инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Субсидиялау қағидалары) сәйкестігі:
Инвестордың атауы
Жоба паспортының атауы
Инвестордың өтінімінің тіркеу нөмірі және күні
Инвестордың деректері бойынша инвестиция сомасы
Болжамды субсидия сомасы
Қажетті құжаттардың бар болуы туралы белгі
Субсидиялау қағидаларына сәйкестігі туралы белгі
Комиссияның қорытындылары:
Инвестордың атауы
Жоба паспортының атауы
Расталған инвестиция сомасы
Ұсынылатын субсидия сомасы
Субсидиялау/субсидияламау туралы қорытынды
Ескертпе
Инвестордың атауы
Жоба паспортының атауы
Қарсы емес
Қарсы
Айрықша пікір
Ескертпе
Комиссия төрағасының және мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар жағдайда) және қолдары:
_______________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар жағдайда))             (қолы)
_______________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар жағдайда))             (қолы)
_______________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар жағдайда))             (қолы)
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Государственная услуга через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" не оказывается, использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях"
Услогодатель
№ п/п
Местный исполнительный орган области
Юридический адрес
График работы
1
2
3
4
1
Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области"
город Петропавловск, улица Парковая, 57 В
с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях"
Форма
Заявка на инвестиционное субсидирование
Кому:________________________________________________________________
(наименование оператора)
От кого: ____________________________________________________________
(наименование инвестора)
Сведения об участнике
1
Наименование инвестора
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя
3
Свидетельство/справка о государственной регистрации Заемщика (номер, дата и место выдачи, индивидуальный идентификационный номер /бизнес-идентификационный номер) полностью
5
Юридический адрес
6
Фактический адрес
7
Банковские реквизиты
8
Контактные телефоны
Краткое описание инвестиционного проекта и источник финансовых
средств за счет которых он будет реализовываться/был реализован
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и подпись инвестора ________________________________
Место печати
(при наличии)
Дата принятия заявки Оператором "____"_____________20__г.
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
и номер телефона лица, принявшего заявку________________________________________________
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях"
Форма
Заключение экспертной комиссии о соответствии/несоответствии проекта инвестиционному субсидированию № ___
____________________                                     "___" __________ 20__ года
(место составления)
Данные об инвестиционном проекте и его соответствии Правилам субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях (далее – Правила субсидирования):
Наименование инвестора
Наименование паспорта проекта
Номер и дата регистрации заявки инвестора
Сумма инвестиций по данным инвестора
Предполагаемая сумма субсидий
Отметка о наличии необходимых документов
Отметка о соответствии Правилам субсидирования
Выводы комиссии:
Наименование инвестора
Наименование паспорта проекта
Подтвержденная сумма инвестиций
Рекомендуемая сумма субсидий
Заключение о субсидировании/несубсидировании
Примечание
Наименование инвестора
Наименование паспорта проекта
За
Против
Особое мнение
Примечание
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подписи председателя и члена комиссии:
_______________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
________________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
________________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
_______________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
________________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 4 к регламенту государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения: