Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Ақжар ауданың ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандары лауазымдарының тізбесін анықтау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 5 шілдедегі № 179 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 шілдеде № 3848 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 255 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы əкімдігінің 12.12.2019 № 255 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек Кодексінің 18 бабының 2) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілір болып табылатын және Ақжар ауданың ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандары лауазымдарының тізбесі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекші ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолдынысқа туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
Аудан әкімі С. Тұралинов
КЕЛІСІЛДІ
Ақжар аудандық
мәслихаттың хатшысы
2016 жылы 05 шілде
А. Хоршат
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің 05 шілде 2016 жылғы № 179 қаулысына қосымша
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет,спорт және ветеринария саласындағы мамандары лауазымдарының тізбесі
1. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекемелердің және қазыналық кәсіпорындардың басшылары;
2) мемлекеттік мекемелердің және қазыналық кәсіпорындарды басшыларының (оның ішінде бірінші) орынбасары;
3) бөлімше, зертхана басшысы;
4) барлық мамандықтардың дәрігерлері;
5) акушер;
6) диеталық медбике;
7) тіс дәрігері;
8) тіс технигі;
9) барлық мамандықтардың медбикесі;
10) медициналық статисші;
11) медициналық зертханашы;
12) провизор;
13) психолог;
14) әлеуметтік жұмыс бойынша маман;
15) рентгентлаборанты;
16) мамандандырылған медбике;
17) медбикенің көмекшісі;

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Акжарского района
Постановление акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 5 июля 2016 года № 179. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 июля 2016 года № 3848. Утратило силу постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 12 декабря 2019 года № 255
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 12.12.2019 № 255 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года акимат Акжарского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Акжарского района Северо-Казахстанской области, согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения с 1 января 2016 года.
Аким района C. Туралинов
СОГЛАСОВАНО
Секретарь Акжарского
районного маслихата
05 июля 2016 года
А. Хоршат
Приложение к постановлению акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 05 июля 2016 года № 179
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области здравоохранения:
1) руководитель государственного учреждения и казенного предприятия;
2) заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
3) заведующий отделением, лаборатории;
4) врачи всех специальностей;
5) акушерка;
6) диетическая сестра;
7) зубной врач;
8) зубной техник;
9) медицинская сестра всех специальностей;
10) медицинский статистик;
11) медицинский лаборант;
12) провизор;
13) психолог;
14) специалист по социальной работе;
15) рентгенолаборант;
16) специализированная медицинская сестра;
17) помощник медицинской сестры;

18) фармацевт;
19) фельдшер (зертханашы);
20) дәріхана меңгерушісі;
2. Әлеуметтік қамтамасыз ету мамандарының лауазымдары:
1) медбике;
2) мұғалім;
3) тәрбиеші;
4) психолог;
5) емдік дене шыңықтыру бойынша нұсқаушы;
6) еңбек бойынша нұсқаушы;
7) әлеуметтік жұмыс бойынша маман;
8) мәдени ұйымдастырушы;
9) күту бойынша әлеуметтік қызметкер;
10) жұмыспен қамту орталығының мамамндары;
11) әлеуметтік қызметкер бағалау және айқындау жөніндегі арнаулы әлеуметтік қызметкерге қажеттілікті;
12) жұмыспен қамту орталығы (қызметі) құрылымдық бөлімшенің маманы.
3. Білім беру мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) мұғалім;
3) әлеуметтік педагог;
4) қосымша білім беру педагогы;
5) оқытушы;
6) тәрбиеші;
7) музыкалық жетекші;
8) нұсқаушы;
9) мәдени ұйымдастырушы;
10) әдістемелік кабинеттің басшысы;
11) әдістемеші,
12) шебер;
13) аккомпаниатор;
14) концертмейстер;
15) үйірме жетекшісі;
16) медициналық бике;
17) кітапханашы;
18) библиограф;
19) жетекші;
20) зертханашы;
21) кітапхананың, интернаттың, психологтік – педагогикалық түзету кабинетінің меңгерушісі;
22) дәрігер;
23) сурдопедагог,
24) тифлопедагог;
25) көркемдік жетекші;
26) балетмейстер,
27) хормейстер;
28) хореограф;
29) жаттықтырушы;
30) барлық атаудағы суретшілер;
31) оқу бөлімінің хатшысы;
32) педагог-психолог.
4. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) басшы;
2) өндеу және толықтыру бөлімінің меңгерушісі;
3) ақпарат – әдістемелік бөлімінің меңгерушісі;
4) оқу залының меңгерушісі;
5) библиограф;
6) кітапханашы;
7) мұражайларды қор сақтаушы;
8) әдістемеші;
9) хореограф;
10) көркемдік жетекші;
11) үйірме жетекшісі;
12) мәдени ұйымдастырушы.
5. Спорт мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекемесінің басшысы, директор;
2) директордың, мемлекеттік мекемесінің басшының оқу жұмысы жөніндегі орынбасары;
3) нұсқаушы, нұсқаушы-әдістемеші;
4) медициналық бике;
5) әдістемеші;
6) психолог;
7) аға жаттықтырушы, жаттықтырушы;
8) оқыту жаттықтырушысы.
6. Ветеринария саласында мамандарының лауазымдары:
1) ветеринариялық станция басшысы;
2) ветеринарлық дәрігер;
3) технолог;
4) ветеринарлық фельдшер.

18) фармацевт;
19) фельдшер (лаборант);
20) заведующий аптекой.
2. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) медицинская сестра;
2) учитель;
3) воспитатель;
4) психолог;
5) инструктор по лечебной физкультуре;
6) инструктор по труду;
7) специалист по социальной работе;
8) культорганизатор;
9) социальный работник по уходу
10) специалисты центра занятости
11) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
12) специалист структурного подразделения центра (службы).
3. Должности специалистов в области образования:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) учитель
3) социальный педагог;
4) инструктор
5) педагог дополнительного образования;
6) преподаватель;
7) воспитатель;
8) музыкальный руководитель;
9) культорганизатор;
10) руководитель методического кабинета;
11) методист;
12) мастер;
13) аккомпаниатор;
14) концертмейстер;
15) руководитель кружка;
16) медицинская сестра;
17) библиотекарь;
18) библиограф;
19) вожатый;
20) лаборант;
21) заведующий библиотекой, интернатом, кабинетом психолого- педагогической коррекции;
22) врач;
23) сурдопедагог;
24) тифлопедагог;
25) художественный руководитель;
26) балетмейстер;
27) хормейстер;
28) хореограф;
29) тренер;
30) художники всех наименований;
31) секретарь учебной части;
32) педагог-психолог.
4. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель;
2) заведующий отделом комплектования и обработки литературы;
3) заведующий методическим отделом;
4) заведующая читальным залом;
5) библиограф;
6) библиотекарь;
7) хранитель фондов;
8) методисты,
9) хореограф;
10) художественный руководитель;
11) руководитель кружка;
12) культорганизатор.
5. Должности специалистов в области спорта:
1) руководитель государственного учреждения, директор;
2) заместитель руководителя государственного учреждения, руководитель по учебной частью (завуч);
3) инструктор, инструктор-методист;
4) медицинская сестра;
5) методист;
6) психолог;
7) старший тренер, тренер;
8) тренер-преподаватель.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
1) Директор ветеринарной станции;
2) ветеринарный врач-эпизоотолог;
3) ветеринарные врачи;
4) технолог;
5) ветеринарный фельдшер.