Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды, ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін, сондай-ақ өлшемдер мен талаптарды бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 14 шілдедегі № 265 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 17 тамызда № 3861 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 22 қыркүйектегі № 380 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 22.09.2017 № 380 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 50-бабына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9987 болып тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар бекітілсін:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуге;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін арзандатуға субсидиялар нормативтері;
2) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушілерге;
осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандату бағыты бойынша субсидияларды алуға үміткер ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар.
2. "Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді, ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін, сондай-ақ өлшемдер мен талаптарды бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 222 қаулысының (2015 жылғы 22 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3302 болып тіркелді) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении нормативов субсидий, а также критериев и требований по направлениям субсидирования на возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 14 июля 2016 года № 265. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 17 августа 2016 года № 3861. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 22 сентября 2017 года № 380
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 22.09.2017 № 380 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", пунктом 4 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9987) акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Нормативы субсидий:
на возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
на удешевление до 100% затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) Критерии и требования:
к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
к товаропроизводителям, претендующим на получение субсидий по направлению удешевления затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Северо-Казахстанской области "Об утверждении нормативов субсидий, а также критериев и требований по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок" от 29 июня 2015 года № 222 (опубликовано 22 июля 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3302).

3. Осы қаулының орындалуын бақылау "Солтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашалығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жуктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 14 шілдедегі № 265 қаулысына 1-қосымша
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуге субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативі, теңге
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
3 200
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 14 шілдедегі № 265 қаулысына 2-қосымша
Ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін арзандатуға субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативі, теңге
Етті мал шаруашылығы
бас
100 000
Сүтті мал шаруашылығы
бас
100 000
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 14 шілдедегі № 265 қаулысына 3-қосымша
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптар
Р/с
Субсидиялау бағыты
Өлшемдер мен талаптар
1
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
1. Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерінің тізілімінде тіркелген ұрықтандырушы- техниктердің болуы.
2. Қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы технологиялық жабдықтың болуы.
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 14 шілдедегі № 265 қаулысына 4-қосымша
Ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандату бағыты бойынша субсидияларды алуға үміткер ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар
Р/с
Субсидиялау бағыты
Өлшемдер мен талаптар
1
Етті мал шаруашылығы
Кемінде 300 бас сиырдың болуы.
2
Сүтті мал шаруашылығы
Кемінде 300 бас сиырдың болуы.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Северо-Казахстанской области".
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Приложение 1 к постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 14 июля 2016 года № 265
Норматив субсидий на возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов
3 200
Приложение 2 к постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 14 июля 2016 года № 265
Норматив субсидий на удешевление до 100% затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
Мясное скотоводство
голов
100 000
Молочное скотоводство
голов
100 000
Приложение 3 к постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 14 июля 2016 года № 265
Критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
№ п/п
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
1. Наличие техников - осеменаторов зарегистрированных в реестре субъектов племенного животноводства.
2. Наличие специального технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения.
Приложение 4 к постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 14 июля 2016 года № 265
Критерии и требования к товаропроизводителям, претендующим на получение субсидий по направлению удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
№ п/п
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
Мясное скотоводство
Наличие коров – не менее 300 голов.
2
Молочное скотоводство
Наличие коров – не менее 300 голов.